Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Nicodem napisał:

Ryzykant...

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka
 

E tam... Największym ryzykiem jakie znam to przyprowadzić do domu dwie koleżanki, a żonie u progu szepnąć do ucha "udawaj że jesteś moją siostrą".

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam... Największym ryzykiem jakie znam to przyprowadzić do domu dwie koleżanki, a żonie u progu szepnąć do ucha "udawaj że jesteś moją siostrą".
Nawet kamikaze dostawali 100tkę sake ale żeby tak bez ;D

pisane mobilnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mir35 napisał:

Fallow gdzie i za ile można dorwać to cudo? 

https://www.ebay.pl/itm/Yamamoto-Sound-Craft-HA-02-Vacuum-tube-type-headphone-speaker-amplifier-/201713438734

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamamoto HA-02 nie jest produkowany od dawna, został zastąpiony przez HA-03, już nie wygląda tak ładnie, 02 są to dość wysłużone sprzęty, ale fakt grają pięknie i można nawet podłączyć wysoko skuteczne głośniki, nie zagra głośno, ale całkiem ładnie. Niestety lampki są trudno dostępne.

Cenę tezyma ja swojego chyba za okolice 4 kupowałem ponad 10 lat temu.

@fallow co masz na myśli pisząc że to konstrukcja hybrydowa?

Mi się tylko trafo sieciowe nie podobało z przodu, moim zdaniem rezygnacja z wyjść głośnikowych i trafo z tylu, poprawiło by brumienie które czasami występuje. 

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, saudio napisał:

Yamamoto HA-02 nie jest produkowany od dawna, został zastąpiony przez HA-03, już nie wygląda tak ładnie, 02 są to dość wysłużone sprzęty, ale fakt grają pięknie i można nawet podłączyć wysoko skuteczne głośniki, nie zagra głośno, ale całkiem ładnie. Niestety lampki są trudno dostępne.

Cenę tezyma ja swojego chyba za okolice 4 kupowałem ponad 10 lat temu.

@fallow co masz na myśli pisząc że to konstrukcja hybrydowa?

Mi się tylko trafo sieciowe nie podobało z przodu, moim zdaniem rezygnacja z wyjść głośnikowych i trafo z tylu, poprawiło by brumienie które czasami występuje. 

 

Popełniłem błąd i źle napisałem. Przepraszam. To nie jest wzmacniacz z lampowym stopniem wzmocnienia a potem z wyjsciem na transformatorze wiec nie jest to hybryda. Jest to można powiedzieć, specjalny przypadek OTLa, który radzi sobie dobrze z niskoohmowymi słuchawkami, tak został zaprojektowany. Ciekawostką są papierowo-teflonowe trafa zapożyczone z A-08S. Nie powinien radzić sobie dobrze z wysokoohmowymi jednakże radzi sobie również zaskakująco dobrze z moimi ATH ADX5000 (420 Ohm).

 

U mnie akurat w ezgzemplarzu który mam teraz i lata temu nic nie brumiło. Jest czysto jak łza. Ogólnie jestem bardzo wrażliwy na róznego rodzaju przydźwięki. To np. nie podoabało mi się w Feliks Euforii i Elise, że co jakiś czas w takim samym okresie czasu słyszałem lekki przydźwięk który potem gasł, nie do zauważenia podczas słuchania muzyki. Podobnie nie przekonałem się do Darkvoice 339 które również miał taką wadę. Woo 2 jest całkowicie bezgłośny.

 

Kupiłem go z ogoszenia na hifi.pl - za 1800 PLN. NIe mogłem odpuścić, to psie pieniądze ze ten piękny kawałek sprzętu.

 

 

Edytowane przez fallow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fallow napisał:

Kupiłem go z ogoszenia na hifi.pl - za 1800 PLN.

Jak patrzę na ubogie wnętrze tego Yamamoto to dochodzę do wniosku, że w audio słuchawkowym ceny często są z kosmosu. W audio kolumnowym za 1800zł kupi się wzmacniacz o wiele bardziej upakowany scalakami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Melo2573 napisał:

Jak patrzę na ubogie wnętrze tego Yamamoto to dochodzę do wniosku, że w audio słuchawkowym ceny często są z kosmosu. W audio kolumnowym za 1800zł kupi się wzmacniacz o wiele bardziej upakowany scalakami.

 

Nie o ilość scalaków chodzi, lecz o ich jakość i implementację ;) 

 

Wiadomo, że audiofilskie powietrze kosztuje najwięcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Melo2573 napisał:

Jak patrzę na ubogie wnętrze tego Yamamoto to dochodzę do wniosku, że w audio słuchawkowym ceny często są z kosmosu. W audio kolumnowym za 1800zł kupi się wzmacniacz o wiele bardziej upakowany scalakami.

Scalaki są dużo tańsze od lamp, nie wiem co Ty tam widzisz ubogiego, poza tym w audio, dużo bardziej są cenione układy dyskretne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, fallow napisał:

Kupiłem go z ogoszenia na hifi.pl - za 1800 PLN. NIe mogłem odpuścić, to psie pieniądze ze ten piękny kawałek sprzętu.

No to nie ukrywam, że zazdroszczę i gratuluję zarazem. Jak miałem TH900 też o nim myślałem. Jak będziesz sprzedawał, to wiesz do kogo uderzyć :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, saudio napisał:

nie wiem co Ty tam widzisz ubogiego

Wprawdzie nie uważam się za jakiegoś znawcę ale jak sobie porównam tego Yamamoto z tym na foto (AA Paganini) to widzę pewną dysproporcję w nakładzie pracy potrzebnym do wytworzenia. A cena jednego i drugiego na rynku wtórnym jest taka sama.

Koledzy będą uprzejmi mnie wyprowadzić z błędu, jeżeli się mylę.

paganininside.jpg

Edytowane przez Melo2573
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Aro91 napisał:

AB lub klasy A lub Hybrydę może jakaś Jolide

Aaa. O audiofilskie przesądy chodziło. Spoko. Wyrosłem z tego już dość dawno temu.

2 minuty temu, Melo2573 napisał:

Akurat to zdjęcie miałem pod ręką

Najdroższa jest legenda i powietrze audiofilskie. Wkład materiałowy nie mas żadnego znaczenia.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie nie uważam się za jakiegoś znawcę ale jak sobie porównam tego Yamamoto z tym na foto (AA Paganini) to widzę pewną dysproporcję w nakładzie pracy potrzebnym do wytworzenia. A cena jednego i drugiego na rynku wtórnym jest taka sama.
Koledzy będą uprzejmi mnie wyprowadzić z błędu, jeżeli się mylę.
paganininside.jpg.76cdd5de9c47a4862bc64b2a16de7acc.jpg
Akurat ten cd jest lekko przerośnięty niż typowy.
Płytka wzmaczniacza słuchawkowego często jest wielkości karty debetowej a nawet pudełka zapałek.

Zestawienie absurdalne.

pisane mobilnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Melo2573 napisał:

Akurat to zdjęcie miałem pod ręką. A ilość scalaków robi wrażenie.

 

20 minut temu, Melo2573 napisał:

Myryad Mi120 za 1200zł:

mi-120-1b-myryad.jpg

Audio gd tez pakuje masę elementów w swoje wzmaki...i co z tego? Grają słabo. Tego Myryada nie znam; może gra super, ale to na pewno nie z powodu ilości użytych elementów.

A lampiaki są dość proste; w moim SinusAudio znajduje się dosłownie kilka elementów poza trafami, dławikami i lampami... i gra zajefajnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności