Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, RIH napisał:

Ostatnio na AVS były pędzone z Bursona (chyba) i za to połączenie nie dałbym nawet 1k zł. Także ten...

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

 

Na AVS było minimum 5 szt. Empyreanów z różnymi torami, w tym z HA300, z którym też de facto nie grają. Akurat C3 gra zarówno z HD800, jak i Audeze LCD, więc nie wiem czy mogłoby być aż tak źle jak mówisz, ale na pewno większy szał zrobiło połączenie z D8000/D8000 Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Mayster napisał:

 

Na AVS było minimum 5 szt. Empyreanów z różnymi torami, w tym z HA300, z którym też de facto nie grają. Akurat C3 gra zarówno z HD800, jak i Audeze LCD, więc nie wiem czy mogłoby być aż tak źle jak mówisz, ale na pewno większy szał zrobiło połączenie z D8000/D8000 Pro.

No cóż, z HA-300 to fakt, średnie połączenie, ale z wszystkim co gra chudziej powinny grać dobrze. Nawet z Ultimy grają znakomicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Na AVS było minimum 5 szt. Empyreanów z różnymi torami, w tym z HA300, z którym też de facto nie grają. Akurat C3 gra zarówno z HD800, jak i Audeze LCD, więc nie wiem czy mogłoby być aż tak źle jak mówisz, ale na pewno większy szał zrobiło połączenie z D8000/D8000 Pro.
Mnie 8000 w wersji PRO mocno rozczarowały - i z IFI wersja "zwykła" brzmiała znacznie lepiej - bez napompowanego, wybrzmiewającego wieki basu itp.
Natomiast Meze na premierze jakiś czas temu zrobiły na mnie świetne wrażenie (muzykalne, z impaktem, pełne spektrum dźwięku, holografia - po prostu znakomite nauszniki) -> na Bursonie - jak karton, głucho, bez emocji...

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Mayster napisał:

 

Na AVS było minimum 5 szt. Empyreanów z różnymi torami, w tym z HA300, z którym też de facto nie grają. Akurat C3 gra zarówno z HD800, jak i Audeze LCD, więc nie wiem czy mogłoby być aż tak źle jak mówisz, ale na pewno większy szał zrobiło połączenie z D8000/D8000 Pro.

 

Zdecydowanie! Połączenie C3 z D8000 na stanowisku Audeosa podczas AVS zrobiło na mnie MEGA wrażenie. Genialnie zagrał ten duet!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Nicodem napisał:

Dołączyłem dziś do klubu. Kabelek xlr poszukiwany bo u mnie tylko 6.3mm. wszelkie sugestie mile widziane.

a2334193fc9602ef9b7d465fa4ec01bb.jpg

pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.
 

 

https://headphonecompany.com/en/product/silber-kupfer-upgrade-kabel-fuer-meze-empyrean/

 

Do takich słuchawek chyba nie tragedia.

Kolega od którego kupiłem Heidemall 2 miał tez tego z linka.Porównywał na lcd3.

Mówił że ta hybryda nie jest tak rozdzielcza jak H.2, ale dżwięk jest bardziej dociążony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Nicodem napisał:

Dołączyłem dziś do klubu. Kabelek xlr poszukiwany bo u mnie tylko 6.3mm. wszelkie sugestie mile widziane.

Może taki :) 

https://www.kimber.com/customize/axios-16-ag?configuration=9d5f4197-5f9f-4d52-923d-5ab14aefbfb1

 

Edytowane przez The Grand Wazoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech tylko USA SALE ONLY. No a już miałem w koszyku :)
.
.


Wiklinowym chyba...

pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, RIH napisał:

Ostatnio na AVS były pędzone z Bursona (chyba) i za to połączenie nie dałbym nawet 1k zł. Także ten...

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

 

Na wrześniowym spotkaniu w Żywcu słuchałem ich na CV2 i jak dla mnie grało to zjawiskowo.

Z tym, że ja to jestem chłop ze wsi, tak że ten...

Edytowane przez kartonik
  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ale to raczej chodziło o wartość kabla. Nie na moją kieszeń. Myślę że po kabel za 4500 dolarów to bym się chyba przeleciał do Stanów :)


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Ugz napisał:

Poszedłem wczoraj do Lidla po piwo, a tam gdzie kiedyś były piwa "kraftowe" były zabawki i różne instrumenty.

Za dziecka zawsze podobała mi się gra na harmonijce ustnej i tak wyszło ze zamiast piwa kupiłem harmonijkę i uczę się grać.3cab0f6699a72b3bb5910159c843dd83.jpg

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 

 

A piwo w końcu też kupiłeś? Pytam bo nie wiem czy to historia smutna czy wesoła.

  • Like 3
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Na wrześniowym spotkaniu w Żywcu słuchałem ich na CV2 i jak dla mnie grało to zjawiskowo.
Z tym, że ja to jestem chłop ze wsi, tak że ten...
Są też ludzie, którzy mówią, że Orfeusze to endgame zupełny... de gustibus non disputandum est - czy jakoś tak, bo miejskiej łaciny częściej używam ;)

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Ugz napisał:

Poszedłem wczoraj do Lidla po piwo, a tam gdzie kiedyś były piwa "kraftowe" były zabawki i różne instrumenty.

Za dziecka zawsze podobała mi się gra na harmonijce ustnej i tak wyszło ze zamiast piwa kupiłem harmonijkę i uczę się grać.3cab0f6699a72b3bb5910159c843dd83.jpg

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 

Z pół roku temu też kupiłem dla młodego - strasznie marudził, że chce. Od tej pory leży praktycznie nieużywana.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Ugz napisał:

Poszedłem wczoraj do Lidla po piwo, a tam gdzie kiedyś były piwa "kraftowe" były zabawki i różne instrumenty.

Za dziecka zawsze podobała mi się gra na harmonijce ustnej i tak wyszło ze zamiast piwa kupiłem harmonijkę i uczę się grać.3cab0f6699a72b3bb5910159c843dd83.jpg

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 

Może nie jest to świeży zakup ale i ja się pochwalę moją laleczką :D :

 

IMG_20191201_162141.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pół roku temu też kupiłem dla młodego - strasznie marudził, że chce. Od tej pory leży praktycznie nieużywana.
Z tego samego powodu odkładałem zakup czegoś lepszego kiedyś aż w końcu nie kupiłem. Ale jak na kilkanaście złotych fajna zabawka, a jak mi się nie znudzi do końca roku to kupię sobie coś porządniejszego. Na razie próbuje grać, i chyba tylko pies się cieszy z tej gry bardziej niż ja podbiegając i machając pozostałością ogona.

Co do wątku, wczoraj wieczorem odkupiłem pianki comply do KZ ZST, bo te które przeleżały u mnie w woreczku strunowym 2 lata od ostatnich dokanałówek które miałem dziwnie się łuszczyły :/ A fabryczne gumki okazały się słabe. KZ'tami w tym wątku się w sumie też nie chwaliłem także wspomnę że je też mam około tygodnia aby nie uciekać za bardzo od tematu tego wątku ;)73aa732ac699e4c6bddf9f1794b2ec24.jpg

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.11.2019 o 15:57, Firegon napisał:

To z ciekawości zapytam - chodzi bardziej o punktowy ucisk w jakimś miejscu czy raczej fakt, że czujesz, że masz coś na głowie i Ci to przeszkadza?

Pamiętam, że T1 potrafiły się lekko wbijać, co powodowało dyskomfort, natomiast z customową opaską już problemów nie było.

 

Bardziej o calkowity ciezar, sa cale szczescie tak skontruowane, ze ten ciezar rozklada sie na palaku i troche na nausznicach. Palak jest rowniez dwuczesciowy. Obecnie uzytkuje ATH ADX5000 i Fostexy TH900mkII - jedne i drugie sa znacznie lzszejsze. Jest to bardziej ogolne calosciowe wrazenie, ze ma sie na glowie odczuwalne sluchawki - jak Beyery T1, T5, DT880 czy jakiekolwiek Audeze badz HiFiMany. W stosunku Do ADX5000 czy GS1000 jest po prostu czuc. Nie maja jednak mocnego nacisku palaka jak Focale, ktore przez to malo mi pasuja, i nie spadaja z glowy jak np. ciezkie PS1000.

 

Slucham na nich przez kilka dobrych dni, poziom jakosciowy ADX5000 na pewno to nie jest, ale mysle, ze spokojnie moga stanac w szranki z TH900.

 

Tak ogolnie, to dawno nie bylo na rynku tak grajacych sluchawek na tym poziomie jakosciowym, brazna poszla jakby w TOTL headphones i wszystko ocieplila oraz dodala basu. To przede wszystkim zrobil Sennheiser z HD800 i Beyer z T1. Inni zrobili juz nowe modele. A tu prosze jak by ktos sobie przypomnial dlaczego tak popularne byly kiedys AKG K701.

 

K701, nie zadne K702, K712, Q701 czy K702 65th Anniversary. Po prostu K701. Trzeba zmiksowac to troche z sygnatura SRH940 oraz dodac element spojnosci, plastycznosci, pewnie wlasciwy dla wiekszosci drvierow opartych na biocelulozie oraz wiecej szczlogowosci i detali, szybkie transienty (a'la SRH940) tylko lepiej. Byc moze to za sprawa usztywnienia tego przetwornika nono wloknem oraz na modle Dziadka Grado ktory robi to recznie oraz ATH w najwyzszych modelach przetwornika osadzonego w najtwardszych stopach metali najmniej przenoszacych drgania. (Samego basu jednak troche wiecej niz przy K701, jak trzeba to zabuczą).

 

Sluchawki zamkniete grajace na modle otwartych z przestrzennym basem mowiac wprost audiofilsko pudelkowym, konturowym bez duzego impaktu. Kompletnie nie dla basolubow. Nawet nie dla osob lubiacych lekko zaznaczony bas. Ide o zaklad ze mniej doswiadczeni uzytkownicy bede mieli problem wychwycic ze to najnizsza niska srednica jest tutaj lekko cofnieta co sprawia wrazenie mniejszego dociazenia i rozklada linie basowa na czynniki pierwsze. Ja akurat zawsze lubilem ten zabieg. Srednica ma znamiona biocelulozy, jest organiczna. Bardzo ale to bardzo naturalna. Sa to jedne z tych sluchawek ktore u mnie przechodza znakomicie "test ludzkiego glosu". Brzmi to po prostu jak gdyby ktos obok stal i mowil. Ta srednica jest lekko ocieplona. 

 

Gora jest bardzo dobrze rozciagnieta, zaznaczona i detaliczna. Obecna ale nie klujaca. Na forach pisza, ze to najwieksza zaleta tych sluchawek. Byc moze tak jest. Wiele detalu i tlenu bez syku i jazgotu.

 

No maja cos ze starych Monitorow te nowe Monitory Pioneera. Separacja intrumentow  zwlaszcza w muzyce klasycznej jest przynajmniej na poziomie

 

Zobacze czy u mnie zostana i czy sie do nich przekonam, pewnie gdybym nie mial ADX5000 to zostalyby z mety, mimo ze to inna liga, to jednak zblizony kierunek brzmienia.

Edytowane przez fallow
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fallow napisał:

Sluchawki zamkniete grajace na modle otwartych z przestrzennym basem mowiac wprost audiofilsko pudelkowym, konturowym bez duzego impaktu. Kompletnie nie dla basolubow. Nawet nie dla osob lubiacych lekko zaznaczony bas. Ide o zaklad ze mniej doswiadczeni uzytkownicy bede mieli problem wychwycic ze to najnizsza niska srednica jest tutaj lekko cofnieta co sprawia wrazenie mniejszego dociazenia i rozklada linie basowa na czynniki pierwsze. Ja akurat zawsze lubilem ten zabieg. Srednica ma znamiona biocelulozy, jest organiczna. Bardzo ale to bardzo naturalna. Sa to jedne z tych sluchawek ktore u mnie przechodza znakomicie "test ludzkiego glosu". Brzmi to po prostu jak gdyby ktos obok stal i mowil. Ta srednica jest lekko ocieplona. 

Jako posiadacz Pionków SE-Monitor5 podpisuje się pod tym, choć dla mnie jest chyba ciut za chudo.

Mam pytanie z czym je łączysz - jaki wzmak daje najlepsze rezultaty?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Corvin74 napisał:

Jako posiadacz Pionków SE-Monitor5 podpisuje się pod tym, choć dla mnie jest chyba ciut za chudo.

Mam pytanie z czym je łączysz - jaki wzmak daje najlepsze rezultaty?

Jeszcze to testuje. Poki co probowalem na Violectric V200, Yamamoto HA02 i Woo 2. Zdecydowanie najbardziej podobaja mi sie na Woo 2 a teoretycznie powinny zagrac najlepiej na V200.One nie wymagaja zadnej elektrowni wiec domniemuje ze zgrania sie tonalne ma tu znaczenie. Impedancja leza rowniez Yamamoto, ktory jest bardzo niestandardowym OTLem celowanym pod niska impedancje. Natomiast (jako ze mam praktycznie cala rodzine lamp 6AS7, 6080) na Woo 2 moge dobrac to co im najbardziej siada. Troche zyskluje tez na tym bas, kiedy uzyje sie lamp o ciut wyzszej impedancji wlasnej bo wowczas bas sie podbija. W tych sluchawkach bas jest na tyle dobrze prowadzony, ze nie traci na jakosci. 

 

Wiec poki co najlepiej z Woo 2, ktorego na codzien uzywam z ADX5000.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wjeżdżają powoli paczki z 11.11 :)

Jakby ktoś reflektował na jakiś z tych kabelków - dajcie znać. Trochę się rozpędziłem i np dwa 3.5-3.5 mi niepotrzebne.

N3 już się grzeją

 

alo1.jpg

nx3.jpg

 

 

 

I lucky bag, nie mam pojęcia jak te słuchaweczki. Ktoś coś?

 

 

lucky.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności