Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

4 minutes ago, tybysh said:

Ja za swojego 4 lata temu dałem 100zł ale serwisu to on pewnie nie widział od '88 :)

 

Kurna w złym kierunku poszedłem z audio - takie perełki za cenę kilku paczek papierosów? :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Kurna w złym kierunku poszedłem z audio - takie perełki za cenę kilku paczek papierosów?
 
Vintydz.
Można sporo mówić o nowych, ale stare wymagają trochę uwagi i troski ale potrafią sprawić że reszta traci znaczenie.

pisane mobilnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, szwagiero napisał:

Czas na szpulowca ;)

 

Co konkretnie w tym zdjęciu wzbudziło u Ciebie takie odczucie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Co konkretnie w tym zdjęciu wzbudziło u Ciebie takie odczucie?
Lubisz taśmę więc szpula jest naturalną koleją rzeczy w analogowej zabawie, co by nie mówić możliwości kaseciaków kończą się tam, gdzie zaczynają szpulowce - w kwestii brzmienia oczywiście.
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, szwagiero napisał:
23 minuty temu, timecage napisał:
 
Co konkretnie w tym zdjęciu wzbudziło u Ciebie takie odczucie?

Lubisz taśmę więc szpula jest naturalną koleją rzeczy w analogowej zabawie, co by nie mówić możliwości kaseciaków kończą się tam, gdzie zaczynają szpulowce - w kwestii brzmienia oczywiście.

 

Lubię kasety magnetofonowe, nie taśmę. Lubię też nie robienie ze wszystkiego kolejnego króliczka do gonienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, timecage napisał:

 

Lubię kasety magnetofonowe, nie taśmę. Lubię też nie robienie ze wszystkiego kolejnego króliczka do gonienia.

A szkoda bo jest króliczek na Allegro. Nakamichi Dragon https://allegro.pl/oferta/flagowy-magnetofon-nakamichi-dragon-nr-1-usa-8240908118 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A szkoda bo jest króliczek na Allegro. Nakamichi Dragon https://allegro.pl/oferta/flagowy-magnetofon-nakamichi-dragon-nr-1-usa-8240908118 
 
Ten sprzedawca ma ceny z kosmosu, np. Adam za 4000 pln
 
Lubię kasety magnetofonowe, nie taśmę. Lubię też nie robienie ze wszystkiego kolejnego króliczka do gonienia.
A to pardon, rozumiem, że to Twój pierwszy deck?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Nicodem napisał:

 

Kurna w złym kierunku poszedłem z audio - takie perełki za cenę kilku paczek papierosów? :)

 

Ja bym swojego kaseciaka oddał dalej za 100zł + dorzucił karton kaset gdyby tylko ktoś go osobiście odebrał, nie mam czasu go używać a tym bardziej pakować do sprzedaży.

 

Te 14 tysięcy za dragona to mocna przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, timecage napisał:

 

Lubię kasety magnetofonowe, nie taśmę. Lubię też nie robienie ze wszystkiego kolejnego króliczka do gonienia.

A co takiego w nich jest, że je lubisz? Dla mnie sympatia do kasety magnetofonowej to prawdziwa zagadka. Żeby nie było - komplet dyskografii AC/DC to miałem na kasetach, większość pirackich. 😎

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, szwagiero napisał:

A to pardon, rozumiem, że to Twój pierwszy deck?

 

Drugi. Poprzedni się zepsuł. Rozważam zakup kolejnego do kompletu ze względu na fakt, że ten nie ma autorewersu.

 

2 minuty temu, Rotgut napisał:

A co takiego w nich jest, że je lubisz? Dla mnie sympatia do kasety magnetofonowej to prawdziwa zagadka. Żeby nie było - komplet dyskografii AC/DC to miałem na kasetach, większość pirackich. 😎

 

Są tacy, co lubią rzeczy nieperfekcyjne za ich nieperfekcyjność.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co takiego w nich jest, że je lubisz? Dla mnie sympatia do kasety magnetofonowej to prawdziwa zagadka. Żeby nie było - komplet dyskografii AC/DC to miałem na kasetach, większość pirackich. 
Są ludzie którzy lubią patrzeć jak im się taśma kręci, są tacy, którzy lubią grzebać w magnetofonach, są jeszcze inni, którzy lubią ich dźwięk, niektórzy też kolekcjonuja same kasety jak znaczki. Dla mnie problem z kasetami jest taki, że niewiele wychodziło oryginalnych kaset, które były po pierwsze dobrze powielone, po drugie na dobrym nośniku. Jeśli ktoś chce uzyskać dobry dźwięk to musi sobie nagrać materiał sam na dobry nośnik o który dzisiaj ciężko i nie jest tani. Nagrać czyli przegrać np. z płyty winylowej, bo wtedy to jest analog, z cd niewielki sens, a z radia sensu też nie ma, ponieważ jakość transmisji radiowych od dawna jest żadna. Tak więc ja osobiście o ile używam i rozumiem analog z gramofonu (duży dostęp do dobrych płyt, również z epoki i świetna jakość) lub szpuli (świetna jakość ale również ograniczone możliwości z dostępnością nośników, ograniczona ilość muzyki, ale możliwość kupna szpul przegranych z taśm matek - niestety duże koszty) o tyle kaseta i deck to już tylko hobby dla zatwardziałych fanów :)
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, szwagiero napisał:

kaseta i deck to już tylko hobby dla zatwardziałych fanów :)

 

Albo po prostu niezobowiązująca przyjemność przy okazji. Nie musi to być od razu hobby i fanatyzm.

Nie zapominajmy poza tym, że są rzeczy wydane wyłącznie na danym nośniku i na żadnym innym. Albo są rzeczy, które łatwiej/taniej dostać na formacie analogowym niż na CD.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, timecage napisał:

image.png.46f1f4e0076c7966ab05b58c029f7f

 

Sprzęt jak to sprzęt...ładny. Ale kaseta w środku !!!!!!! Za to mój lajk. Moja ulubiona płyta Mandarynek. Zgrana z CD czy kupiona ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Lord Rayden napisał:

 

Sprzęt jak to sprzęt...ładny. Ale kaseta w środku !!!!!!! Za to mój lajk. Moja ulubiona płyta Mandarynek. Zgrana z CD czy kupiona ?

 

Pal licho zgrana - jeszcze profesjonalny nadruk na kasecie zrobiłem i okładkę też wydrukowałem na błyszczącym papierze, identyczną z oryginalną.

;)

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nagranymi kasetami jest taki problem, ze dobrze brzmią tylko na magnetofonie, na którym została nagrana. Żeby "obca" kaseta dobrze grała na moim magnetofonie, to by trzeba było dostrajać skos głowicy, a to raczej jest bez sensu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2019 o 13:08, Jaworrr napisał:

Też se miałem dać siana z zakupami, ale kolega dobry zaproponował kawałek norweskiego brzmienia, no i jest dobrze, szczególnie w metalu :D 

W elektronice wolę ważki, czy to Red czy Cobalt.

 

 

IMG_20191009_212914.jpg

Napiszesz w skrócie, jakie są różnice pomiędzy "ważkami" a "heblem"? Dzięki. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kartonik napisał:

Z nagranymi kasetami jest taki problem, ze dobrze brzmią tylko na magnetofonie, na którym została nagrana. Żeby "obca" kaseta dobrze grała na moim magnetofonie, to by trzeba było dostrajać skos głowicy, a to raczej jest bez sensu.

Dlaczego bez sensu? Wystarczy taki precyzyjny przyrząd:) 

Znalezione obrazy dla zapytania wkrętak precyzyjny płaski

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, neonlight napisał:

Napiszesz w skrócie, jakie są różnice pomiędzy "ważkami" a "heblem"? Dzięki. ;)

Hegel generalnie jest bardzo podobny do Reda, z tym że ma bogatszą średnicę i dźwięk ma ciut więcej masy i jest mocniej zbity. Wszystko na mniejszej trochę scenie, która jest fajnie zrównoważona na szerokość i głębokość. Red ma więcej powietrza co szczególnie słychać na średnicy. 

Za to Cobalt to już inna bajka, bardziej technicznie i precyzyjnie, z mniejszymi źródłami ale świetnie separowanymi. 

Wszystkie zabawki fajne, co kto lubi :) 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, kartonik napisał:

I będziesz dla każdej kasety demontował osłonę kieszeni kasety i regulował głowicę? :)

Ja tak robiłem lata temu, potem mi się odechciało, a następnie odechciało mi się na zawsze korzystać z analogowych nośników magnetycznych. Szum taśmy, wtręty systemu dolby, nierównomierność przesuwu i obrotów silnika, niezgodny skos głowicy - ot cała "magia" kasety. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie mam adaptera :)
Na prezent. Urzekła mnie forma wydania. Ten niebieski winyl. Mniam.
07aeb90e619f428c9f8ff3e1215da6e6.jpg

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszły lampki do Cayina - Psvane Treasure Mark II...

 

1.jpg

 

Wkładam i...

 

 

 

 

 

 

 

 

nie świeci 😮

 

A co my tutaj mamy? Brakuje 1 pina!

 

20191017_194657.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Karmazynowy
  • Confused 2
  • Sad 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności