Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, John Grado napisał:

Opłaca się brać tego iSilencera jeśli mam Qutesta który ma galwanicznie zaizolowane USB? Będzie jakaś poprawa, cokolwiek?

Jak nie słyszysz filtrów w ślepym teście to nie warto,  jego tez nie usłyszysz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silencer słychać przy użyciu komputera, laptopa jako źródło. Oczyszcza z szumów. Defender u mnie nic nie wprowadzał.


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Nicodem napisał:

Silencer słychać przy użyciu komputera, laptopa jako źródło. Oczyszcza z szumów.

 

* u osób, u których takie problemy występują. Nie jest to zjawisko występujące zawsze u każdego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Nicodem napisał:

Silencer słychać przy użyciu komputera, laptopa jako źródło. Oczyszcza z szumów. Defender u mnie nic nie wprowadzał.

Na moim DACu słyszę lekki szum przy odkręceniu głośności na maksa, który ustaje po kilku sekundach od zatrzymania muzyki z Foobara. W czasie grania muzyki go nie ma. Zakładam, że to specyfika działania XMOSa pod Windą i w Foobarze, bo przecież odtwarzanie dźwięków innego pochodzenia z PC działa cały czas. Natomiast wyraźną poprawę słyszę po odpięciu lapka od zasilacza. Jest to w sumie zrozumiałe, bo wtedy wewnętrzna przetwornica ładująca baterię nie pracuje, pomijając odcięcie od sieci i śmieci dostarczanych przez zasilacz. Zresztą eliminację zakłóceń przeróżnego pochodzenia ogarnąłem sobie na samej płytce konwertera USB/I2S i całkowity progres względem typowej aplikacji XMOSa jest duży. 

Kabel USB z odekranowaną linią danych od zasilania też mi dał wyraźny postęp w stosunku do Hama Platinum Reference 2.0 z Media Markt, który na co dzień służy drukarce. W sumie mam taki sam kabel USB jak @John Grado

Gadżetów od ifi, itp. nie planuję testować. Przypomniałem sobie tylko wczoraj wpływ założonego na kabel ferrytu, i tu jest ewidentna degradacja u mnie, czy na Hamie, czy na Ear Streamie. Dźwięk wyjałowiony i pozbawiony swobody. Holografię też diabli biorą.

Nie wiem czy o tym mowa była chwilę wcześniej, ale przełączanie filtrów cyfrowych u mnie słychać. Najbardziej mi leży Apodizing, czyli domyślny dla Sabre ES9038. W sumie mam 7 dostępnych i każdy ma swoje cechy osobnicze. Więcej o tym napiszę gdzie indziej za niedługo.

Edytowane przez majkel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, The Grand Wazoo napisał:



Loxjie P20 Mały wzmacniacz hybrydowy na lampach 6N3 i opampach JRC5532 w pełni zbalansowany. Za te pieniądze to wstyd nie kupić, tak to gra z Sony Z1R :) 

 

IMG_20200118_104747.jpg

Bardzo fajny maluch - kupuje go od roku, ale ciągle pojawia się głos rozsądku mówiący, że przecież nie jest mi potrzebny kolejny wzmacniacz (tym bardziej, że nie mam ani źródła z wyjściem zbalansowanym, ani słuchawek z takim przewodem).

To ustrojstwo ma cyfrową regulację głośności?

Nie wykazuje negatywnych skutków dość wysokiej impedancji wyjściowej na złączu słuchawkowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Hustler napisał:

Bardzo fajny maluch - kupuje go od roku, ale ciągle pojawia się głos rozsądku mówiący, że przecież nie jest mi potrzebny kolejny wzmacniacz (tym bardziej, że nie mam ani źródła z wyjściem zbalansowanym, ani słuchawek z takim przewodem).

To ustrojstwo ma cyfrową regulację głośności?

Nie wykazuje negatywnych skutków dość wysokiej impedancji wyjściowej na złączu słuchawkowym?

Biorąc poprawkę na cenę, to jest nienormalne jak on dobrze gra. Z Sony Z1R... 33 razy droższe od niego  tworzą niezły duet. Zresztą kupiłem go dla nich jako wzmacniacz na biurko, czy do łóżka (żona nie jest zazdrosna). Doskonale zgrywa się z Hugo 2 jako DAC, z MHDT trochę za dużo lampowego dobra. Oczywiście chińskie lampy wymieniłem na rosyjskie 6N3P oraz GE 5670 JAN (USA) z lat 60-tych. Z rosyjskimi gra lepiej o dziwo. 

Regulacja cyfrowa, minimalne skoki, równy balans. I generalnie idealnie cichy wzmacniacz, a jakość wykonania bardzo dobra. 

Nie mam małych Torxów, więc go nie mogę w całości rozkręcić, ale przyjdzie czas na wymianę JRC5532 i zobaczymy co to da. Tyle mogę zobaczyć :) 

 

IMG_20200118_094858.jpg

Edytowane przez The Grand Wazoo
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się brać tego iSilencera jeśli mam Qutesta który ma galwanicznie zaizolowane USB? Będzie jakaś poprawa, cokolwiek?
Gdyby jeszcze to było bardziej kompaktowe rozwiązanie - z lepszym kablem USB jest duże obciążenie (fizyczne) na wyjściu - słabsze gniazdo może tego nie wytrzymać...76785b7f282379578be4c723b3500c25.jpg
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, The Grand Wazoo napisał:

Loxjie P20 Mały wzmacniacz hybrydowy na lampach 6N3 i opampach JRC5532 w pełni zbalansowany. Za te pieniądze to wstyd nie kupić, tak to gra z Sony Z1R :) 

 

IMG_20200118_104747.jpg

 

Jaka on ma sygnaturę na stocku? Gra ciepło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karmazynowy Dosyć ciepłe, miękkie granie, takie relaksujące. Analizy tutaj raczej nie ma co szukać. Bas lekko poluzowany, np. Fostex HP-V1 gra na podobnym poziomie, jednak ma bardziej punktowy bas i gra odrobinę bardziej dynamicznie, lepsza holografia i głębia sceny. Loxjie nie ustępuje mu wiele, ma na pewno szerszą scenę. Zmiana lamp podnosi jakość, szczególnie w lekkości, szczegółowości i holografii. Przyczepić się można na pewno do głębokości sceny. Tutaj jest słabo. Ale to wszystko po SE, nie mam DAC-a zbalansowanego i czekam na przejściówkę XLR na 4.4mm do słuchawek.

Edytowane przez The Grand Wazoo
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Nicodem napisał:

A w porównaniu do grania z samym Hugo2 to w jakim kierunku idzie zmiana z Z1R?

To jest różnica kilku klas. Dwa różne światy. Z Hugo 2 to perfekcyjna kontrola, potężny i sprężysty bas, wyraźne, ale gładkie wysokie, doskonała holografia, głębia dźwięku, pozycjonowanie instrumentów, Hugo dzieli i rządzi. Takie wyczynowe, pobudzające granie. Z Loxjie jest ciepło, gęsto, leniwie, pełen relaks. Nic, może poza basem, się nie wybija, nie drażni, nie pobudza, taki relaks :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, RIH napisał:

Gdyby jeszcze to było bardziej kompaktowe rozwiązanie - z lepszym kablem USB jest duże obciążenie (fizyczne) na wyjściu - słabsze gniazdo może tego nie wytrzymać...76785b7f282379578be4c723b3500c25.jpg

RIH proszę daj jakiś przedłużacz USB. Być może podziękujesz za tę radę. Niepotrzebnie obciążasz gniazdo i wtyczkę. Jakaś lepszejsza przedłużka nie zrujnuje Ciebie a sprzęt odetchnie z ulgą i... Ty też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, RIH napisał:

Gdyby jeszcze to było bardziej kompaktowe rozwiązanie - z lepszym kablem USB jest duże obciążenie (fizyczne) na wyjściu - słabsze gniazdo może tego nie wytrzymać...76785b7f282379578be4c723b3500c25.jpg

Ja używam DragonTail Audioquesta. Zarówno do USB A i C. Szkoda gniazd. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Compton napisał:

Który to model?

 

 

Najtańszy :D

 

B9.

 

Ale i tak na tle mojego poprzedniego Samsunga J6300 (VA, 120Hz) urywa... odwłok ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności