Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

2 minutes ago, Najner said:

Zastanawiałem się czy jakiś wariat z forum kupi to wydanie ;) Gdybym miał odtwarzacz CD, to pewnie też bym się skusił. Po przesłuchaniu podziel się wrażeniami, u mnie takie słodko-gorzkie.

 

Ja wczoraj przesłuchałem w skupieniu całość i jestem zadowolony. Trochę za gęsto dla mnie z perkusją momentami, aż do przesady. Chętnie bym jeszcze więcej energii oczekiwał.

Ale ogólnie - bardzo na plus. Po 1 słuchaniu płyta mi się spodobała, co ostatnio jest u mnie problemem. Chętnie do niej będę wracał na dniach. 

Natomiast już za stary się chyba robię na 15 minutowe kawałki. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tez się generalnie podoba, ale dupy nie urywa. Zobaczymy za jakiś czas, bo ppoprzednie płyty potrafiły mnie zaskoczyć po powrocie po paru latach.

 

Mam jednak pytanie - mam wrażenie że coś jest nie tak z masteringiem. Jakieś trzaski i piaszczenie przy bębnach, zwłaszcza jak są z mocnymi gitarami jednocześnie. Ktos jeszcze to słyszy? Specjalnie sprawdzałem na paru źródłach i słuchawkach i dość mocno mi to przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, zdzichon said:

Mi tez się generalnie podoba, ale dupy nie urywa. Zobaczymy za jakiś czas, bo ppoprzednie płyty potrafiły mnie zaskoczyć po powrocie po paru latach.

 

Mam jednak pytanie - mam wrażenie że coś jest nie tak z masteringiem. Jakieś trzaski i piaszczenie przy bębnach, zwłaszcza jak są z mocnymi gitarami jednocześnie. Ktos jeszcze to słyszy? Specjalnie sprawdzałem na paru źródłach i słuchawkach i dość mocno mi to przeszkadza.

Hmm nie zwróciłem uwagi ale dość cicho słuchałem. Jakiś fragment szczególnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Nicodem napisał:

Ja wczoraj przesłuchałem w skupieniu całość i jestem zadowolony. Trochę za gęsto dla mnie z perkusją momentami, aż do przesady. Chętnie bym jeszcze więcej energii oczekiwał.

Ale ogólnie - bardzo na plus. Po 1 słuchaniu płyta mi się spodobała, co ostatnio jest u mnie problemem. Chętnie do niej będę wracał na dniach. 

Natomiast już za stary się chyba robię na 15 minutowe kawałki. 

Dla mnie kompozycje są świetne, uwielbiam takie progresywne granie. Brakuje mi pazura w wokalu Maynarda i zgodzę się z Tobą a propos produkcji - mogłoby być lepiej. Dynamika taka sobie, często ściana dźwięku tworzy hałas zamiast koncertu instrumentów. Natomiast trzasków jak Zdzichon nie słyszę na szczęście ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, Najner said:

Dla mnie kompozycje są świetne, uwielbiam takie progresywne granie. Brakuje mi pazura w wokalu Maynarda i zgodzę się z Tobą a propos produkcji - mogłoby być lepiej. Dynamika taka sobie, często ściana dźwięku tworzy hałas zamiast koncertu instrumentów. Natomiast trzasków jak Zdzichon nie słyszę na szczęście ;) 

Właśnie ja się najbardziej zawiodłem tym masteringiem bo jeśli dobrze pamiętam to ich płyty gdy wychodziły były majstersztykami pod tym względem. Super nagrane, szczegółowe, zresztą bronią się do dziś. I albo mamy teraz dużo dobrze nagranych płyt (dość odważna teza...) albo nowy Tool jest przeciętnie jednak nagrany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Nicodem napisał:

Właśnie ja się najbardziej zawiodłem tym masteringiem bo jeśli dobrze pamiętam to ich płyty gdy wychodziły były majstersztykami pod tym względem. Super nagrane, szczegółowe, zresztą bronią się do dziś. I albo mamy teraz dużo dobrze nagranych płyt (dość odważna teza...) albo nowy Tool jest przeciętnie jednak nagrany.

Specjalnie puściłem sobie właśnie Forty Six & 2 i no kurde, brzmi to lepiej niż nowy album. I wokale i bębny mają więcej energii, ehhhhhhhhh. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Nicodem napisał:

 

Ja wczoraj przesłuchałem w skupieniu całość i jestem zadowolony. Trochę za gęsto dla mnie z perkusją momentami, aż do przesady. Chętnie bym jeszcze więcej energii oczekiwał.

Ale ogólnie - bardzo na plus. Po 1 słuchaniu płyta mi się spodobała, co ostatnio jest u mnie problemem. Chętnie do niej będę wracał na dniach. 

Natomiast już za stary się chyba robię na 15 minutowe kawałki. 

 

Oj tam, raptem jeden kawałek ma ponad 15 minut, reszta najwyżej do 13 dochodzi... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Nicodem napisał:

Hmm nie zwróciłem uwagi ale dość cicho słuchałem. Jakiś fragment szczególnie?

 

Ot ,choćby Pneuma od 8:50

 

Jak zjadę soprany w EQ to znika, ale nie o to przecież chodzi ;) Na poprzednich płytach nie zauważyłem czegoś takiego

Edytowane przez zdzichon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ten 15 minutowy kawałek jest najlepszy jak dla mnie :) Płyta ogólnie bardzo dobra, ale o ile Adam Jones wykonał kawał dobrej roboty, to już wokale Maynarda to nie to, co kiedyś, często brzmi bardziej jak w swoich innych zespołach, za którymi ja akurat nie przepadam. No i ogólnie płyta jest taka rozwlekła, nastawiona na powolne budowanie klimaty, co nie każdemu musi się podobać.

 

Też się zastanawiałem nad zakupem CD, tylko nie mam gdzie go wsadzić, już nawet w laptopach nie ma CD :) 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na qobuz jest wersja 24-Bit 96.0 kHz - Stereo - bonusowo 3 tracki względem wydania CD. Dziwne tacy byli anty, a nagle boom są wszędzie przy wydaniu płyty. Taki chyba marketing obrali.

Edytowane przez czaps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Akustik napisał:

Mocno zależy od słuchawek, ale rozmiar M świetnie siadł mi z BGVP DM6. Wręcz idealnie.

Ja póki co, korzystam z rozmiaru S (preferuję dość głęboką aplikację tipsów) i wraz z Sony MH755 tworzą naprawdę zgrany duet, który (z racji dość ciepłego brzmienia) potrafić uprzyjemnić wieczorne (łóżkowe) odsłuchy :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, The Grand Wazoo napisał:

Wąż wygląda tak :) 

Hodujesz na oplot na słuchawki ?? Ile za metr ?? :) "Kabelek" nie syczy na górnych rejestrach ??

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności