Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie to też muzyczne zakupy :D

33.jpg

...mam w końcu czas i wenę aby poczynić własne kolumny głośnikowe :)

 

Zamysł:

wysokie: głośnik wstęgowy RBT-95 IMG STAGE LINE

średnie: TECTONIC BMR TEBM65C20F-4

niskie: Cambridge m80

subniskie: Celestion 8900-5740-0

 

podział:

70/180/6000 (średni jest bardzo liniowy od 160 do samej góry - w końcu BMR)

 

Na pewno się pochwalę jak skończę - będą to aktywne monitory z aktywną zwrotnicą (każdy głośnik będzie miał swoje wzmocnienie)

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam kiedyś myslalem o aktywnych kolumnach. Oczywiście kupionych, ale zbyt jestem przywiązany do tradycyjnego sprzętu - wzmak, kolumny, itp. Sam kiedyś popełniłem kolumny na zmodyfikowanym w postaci obudowy basreflex i dodanym głosniku wysokotonowym projekcie CT 193. Czekam na wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Rafacio napisał:

Sam kiedyś myslalem o aktywnych kolumnach. Oczywiście kupionych, ale zbyt jestem przywiązany do tradycyjnego sprzętu - wzmak, kolumny, itp. Sam kiedyś popełniłem kolumny na zmodyfikowanym w postaci obudowy basreflex i dodanym głosniku wysokotonowym projekcie CT 193. Czekam na wyniki.

Mnie już męczy szukanie złotego środka hi-fi. Sprzedałem system (zostały mi już tylko kefy iq70 i chord oddysey2) i stwierdziłem że se sam zrobię tak jak chcę.

...Mam jeszcze 2 suby Cambridge na 3 cewkach po 70w każda - ale to dodatkowe 2 wzmaki na stronę ...a to już wyjdzie 12 ampów

Edytowane przez espe0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo to zakupy bo ma razie testuję różne lampy i konfigurację pod DarkVoice . Jestem w szoku - właśnie na jednej z testowanych lamp przy volumen 0 na DarkVoice słyszę w prawym kanale radio Zet.
Pora iść spać chyba...

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
13 godzin temu, Rafacio napisał:

Dżentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają. Ja podobno całkowicie rozmijam się z byciem kulturalnym, ale i tak nie powiem. Zwykły, stary DAD 1.5. Niestety we wzmaka muszę uderzać nowego bo potrzebny DAC i wejście phono. Dodatkowe pudła dac-a i przedwzmacniacza mnie nie interesują. Cyrus 6, albo ONE HD. Choć w sumie to hd niepotrzebne bo zawsze mogę powiesić na kablu za sprzętem jakiegoś pipsztoka usb. Choćby Blacka którego mam i nie bardzo wiem co z nim zrobić lub kupię reda.Różnice w dacach są dla mnie minimalne, nie warte uwagi, choć ten Cyrus nieco lepiej wydaje się gra niż dac w Onkyo.

Na nowych dźwiękowo zawód - do starych np takiego jak mój One - przepaść. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, bob2000 napisał:

xxx.thumb.jpg.98c8037d26263f80fa02cabd7294b222.jpg

Like za Coronera, dobrze że ktoś jeszcze słucha takich zespołów, choć w moim prywatnym rankingu Punishment for Decadence stoi wyżej ;)

18 godzin temu, all999 napisał:

Jak zwykle za dużo :)
Jak dobrze poszukasz, to używkę można dostać już od 1,5k.

Kupiłeś tego z eBay UK? Czaiłem się na niego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, ma_x_ym napisał:

Like za Coronera, dobrze że ktoś jeszcze słucha takich zespołów, choć w moim prywatnym rankingu Punishment for Decadence stoi wyżej ;)

Kupiłeś tego z eBay UK? Czaiłem się na niego :)

Ode mnie też, nie wszyscy jeszcze zapomnieli o szwajcarskim trashu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, ma_x_ym napisał:

Like za Coronera, dobrze że ktoś jeszcze słucha takich zespołów, choć w moim prywatnym rankingu Punishment for Decadence stoi wyżej ;)

Do tej pory z Coronera miałem tylko Punishment for Decadence ;).

 

15 minut temu, tommir napisał:

Ode mnie też, nie wszyscy jeszcze zapomnieli o szwajcarskim trashu :)

Za dobrze grali, aby zapomnieć 🎸

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ma_x_ym napisał:

choć w moim prywatnym rankingu Punishment for Decadence stoi wyżej

W moim Grin. Choć znając chłopaków metlowców z tamtych lat zaraz bym usłyszał, że komercji słucham.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Aro91 napisał:

Za jakiś czas coś naskrobie o dwóch odtwarzaczach MD i wzmaku słuchawkowym Lectora.

Odtwarzacze służą głównie jako DAC.

DSC00448.jpg

Moje gratulacje! Sam mam 510-tke w domu, a wcześnie Kenwooda dmf 920.

Generalnie przeżytek i trudno doszukiwać się zalet. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Aro91 napisał:

czy  MD/DAT grały po RCA lepiej niż porównywalne cenowo DACki. 

Niestety nie miałem możliwości posłuchać z DAT, ale rzeczywiście te urządzenia nadają się do takiego wykorzystania. Duże znaczenie ma kompresja, także do nagrywania płyt, jeśli ktoś się na to decyduje, to tylko wysokie modele, które są nie ukrywając bardzo drogie. 

Pobawić się takimi sprzetami też można - zawsze to jakieś doswiadczenie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ponad roku abstynencji od audio wracam do słuchania muzyki ale przechodzę na sprzęt przenośny, duże słuchawki idą raczej do szafy.

 

Z komputera sygnał audio bezprzewodowo przesyłam przy pomocy Mezos MBL-HD, odbiera go Fioo BTR1K podłączony aktualnie do KZ ZST/Superlux HD669 ale docelowo leci do mnie coś ciekawego (dostanę je jakoś w połowie sierpnia) - Smabat ST-10, słuchał już ktoś z Was tych pchełek?

 

Zrzutekranu_2019-07-26-15-18-08-891.jpeg

Edytowane przez tybysh
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności