Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

30 minutes ago, pawelekdabek said:

To już ostatnie słuchawki w tym roku. Naprawdę. 

 

Takie małe się nie liczą, musisz coś dobrać jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 grudnia na 15 sekund przed północą ;)

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, all999 napisał:
21 minut temu, Vaiet napisał:
Urodziny były co prawda wczoraj, ale jak już emocje opadły to można się pochwalić... emoji3.png
IMG_20190911_195718.thumb.jpg.5f8d8976df90b440c4db74c2f212e2a4.jpg
IMG_20190911_195744.thumb.jpg.46a95138210f2a392b1cbfe778debea0.jpg
IMG_20190911_195936.thumb.jpg.d43cc5d0b3bc87c0c2c491a925563400.jpg

Które to, Vantage?

Si. Miłość od pierwszego posłuchania ❤️

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, all999 napisał:
1 minutę temu, Vaiet napisał:
Si. Miłość od pierwszego posłuchania emoji3590.png

Wcale się nie dziwię, są świetne. Gratuluję!

To są słuchawki, które mają bas takiej jakości, że rzucają na kolana. A do tego mają znacznie ,znacznie więcej do zaoferowania ponad to :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, lsd napisał:

Ciężki piniądz poszedł na kaucje. Jak Ryka znowu robił recke na kwasach to sie wkurze...

ath l5000.jpg

No to czekam na opinię... Tylko zazdrość trochę przeszkadza

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, lsd napisał:

Ciężki piniądz poszedł na kaucje. Jak Ryka znowu robił recke na kwasach to sie wkurze...

ath l5000.jpg

 

Oddaj je szypko! tesz kcem posłuchać ;D z top hifi? Jak wrażenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, lsd napisał:

Ciężki piniądz poszedł na kaucje. Jak Ryka znowu robił recke na kwasach to sie wkurze...

ath l5000.jpg

 

Tak podejrzewałem, że zamówiłeś te słuchawki, bo Pan Michał z Top Hifi mówił, że ktoś z Wrocławia zamówił je na odsłuch ;)

 

Niestety, ale Pan Piotr w swej recenzji ich nie przecenił. Nie wzbudziły one w moich ulubionych albumach emocji, jak finale, STAXy, ale jakość dźwięku jest referencyjna - rozdzielczość dolnego pasma (byłem przekonany, że wina leżała po stronie płyt), jak separacja, lokowanie źródeł na wspaniałych, różnorodnych scenach... potrafią wprawić w osłupienie. Flagowe ADX5k, FU, są po nich właściwie niesłuchalne. Finale jakimś cudem dzielnie się broniły i odstawały od nich najmniej spośród pozostałych. Były też pod wieloma względami zbliżone. Nie wiem, co mnie zaćmiło w piątek, że ich nie wziąłem na odsłuch do domu. Jak je kupisz, to daj koniecznie znać.

 

P.S. Gdyby żona dowiedziała się o cenie nowego nabytku i wyrzuciła z domu, zapraszam do mnie na darmowy najem w zamian za możliwość korzystania z kolekcji (moją również bym udostępnił) do czasu, aż przestałaby się gniewać ;)

31 minut temu, dj1978 napisał:

dla portfela to chyba jednak lepiej, żeby był kwas z tego grania L5000😉

 

Byłoby lepiej, ale po domowym odsłuchu raczej zostaną już u lsd. Sam się trochę tego obawiałem, bo cena nie jest mała, a jakby mi się spodobały w moim torze... to ubyłoby z budżetu prawie 20k 😕 Pan Piotr Ryka wspomniał mi, że pierwszego dnia też nie był do nich przekonany, a potem zaczęły pokazywać pełnię swoich możliwości. I było z każdym dniem lepiej... Jeśli tak, to chyba z obecnie produkowanych słuchawek tylko SXy, Abyss, RAAL, STAXy na lepszym klasowo torze mogłyby im w jakimś stopniu realnie zagrozić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Tytus1988 napisał:

Flagowe ADX5k, FU, są po nich właściwie niesłuchalne. 

FU mi jakoś specjalnie nie podeszły a były dwie przymiarki (może to cały czas kwestia toru), ale natomiast ADX5k za drugim podejściem jakoś już bardziej mi się spodobały niż za pierwszym. Nie brakowało im dociążenia, bardzo dużo powietrza wokół instrumentów, góra wysoko wyciągnięta ale nie iskrząca. Ta ich "niesłuchalność", to rozumiem versus L5000...czy tak w ogóle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Corvin74 napisał:

No to czekam na opinię... Tylko zazdrość trochę przeszkadza

 

Heh, po pierwszych 30 minutach odsłuchu chciałem napisać, że bezpodstawnie, ale...

 

Godzinę temu, dj1978 napisał:

dla portfela to chyba jednak lepiej, żeby był kwas z tego grania L5000😉

I tak i nie, Mam czym zapełnić komis. Dla portfela lepsze jedne słuchawki najlepsze bez podziału na gatunki muzyczne niż wiele, każde do czego innego.

 

45 minut temu, Weird_O napisał:

 

Oddaj je szypko! tesz kcem posłuchać ;D z top hifi? Jak wrażenia?

Najpierw posłuchałem szybko na Ultimie, ale bez rewelacji. Fakt od razu rzuca sie na uszy scena dużo większa nić u konkurentów, ale wobec braku wypełnienia w bryłach dźwiękowych bez wgłebiania się w dalsze odłuchy stwierdzam, że Empyreany biją je na głowe. Całościowo Ethery też chyba wypadają lepiej, ze względu na spójność przekazu. W ATH dużo się dzieje, jest mnóstwo szczegółów, ale dolne pasmo kuleje i nie jest zbyt muzykalnie.

Songolo to 2:0 dla Empyreanów. ATH kompletnie się z tym wzmakiem nie zgrywają. Przy okazji w końcu zrozumiałem paradoksalnie czemu Empyreany nie zgrywają się z HA-300, ale o tym później w innym wątku. Znów ATH bez odpowiedniego wypełnienia, brak zejścia na basie, ten który jest, w pełni kontrolowany i fakt isnieje no ale nie czuć jego masy. Wokale trochę osuszone, nie tak przyjemne w odbiorze jak na Empyreanach, Hekach, Etherach czy T1. Góra bardzo szczegółowa i przez braki w pozostałych pasmach wyeksponowana zbyt bardzo (ja to mówie?). Przekaz ze względu na trójwymiarową, ogromną scenę interesujący, ale wydaje mi się, że na dłuższą metę męczący. 

Wspomne tutaj, że ATH pod jednym kątem prowadziły nierówną walkę. Jakiś orzeł ułamał wtyk od gniazka słuchawek w oryginalnym kablu na jacka 6.3mm. Jak to kurde można zrobić to nie wiem, skoro odpinanie jest banalne. W zestawie dołączono drugi, zastępczy kabel ale pewnie nie tej samej klasy. Top HiFi obfotografowalo słuchawki przed wydaniem, ale nie wspomniało o  sprawie z kablem. Ciekawe czy sobie o tym nagle przypomną w razie zwrotu słuchawek.

44 minuty temu, Tytus1988 napisał:

 

Tak podejrzewałem, że zamówiłeś te słuchawki, bo Pan Michał z Top Hifi mówił, że ktoś z Wrocławia zamówił je na odsłuch ;)

Ubiegłeś mnie zamawiając do Poznania o kilka godzin. Troche się obawiałem, że je weźmiesz i będzie **** z odsłuchu... No ale skoro z drugiej strony piszesz, że  TOP HiFi może domówić jeszcze jedną sztukę..

 

Cytat

Niestety, ale Pan Piotr w swej recenzji ich nie przecenił. Nie wzbudziły one w moich ulubionych albumach emocji, jak finale, STAXy, ale jakość dźwięku jest referencyjna - rozdzielczość dolnego pasma (byłem przekonany, że wina leżała po stronie płyt), jak separacja, lokowanie źródeł na wspaniałych, różnorodnych scenach... potrafią wprawić w osłupienie. Flagowe ADX5k, FU, są po nich właściwie niesłuchalne. Finale jakimś cudem dzielnie się broniły i odstawały od nich najmniej spośród pozostałych. Były też pod wieloma względami zbliżone. Nie wiem, co mnie zaćmiło w piątek, że ich nie wziąłem na odsłuch do domu. Jak je kupisz, to daj koniecznie znać.

O tym za chwilę

Cytat

 

P.S. Gdyby żona dowiedziała się o cenie nowego nabytku i wyrzuciła z domu, zapraszam do mnie na darmowy najem w zamian za możliwość korzystania z kolekcji (moją również bym udostępnił) do czasu, aż przestałaby się gniewać ;)

Dzięki, ale moja żona nigdy się o ich cenie nie dowie, no chyba, że naprawdę popiję..

Cytat

 

Byłoby lepiej, ale po domowym odsłuchu raczej zostaną już u lsd. Sam się trochę tego obawiałem, bo cena nie jest mała, a jakby mi się spodobały w moim torze... to ubyłoby z budżetu prawie 20k 😕 Pan Piotr Ryka wspomniał mi, że pierwszego dnia też nie był do nich przekonany, a potem zaczęły pokazywać pełnię swoich możliwości. I było z każdym dniem lepiej... Jeśli tak, to chyba z obecnie produkowanych słuchawek tylko SXy, Abyss, RAAL, STAXy na lepszym klasowo torze mogłyby im w jakimś stopniu realnie zagrozić. 

No i tutaj dochodzimy do sedna sprawy. Podłączyłem je do HA-300 po balansie, na oryginalnym kablu który robi wrażenie jakby jednak był z innej bajki w porównaniu z dwoma pozostałymi. No ale to o nie kabel tutaj chodzi a o charakterytyke wzmaka. Po pierwszych 30 sekundach dopiero przełknąłem śline i powiem narazie tylko tyle, że jest dobrze,  kurde za dobrze...

Edytowane przez lsd
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dj1978 versus L5k. Dla Pana Michała z TH ADX5k i LCD3 stawały się niesłuchalne po nich. Sam się sobie dziwię, że odsłuchiwane w czerwcu FU brzmiały tak dobrze i dorównywały, a w niektórych nagraniach bardziej mi odpowiadały. Ostatni piątek zmienił w tym względzie więcej niż przypuszczałem, bo to te L5K miały najwięcej wspólnego z tym dźwiękiem, który zapamiętałem, ale na jeszcze wyższym poziomie, piękniejszymi wokalami, sopranami i bardziej rozdzielczym dołem pasma.

41 minut temu, lsd napisał:

No i tutaj dochodzimy do sedna sprawy. Podłączyłem je do HA-300 po balansie, na oryginalnym kablu który robi wrażenie jakby jednak był z innej bajki w porównaniu z dwoma pozostałymi. No ale to o nie kabel tutaj chodzi a o charakterytyke wzmaka. Po pierwszych 30 sekundach dopiero przełknąłem śline i powiem narazie tylko tyle, że jest dobrze,  kurde za dobrze...

 

...im dalej tym będzie lepiej. Na początku miałem tego jacka 6.3, ale szybko przeszedłem na zbalansowane w finalach oraz L5k. Radzę popróbować z ustawieniami potencjometru. Im dalej... tym bardziej potrafią zadziwiać. Zwróć uwagę na separację źródeł oraz zróżnicowanie ich charakterów. Radzę spróbować tego: https://tidal.com/browse/track/30656573 oraz  https://tidal.com/browse/track/8284993 ;) 

9 godzin temu, Weird_O napisał:

A pochwale się...

 

WP_20190911_13_12_13_Rich (2).jpg

 

Piękny zakup :) 👍 Jutro dodam reakcję,  bo dzisiaj trochę przeszarżowałem z nimi ;) 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tytus1988 napisał:

@dj1978 versus L5k. Dla Pana Michała z TH ADX5k i LCD3 stawały się niesłuchalne po nich. Sam się sobie dziwię, że odsłuchiwane w czerwcu FU brzmiały tak dobrze i dorównywały, a w niektórych nagraniach bardziej mi odpowiadały. Ostatni piątek zmienił w tym względzie więcej niż przypuszczałem, bo to te L5K miały najwięcej wspólnego z tym dźwiękiem, który zapamiętałem, ale na jeszcze wyższym poziomie, piękniejszymi wokalami, sopranami i bardziej rozdzielczym dołem pasma.

 

...im dalej tym będzie lepiej. Na początku miałem tego jacka 6.3, ale szybko przeszedłem na zbalansowane w finalach oraz L5k. Radzę popróbować z ustawieniami potencjometru. Im dalej... tym bardziej potrafią zadziwiać. Zwróć uwagę na separację źródeł oraz zróżnicowanie ich charakterów. Radzę spróbować tego: https://tidal.com/browse/track/30656573 oraz  https://tidal.com/browse/track/8284993 ;) 

Materiału testowego to ja mam dużo, uzbierało się przez kilkanaście lat ;) W sumie porównawczo testuje tylko na około 20 kawałkach w których znam na pamięć każdą nutę. Nie muszę się później zastanawiać jak to grało na innej konfiguracji bo po prostu mam to wyryte.

 

Jedno jest pewne po dzisiejszym, długim wieczorze. Prędzej zdechne z głodu niż L5000 opuści moją jaskinie. W instrukcji obsługi powinni  pisać "podłączać pod wzmaka z lampami 300B".

 

Z wrażeń skolekcjonowanych dzisiaj, musze jeszcze sprawdzić jak L5000 gra na WA8, ale opinia o brakach w dolnym paśmie ATH, z którą się już spotkałem i sam nieopatrznie bym ferował gdyby nie dalsze testy, byłaby kompletnie niedorzeczna. One mają potężny dół i rzadko spotykaną jego fakturowość. Potrafią także szybko, mocno i celnie punktować midbasem, na tyle, że mi szczena opadła na kawałkach D'n'B. Całe pasmo na Caynie jest spójne. Średnica się unormowała i równie ładnie wypełniła. Fortepian, instrumenty dęte, gitary przeszywają realizmem. Wokale jedne z najładniejszych jakie dotąd słyszałem. Trochę przypominają te, ze Staxów 009 choć nie są tak wygładzone. Pozostała ogromna szczegółowość, większa nawet niż na Hek'ach.

Kilka cech ponad to w tych słuchawkach jest szczególnych. Bardzo duża scena wszerz i wgłąb, a każde źródło osadzone na tej scenie jest łatwo identyfikowalne, odseparowane od pozostałych. Poza tym ATH co rusz z łatwością eksponuje niuanse w poszczególnych utworach, np niezauważalne wcześniej dźwięki dochodzące z tła studia nagraniowego. No i Panie, Panowie, to są słuchawki zamknięte, z dobrą separacją od otoczenia.

Jeszcze jeden album Jan'a Garbarka na dobranoc, a potem człowiek będzie musiał sprawdzić rano czy mu się to wszystko nie śniło ;)

 

 

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.09.2019 o 22:58, vonBaron napisał:

HD20 po USB gra tak sobie, na pewno nie na pełni możliwości.

 

A, to sprzedam go. ;)

  • Like 1
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności