Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, kiedyś na forum AS był gościu który twierdził że jego złote uszy potrafią rozpoznać na którego z producentów płyty CD został nagrany album. Głosił wszem i wobec że TDK różni się na przyklad od Verbatima.


Świat audiofili to bańka wypełniona kretynami, mitami i bzdurami. Bo to co można wyczytać np z ww przykładu świadczy z jaki ludźmi mamy do czynienia. Do tego marketing i ecie-pecie i mamy to co mamy.
Chwilowe zachwyty, hype który po chwili mija i inne tego typu zachowania świadczą o tym że nie ma żadnego progresu już od bardzo dawna.
W skrócie, audiofil to idiota.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie się wygrzewają.
Póki co średnica i bas klasa. Wysokie mogłyby być jaśniejsze.
Ale to może być kwestia pianek, słucham na Inairs Air 2, stockowych Comply i silikonów nie wyciągałem.
Ja wczoraj do swoich założyłem spinning fity i jest super. Próbowałem spiral dot ale są dla mnie nie wygodne. 724a62eb35eac0cd003c932c98d0aa90.jpg

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Teti napisał:

Swoją drogą, kiedyś na forum AS był gościu który twierdził że jego złote uszy potrafią rozpoznać na którego z producentów płyty CD został nagrany album. Głosił wszem i wobec że TDK różni się na przyklad od Verbatima.emoji85.png


Świat audiofili to bańka wypełniona kretynami, mitami i bzdurami. Bo to co można wyczytać np z ww przykładu świadczy z jaki ludźmi mamy do czynienia. Do tego marketing i ecie-pecie i mamy to co mamy.
Chwilowe zachwyty, hype który po chwili mija i inne tego typu zachowania świadczą o tym że nie ma żadnego progresu już od bardzo dawna.
W skrócie, audiofil to idiota.

Na naszym forum również jest takich dwóch ludzi, z którymi stoczyłem niemałą dyskusję na ten temat w wątku O wszystkim i o niczym.

BTW trochę osób tutaj używa JitterBug, który wiele się od wymienionych powyżej przykładów nie różni.

Edytowane przez macio232
typo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, kiedyś na forum AS był gościu który twierdził że jego złote uszy potrafią rozpoznać na którego z producentów płyty CD został nagrany album. Głosił wszem i wobec że TDK różni się na przyklad od Verbatima.


Świat audiofili to bańka wypełniona kretynami, mitami i bzdurami. Bo to co można wyczytać np z ww przykładu świadczy z jaki ludźmi mamy do czynienia. Do tego marketing i ecie-pecie i mamy to co mamy.
Chwilowe zachwyty, hype który po chwili mija i inne tego typu zachowania świadczą o tym że nie ma żadnego progresu już od bardzo dawna.
W skrócie, audiofil to idiota.

Patrząc na to że płyty CD-R były robione tylko w kilku fabrykach i brandowane pod producenta to faktycznie musiał mieć ucho :)
Może jeszcze nagrywarkę mógł rozpoznać i czy w pionie czy w poziomie była przy nagraniu. Wszak grawitacja dodaje basu...

pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Nicodem napisał:

Patrząc na to że płyty CD-R były robione tylko w kilku fabrykach i brandowane pod producenta to faktycznie musiał mieć ucho :)
Może jeszcze nagrywarkę mógł rozpoznać i czy w pionie czy w poziomie była przy nagraniu. Wszak grawitacja dodaje basu...

pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.
 

Przy tych nagrywanych w pionie laser na pewno musiał trochę zbaczać ze ścieżki. Jitterbug - kiedyś testowałem. Efekt jakiś tam zauważyłem przy podłączeniu kiepskiego muzycznie telefonu to taniego, chińskiego mini daca/ampa. Dźwięk wydawał się masywniejszy, ale nie wiem z czego to wynikało. Poza tym innych zmian nie zauważyłem, z częścią nie chciał w ogóle współpracować. Ale podstawki pod kable... to jest naprawdę niezłe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, superbart napisał:
0_0_productGfx_3816.jpg

Pierwszy raz kupiłem coś czego jeszcze nie ma czyli w preorderze.

He, daj znać koniecznie jak już będziesz miał, też mi gdzieś tam po głowie chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Nicodem napisał:

Patrząc na to że płyty CD-R były robione tylko w kilku fabrykach i brandowane pod producenta to faktycznie musiał mieć ucho :)
Może jeszcze nagrywarkę mógł rozpoznać i czy w pionie czy w poziomie była przy nagraniu. Wszak grawitacja dodaje basu...
 

Swoje CDRy z audio nagrywać starałem się na niebieskich (granatowych) Verbatimach (kolor nośnika). Te płyty długo się "trzymały" i nie psuły za szybko. Największy szajs to była Esperanza. Padały po kilku tygodniach. Zamożniejsi nagrywali na złotych CDRach od Kodaka. 

Co do jakości dźwięku (różnic) nie wypowiadam się. 

 

Pamiętam że estymą cieszyły się nagrywarki Teac, Yamaha i Plextory Premium. Płyty Audio nagrywało się z prędkością góra x8.  Do ripowania stosowało się EAC z parametrami pod konkretną nagrywarkę. I była to fajna zabawa a Wy mi tu Towarzysze próbujecie odebrać radość wspomnień !

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Lord Rayden napisał:

Swoje CDRy z audio nagrywać starałem się na niebieskich (granatowych) Verbatimach (kolor nośnika). Te płyty długo się "trzymały" i nie psuły za szybko. Największy szajs to była Esperanza. Padały po kilku tygodniach. Zamożniejsi nagrywali na złotych CDRach od Kodaka. 

Co do jakości dźwięku (różnic) nie wypowiadam się. 

 

Pamiętam że estymą cieszyły się nagrywarki Teac, Yamaha i Plextory Premium. Płyty Audio nagrywało się z prędkością góra x8.  Do ripowania stosowało się EAC z parametrami pod konkretną nagrywarkę. I była to fajna zabawa a Wy mi tu Towarzysze próbujecie odebrać radość wspomnień !

Tak, tez nagrywałem na niebieskich Verbatimach... A EAC używałem... wczoraj :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Rotgut napisał:

A u mnie piątek trzynastego przyniósł taki szczęśliwy zakup. Od @mykupyku przejął na krótko @Karmazynowy a u mnie pewnie zostanie dłużej. :)20191215_132322_soloist.thumb.jpg.db6df63fa99747a2999696e1db758dc2.jpg

Co tam za Marantz czai się na dole? :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności