Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, Tytus1988 napisał:

Gratuluję zakupu i czekam na podzielenie się wrażeniami po odsłuchu na nowych kablach👍

Dzieki ,to już drugi zakupiony kabel od Forzy , pierwszy to miedz ( od kolegi z forum) ,teraz hybryda i wreszcie balans do Rme .W następnym tygodniu napisze wrażenia :)  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, radzik55 napisał:

Dzieki ,to już drugi zakupiony kabel od Forzy , pierwszy to miedz ( od kolegi z forum) ,teraz hybryda i wreszcie balans do Rme .W następnym tygodniu napisze wrażenia :)  

 

Wkrótce również będę mógł wypróbować, jak sprawują się moje słuchawki na zbalansowanym. Tak jak  wspominałem, będę czekał na spostrzeżenia po tygodniowym odsłuchu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, Tytus1988 said:

 

Wkrótce również będę mógł wypróbować, jak sprawują się moje słuchawki na zbalansowanym. Tak jak  wspominałem, będę czekał na spostrzeżenia po tygodniowym odsłuchu :)

 

31 minutes ago, radzik55 said:

Dzieki ,to już drugi zakupiony kabel od Forzy , pierwszy to miedz ( od kolegi z forum) ,teraz hybryda i wreszcie balans do Rme .W następnym tygodniu napisze wrażenia :)  

 

Ja też bardzo chętnie poczytam jak to RME sobie radzi po balansie. Jak kupowałem zwykła wersję ADI-2 to zastanawiałem się czy nie lepiej dopłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tytus1988 napisał:

Wkrótce również będę mógł wypróbować, jak sprawują się moje słuchawki na zbalansowanym. Tak jak  wspominałem, będę czekał na spostrzeżenia po tygodniowym odsłuchu :)

 

 Scena jest wyraźniejsza i lepiej poukładana ,ale może to być euforia po zakupie :)

49 minut temu, Nicodem napisał:

Ja też bardzo chętnie poczytam jak to RME sobie radzi po balansie. Jak kupowałem zwykła wersję ADI-2 to zastanawiałem się czy nie lepiej dopłacić.

U mnie w druga stronę,gryzłem się  że nie potrzebnie wydałem kasę i było kupić dac...  Ostatnio wydawało mi się że brakuje mocy Rme z lcd x (xc) i zacząłem używać trym Hi-Power , ale tryb powodował minimalny szum jak nic nie gra (pisałem do supportu rme i to  niby normalne ) ,po balansie problem nie występuje i "prądu" nie brakuje :)

 

IMG_20190822_151917358.jpg

Edytowane przez radzik55
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, audionanik napisał:

...że w XXl wieku nadal jest popyt na relikwie.

Teść miał pożyczony Entreq do HD800 i mówił, że grają z nim o klasę lepiej niż z hybrydą od JD.

Długo nie mógł się zdecydować na zakup (bo to jednak spora kwota), a jak w końcu się zdecydował, to kabel był już sprzedany.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Perul napisał:

Teść miał pożyczony Entreq do HD800 i mówił, że grają z nim o klasę lepiej niż z hybrydą od JD.

Płynie z tego cała lawina wniosków, ale 90% z nich nie nadaje się do głoszenia na tym forum.

Taki nadający się, to że teść jednak słyszy.:D

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teść miał pożyczony Entreq do HD800 i mówił, że grają z nim o klasę lepiej niż z hybrydą od JD.
Długo nie mógł się zdecydować na zakup (bo to jednak spora kwota), a jak w końcu się zdecydował, to kabel był już sprzedany.
Pozdrów teścia - fana klasyki z tego co pamiętam :)
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, audionanik napisał:

Płynie z tego cała lawina wniosków, ale 90% z nich nie nadaje się do głoszenia na tym forum.

Taki nadający się, to że teść jednak słyszy.:D

Pisałem w kontekście tych relikwii - dla jednego relikwia, dla drugiego element toru znacząco wpływający na poprawę brzmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Perul napisał:

Pisałem w kontekście tych relikwii - dla jednego relikwia, dla drugiego element toru znacząco wpływający na poprawę brzmienia.

...i nikomu nie wolno

   się z tego śmiać!

Ani z filozofii Entreq’a!!!

 

Podobno z tego budynku też:

4E26EF9E-64E5-4AE3-BF50-7E90B076F4E7.jpeg

 

Edytowane przez audionanik
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, retter napisał:

Może ;D
Może na czarną plastelinę bo na cynę zabrakło ;D

pisane mobilnie
 

Czy na cynę, plastelinę, gumę do żucia... dla mnie bez znaczenia ;) Najważniejsze, że wpływ jest bardzo wyraźnie słyszalny.

12 godzin temu, Perul napisał:

Teść miał pożyczony Entreq do HD800 i mówił, że grają z nim o klasę lepiej niż z hybrydą od JD.

Długo nie mógł się zdecydować na zakup (bo to jednak spora kwota), a jak w końcu się zdecydował, to kabel był już sprzedany.

Przykro mi, że teść nie zdołał to kupić. Jednak na pewno dobrze ocenił jego wpływ na brzmienie swoich HD800. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Tytus1988 napisał:

Czy na cynę, plastelinę, gumę do żucia... dla mnie bez znaczenia ;) Najważniejsze, że wpływ jest bardzo wyraźnie słyszalny.

Przykro mi, że teść nie zdołał to kupić. Jednak na pewno dobrze ocenił jego wpływ na brzmienie swoich HD800. 

Dopóki nie zacznie przerywać, ale Ty masz już polutowane. Nie przeczę, że jest niezły tylko wykonanie tandetne jak za taką kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarty żartami o ile połączenia zawijane są stosowane nawet w audio. O tyle był przypadek domowej naprawy styku elektrycznego na klej kropelkę ;D

Może kropelka przewodzi prąd jak woda? Pionierstwo ma swoje prawa fizyki ;D

pisane mobilnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, saudio napisał:

Dopóki nie zacznie przerywać, ale Ty masz już polutowane. Nie przeczę, że jest niezły tylko wykonanie tandetne jak za taką kasę.

W wersji która miałem ( chyba Konstantin ) do rozgałęźnika biegła plecionka,  natomiast od rozgałęźnika do słuchawek solid core 1mm ( bez izolacji ) owinięty ordynarnie taśmą teflonowa :) i właśnie ten solid core po czasie ( od zmęczenia ) zaczyna się łamać a co za tym idzie przerywać …

Jeżeli się nie mylę entreq właśnie z tego powodu wycofał się z kabli słuchawkowych.

Edytowane przez xtpppp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, saudio napisał:

Dopóki nie zacznie przerywać, ale Ty masz już polutowane. Nie przeczę, że jest niezły tylko wykonanie tandetne jak za taką kasę.

 

Zgadzam się. Do odsłuchu użyłem go na końcu, bo planowałem zakup posrebrzanego FA lub srebrnego toxica (ewentualnie ich dwóch). Tego Entreqa traktowałem jako ciekawostkę ze zbyt wygórowaną ceną i w sumie niewiele się spodziewałem. Kabel, jak kabel. Podłączę, sprawdzę i spakuję do kartonu, ewentualnie wspomnę na forum, że zbliżony do stocka. Jednak po jego wpięciu... to moje finale go wybrały. Mi nie pozostało nic innego, jak się z tym pogodzić oraz za niego zapłacić. 

 

@xtpppp nie widziałem jego wnętrza, więc nie mogę się ustosunkować. Mam wyższy model Apollo. Oceniam tylko wpływ na dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tytus1988 napisał:

Oceniam tylko wpływ na dźwięk

Spróbuj z kablem do drukarki (nie pamiętam modelu - gdzieś w sieci powinny jeszcze być te słynne zdjęcia), będzie taniej.

 

Godzinę temu, retter napisał:

Pionierstwo ma swoje prawa fizyki ;D

Do tej pory myślałem, że tylko rządzi się swoimi prawami...ale widzę, że pionierzy to kozaki i poszli dalej.

 

Godzinę temu, retter napisał:

Żarty żartami o ile połączenia zawijane są stosowane nawet w audio.

Konstrukcję logiczną tego zdania zostawię sobie do analizy na kiedyś-tam, jak będę w posiadaniu jakichś środków dopingujących, bo na trzeźwo jestem za cienki.

Chodzi zapewne o profesjonalną, próżniową konfekcję bezcynową z użyciem specjalnej zaciskarki, o której smolarze i leśni szamani z Entreq'a jeszcze nie słyszeli.

Np.https://www.salonydenon.pl/pl/MM/Marki/QED/PRO/P-AT1_Airloc_Crimp_Tool

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, retter napisał:

Drutofill 😜 i wszystkie z takim samym logo hmmmmm ;)

pisane mobilnie
 

 

Ego Audio - nowy brand, ale jest rewelacyjny. Dwa już wcześniej miałem, a teraz czas na pozostałą piątkę (oferta, z której trudno było nie skorzystać).

Edytowane przez Methuselah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Methuselah napisał:

 

Ego Audio - nowy brand, ale jest rewelacyjny. Dwa już wcześniej miałem, a teraz czas na pozostałą piątkę (oferta, z której trudno było nie skorzystać).

Rewelacyjne to mają nazwy: Beer - najtańszy, Coctail i Sake to średnia półka, Tequila trochę wyższa i czadu na końcu daje Whiskey :) Uważaj bo to grozi uzależnieniem :) 

image.png

Edytowane przez The Grand Wazoo
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, The Grand Wazoo napisał:

Rewelacyjne to mają nazwy: Beer - najtańszy, Coctail i Sake to średnia półka, Tequila trochę wyższa i czadu na końcu daje Whiskey :) Uważaj bo to grozi uzależnieniem :) 

image.png

 

Dwa nowe (zapewne flagowe) to:

Ego Audio Brandy (stop srebro+złoto) - 4w 23 AWG

Ego Audio Gin (srebro OCC) - 4w 23 AWG

 

Oba wyglądają tak samo (jest kilka warstw izolacji), ale mają metalowe elementy z nazwami :D 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności