Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, deftones9 napisał:

Ty sie nie sugeruj moim nickiem, deftones to nick sprzed 20lat kiedy z hard rocka dałem sie ponieść fali new metalu i przy deftones zostałem do dzisiaj bo oni z tej całej plejady tamtej fali potrafią tworzyć znacznie bardziej zaawansowaną muzyke.Deftones to dodatek, głównie słucham death, black i thrash metalu ale nie pogardze dobrym prog rockiem czy elektroniką.Dużo ludzi poleca planary do metalu, może ja poprostu mam inne upodobania do tego jak to ma grać.Dla mnie słuchawki bez dociążenia nie mają racji bytu w metalu i tyle.Nie może być tak że ja zapuszcze Slayera a dostaje na talerzu wyschniętego schabowego który leży już trzy dni.Tyle

No dokladnie jak mowisz, ciezar musi byc. Sugerowac sie nie sugeruje, ale pisales czego sluchasz i teraz wyszlo ze w sumie tak czy inaczej wszystko sie zgadza :) audeze sa okej, np LCD2 Classic ale sproboj wlasnie Gradoskow. One potrafia oddac  te emocje i kopa, z tym ze tu by sie trzeba bylo na PS500 wykosztowax wlasnie najlepiej zeby uslyszec jak te biedne DT150 sa deklasowane, szczegolnie ciezarem, skupieniem i energia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, John Grado napisał:

Gora w DT150 w  porownaniu do SR225e np lub innych Grado bedzie wrecz natarczywa i twarda.

Nigdy nie słyszałem grado, ale mówisz, że ich góra jest miękka i łagodna? Pamiętam opinie, że grado to żyletki. Chyba właśnie o tych x25 ale też i o sr80.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewypalone podlaczone do jakiegos smartfona, puszczone na pelnym gazie to i potna. Ale w bezposrednim porownaniu PS500e vs DT150, Beyery pokazaly sopran ostrzejszy, punktowy, mniej rozciagniety, oderwany od srednicy. PSy byly gladsze i bardziej roznorodne, przede wszystkim znacznie bardziej rozdzielcze, muzyka plynela swobodniej i wszystkie 3 zakresy byly dobrze ze soba zszyte. Nizsze Grado z pudelka moga charczec ale to tez kwestia wejscia w przekaz i niestety sprzetu towarzyszacego. To ze swoje musza pograc i prawie zawsze przegrywaja w porownaniach na szybko w sklepie to juz nawet nie mowie bo przez to kazdy gradfan przebrnal.

 

Wczoraj czytalem bardzo ladna recenzje RS1e na "hiFi i muzyka". Redaktor Stryjecki fajnie napisal, troszke bajkowo i slodzaco ale mniej wiecej ujal o co chodzi w calej tej zabawie z ta firma. Na audiofanatyku tez zrobily dobre wrazenie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, deftones9 napisał:

...Ale wątpie że to sie zbytnio zmieni.Bajery od pierwszego odsłuchu wpadły mi w gust, może brzmiały zbyt masywnie podpięte do zenka ale potem je wyrównałem na toppingu i kolejno x1S i jest git.

I tu podejrzewam, że (poza wygrzaniem) jest problem - odchudziłeś tor pod DT150 (bo one z natury grają masywnie) i teraz nie pasuje do HE400i, które raczej "masywnego" toru potrzebują.

Ogólnie planary im więcej prądu dostają, tym masywniej grają. Oczywiście w jednych jest większa różnica (Fostexy T50/T40, HiFimany HE400), a w innych mniejsza (Takstary HF580), ale tendencja jest właśnie taka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Perul napisał:

I tu podejrzewam, że (poza wygrzaniem) jest problem - odchudziłeś tor pod DT150 (bo one z natury grają masywnie) i teraz nie pasuje do HE400i, które raczej "masywnego" toru potrzebują.

Ogólnie planary im więcej prądu dostają, tym masywniej grają. Oczywiście w jednych jest większa różnica (Fostexy T50/T40, HiFimany HE400), a w innych mniejsza (Takstary HF580), ale tendencja jest właśnie taka.

o tym samym myśle od pierwszego włączenia ich.. X1S neutralny, SMSL neutralny a więc grają one jak grają.Ale poczekam do wtorku, ewentualnie pożycze jakiegoś daca na innej kości

A prądu dostały, cały czas lecą na high gainie w sp200, nie ma opcji by tego prądu nie dostały, mają go nadmiar

Edytowane przez deftones9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, deftones9 napisał:

Ty sie nie sugeruj moim nickiem, deftones to nick sprzed 20lat kiedy z hard rocka dałem sie ponieść fali new metalu i przy deftones zostałem do dzisiaj bo oni z tej całej plejady tamtej fali potrafią tworzyć znacznie bardziej zaawansowaną muzyke.Deftones to dodatek, głównie słucham death, black i thrash metalu ale nie pogardze dobrym prog rockiem czy elektroniką.Dużo ludzi poleca planary do metalu, może ja poprostu mam inne upodobania do tego jak to ma grać.Dla mnie słuchawki bez dociążenia nie mają racji bytu w metalu i tyle.Nie może być tak że ja zapuszcze Slayera a dostaje na talerzu wyschniętego schabowego który leży już trzy dni.Tyle

 

ok @espe0 załączam je i odkładam na bok

Zawsze możesz kupić tańsze Ethery Flow które sprzedaję, są tylko trochę gorsze od D8000 ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vonBaron to "trochę" często stanowi granicę między tym, że jedne uważamy za wybitne, a inne najwyżej za dobre ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, deftones9 napisał:

o tym samym myśle od pierwszego włączenia ich.. X1S neutralny, SMSL neutralny a więc grają one jak grają.Ale poczekam do wtorku, ewentualnie pożycze jakiegoś daca na innej kości

A prądu dostały, cały czas lecą na high gainie w sp200, nie ma opcji by tego prądu nie dostały, mają go nadmiar

 

Zmiana DACa nic nie zmieni :) Masz świetny or pod nie. Natomiast można im trochę podbić bas equalizerem  i będzie dobrze :) W większości dynamicznych słuchawek po podbiciu basu będą zniekształcenia, ale w HE400i nie ma się co o to martwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@John Grado wspominałem o tym względnym rozumieniu "trochę". MDR R10 mogą być trochę lepsze od CD3000, Focale Utopie od Focali Elearów... w tym ostatnim przypadku to "trochę" wpłynęło na moje rozstanie z nimi, bo stały się dla mnie po kilkudniowym porównaniu niesłuchalne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz czytałem kilka wątków na reddit mówiących o tym że ta rewizja z nowymi wtykami jest poprostu skopana i mnóstwo ludzi piszę właśnie odnośnie tej rewizji i kompletnego braku basów.Bez jaj panowie ale ja już jade 40 godzine na nich i basu jest ZERO.Poprostu ZERO, dla mnie to jest niespotykane

Okroili je z pięknego pudła i z basów w tej rewizji :D

Edytowane przez deftones9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, deftones9 napisał:

Teraz czytałem kilka wątków na reddit mówiących o tym że ta rewizja z nowymi wtykami jest poprostu skopana i mnóstwo ludzi piszę właśnie odnośnie tej rewizji i kompletnego braku basów.Bez jaj panowie ale ja już jade 40 godzine na nich i basu jest ZERO.Poprostu ZERO, dla mnie to jest niespotykane

Okroili je z pięknego pudła i z basów w tej rewizji :D

Robiłem właścicielowi kabel symetryczny do wersji z jackami. Bas na wzmacniaczu słuchawkowym był, natomiast z dziurki laptopa rzeczywiście nie było, o czym nie raz wspominałem. Skoro na SMSLu wyszło to, co na laptopie, a zakładamy (muszę, bo nie słuchałem), że prądu mu starcza, to może te słuchawki się buntują na urządzenia z zasilaniem impulsowym? :) Laptop takie ma, desktopy takie mają zazwyczaj, a SMSL to się domyślam, że ma, bo w innym wątku ktoś opisał objawy awarii SMSLa typowe dla przetwornic impulsowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu przejście z zamkniętych okazało sie bolesne, w dodatku na typowe płaskie planarowe granie i ja już to wziełem na klate.Do wieczora do poniedziałku sie grzeją, jak nic sie nie zmieni to fruną paczkomatem do sklepu.Wtedy zamawiam nowe, albo kupuje drewniaki od eutera.Wśród nowych mam pełno opcji, łacznie z 660S( :D), 712pro, ptaki, LCD-2, LCD-3, T1, TH-610 jednak wygląda to tak że głównie celuje w drewniaki a potem LCD-2, w sumie to LCD-2 to jest mój numer 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do perkusji, bębnów i tak dalej nie słyszałem lepszych słuchawek niż Ultrasone Edition 9 (więc prawdopodobnie także Tribute 7). Może @John Gradopoda namiary na tę parkę za 5,5 patyka, o ile sam się nie zdecyduje :) A oprócz nich - Beyerdynamiki T1v1 (v2 już nie). Podejrzewam, że te drugie po modach @majkela mogłyby się sprawdzić, skoro to miały być mody "dopalające";trochę szkoda że ktoś je wykupił z komisu. 

A jak ktoś woli syntetycznie z wykopem to Denony D7100 i tam to jest dopiero basior ;) Z resztą wysokich też nie brakowało. A średnica to nie ma szans żeby przeszkadzała :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Undertaker napisał:

A średnica to nie ma szans żeby przeszkadzała

W D7100 nie ma takiej szansy, bo jest brudna. Dlatego ze została zalana basem heh. 

Linkacz do Tribiutesów: https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/ultrasone-tribute-7-kopfhoerer-limited-777/1327336857-172-20111

Ja nie kupuję, coś innego się urodziło ;) I tak lepiej poszukać uzywanych Pioneerów SE Master 1, ale ja swoich nie oddam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, John Grado napisał:

W D7100 nie ma takiej szansy, bo jest brudna. Dlatego ze została zalana basem heh. 

Linkacz do Tribiutesów: https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/ultrasone-tribute-7-kopfhoerer-limited-777/1327336857-172-20111

Ja nie kupuję, coś innego się urodziło ;) I tak lepiej poszukać uzywanych Pioneerów SE Master 1, ale ja swoich nie oddam :) 

Zamawialiście już coś z tego ebay-kleinanzeigen?  To chyba coś jak nasze olx, i zdarzają się oszustwa itp..

Pytam, bo często są tam mega okazje, ale zwykle je odpuszczam i szukam na zwykłym eBay-u. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sprzedający zgodzi się na płatność przez PayPal, z opcją zapłaty za przedmiot to wtedy masz ochronę. Tyle, że wiąże się to z prowizja paypala, która najczęściej zapłacić będziesz musiał Ty, jako proponujący takie rozwiązanie. Najczęściej jednak się na to nie godzą, a zakup bez tego jest bardzo ryzykowny i ja bym odpuścił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, John Grado napisał:

W D7100 nie ma takiej szansy, bo jest brudna. Dlatego ze została zalana basem heh. 

Linkacz do Tribiutesów: https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/ultrasone-tribute-7-kopfhoerer-limited-777/1327336857-172-20111

Ja nie kupuję, coś innego się urodziło ;) I tak lepiej poszukać uzywanych Pioneerów SE Master 1, ale ja swoich nie oddam :) 

 

Za to ja myślę o sprzedaży swoich w dobrej cenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności