Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, fallow napisał:

Dam, narazie daje se im pograc. Mam taka zasade ze przedwczesnie juz nie oceniam :) Kupilem w dobrej cenie wiec zakup bezpieczny. Na pewno slychac, ze jest to nielichej proby. 

Koniecznie coś napisz, bo sam się czaję na Mastery 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, vonBaron napisał:

Dla mnie te Pionki to jedne z gorszych słuchawek jakie miałem okazje słuchać w tym roku, takie D9200 wciągają je nosem.

Czym Ci tak podpadły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@John Grado Główne tym że mocno zniekształcają dźwięk (ponoć w Master-1 jest jeszcze gorzej), mimo jasnej sygnatury na całym paśmie jest kocyk. Dla mnie to słuchawki za max 2000zł. Z czasem do tych wad idzie przywyknąć ale za tą cenę są lepsze zamknięte słuchawki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ponoć przypadłość czasowa, tam jest ceramiczny ring na przetworniku i niby to przez to. Mówię o masterach. Kumpel co je ma upiera się że to poziom D8000 ale z odrobinę wycofanymi sopranami (moja osobista preferencja). Takie Meze Empyriean tylko dynamiczne. Może trzeba zbadać lepiej ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No akurat tu jestem poważny, bez kitu. Gość przecież nie ma po co kłamać, chociaż ma dwa razy droższe słuchawki to tych Masterów nawet mi nie chce sprzedać  :) Ryka miał te Pionki na testach, na początku opisał je tak jak Ty, później odleżały i przepoczwarzyły się w motylka radośnie muzycznego. Opinii Vlada Savova i podobnych bajkopisarzy nie ma co liczyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Pioneerow:

 

Zabrzmi to troche "bunczucznie" ale mniej sie udzielam na forach od dobrych wielu lat bo meczy mnie brak jasno zdefiniowanego wspolnego slownika oraz nieumiejetnosc oderwania sie od wlasnych preferencji w ocenie klasy brzmienia, naprawde malo kto to potrafi, ja tez caly czas sie tego ucze.

 

Jedno wiem, na pewno nie bede ocenial tych Pionkow po kilku odsluchach, na pewno czuje ze to jest potencjal i to duzy. Nie mam co do tego watpliwosci. Martwi mnie tylko jedna rzecz, sa szeroko opisywane jako bardzo wygodne mimo dosc wysokiej wagi, sa lekko ciezsze od T1 a dla mnie jednak ten ciezar ma duze znaczenie. Juz z T1 mialem problem, chyba po prostu lubie lekkie sluchawki. Grado PS1000 nie moglem zniesc, podobnie z wieloma magnetostatami, nie wiem czy wytrzymam ten aspekt. Najlepiej czuje sie w ADX5000 ktore waza te 280g albo GS1000 :)

Edytowane przez fallow
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fallow napisał:

Co do Pioneerow:

 

Zabrzmi to troche "bunczucznie" ale mniej sie udzielam na forach od dobrych wielu lat bo meczy mnie brak jasno zdefiniowanego wspolnego slownika oraz nieumiejetnosc oderwania sie od wlasnych preferencji w ocenie klasy brzmienia, naprawde malo kto to potrafi, ja tez caly czas sie tego ucze.

 

Jedno wiem, na pewno nie bede ocenial tych Pionkow po kilku odsluchach, na pewno czuje ze to jest potencjal i to duzy. Nie mam co do tego watpliwosci. Martwi mnie tylko jedna rzecz, sa szeroko opisywane jako bardzo wygodne mimo dosc wysokiej wagi, sa lekko ciezsze od T1 a dla mnie jednak ten ciezar ma duze znaczenie. Juz z T1 mialem problem, chyba po prostu lubie lekkie sluchawki. Grado PS1000 nie moglem zniesc, podobnie z wieloma magnetostatami, nie wiem czy wytrzymam ten aspekt. Najlepiej czuje sie w ADX5000 ktore waza te 280g albo GS1000 :)

To z ciekawości zapytam - chodzi bardziej o punktowy ucisk w jakimś miejscu czy raczej fakt, że czujesz, że masz coś na głowie i Ci to przeszkadza?

Pamiętam, że T1 potrafiły się lekko wbijać, co powodowało dyskomfort, natomiast z customową opaską już problemów nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fallowTo o czym piszesz + hajpy i ślepe podążanie za liderami opinii (recenzentami), gdzie każdy ma swojego guru: jeden filozofuje o dźwięku hi-fi, a drugi bazuje na przemyśleniach jegomościa na literę Z. Takie hobby. Jak wyskoczysz przed szereg z niepopularnymi tezami na temat tak samo znanych słuchawek to Cię zjedzą, że dźwięk ostateczny to jedynie u Finala, Focala czy gdzie tam, a w kwestii wzmocnienia, to chyba Bursony i iFi teraz w modzie. 

A okazuje się, że świat audio nie musi kończyć się jedynie na w/w urządzeniach. 

  • Like 5
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Nicodem napisał:

Dołączyłem dziś do klubu. Kabelek xlr poszukiwany bo u mnie tylko 6.3mm. wszelkie sugestie mile widziane.

a2334193fc9602ef9b7d465fa4ec01bb.jpg

pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.
 

Witamy, gratulacje!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Nicodem napisał:

Dołączyłem dziś do klubu. Kabelek xlr poszukiwany bo u mnie tylko 6.3mm. wszelkie sugestie mile widziane.

a2334193fc9602ef9b7d465fa4ec01bb.jpg

pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.
 

Gratki, a są tacy którzy twierdzą , że nie warte nawet 1k€ i dźwiękowo katastrofa:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności