Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Andrewek napisał:

To asymetryczne HM5? Jak to gra, dźwięk nie jest oddalony zbytnio?

Tak, ogólnie to praktycznie nie słuchałem ich na padach z zestawu, bo to ergonomiczna porażka, ale z pewnością jest dużo lepsza izolacja (ogólnie jak słuchawki zamknięte, a nie półotwarte), więcej basu, większa scena. Wysokie troszkę się oddaliły, średnica jest nadal dość blisko, ale ja ogólnie nie lubię bliskiego grania.

 

1 godzinę temu, markp napisał:


Zainteresował mnie ten temat, czy możesz napisać coś więcej o tym pluginie?

To dość prosty crossfeed. Polega to na tym, że część tego co słyszysz w lewym kanale przenika do kanału prawego i na odwrót. Jedno to lubią, inna nie przepadają. Działanie pluginu jest szczególnie słyszalne w starszych kawałkach jazzowych lub rockowych, gdzie często jeden instrument gra tylko w jednym kanale tzw. hard panning. Ten kawałek to dobry przykład. Jak odpalisz crossfeed to scena się nieco zwęży, ale też oddali, co mnie odpowiada, bo wiele słuchawek i tak gra bardzo szeroko, ale brakuje im głębi.

 

Są też inne, nieco bardziej złożone pluginy (np. TB Isone), które próbują symulować odsłuch na kolumnach stereo, ale okupione to jest zmianą brzmienia, rozmyciem sceny itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Compton napisał:

Narazie się wygrzewają.

Póki co średnica i bas klasa. Wysokie mogłyby być jaśniejsze.

Ale to może być kwestia pianek, słucham na Inairs Air 2, stockowych Comply i silikonów nie wyciągałem.

to by mi pasowały, bo nie lubię syczenia i kłucia - wrażliwy jestem😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio szukam czegoś co grałoby gładko, przyjemnie, relaksująco i czego można słuchać przez wiele godzin. Sprzedałem Dragonfly Black i Red, aktualnie używam SMSL M2 i HD330. Gra to znośnie, ale w ciągu ostatnich 2 miesięcy kupiłem ( i wróciły)

 

- ISK HF2010 - jasne granie, barwa może i lepsza od takstarów hi2050 ale scena, separacja itd. wszystko gorsze.

- Shure SRH840 - wykres dla mnie nie odzwierciedla ich grania, dla mnie ostre, nieprzyjemne.

- ATH M40 - bardzo fajne słuchawki, jedne z nielicznych które mi nawet pasowały, choć nie lubię zamkniętych ( lubiłem też hd669). Wolałem je od ISK hd9999, hyperx cloud, shure srh840 i wielu innych.

- AKG K240 - dawniej mi pasowały, teraz w erze takstarów i superluxów wg mnie nie są zbyt opłacalne. Grają poprawnie ale mają denerwującą górkę na jakiś 2-3khz i chyba coś koło 10khz, gdyby nie to może by zostały. 

- DT990 Pro 250om - zdecydowany upgrade względem hd330, ale wymagające, nie mam ich czym pędzić. Jak podłączam pod źródło akcentujące bas i średnie to grają super, gdyby złagodzić czymś górę to mój faworyt.

- SMSL M3 - więcej mocy od m2 ,brzmienie bardziej dociążone ALE jest coś denerwującego w średnich tonach, w każdych słuchawkach musiałem obniżać zakres 4-8khz i wtedy było ok. M2 kupiłem okazyjnie więc został, m3 nowy w cenie 300zł byłby ok, 450zł zdecydowanie bym nie dał.

 

Moja wewnętrzna cebula każe wstrzymać się z DT990, choć myślę ciągle nad zestawem DT990 + XDUOO TA-01B lub DRAGONFLY RED + AUDIOQUEST NIGHTHAWK.  Póki co kupiłem sobie Philips Fidelio X2 :D 500zł są warte, ale.... No kłuje ta góra :P  Zostawie je niech pograją z 50-100 godzin, może w międzyczasie znajdę jakiegoś muła do nich. Z smsl m2 za jasno, z m3 nieco lepiej, z Oneplus 5T brakuje mocy i za jasno. Z HTC M8 góra robi się łagodna, ale znika też bas. Z zalet to na pewno wykonanie, pomimo twardych padów są dosyć wygodne.

IMG_20191211_200049.jpg

 

PS. ten "kabel" Philips :D Jeżeli on jest poprawiony względem X1 to tamtego bym nie wyciągał z pudełka. Wyraźna poprawa na Prolink futura czy zwykłym Vention

Edytowane przez gumiak9
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gumiak9 napisał:

Ostatnio szukam czegoś co grałoby gładko, przyjemnie, relaksująco i czego można słuchać przez wiele godzin.

 

Póki co kupiłem sobie Philips Fidelio X2 :D 500zł są warte, ale.... No kłuje ta góra :P

Bo X2 tak grają, bierz Fidelio X1 od Perul'a, to czysty relax i pójdą praktycznie ze wszystkiego. ;) Albo HD6XX, też względnie łatwe w napędzeniu i bardzo przyjemne w odbiorze.

Edytowane przez neonlight
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wjchały Blony ale nie od Chińczyka bo te chyba zaginęły. od 15.11 mają ten sam status.

Nabyłem więc drogą kupna od @Inszy z dodatkowym kabelkiem i na razie muszę przyznać, że hype na nie chyba zasłużony. Grają zaskakująco dobrze.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wjchały Blony ale nie od Chińczyka bo te chyba zaginęły. od 15.11 mają ten sam status.
Nabyłem więc drogą kupna od [mention=21694]Inszy[/mention] z dodatkowym kabelkiem i na razie muszę przyznać, że hype na nie chyba zasłużony. Grają zaskakująco dobrze.
Pogrzej chwilę, a będzie jeszcze lepiej.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Nie bardzo widzę w tym przewagi po za cena ;p

- Tapatalk

A możesz skrobnąć parę słów porównania Form 1.1 i Spring do FH5? Nadal FH5 jakieś półki wyżej z wymienionych chinoli?

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Springi jeszcze nie doszły, a form już oddałem i pisałem ciekawsze są fh5 i droższe a cena to rzecz gustu.

 

Fh5 są ze stopu metalu alu czy co tam i zimą są zimne a latem przyjemne.

Form z tworzywa więc odwrotnie ale to było wiadome choć warte zaznaczenia. Tak jak gniazdo mmcx i ciem.

 

Ciekawe bo shozy BG już mają mmcx.

 

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nuraphone. Od kilku lat zastanawiałem się nad ich kupnem. Są coś warte? Masz jakieś porównanie do WH900N np? 
Wczoraj przyszły mi oryginalne gumki do nich i kurde, tego nie da się opisać. Ja uwielbiam bas a tam jest go mega dużo. Ale jak ktoś nie lubi, to może sobie zminimalizować. Kurde, tam słuchać każdy dźwięk. Jakość FLAC jest mega. Słyszę to, czego na innych słuchawkach nie słyszałem. Szkoda tylko, że są tak drogie i chyba będę rozważał sprzedaż bo jeszcze święta idą a kasa potrzebna. Więc jak ktoś chce to śmiało pisać do mnie. Kupiłem je za 1500PLN i za tyle będę chciał je sprzedać. Dołożyłem 100PLN do oryginalnych gumek ale to już w moje koszta pójdzie za możliwość posłuchania tych słuchawek.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności