Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

sennheiser-hd-599-2-500x500.jpg

 

Miały być tylko do posłuchania i oddania za dwa tygodnie, ale kurczę, podobają mi się. Niedrogie (patrząc na niektóre tutejsze zakupy), fajnie wykonane, mega wygodne i grają tak na luzie, przyjemnie. No nic, jak zostaną, to zostaną :)

 

foto z neta

Edytowane przez Play
  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Play napisał:

sennheiser-hd-599-2-500x500.jpg

 

Miały być tylko do posłuchania i oddania za dwa tygodnie, ale kurczę, podobają mi się. Niedrogie (patrząc na niektóre tutejsze zakupy), fajnie wykonane, mega wygodne i grają tak na luzie, przyjemnie. No nic, jak zostaną, to zostaną :)

 

foto z neta

Który to dokładnie model, bo natrzepali tego (5xx) tyle, że ciężko się połapać? HD599? 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, neonlight napisał:

Który to dokładnie model, bo natrzepali tego (5xx) tyle, że ciężko się połapać? HD599? 😉

Chyba HD 599 Special Edition Black

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jd1210

Na razie z fabrycznego dongla z xz2c. Dają radę, nie czuć braków w wysterowaniu. Ale jedzie do mnie Shanling Up2 i chcę je jeszcze sprawdzić z DF Black

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Play napisał:

@jd1210

Na razie z fabrycznego dongla z xz2c. Dają radę, nie czuć braków w wysterowaniu. Ale jedzie do mnie Shanling Up2 i chcę je jeszcze sprawdzić z DF Black

Dzięki, też ostatnio się nad nimi zastanawiałem, bo cenowo i ergonomicznie wypadają bardzo korzystnie. ;)

 

Edit.

A jak wypadają w porównaniu do HD600/650?

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, neonlight napisał:

Dzięki, też ostatnio się nad nimi zastanawiałem, bo cenowo i ergonomicznie wypadają bardzo korzystnie. ;)

 

Edit.

A jak wypadają w porównaniu do HD600/650?

Nie znam obu par. Wg wykresów hd650 i hd599 to niemal to samo - pewnie droższe mają lepszą rozdzielczość i scenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, też ostatnio się nad nimi zastanawiałem, bo cenowo i ergonomicznie wypadają bardzo korzystnie.
 
Edit.
A jak wypadają w porównaniu do HD600/650?
Klasa albo dwie niżej. O ile hd600/650 się dusza grają jak wygłodzone o tyle takie hd5?? Już zagrają na swoją miarę, tylko czy nie lepiej wtedy grado czy x1?

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, retter napisał:

Klasa albo dwie niżej. O ile hd600/650 się dusza grają jak wygłodzone o tyle takie hd5?? Już zagrają na swoją miarę, tylko czy nie lepiej wtedy grado czy x1?

W jakim sensie się "duszą", ogólnie, czy z konkretnym źródłem?

 

Ps.

Grado omijam szerokim łukiem, utwierdziłem się w tym przekonaniu po ostatnim AVS, gdzie takie legendarne GS1000 zagrały kompletnie nie po mojemu i w ogólnym rozrachunku bezpłciowo, jak na swoją cenę i w porównaniu z dzisiejszą konkurencją. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, retter napisał:

Klasa albo dwie niżej...

Co to znaczy, ile jest tych klas?

Nie lepiej napisać 10-15% słabsze, wtedy jest konkret.

 

Znając Sennheisera, to pewnie membrana wszędzie jednakowa, tylko cewki różne. Wiadomo, że im wyższa impedancja, tym lepsza rozdzielczość i ogólne trzymanie w ryzach membrany, choć przy dobrych wzmakach, nie ma to już aż tak dużego znaczenia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ofercie Amazon Prime, 599 były trzykrotnie tańsze od 650. IMHO, 650 nie są trzykrotnie lepsze  

A gdzie ty masz tak że 3x drożej = 3x lepiej?

 

.

[mention=76918]neonlight[/mention] z avs to może 325 czy rs2 ale i tak moje starsze 325 byly lepsze ;p

 

 

. @Perul a co to znaczy 15% czego te 15%?? Także widzisz to też brak konkretów.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie. Do doskonałości zawsze zbliżamy się asymptotycznie :)

 

Tyle tylko, że 599 za 1/3 ceny 650 oferuje zdecydowanie więcej niż 1/3 jakości (subiektywnie rzecz ujmując rzecz jasna) :) 

 

 

Edytowane przez marek_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, retter napisał:

 @Perul a co to znaczy 15% czego te 15%?? Także widzisz to też brak konkretów.

to daj przykład i zacznij jako pierwszy pisać konkretnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek jak wszędzie.

 

Play dla mnie łatwiej określić klasa zamiast rozbijać czy 15 a może 23 a może 16,66 a może 12.345% i pytanie czego?

 

Poza tym 15% lepiej gorszych nie jest równe 15% gorzej lepszych.

Tak co najwyżej możesz określić miernikiem ilość dB aby było dokładnie a nie SQ które jest względne wg wielu czynników.

 

- Tapatalk

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widzisz, ostatnio ktoś na forum napisał, że hawki grają klasę lepiej od kpp. takie klasowanie to też trochę bezsensu jest. a wystarczyło napisać, że np bas ma lepsze zejście i kontrolę oraz wysokie są bardziej szczegółowe acz dalej gładkie i bez wybicia i już by wszyscy wiedzieli o co chodzi

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, retter napisał:

@Perul a co to znaczy 15% czego te 15%?? Także widzisz to też brak konkretów.

Jeśli przyjąć że dźwięk w słuchawkach (starając się patrzyć w miarę obiektywnie):

- 0% - totalnie nie do zaakceptowania

- 50% - jest dla mnie akceptowalny, aczkolwiek słyszę wady i niedociągnięcia

- 100% - ideał jaki bym chciał mieć

To możesz bardzo precyzyjnie określić, które słuchawki ile są (dźwiękowo) wg danej osoby warte.

Przykładowo wg mnie: HD518 - 35%, HD600, HD215 - 55%, K701 - 55-60%, CAL po modach i na padach XB950 - 60-65%, Fostexy T40rp MK3 z modem i na welurkach 70%

 

Zapewne ktoś oceni inaczej, bo ma inne preferencje, ale jest jasno sprecyzowane jaka jest różnica między jednymi a drugimi w skali bezwzględnej - a nie tak jak Ty piszesz klasa czy dwie, jak nie wiadomo ile jest tych klas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz dla ciebie takie uznaniowe ale każdy inaczej słyszy, a każdy płaci tak samo za nowy produkt.

Ja mówię o wycenach.
Niska średnia górna półka i top.
Każda półka, ma dwie klasy niższa i wyższa. Czyli z 7 takich podstawowych by nie rozbijać się na procenty czy promile.

Dla przykładu
hd681 niska niższa
Hd668 niska wyższa - immo fajne słuchawki ale nadal chinczyk
Hd599 średnia niższa
HD600 średnia wyższa - mocny średniak
Hd800 T1 górna niższa - flagowe ale coś im brakuje
D8000 sr009 górna wyższa - drogie flagowce
Susvary he90 he1 to już top absurdalne ceny.

A to że odbieram tak czy innaczej to rzecz względna.

- Tapatalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie jest sobie coś tam uporządkować, ale oczekiwanie, że inni będą nasz świat widzieć naszymi oczami jest ......  
 
 
Ja nie oczekuję, ja powiedziałem jak to widzę.

Czepiasz się mnie czy Perula?

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie jest sobie coś tam uporządkować, ale oczekiwanie, że inni będą nasz świat widzieć naszymi oczami jest ......  
 
 
To to są już lekkie wycieczki osobiste, po co komu to służy?

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marek_m napisał:

Fajnie jest sobie coś tam uporządkować, ale oczekiwanie, że inni będą nasz świat widzieć naszymi oczami jest ...... :D 

Przecież napisałem

9 godzin temu, Perul napisał:

Zapewne ktoś oceni inaczej, bo ma inne preferencje, ale jest jasno sprecyzowane jaka jest różnica między jednymi a drugimi w skali bezwzględnej

Znając czyjeś preferencje, dość łatwo można odnieść się do swoich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności