Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, vonBaron napisał:

https://allegro.pl/oferta/meitner-ma1-dac-8600902288

Bardzo ciekawy DAC, cena nowego to 30tys.

Przynajmniej jak się pilot zgubi to u chińczyka taki sam za 1,99zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Rafacio napisał:

Wymyśla ten kto widzi, że audiofila to własnie cena głównie jara i głównie pod tym kątem dobiera sprzęt.
 

Choć prawdą jest że kupno audio poniżej pewnych cen to walka z wiatrakami. Już od dłuższego czasu nie kupuję low endu w nadzieję że będzie grał dobrze. Chcesz jakości - zapłać. Nie mówię tu o niewiadomo jakich tysiącach, szalenie podobały mi się aune e1 - a to tylko 600zł. Na sprzętach poniżej 1000 najwięcej firmy zarabiają bo w tym przedziale jest największą rotacja. Po tysiącach wydanych na tańsze audio doszedłem do wniosku że więcej się wydaje w mniejszych kwotach a dobry middle end leży na półce w sklepie i się z nas śmieje.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w pracy B&W P3 S2 (podłączone do stacji dokującej kompa przez przejściówkę USB obsługującą mikrofon) :) 

off.jpg

 

Docelowo będą stare Koss Porta Pro (po wymianie kabelka na taki z mikrofonem) :) 

Edytowane przez marek_m
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, marek_m napisał:

U mnie w pracy B&W P3 S2 (podłączone do stacji dokującej kompa przez przejściówkę USB obsługującą mikrofon) :) 

Docelowo będą stare Koss Porta Pro (po wymianie kabelka na taki z mikrofonem) :) 

 

A zapytam - sam się będziesz zajmował zmianą kabla? Pytam bo sam bym chciał zrobić podobny swap dla KPP lub innych słuchawek, mikrofon jednak potrzebny, kombinowanie z Zalmanem na kablu to nie dla mnie.

 

Aktualnie mam WH-H900 w biurze, i używałem mikrofonu wbudowanego ale średnio się to sprawdza ... Mam też HMC631, one z kolei dźwiękowo nie do końca się wpisują w moje aktualne upodobania plus wygoda gorsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mecin napisał:

A zapytam - sam się będziesz zajmował zmianą kabla? ....

 

Taki mam plan. Zamówiłem kabelek na Ali za kwotę 3,30 USD :D 

Jak dojdzie, odszukam w garażu lutownicę i spróbuję zostać bohaterem w swoim domu :) 

Co z tego wyjdzie zobaczymy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, marek_m napisał:

 

Taki mam plan. Zamówiłem kabelek na Ali za kwotę 3,30 USD :D 

Jak dojdzie, odszukam w garażu lutownicę i spróbuję zostać bohaterem w swoim domu :) 

Co z tego wyjdzie zobaczymy :) 

 

Pochwalisz się tym kablem - zastanawiam się nad wieloma opcjami, ostatnio widziałem "doklejki" do muszli z mikrofonem na pałąku - idealnie by było mikrofon na elastycznym "bolcu" na końcu jacka wmontować :-). Żeby działał kierunkowo w stronę ust.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Play napisał:

To jakiś następca k550?

Hmm nie wiem. Te są reklamowane jako studyjne. K550 raczej były chyba HiFi. Chociaż współdzielą rozmiar przetwornika 50 mm, to dla mnie K371 są dużo bardziej mobilne. Składają się w małą kulkę a sam mechanizm składania jest bardzo satysfakcjonujący bo przyjemnie klika.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Karmazynowy napisał:

Hmm nie wiem. Te są reklamowane jako studyjne. K550 raczej były chyba HiFi. Chociaż współdzielą rozmiar przetwornika 50 mm, to dla mnie K371 są dużo bardziej mobilne. Składają się w małą kulkę a sam mechanizm składania jest bardzo satysfakcjonujący bo przyjemnie klika.

A jak dźwięk? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, jd1210 napisał:

A jak dźwięk? 

 

Jednak dosyć studyjnie, dosyć równe granie z lekkim akcentem na basie. Co ciekawe i raczej rzadko spotykane to akcent jest na niski bas. Bardzo przejrzyste i czytelne, dobra scena i świetna głębia. Górna średnica lekko zaakcentowana, mogłaby być ciut gładsza ale może się poprawi bo słuchawki nówki. Czuć szkole AKG. Raczej do lekko cieplejszych sprzętów więc będę próbował z DX160. Ogólnie jako calosc: wygląd, wykonanie, składanie, 3 kable w zestawie, lekkie , wygodne miękkie pady, i dobry dźwięk - za 600 imo warto i polecam sprawdzić. Ponoć niższe K361 też są dobre.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Karmazynowy napisał:

Hmm nie wiem. Te są reklamowane jako studyjne. K550 raczej były chyba HiFi. Chociaż współdzielą rozmiar przetwornika 50 mm, to dla mnie K371 są dużo bardziej mobilne. Składają się w małą kulkę a sam mechanizm składania jest bardzo satysfakcjonujący bo przyjemnie klika.

Czy AKG po modelach K550, K550 II i K550 III (oraz K545) doszło do wniosku,że nie tędy droga ?

A jak z wysokimi, na które narzekano w K550 II ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@all999 daj znać jak te blon bl-03 gra... zeos choć mu nie ufam wychwalał, szczególnie że inne itemki blona są na dropie.

Praktycznie za sto kilkanaście zł więc kandydat do dobrego chi-fi jest.

Edytowane przez earnam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności