Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Aro91 napisał:

Czy wyłączać taki wzmacniacz na noc, chodzi o żywotność lamp?

Pytanie po co chcesz zostawiać go włączonego na noc? Zimno Ci czy co? :D

 

12 minut temu, Aro91 napisał:

@greg_jg I dalej muszę kombinować bo jest za ostro... poważnie.

Pewnie źródło do zmiany czy kable ale wątpię by RCA tak ostro podawało dźwięk.

 

Myślę. że te HE560 były poprawnie naprawiane gdy poleciały do serwisu, bo ostro grają mimo balansu kurde.

Moim zdaniem jak jest za ostro to zmiana choćby całego toru nie przyniesie wystarczającej poprawy. Kup odpowiednie słuchawki, a potem zajmij się resztą.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Aro91 napisał:

Czy wyłączać taki wzmacniacz na noc, chodzi o żywotność lamp?

Wyłączać bez względu na to, o co chodzi.

8 godzin temu, Aro91 napisał:

@greg_jg I dalej muszę kombinować bo jest za ostro... poważnie.

Pewnie źródło do zmiany czy kable ale wątpię by RCA tak ostro podawało dźwięk.

Wszystko może ostro podawać dźwięk - począwszy od źródła, a na słuchawkach skończywszy.

8 godzin temu, Aro91 napisał:

Myślę. że te HE560 były poprawnie naprawiane gdy poleciały do serwisu, bo ostro grają mimo balansu kurde.

Balans nie jest remedium na ostrości. To "tylko" inny sposób sterowania słuchawek, przy odpowiednim zaaplikowaniu korzystniejszy.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, dj1978 napisał:

AKG 712 Pro - pojechały na warsztat  @espe0 jako królik doświadczalny a po modzie na balans wróciły jako "endgameowy" królik? 😉 Bo tak prężą się zuchwale u mnie na piedestale. Jak gra po balansie i zmianie kabla? - nie spodziewałem się aż takiego efektu. Bez cienia przesady przestrzeń to poziom HD800S. Budżet bez porównania, do tego z lepszym dociążeniem oraz czystą i rozdzielczą górą. I jakie żywiołowe granie zapodają. Na moje coraz bardziej okazjonalne odsłuchy jak najbardziej wystarczy🙂

 

 

IMG_20200128_1259227.jpg

 

 

Przy odpowiednim wysterowaniu znikają wszystkie wady o które sa posadzane, w torze z qtestem/phasemation zagrały najlepiej jak do tej pory je słyszałem, ośmielę się napisać, ze zakładając je po d8000 człowiek odczuwał ulgę ( nie tylko fizyczna :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, dj1978 napisał:

AKG 712 Pro - pojechały na warsztat  @espe0 jako królik doświadczalny a po modzie na balans wróciły jako "endgameowy" królik? 😉 Bo tak prężą się zuchwale u mnie na piedestale. Jak gra po balansie i zmianie kabla? - nie spodziewałem się aż takiego efektu. Bez cienia przesady przestrzeń to poziom HD800S. Budżet bez porównania, do tego z lepszym dociążeniem oraz czystą i rozdzielczą górą. I jakie żywiołowe granie zapodają. Na moje coraz bardziej okazjonalne odsłuchy jak najbardziej wystarczy🙂

 

I to tylko nowy kabel balans takie spektakularne zmiany wprowadza?

Kabel pewnie droższy od słuchawek? :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Karmazynowy napisał:

 

I to tylko nowy kabel balans takie spektakularne zmiany wprowadza?

Kabel pewnie droższy od słuchawek? :D

Nie trzeba zrobić pod kabel jaki się ma... np. do Audeze 😁

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

23 minuty temu, Karmazynowy napisał:

 

I to tylko nowy kabel balans takie spektakularne zmiany wprowadza?

Kabel pewnie droższy od słuchawek? :D

nie tylko kabel, to wykorzystanie potencjału grania po balansie Taurusa Mk II. Już wcześniej przekonałem się jakie ma ten wzmak możliwosci.

Coraz bardziej mnie to brzmienie zaskakuje, z czasem odkrywam jaki się zrobił z 712 Pro wulkan szybkości i energii.

Na stocku to było dosyć nasycone, przestrzenne ale tylko plumkanie.

Edytowane przez dj1978
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, xtpppp napisał:

Przy odpowiednim wysterowaniu znikają wszystkie wady o które sa posadzane, w torze z qtestem/phasemation zagrały najlepiej jak do tej pory je słyszałem, ośmielę się napisać, ze zakładając je po d8000 człowiek odczuwał ulgę ( nie tylko fizyczna :) ).

Czy korzystasz z trybu dual jack, czy jak tam go nazwać, żeby popędzić K712?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarły TRN BT20S zamawiane 15 stycznia 

20200129_135400(1)(1).jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Aro91 napisał:

Dziś dostane na testy Aune S6 pro i zobacze juz bardziej konkretnie czy te HE560 są ostre czy strawne.

DT880 czy DT150 nawet na slabym mocowo wyjsciu sluchawkowym były dosyć przyjemne.

Potem się odezwe.

Dziwna sprawa z tymi HE560. Ciekawe, czy te v2 się różnią brzmieniowo od v1? Moje były na pewno ze sporym przebiegiem i na sprzętach Ear Stream żadnych ostrości nie miałem. Mowa o zwykłym połączeniu, a nie zbalansowanym. Zresztą, odkąd kupiłem Headonica jeszcze chyba w pierwszej wersji i to na standardowym zasilaniu, to nie przypominam sobie żeby jakiekolwiek słuchawki u mnie grały ostro. 

Inna sprawa, że poszczególnym modelom można coś indywidualnego zarzucić. HE560 na przykład z początku wydały mi się mega muzykalne, ale na niektórych utworach wyszła jednak ich tendencja do darcia japy, szczególnie w porównaniu z Hawkami i Ultrasonami ED9. 

Tak czy inaczej podobały mi się ze względu na to, że miejscami przypominały mi zamknięte Aeony. A dorwałem je (HE560) za ułamek ich ceny. 

Lekko planarne, misiowate brzmienie z bdb niskim basem, takim sobie wyższym, nieco narwanym jakimś rejonem w wyższej średnicy albo na niższych wysokich? Z samymi wybrzmieniami, rozpiętością tychże - zero problemów. Barwa ciekawa. 

A pewnie jak zwykle indywidualne kwestie odsłuchowe i różnice w tychże :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Aro91 napisał:

W końcu kupiłem.

Hybryda TA20

Czy wyłączać taki wzmacniacz na noc, chodzi o żywotność lamp?

Mimo to i tak będę wymieniał te lampy na inne za jakiś czas.

SAM_2595.jpg

 

Gratuluję nowego nabytku. Z własnej strony radziłbym wyłączać (ewentualnie zostawić włączony w weekend z soboty na niedzielę, jak rano będziesz słuchał muzyki), nawet gdy planujesz zakup innych.Hybryda nie powinna potrzebować więcej czasu niż pół-godzinę, aby grać w pełni możliwości. Zwykły odrobinę dłużej, choć i tak używam od razu po włączeniu:) Czy planujesz jakieś NOSy, czy raczej lampy z obecnej produkcji? 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, side napisał:

Grałem kiedyś na wzmacniaczach lampowych i 5 minut dla lamp to był maks czekania. Naprawdę pół godziny do godziny potrzeba?

 

Wspominałem o pełni możliwości. Po takim czasie przeważnie mam wrazenie, że brzmi lepiej. Na lampie podobnie. Nie wykluczam też adaptacji akustycznej słuchu, bo i tak nawet na początku jest już dobrze. Nigdy nie czekam na rozgrzanie sprzętu i słucham od włączenia :))

Edytowane przez Tytus1988
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Wspominałem o pełni możliwości. Po takim czasie przeważnie mam wrazenie, że brzmi lepiej. Na lampie podobnie. Nie wykluczam też adaptacji akustycznej słuchu, bo i tak nawet na początku jest już dobrze. Nigdy nie czekam na rozgrzanie sprzętu i słucham od włączenia :))
Kurde aż pomyślę czy da się zrobić podgrzewacz do lamp dla zwiększenia komfortowe odsłuchów :D

W sumie skoro ludzie kupują pianki pod kable to i to by szło sprzedać :o

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Ugz napisał:

Kurde aż pomyślę czy da się zrobić podgrzewacz do lamp dla zwiększenia komfortowe odsłuchów :D

W sumie skoro ludzie kupują pianki pod kable to i to by szło sprzedać :o

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 

 

Jak lampy swoje przegrały, to nawet po włączeniu jest już dobrze :) Poza tym stare modele triod (szczególnie wersje militarne) szybko osiągają sprawność (2-3minuty) i w momencie włączenia wzmacniacza, ich rozgrzewania następuje błysk. Dla mnie ma to duży urok :) Te nowe przy nich ledwo się żarzą :(

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wnikam w kwestie techniczne, ale nie dajmy się zwariować. Miałem kiedyś na testach lampowego DAC'a a później jeszcze wzmaka i brzmienie miałem dobre od razu po włączeniu. A czy tam coś się zmieniało po godzinie odsłuchu? Nie mam pojęcia. Przecież to jest bez sensu włączać sprzęt i czekać pół godziny na jego rozgrzanie się. Ale w sumie jak ktoś ma cierpliwość albo tyle czasu, to co mi do tego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, dj1978 napisał:

 

nie tylko kabel, to wykorzystanie potencjału grania po balansie Taurusa Mk II. Już wcześniej przekonałem się jakie ma ten wzmak możliwosci.

Coraz bardziej mnie to brzmienie zaskakuje, z czasem odkrywam jaki się zrobił z 712 Pro wulkan szybkości i energii.

Na stocku to było dosyć nasycone, przestrzenne ale tylko plumkanie.

 

Zgadzam się z kablem. Zbalansowany potrafi wnieść wspomniane zmiany... jest dynamiczniej, przejrzyściej, zostaję podkreślona odrobinę góra, zyskuje holografia... 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności