Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, MFRD napisał:

Nabyłem na ebayu, to Eikon padauk :)

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka
 

Uuuu kiedyś mocno je zjechałem za wybitnie ciemne granie, ciekawe jakbym odebrał je teraz.

 

Lepsze od Ether C?

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, vonBaron napisał:

Uuuu kiedyś mocno je zjechałem za wybitnie ciemne granie, ciekawe jakbym odebrał je teraz.

 

Lepsze od Ether C?

No, wiem :)

Prawdę mówiąc nie odbieram ich jako wybitnie ciemnych, może nawet w ogóle nie są ciemne. Zdaje się Atticusy prędzej. Eikony mają sporo góry wg mnie, sporo detalu, choć faktycznie nie są zupełenie męczące.

Na bursonie ECF były mega równe, z dobrą ilością basu, ale bez jego "uderzenia", tej nagłej zmiany dynamiki (makro-dynamiki?). Na hugo było lepiej. Nowy właściciel słychał ich przed kupnem na lampie i podobno wtedy dopiero jest jak być powinno.

 

Kilka wstępnych wrażeń z Eikonów na Playmacie Everest:

pierwsze wrażenie super, nie są tak ciężkie na jakie wyglądają, pałąk podwieszany jak w Audeze dobrze się sprawdza.

Trudno ocenić wszystkie technikalia, ale już po 20 minutach mogę powiedzieć, że wolę je od Ehterów.

Wydają się szczegółowe i co ciekawe - szybkie. Nie umiem na tą chwilę powiedzieć czy mają te wszystkie mikro detale i faktury jak Ethery ale bioceluloza daje radę:)

Nie są wcale misiowate, są angażujące i muzykalne, co niekoniecznie jest najlepsze do pracy, ale walić to ;) 

Ogólnie dosyć zrównoważone są. Góra, jak pisałem nie jest jakoś cofnięta, czego się trochę obawiałem.

Bas wcale nie w jakiejś wielkiej ilości, ale właśnie uderza jak trzeba. Bardziej  czuć sub-bas niż bułę na wyższym basie, nie ma zalewania średnicy.

Średnica przyjemna i ogólnie bardzo naturalnie wszystko brzmi. Brak tu jakiś pogłosów, metalicznych wysokich, rezonansów itp. ZMF zdaje się świetnie wygłuszają wewnętrzne odbicia

Aha, największe wrażenie zrobiła na mnie ich scena i wrażenie otwartości, super jak na zamknięte, nie czuć takiego stłumienia czy pogłosów, czasem zaskakuje dżwięk z tej czy innej strony :)

Nie mam w tej chwili denonów do porównania, ale wydaje mi się, że technicznie są od nich lepsze, równiejsze, bez utraty muzykalności.

 

Druga sprawa jest taka, że mam 2 pary padów - Eikon i Auteur.  Te drugie podobno leciutko łagodzą bas i jeszcze je wyrównują, lekko podciągając górę. Zyskuje chyba też scena, która jest bardzo dobra jak na zamknięte. Jest jakieś takie uczucie otwartości, duże osiągnięcie

 

Jutro powinno się udać posłuchać ich na dobrej lampie OTL, choć wydaje mi się, że burson się dogaduje z nimi:)

Może się nadadzą jako jedna para do wszystkiego :) ?

Nie chcę od razu ocieniać, ale może w końcu idealnie trafiłem w swój gust?

 

Swoją drogą niby mają 300 ohm, bałem się, czy mi mocy starczy a tu sobie słucham na 10/100 na bursonie na high gain :blink:.  To chyba mniej niż EFC. WYdajne są.

 

Odpowiadając na Twoje pytanie, wg mnie i na moim torze lepsze od EFC.

 

Edytowane przez MFRD
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, retter napisał:

Opis pasuje do denonów.
Czy są zamknie? Raczej pół otwarte bo co robią te otwory?

- Tapatalk
 

wg mnie bardziej zamknięte niż denony. Dobrze izolują od hałasu z zewnątrz i przy nisłuchalnej głośności ledwo idzie rozpoznać czego się słucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MFRD napisał:

Jutro powinno się udać posłuchać ich na dobrej lampie OTL, choć wydaje mi się, że burson się dogaduje z nimi:)

Może się nadadzą jako jedna para do wszystkiego :) ?

Nie chcę od razu ocieniać, ale może w końcu idealnie trafiłem w swój gust?

 

Swoją drogą niby mają 300 ohm, bałem się, czy mi mocy starczy a tu sobie słucham na 10/100 na bursonie na high gain :blink:.  To chyba mniej niż EFC. WYdajne są.

 

Też o nich myślałem jako o zamkniętych do OTL-a. Ta wysoka impedancja wręcz wymusza lampę :) Daj znać jak grają z OTL-a. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, SzacH napisał:

U mnie za to wjechał Lyngdorf SDA 2175. Hybryda analogowo-cyfrowa w klasie D. 2x200W przy 8ohm. Razem ze zbalansowaną pasywką Khozmo gra... Zjawiskowo. Jestem zakochany. Jak ktoś uwielbia atramentowe, czarne tło, dźwięki wyskakujące z kosmosu to tylko tak ;)

20200121_121237_HDR.jpg

Jak wypada góra pasma, ogólnie w klasie D nie jest zbyt dobra, szczególnie jak się ja porówna z lampą.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, xtpppp napisał:

Jak wypada góra pasma, ogólnie w klasie D nie jest zbyt dobra, szczególnie jak się ja porówna z lampą.

Mam dla porównania Yaqina 30L ( po pełnym modzie) ta końcówka gra dobrze górą jeśli nie lepiej. Detale bez sybilantow lepsze niż w lampie. Nie ma tego ciepła i tej lampowej słodkości, ale jest bardzo bardzo blisko. To odrobinę inne granie, więcej dźwięków, różnorodności. Dlatego może niektórzy krytykują klasę D za zbyt duża analityczność. Dla mnie to rewelacja. Takie połączenie zalet lampy i tranzystora. Dużo może wnieść pre ( na zmianę daje jej Audio Note M zero, na lampie i Black Gate. Nie ma tech detali jak w Khozmo, minimalnie mniej dynamiki, ale scena, powietrze i słodkości jak w lampie ;) lepiej też schodzi na basie. Trzeba kombinować ( to samo dotyczy IC i źródła, musi być jak najbardziej neutralnie) ale moim zdaniem bardzo warto.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, xtpppp napisał:

Jak wypada góra pasma, ogólnie w klasie D nie jest zbyt dobra, szczególnie jak się ja porówna z lampą.

Jest normalna. Przynajmniej w Cyrusie tak ją odbieram. Od kiedy lampa ma dobrą górę? Od kiedy sprzęt dający duże zniekształcenia jest dobry?Czemu telewizory nadal nie są na lampach?

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Rafacio napisał:

Jest normalna. Przynajmniej w Cyrusie tak ją odbieram. Od kiedy lampa ma dobrą górę? Od kiedy sprzęt dający duże zniekształcenia jest dobry?Czemu telewizory nadal nie są na lampach?

Radykalnie trochę ;) aby tylko nie zrobił się wątek o wyższości świat BN nad WK ;) Ta góra jest inna odrobinę w obu przypadkach. To preferencje. Zniekształcenia? Jeśli w ogóle można je tak nazwać to tez może być zaleta dla słuchającego. Proces produkcyjny lamp  i utrzymanie produkcji na odpowiednim poziomie jest po prostu bardziej kosztowy, o jakosc trudniej ( powtarzalność) vs scalaki. Dlatego dobre NOSy z dawnych lat mają takie ceny jakie mają ;) Bo ta różnice w barwie i w detalach słychać na lampach mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, chico99 napisał:

Naprawdę jest ładny i stylowy. To jeszcze nie zakup ale wszystko na to wskazuje.

Ładny grajek. Jak już posłuchasz, to podrzuć jak możesz porównanie z Radsone ES100 w połączeniu z Falconami.

 

Godzinę temu, retter napisał:

Chinole uczą się robić DAPy, w końcu coś co pasuje do ludzkiej ręki a nie stylowe ostre krawędzie ala AK ładnie wyglądające w gablocie sklepowej.

To prawda, aczkolwiek np. produkty Hiby też są bardzo przyzwoicie wykonane z ładnie zakrzywionymi krawędziami. Taki R6 albo R3 to naprawde świetnie wykonane urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, aczkolwiek np. produkty Hiby też są bardzo przyzwoicie wykonane z ładnie zakrzywionymi krawędziami. Taki R6 albo R3 to naprawde świetnie wykonane urządzenia.
R6 to już poziom blisko sony, naprawdę ładnie zrobiony tylko ciężki z tego co pamiętam.

- Tapatalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R6 to już poziom blisko sony, naprawdę ładnie zrobiony tylko ciężki z tego co pamiętam.

- Tapatalk

No flagowe Sony tez do najlzejszych nie naleza

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 4 razy sztuka?
Pierwsze przyjechały zepsute. Ale smaka córkom narobiły a i ja do spania nie pogardzę bo fajnie leżą w uchu. To dziś Amazon dostarczyl kolejne 3. Ciekawe czy znów mam pecha?

66c10c24579cfefc76fad3e143b070e7.jpg

pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Najner napisał:

Ładny grajek. Jak już posłuchasz, to podrzuć jak możesz porównanie z Radsone ES100 w połączeniu z Falconami.

 

Nim coś konkretnego napiszę to muszę mu dać 20-30h.  Ale już teraz wiem, że to dobra zmiana ... 

Najpierw w połączeniu z Fiio eh3 he, he

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.12.2019 o 18:11, Nicodem napisał:

 

I wjechało w końcu (!!!) Metrum. Prosto z pudła a gra już super.
Zalecają 3 tygodnie wygrzewania :)
Chętnych do testów, którzy szukają małego endgame pod Roon zapraszam do kontaktu. Od stycznia będę udostępniał na testy.
Oficjalnie metrum acoustics startuje w Polsce od stycznia.
Oficjalna dystrybucja na PL. Przeszedłem na ciemną stronę mocy :)

Nie mogę dalej hypować bo będzie, że naciągam na zakupy.
Więc zapraszam kto chętny.


a2b6802a6ed839c6a5b3016de4d7837a.jpg

 

Moduł MQA też będzie do potestowania:

metrum1.jpg

pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.


Może nie kupiłem, tylko @Nicodem pożyczył Amethysta. Na początku chwilę w pracy posłuchałem, a teraz w domu i to tylko jako DAC'a do toru kolumnowego, gdyż już od dawna nie jestem słuchawkowy stacjonarnie, gdyż ostatnio szukam jakiegoś DAC'a, który zagra poprawnie i nie kosztuje majątku. To tak pierwsze co się słyszy to wielkość brył instrumentów i ich waga są bardzo duże, do tego teksturowość, rozdzielczość, separacja przewyższa Qutesta z Sboosterem. Gra on bardzo naturalnym dźwiękiem, oraz dźwięki są takie nie wymuszone/nie na siłę ukazane/swobodne, co dla mnie było zawsze typowe dla R2R. Do tego scena jest duża zarówno w wszerz jak i głąb oraz bardzo holografia też lepsza niż u Qutesta. Czyli znalazłem kandydata na DAC'a, a już myślałem że Qutest pozostanie i nie ma nic ciekawego. Jedynie co uważam w nim za minus, ale to bardziej dotyczy wideo niż audio to że nie obsługuje CoreAudio w trybie Exclusive.

Edytowane przez misiekkb
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności