Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Trauma napisał:

Pioneer SE Master 1

 

Dlaczego je sprzedajesz? Jesteś pewny że zapewniłeś im możliwie najlepsze warunki, przezroczysty i dobry tor?  Chyba że Ci duże basy nie leżą. Bo lepiej to już ciężko będzie od strony nauszników. Dla mnie jako bass heda na razie to end game jesli chodzi o puszki chyba że Abyssy 1266 są tak dobre jak mowią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z moich obserwacji to wynika że one to takie w sumie pół otwarte ;) Niby jest ten otwarty grill ale izolacja ponadprzeciętna i ten bas większy niż w 99% zamkniętych. Tak jakby zamkniete i otwarte naraz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To to Pioniery to jakieś słuchawkowe perpetuum mobile by były normalnie :D A tak na poważnie to półotwarte słuchawy to czasem ciekawy kompromis, bo jeszcze tak mocno nie sieją dźwiękiem na zewnątrz, jakaś tam prywatność przy niskiej głośności jest, choć wiadomo że to nie to co dobre zamknięte. 

 

Mnie te Mastery na pewno zaciekawiły. Tylko skąd hajsy brać na to wszystko ;) Niemniej jednak, już w temacie fanklubu Ultrasona, to to jak Sonic Pearl pędzi te słuchawki przy jednoczesnym ukazaniu zalet DAC'a (który gra w mocnym uproszczeniu jak dopalony po całości iPhone 4G, chyba lubię Cirrusy) to jest niewyobrażalne. Potęga, drajw, rozciągnięcie, szybkość, uniwersalność. Nie ma aż takiej magii jak na lampucerze na czarnej płytce w połączeniu z FCL'em potiomkinem prototypowym, ale z drugiej strony tam dźwięk miał jakby wyraźne granice. Tutaj - granice wytycza chyba tylko wyobraźnia słuchacza. 

 

Do tego moje Ultrasoniacze mają już pewnie spokojnie z 1000h na liczniku i dostały jakiegoś takiego wygładzenia w całym prawie paśmie oraz spójności, gdzie wcześniej ten dźwięk bywał mniej lub bardziej narwany i taki niespójny momentami, jakby dziurawy. Nic tylko słuchać. Niby z jednej strony człowień miewa od czasu do czasu myśli żeby to wszystko popędzić (ot, z nudów) i kupić nowy tor Ear Stream (albo coś okazyjnia jak Hegel czy może iFi, choć tu już drooogo), tylko czy jest sens. 

Tak samo ze słuchawkami - Aeony grały jakby w moim kościele tylko tak naprawdę one poza objętością najniższego basu nie mają pod względem technicznym przy Ultrasonach wiele do powiedzenia. Pytanie, czy takie Ethery by tu coś zwojowały, pewnie tak, ale czy jednocześnie to po prostu efekt spłaszczenia dynamiki w Aeonach Closed mi nie robił w nich brzmienia. 

 

Takie tam dygresje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tommir napisał:

Dzisiaj listonosz podrzucił. W otwartej paczce 😵

v2.jpg

No co, listonosz też człowiek posłuchać chciał :)

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne. Muszę tylko w domu dobrać tipsy i odłączyć pod dapa. Na razie z telefonu i z niedopasowanymi tipsami bez seala, więc nie ma co opisywać ;) Nie spodziewałem się ich dzisiaj więc nie zabrałem sprzętu do pracy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, chico99 napisał:

@tommir, Ty burżuju ...

Wiesz jak jest... Ze dwa lata temu zakup KZ to było szarpnięcie się. Później IT-03, myślałem z tydzień czy kupić używkę. Teraz jest troche inaczej... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Spawn napisał:

Ale że tą* https://www.audionervosa.pl/2019/05/noble-khan-recenzja-hybryda-do-potegi.html?m=1 ?

 

 

*UWAGA Post zawiera lokowanie recenzji

Ano tą, tą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, espe0 napisał:

...to uczucie kiedy tak lubisz swój sprzęt że zaczynasz kupować płyty :D

To wcześniej miałeś sprzęt niż płyty?

Ja to w takim razie nie jestem audiofilem... Bo najpierw były płyty

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności