Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, retter napisał:

Że lepsze niż C3 którego tak wszyscy chwalili z d8000? ;)

 

38 minut temu, RIH napisał:
Godzinę temu, retter napisał:
 

IMO dużo lepsze!

 

15 minut temu, Nicodem napisał:

Miałem C3 i combo ifi jest sporo lepsze. Testowałem przed zakupem bo jestem fanem grania cv2+
Niestety różnica w cenie też olbrzymia.

 

Ja akurat mam iDSD Pro, ale cały czas chodzi mi z tylu głowy ten Burson za tą jego mega przestrzeń.

Czy iFi jest lepszy?

Nie powiedziałbym. Jest inny.

 

Równie dobrze mógłbym napisać, że Denony D7000 są lepsze od Sony Z1R. :)

 

Mam nadzieję, że posłucham jeszcze C3 z wyjściem symetrycznym, wtedy albo utwierdzę się w przekonaniu o słusznym zakupie albo będzie wymiana.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, RIH napisał:
1 godzinę temu, retter napisał:
Że lepsze niż C3 którego tak wszyscy chwalili z d8000? default_wink.png

- Tapatalk
 

IMO dużo lepsze!

 

31 minut temu, Nicodem napisał:

Miałem C3 i combo ifi jest sporo lepsze. Testowałem przed zakupem bo jestem fanem grania cv2+
Niestety różnica w cenie też olbrzymia.


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.
 

 

Już mi pomogli C3 sprzedać :D

 

edit:

Dzięki  @Compton

Edytowane przez krz
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Jaro54 napisał:

Dotarły dropowe MeeAudio P2

 

20200113_130531(1).jpg

Się zrobił hicior - a jak sprzedawałem swoje to długo w komisie leżały :-).

 

Warto w nich pomyśleć nad innym kablem. Stokowy gruby taki i niewygodny moim zdaniem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Nicodem napisał:

Miałem C3 i combo ifi jest sporo lepsze. Testowałem przed zakupem bo jestem fanem grania cv2+
Niestety różnica w cenie też olbrzymia.


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.
 

 

Retter raczej pytał o C3 vs iDSD, a nie C3 vs iDSD+iCAN, bo to zestaw 22590 :D Czy któryś jest jednoznacznie lepszy? Moim zdaniem i większości osób mających okazję zestawić je obok siebie - nie.

C3 i iDSD można porównać w Audiomagic, bo mają oba (C3 akurat zwykły, nie C3X, ale może się to zmieni).

Edytowane przez Mayster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Lord Rayden napisał:

Się zrobił hicior - a jak sprzedawałem swoje to długo w komisie leżały :-).

 

Warto w nich pomyśleć nad innym kablem. Stokowy gruby taki i niewygodny moim zdaniem.

 

Kabelków z mmcx jest u mnie dostatek :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.01.2020 o 13:41, Jaro54 napisał:

Kabelków z mmcx jest u mnie dostatek :) 

No i super !

 

A ja kupiłem te Bomakery. Edit : doszły 17.01.20. 

61GgoPqXLlL._SL1500_.jpg

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Lord Rayden napisał:

No i super !

 

A ja kupiłem te Bomakery

61GgoPqXLlL._SL1500_.jpg

Też wczoraj zamówiłem do piątku mają być u mnie. @kurop powinien prowizję od amazon.fr dostać :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Jaro54 napisał:

Też wczoraj zamówiłem do piątku mają być u mnie. @kurop powinien prowizję od amazon.fr dostać :)

Należą się @kurop podziękowania !!!

U mnie niby w sobotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec
37 minut temu, Compton napisał:

 

 

 

Ja akurat mam iDSD Pro, ale cały czas chodzi mi z tylu głowy ten Burson za tą jego mega przestrzeń.

Czy iFi jest lepszy?

Nie powiedziałbym. Jest inny.

 

Równie dobrze mógłbym napisać, że Denony D7000 są lepsze od Sony Z1R. :)

 

Mam nadzieję, że posłucham jeszcze C3 z wyjściem symetrycznym, wtedy albo utwierdzę się w przekonaniu o słusznym zakupie albo będzie wymiana.


Dorzucę swoje przysłowiowe kilka groszy, bo C3 miałem a iDSD Pro słuchałem i tego ostatniego będę prawdopodobnie niebawem recenzować. Po pierwsze porównujecie urządzenie za 8K z zestawem za 22K (zaokrąglając). Po drugie - oba urządzenia (C3 i iDSD Pro) są niezwykle ciekawe, aczkolwiek mam wrażenie, że każdej konstrukcji przyświecała zupełnie inna idea. 

 

Dla mnie największą zaletą C3 jest to, że ma doskonały tor analogowy spięty z DACiem na Sabre, który nie ma ani krzty negatywnych cech Sabre - jest to już brzmienie z dużym poziomem organiczości. Prywatnie, patrząc poprzez przyzmat przetwornika, C3 zaliczam do nowej generacji DACów na Sabre, które - jakkolwiek to zabrzmi (sic!) - nie grają, jak Sabre. Jako ciekawostkę dodam, że najnowszy DAC Audio Analogue AAdac - też gra z podobną manierą. Ergo: jakbym nie wiedział, co tam siedzi, to bym się nie zorientował, gra to bardziej, jak bardzo dobrze zaimplementowane FPGA (i mam tu an myśli bardziej MSB, aniżeli Chorda), aniżeli DAC z modulatorem delta-sigma. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Retter raczej pytał o C3 vs iDSD, a nie C3 vs iDSD+iCAN, bo to zestaw 22590  Czy któryś jest jednoznacznie lepszy? Moim zdaniem i większości osób mających okazję zestawić je obok siebie - nie.
C3 i iDSD można porównać w Audiomagic, bo mają oba (C3 akurat zwykły, nie C3X, ale może się to zmieni).
C3 ~ 8500 zł
iDSD PRO ~ 12000 zł

Ciekawe, że gdy wspominam o istotności liczenia "wartości" vs cena to zazwyczaj słyszę głosy - to nieaudiofilskie, albo funkcjonalność nie gra, ekran nie gra itp.
A tu nagle cena ma znaczenie...?

P.s. iDSD IMHO gra znacznie lepiej niż Burson - i oceniam tu TYLKO jakość dźwięku względem moich upodobań! ;)
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przed kupnem Pro IDSD nie brałem nawet Bursona pod uwagę bo nie ma opcji na których mi zależy, zresztą sam Sabre w środku mnie odstraszył. 

Choć z tego co mi się wydaje to C3 nawet jeszcze nie było w sprzedaży 

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Swordfish_ napisał:

Dla mnie największą zaletą C3 jest to, że ma doskonały tor analogowy spięty z DACiem na Sabre, który nie ma ani krzty negatywnych cech Sabre - jest to już brzmienie z dużym poziomem organiczości. Prywatnie, patrząc poprzez przyzmat przetwornika, C3 zaliczam do nowej generacji DACów na Sabre, które - jakkolwiek to zabrzmi (sic!) - nie grają, jak Sabre. Jako ciekawostkę dodam, że najnowszy DAC Audio Analogue AAdac - też gra z podobną manierą. Ergo: jakbym nie wiedział, co tam siedzi, to bym się nie zorientował, gra to bardziej, jak bardzo dobrze zaimplementowane FPGA (i mam tu an myśli bardziej MSB, aniżeli Chorda), aniżeli DAC z modulatorem delta-sigma. 

Brzmienie Sabre, powiadasz... 1 2 itd. 

Dodam jeszcze, że firma Accuphase miała ogarnięty temat już kilka lat temu w DC-901. No ale - patrz pkt 1.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, RIH napisał:

C3 ~ 8500 zł
iDSD PRO ~ 12000 zł

Ciekawe, że gdy wspominam o istotności liczenia "wartości" vs cena to zazwyczaj słyszę głosy - to nieaudiofilskie, albo funkcjonalność nie gra, ekran nie gra itp.
A tu nagle cena ma znaczenie...?

P.s. iDSD IMHO gra znacznie lepiej niż Burson - i oceniam tu TYLKO jakość dźwięku względem moich upodobań! ;)

 

Nie wiem czyje te głosy i czego konkretnie dotyczyły, ale tutaj mamy 2 zbliżone sprzęty, w tym 1 o 50% droższy (wspomniałem o combo jako zestawie, bo 2 osoby wypowiadające się go mają, w tym @Nicodem napisał, że jest olbrzymia różnica cenowa, co sugeruje pisanie o idsd+ican).

Pod Twój gust i słuchawki bardziej siadł iDSD i ok, ale ciężko nazwać to obiektywnym stwierdzeniem, że coś jest lepsze od drugiego. Według ludzi na AVS np Empyrean trochę lepiej gra z Idsd, a z D8000 C3.  Rzeczywiście kosztuje 12 - sprawdzałem u dystrybutora, gdzie wisi za 14. (/e: 4.4)

 

3 minuty temu, vonBaron napisał:

Jeden sklep ma IDSD za 14k:lol:

 

U dystrybutora, gdzie zazwyczaj sprawdza się ceny detaliczne ;) Na OLX też nie sprawdziłem, sory.

Edytowane przez Mayster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Retter raczej pytał o C3 vs iDSD, a nie C3 vs iDSD+iCAN, bo to zestaw 22590  Czy któryś jest jednoznacznie lepszy? Moim zdaniem i większości osób mających okazję zestawić je obok siebie - nie.
C3 i iDSD można porównać w Audiomagic, bo mają oba (C3 akurat zwykły, nie C3X, ale może się to zmieni).
Oczywiście takie porównanie jest trochę bez sensu własnie ze względu na różnice w cenie. Nawet idsd pro samo, bez ican jest nadal dużo droższe (cena standardowa). C3 jest dużo lepiej wyceniony price/performance i może spokojnie stanowić endgame dla wielu konfiguracji. Ma swoje wady (głównie potencjometr który mnie wkurzał) ale to są drobnostki. Gdyby nie to, że zafiksowałem się wtedy trochę na ifi no i jednak różnicę w dźwięku wg mnie słuchać na korzyść IFI to bym pewnie wybrał C3. Ale za to wkurzyłbym się na maksa potem bo nie wiedziałem, że wyjdzie wersja zbalansowana Bursona. To może być niezły zawodnik.

Podsumowując - ifi wg mnie jest lepszy ale na pewno nie na tyle by można cenę usprawiedliwiać. Jak kupiłem okazyjnie to aż tak nie bolało ale z cenami na półce to C3 jest ciekawsze.
Combo fif idsd pro + ican pro idzie jeszcze poziom wyżej ale za kolejny worek piniędzy.


Wysłane z mojego SM-T725 przy użyciu Tapatalka

Też wczoraj zamówiłem do piątku mają być u mnie. [mention=8741]kurop[/mention] powinien prowizję od amazon.fr dostać
Chyba tak bo i ja wziąłem. A nawet nie są mi potrzebne :)

Wysłane z mojego SM-T725 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mayster - to nie była personalna uwaga do Ciebie - takie ogólne stwierdzenie :)

Dla mnie iDSD ma za małą scenę aby mógł w TOTALu zagrać znacznie lepiej od C3.


Jak pisałem - kieruję się tylko swoim gustem. Gdy robiłem odsłuchy Bursona z D8000 i dużo krótsze z Empyrean'ami - to owszem kreowanie większej sceny, napowietrzenie, poczucie przestrzeni jest tu zdecydowanie lepsze - ale kolorytu, emocji, barwy mi brak - takie są moje odczucia i choć za rzetelne czy też obiektywne przyjmuje się oceny oparte o pomiary - w moim przypadku - wykresy nie mialy znaczenia bo najczęściej (jak np. w przypadku produktów Chorda) - wykres słabszy niż konkurencja a dźwięk mi bardziej odpowiada :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec
3 godziny temu, majkel napisał:

Brzmienie Sabre, powiadasz... 1 2 itd. 

Dodam jeszcze, że firma Accuphase miała ogarnięty temat już kilka lat temu w DC-901. No ale - patrz pkt 1.

 

Ale Majkel, ja to wiem, Ty to wiesz. Cytując Ciebie - da się zrobić ESS 9038 tak, żeby grał, jak dobry gramofon. Leci właśnie u mnie płyta Beyonce "Platinium Edition" na AAdac i gramofon stoi obok, a tą akurat płytę mam także w winylu. Jak to gra? Powiem tak: niebawem będę zmieniał bazowy gramofon :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności