Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Nicodem napisał:

Co trzeba mieć by je odtworzyć?


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.
 

Nic każdy napęd cd je czyta. Kodowanie jest inne; 20 lub w najnowszych 24 bity zamiast 16

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Tytus1988 napisał:

Dobrze radzą sobie na nich też te AKG, które dołączyły ostatecznie do rodziny po początkowych perturbacjach :))

 

Zastanawiam się jakie to procesy w głowie zachodzą, żeby tak przejść od niemal "nienawiści" do akceptacji/miłości?😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.01.2020 o 22:45, tommir napisał:

W tym tygodniu doszedł CB13 od @mykupyku Okazał się zaskakująco dobrym kablem, FH7 wskoczyły na poziom wyżej.

cbc.jpg

cbb.jpg

 

CB13 jest bardzo ciekawie brzmiącym kablem. Bardzo podnosi dynamikę, impakt jest zdecydowanie większy. Ponadto jest całkiem nieźle rozdzielczy, a przy tym dość ciepły w sygnaturze. Moim zdaniem za tę cenę to jest bardzo dobry zakup. I nie mówię tego tylko dlatego, że sprzedaję. :D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
CB13 jest bardzo ciekawie brzmiącym kablem. Bardzo podnosi dynamikę, impakt jest zdecydowanie większy. Ponadto jest całkiem nieźle rozdzielczy, a przy tym dość ciepły w sygnaturze. Moim zdaniem za tę cenę to jest bardzo dobry zakup. I nie mówię tego tylko dlatego, że sprzedaję.  
Jakbyś opisał względem siebie faw hybrid do cb13 hybrid? Tak wiem masz inne końcówki.

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, retter napisał:

Jakbyś opisał względem siebie faw hybrid do cb13 hybrid? Tak wiem masz inne końcówki.

- Tapatalk
 

 

Myślę, że CB13 to wyższa półka niż FAW Hybrid.

 

Nie wiem czy to wynika z liczby żył (8 vs 4), ale pierwsze co się rzuca w uszy, to wspomniana przeze mnie dynamika, uderzenie, impakt, jak również "waga" dźwięku (w sensie wypełnienia). Od razu słychać też ciepło na średnicy i wykończenie tonów wysokich. CB13 bardziej wypycha średnicę do przodu. Coś jak ALO Litz, ale z lepszą rozdzielczością, konturem i wykończeniem dźwięku. 

 

FAW jest chudszy, twardszy, o mniejszym impakcie. W charakterze bardziej przypomina brzmienie kabla srebrnego, ale rozdzielczość jest chyba jednak nieco mniejsza. 

 

Na koniec jeszcze zwrócę uwagę, że mimo grubości CB13 jest super miękki, taki jedwabny, lejący się. Układa się pięknie, nic nie sterczy i nie przeszkadza. I wykonanie jednak też lepsze niż standardowa manufaktura. 

Edytowane przez westberg
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lifestyle_04.jpg

 

Okazało się, że kurier zostawił paczkę na parapecie. xD

 

Słuchaweczki grają na modłe ath-m50, z tym, że nie jest tak duszno. Jasne, dobrze doświetlony przekaz, fajne 3D, dociążony zwarty bas, nie zaniedbana średnica, przyjemne wokale, wystarczająco szczegółowe. Na razie ekstra, słucham po kablu na note9. BT jeszcze nie włączałem.

EDIT: Sprawdziłem, bez przewodowo też super grają, to z jakiego źródła grają też ma wpływ na dźwięk. Ale w każdym przypadku jest 👌

Polecam, w cenie promocyjnej best buy, a w cenie pełnej sklepowej też warte rozpatrzenia. :) 

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szwagiero Izolacja ponadprzeciętnie dobra z uwagi na świetne pady z czegoś w stylu pianki memory. Są też bardzo wygodne - dostosowują się do głowy po kilku minutach - a przy tym uszy w nich się praktycznie nie pocą. Wyciek dźwięku bardzo niewielki. 

 

Na wrażenia dźwiękowe przyjdzie jeszcze czas, ale mogę napisać już teraz, że grają bardzo równo. Są raczej po jasnej stronie mocy - dzwięki mają w sobie tą klarowność i krystaliczność, którą osobiście bardzo lubię. Piękna, bliska, czysta i czarująca średnica :)

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, euter napisał:

@John Grado Poszukiwana najpiękniejszej średnicy świata trwają, a to wymaga poświęceń finansowych ;)

 

Poszukujesz najpiękniejszej średnicy i kupiłeś studyjniaki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Karmazynowy napisał:

 

Poszukujesz najpiękniejszej średnicy i kupiłeś studyjniaki :D

 

No tak, niepotrzebnie tak napisałem, bo dla jednego przecież piękny będzie klasycyzm, a dla innego barokowe rokoko 🙂 Mi najpiękniej brzmi średnica przyrządzona na studyjny sposób. W takich oppo pm-3, które słyną z "pięknej" średnicy, to dla mnie lukru i słodyczy było tyle, że nie czułem już innych smaków ;)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, euter napisał:

Mi najpiękniej brzmi średnica przyrządzona na studyjny sposób.

Słuchałeś nowych PS2000e? Tak przynajmniej z opisów to może być to ale basu chyba może być dla Ciebie za dużo. Przewijało mi się, jak szukałem informacji o nich, to że mają krystaliczną niczym nie podbarwioną średnicę i nawet najbardziej neutralne słuchawki wypadają jakby barwiły. Studyjny realizm, granie jak na zywca i tym podobne slogany ale nie posłuchałem w końcu ich bo jakiś gość mi sprzedał Pionki Master w dobrej cenie i wziąłem bez gadania ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co Ty. Strzel raz a dobrze, moze akurat :) Jak basu będzie za dużo to Ci majkel zrobi jakiś płasko idący wzmak średnicą i zakończysz  tę zabawę :) Chyba że o tę zabawę i o to żeby ona trwała właśnie tu chodzi. Bo tak patrzę jak u Ciebie sprzęcidło się zmienia kalejdoskopowo , to takie odnoszę wrażenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@John Grado Rzeczywiście, może to tak wyglądać 😉 W temat audio wszedłem mocniej rok temu i przewaliłem już masę gratów, lecz dzięki temu wiem już z grubsza, czego szukam i co lubię. Niby można chodzić na odsłuchy po salonach, ale mi rozpracowanie sprzętu zajmuje przynajmniej tydzień-dwa spokojnych, domowych odsłuchów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, euter napisał:

W takich oppo pm-3, które słyną z "pięknej" średnicy, to dla mnie lukru i słodyczy było tyle, że nie czułem już innych smaków

Zależy z czym grają, może być tak jak piszesz ale... potrafią  mieć też surową barwę średnicy. Potrafią też grać tylko odcieniami szarości. Taaaakie to som suchafki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Adam 76 napisał:

Zależy z czym grają, może być tak jak piszesz ale... potrafią  mieć też surową barwę średnicy. Potrafią też grać tylko odcieniami szarości. Taaaakie to som suchafki ;)

 

Być może dam im jeszcze kiedyś kolejną szansę. Podobno dostają życia, jak zmieni im się kabel na srebro od lavricables. Z czym u Ciebie grały, że nabrały tej surowości w średnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=79731]John Grado[/mention] Tych Grado nie chce słuchać, bo jeśli grają tak, jak o nich piszą, to zechce je mieć, a obiecałem sobie, że odpuszczam hi-end i nie będę się już bawił zabawkami droższymi niż 4-5k
Mocne słowa jak na ludka aufionerwosą.
Czasem oszczędnej kupić raz konkretnie niz wymieniać trącić na przesyłkach i odsprzedaniu.

Ale kobiety lubią ten moment kupowania i posiadania nowych butów sukienek więc nam chyba też trochę wolno?

Wczoraj np pokazywali w TVP młodziaków co się licytują ile wydali na ciuchy raczej okolice 15k niż 1.5k także każdy ma wybór jak wydaje swoją kasę byle nie popadać w paranoje.

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@euterPróbowałeś dokonywać odsłuchów elektrostatów, np. lambd, L700. Może to byłby dobry wybór jeśli chodzi o odpowiednią średnicę albo pioneery master, jakie nabyła ostatnio jedna z osób i je sobie chwali. Gdybyś zamierzał celować w barokowy przepych średnicy to polecam Sonorousy X - piękna, bliska, nadzwyczaj gęsta, wręcz do schrupania 😋

 

@retter zgadzam się, bo można mieć wiele, a żaden egzemplarz nie będzie zadowalał, a także jedne, dwie, co spełniają oczekiwania/edit:/ i nie pozostawiają niedosytu.

3 godziny temu, Nicodem napisał:

W końcu dojechał. Pierwszy klocek który trafi do stacjonarnego toru. A na razie przytulony przy słuchawkach. Czekam jeszcze tylko na kable dzisiaj i sluchanko w weekend.
Project essential II USB
Na początek powinien być idealny.


cb47ea25c4e179c5dcac3ca6d6458083.jpg
 

 

Życzę zadowolenia z zakupu, przyjemności płynącej ze słuchania muzyki na winylach i czekam na wieści o kolejnych nabytkach👍💙

Edytowane przez Tytus1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności