Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, vonBaron napisał:

Kurde @Karmazynowykup że w końcu jakiś konwerter bo aż mnie w krzyżu łupie jak widzę jak marnujesz potencjał DACów Heglów.

 

Poprawiłem.

 

Chłopie, ja czasami między DACami różnic nie słyszę jak mam gorszy dzień a myślisz, że pomiędzy wejściami w Heglu bym słyszał. :D

Serio, prędzej Hegla wymienię na coś innego niż konwerter dokupie. Używam USB i tak ma grać.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Karmazynowy napisał:

 

Chłopie, ja czasami między DACami różnic nie słyszę jak mam gorszy dźwięk a myślisz, że pomiędzy wejściami w Heglu bym słyszał. :D

Jakbyś sumiennie przerabiał recenzje dyktatorów mody audio, to byś słyszał bez problemu!

Edytowane przez audionanik
  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Karmazynowy napisał:

 

Poprawiłem.

 

Chłopie, ja czasami między DACami różnic nie słyszę jak mam gorszy dzień a myślisz, że pomiędzy wejściami w Heglu bym słyszał. :D

Serio, prędzej Hegla wymienię na coś innego niż konwerter dokupie. Używam USB i tak ma grać.

Teraz to już dostałem gorączki i cukrzycy. :ph34r:

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Poprawiłem.
 
Chłopie, ja czasami między DACami różnic nie słyszę jak mam gorszy dzień a myślisz, że pomiędzy wejściami w Heglu bym słyszał.
Serio, prędzej Hegla wymienię na coś innego niż konwerter dokupie. Używam USB i tak ma grać.
Ja tam słyszałem większe różnice między konwerterami niż przy przepinaniu na nich daców.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vonBaron bo to było tak: jak odbierałem tego Hegla osobiście to mi sprzedawca mówił, że mu przez telefon jakiś krakowianin gitare zawraca z milionem pytań. Potem, już po moim zakupie się okazało, że to był @audionanik, a jako, że to on wkleił link w okazjach (a potem sam chciał go kupić - masochista) to napisałem mu, że jak będę puszczał dalej to ma pierwo wykupu. Trochę się bronił, ale zmiękł no i ma.

 

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, lsd napisał:

Materiału testowego to ja mam dużo, uzbierało się przez kilkanaście lat ;) W sumie porównawczo testuje tylko na około 20 kawałkach w których znam na pamięć każdą nutę. Nie muszę się później zastanawiać jak to grało na innej konfiguracji bo po prostu mam to wyryte.

 

Jedno jest pewne po dzisiejszym, długim wieczorze. Prędzej zdechne z głodu niż L5000 opuści moją jaskinie. W instrukcji obsługi powinni  pisać "podłączać pod wzmaka z lampami 300B".

 

Z wrażeń skolekcjonowanych dzisiaj, musze jeszcze sprawdzić jak L5000 gra na WA8, ale opinia o brakach w dolnym paśmie ATH, z którą się już spotkałem i sam nieopatrznie bym ferował gdyby nie dalsze testy, byłaby kompletnie niedorzeczna. One mają potężny dół i rzadko spotykaną jego fakturowość. Potrafią także szybko, mocno i celnie punktować midbasem, na tyle, że mi szczena opadła na kawałkach D'n'B. Całe pasmo na Caynie jest spójne. Średnica się unormowała i równie ładnie wypełniła. Fortepian, instrumenty dęte, gitary przeszywają realizmem. Wokale jedne z najładniejszych jakie dotąd słyszałem. Trochę przypominają te, ze Staxów 009 choć nie są tak wygładzone. Pozostała ogromna szczegółowość, większa nawet niż na Hek'ach.

Kilka cech ponad to w tych słuchawkach jest szczególnych. Bardzo duża scena wszerz i wgłąb, a każde źródło osadzone na tej scenie jest łatwo identyfikowalne, odseparowane od pozostałych. Poza tym ATH co rusz z łatwością eksponuje niuanse w poszczególnych utworach, np niezauważalne wcześniej dźwięki dochodzące z tła studia nagraniowego. No i Panie, Panowie, to są słuchawki zamknięte, z dobrą separacją od otoczenia.

Jeszcze jeden album Jan'a Garbarka na dobranoc, a potem człowiek będzie musiał sprawdzić rano czy mu się to wszystko nie śniło ;)

 

Cieszę się Twoim szczęściem i mam nadzieję, że p. Michał nie mylił się z tym, że jeszcze sprowadzą kolejne sztuki do Polski tych słuchawek. Jeśli nie... przynajmniej będę wiedział do kogo mogę wpaść na ich odsłuch z moimi nausznikami. 

 

Wokale w 009 są podobne, chociaż mają większą subtelność, są w delikatnej otoczce powietrza (jak i dźwięki z instrumentów), która zapewnia im większą nośność oraz  emocjonalność. Podobno wraz z wygrzewaniem potrafią nabrać większej delikatności (dowiedziałem się o tym od znajomego dwa dni po ich odsłuchu:/ ). 

 

Na moje ucho basu było tyle, ile w nagraniu... nie mniej, jak na 009, nie więcej jak na D8k. Pan Michał też o tym wspominał, porównałem też bezpośrednio z LCD XC i rzeczywiście tam było go mnóstwo, ale zbyt obciążał cały przekaz w wielu nagraniach. Jak się zakładało po nich L5k, to miałem wrażenie, że mimo iż jest go mniej, jest dużo atrakcyjniejszy, bardziej zróżnicowany od takiej mało rozdzielczej buły, z jaką często ma się do czynienia. 

 

Uważam, że najlepiej będzie przenieść nasze zachwyty o tych słuchawkach co wątku dedykowanego AT: 

 

@Weird_O @dj1978 @radzik55 Jak przyjedzie kolejny rzut L5k koniecznie je przetestujcie, nie powtarzając mojego błędu z odsłuchem tylko na miejscu. Zapewniam, że nie będziecie żałować :) Pozdrawiam!!!🌞

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Tytus1988 napisał:

Na moje ucho basu było tyle, ile w nagraniu... nie mniej, jak na 009, nie więcej jak na D8k. Pan Michał też o tym wspominał, porównałem też bezpośrednio z LCD XC i rzeczywiście tam było go mnóstwo, ale zbyt obciążał cały przekaz w wielu nagraniach. Jak się zakładało po nich L5k, to miałem wrażenie, że mimo iż jest go mniej, jest dużo atrakcyjniejszy, bardziej zróżnicowany od takiej mało rozdzielczej buły, z jaką często ma się do czynienia. 

Na pewno jest go duuzo wiecej niz na 009, no ale moze faktycznie nie przebija Finali. Jest to jednak o wiele bardziej plastyczny bas, ten z D8k wydaje mi sie bardziej surowy.

34 minuty temu, Tytus1988 napisał:

 

Uważam, że najlepiej będzie przenieść nasze zachwyty o tych słuchawkach co wątku dedykowanego AT

True..

31 minut temu, krz napisał:

A tak z ciekawości... Ile trzeba realnie zapłacić za sztukę. Udało się coś zbić?

Odpowiem wymijajaco. Coz tyle co zawsze, czyli ile sie osobiscie wynegocjuje... Publiczne informacje sklepy umieszczaja w swoich zakladkach promo ;)

Z moja sztuka i tak jest dodatkowy problem, bo w oryginalnym kablu z jackiem 6.3mm ulamany jest jeden z pinow od wejscia do muszli. Podobno, jak sie dzisiaj dowiedzialem w sklepie,  kabel ulegl uszkodzeniu fabrycznie (?!) a ATH wzamian dalo dodatkowo kabel zastepczy, ktory faktycznie jest czescia zestawu, ale rozni sie od tego oryginalnego w sposob znaczny, przynajmniej wizualnie. Poprosilem Top HiFi o wymiane tego kabla,  bo o ile w ogole go narazie nie potrzebuje (slucham na XLR), to problem wyjasniania tej sprawy w przyszlosci, przy ewentualnej odprzedazy spadnie na mnie. Na dodatek takiego kabla nie da sie po prostu dokupic, bo jest tez wyprodukowany jako jedyny w swoim rodzaju, pod ten okolicznosciowy model sluchawek. Po co z reszta mam sie z tym pitolic na wlasna reke. Nie wierze, ze ATH nie jest w stanie doslac takiego kabla, bo przeciez jakos musza realizowac serwis/gwarancje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj taki skromny winylowy zakup audio :)

20190912_152802.jpg

Edytowane przez Tytus1988
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności