Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, MrSheep napisał:

Lokalnie, na Allegro. Były w bardzo dobrej cenie, aż się dziwiłem, że nikt się nie skusił.

Kilka miesiecy temu sprzedalem swoje w takiej cenie ,że chyba taniej już się nie dalo😎

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Weird_O napisał:

Pytanie czy jest wart tyle ile za niego chcą i na nie muszę sobie teraz odpowiedzieć...

Już sobie odpowiedziałeś, skoro wywaliłeś na kabel ponad 1000zł. Szczerze mówiąc też się zastanawiam nad nim, bo Piotr Ryka mi go polecił.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wywaliłem, kaucja. Ale i tak go nie oddam :D posłuchaj koniecznie, nie pożałujesz, wszystkie plusy jakie Ryka wypisał w recce są prawdziwe.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, MrSheep napisał:

 

Lokalnie, na Allegro. Były w bardzo dobrej cenie, aż się dziwiłem, że nikt się nie skusił.

 

Nadal jest dobra oferta na Alle, o ta: https://allegro.pl/oferta/sluchawki-stereolife-q-jays-bluetooth-czarne-8151239228. Stąd brałeś?

 

Ja do tego brzmienia wracam prawie tak często jak do Etów😍

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Gourney napisał:

 

Nadal jest dobra oferta na Alle, o ta: https://allegro.pl/oferta/sluchawki-stereolife-q-jays-bluetooth-czarne-8151239228. Stąd brałeś?

 

Ja do tego brzmienia wracam prawie tak często jak do Etów😍

 

Nie, od osoby prywatnej, nie będę ukrywał, że sporo taniej ;) 

 

I ja również, mimo wszystkich swoich wad dokanałówki oparte o przetworniki TWFK są bardzo bliskie mojemu sercu (być może po części kwestia sentymentu, bo moimi pierwszymi naprawdę porządnymi dokami były DBA-02, przy odsłuchu których w 2011 roku opadła mi szczęka) :D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Weird_O napisał:

Jeszcze nie wywaliłem, kaucja. Ale i tak go nie oddam :D posłuchaj koniecznie, nie pożałujesz, wszystkie plusy jakie Ryka wypisał w recce są prawdziwe.

Ostatnio Ryka ma nawet "rękę", takie samo zaskoczenie mnie spotkało po zakupie recenzowanych przez niego IC Luna Gris. Kończy mi się akurat USB Johnysa, która dla mnie grał nawet lepiej od Entreq Konstatin, więc trzeba będzie tego Fidata przetestować i porównać:)

Edytowane przez dj1978
  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie zawsze miał, a Ci co się czepiają, chyba coś słabo słuchają. Mi tam zawsze sie pokrywa wszystko z tym co pisze. Czy Tribute 7, czy D8000, czy Utopie itd itd. Dlaczego mam nie wierzyc że reszta też się pokryje? ;) 

  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MrSheep napisał:

 

Najwidoczniej nie ma popytu na przejaskrawione brzmienie ze skromnym basem (ach ten TWFK, albo kochasz albo nienawidzisz) :P 

Może i tak,ale ciężko o taki wokal ,zwłaszcza w takiej cenie😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Weird_O napisał:

Człowiek chciał tak bardzo, żeby to nie grało, jego portfel jeszcze bardziej. Ale, cholera, gra. I to gra jak marzenie. Sceptycyzm pokonany, szczęka leży na ziemi, kto ma okazję niech posłucha.

WP_20190712_17_58_23_Rich.jpg

 

Znam ten ból. Niestety, wpływ kabla, a szczególnie interkonektu bywa mniej lub bardziej słyszalny. Też kiedyś myślałem, że to takie audio vodoo. Nadal uważam, że nie grają, ale odpowiadają za właściwy przesył sygnału, odpowiednie zasilenie, ekranowanie i pozwalają systemowi zabrzmieć tak, jak powinien. Decyzja będzie z pewnością trudna. Radziłbym jeszcze przed jej podjęciem spróbować z iDefenderem (używam jako zasilacza 5V nieużywanej ładowarki do telefonu;)) oraz iSilencerem i porównać wpływ kabla z nimi + ten kabel oraz z nimi + dotychczasowy przewód USB. Na moim PC mam te ustrojstwa, a łączy je z DAC-iem kabelek USB IFI.

1 godzinę temu, John Grado napisał:

Wg mnie zawsze miał, a Ci co się czepiają, chyba coś słabo słuchają. Mi tam zawsze sie pokrywa wszystko z tym co pisze. Czy Tribute 7, czy D8000, czy Utopie itd itd. Dlaczego mam nie wierzyc że reszta też się pokryje? ;) 

 

Opinie Piotra Ryki są dla mnie dobrym punktem wyjścia i w większości zgadzam się z Jego konkluzjami, które bywają zgodne z moimi późniejszymi spostrzeżeniami. Być może ma na to wpływ mój dość mocno humanistyczny mózg, który odbiera dźwięki w podobny sposób do Pana Piotra. Natomiast te drobne niezgodności zapewne z tego, że zdarza mi się również udzielać korków z przedmiotów ścisłych ;) Pozdrawiam i życzę miłego weekendu!!!🌞

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Tytus1988 napisał:

Nadal uważam, że nie grają, ale odpowiadają za właściwy przesył sygnału, odpowiednie zasilenie, ekranowanie i pozwalają systemowi zabrzmieć tak, jak powinien.

Ja to widzę trochę inaczej. Każdy element toru łącznie z gniazdami i oplotem icków ma swoje brzmienie (gra), każdy materiał, każdy kształt to ośrodek wpływający na charakter fali (bo tak też można potraktować przepływ elektronów [których nikt nigdy nie widział;)]). Najśmieszniejsze jest to, że nie ma za bardzo jak tego wpływu zmierzyć (podobnie jak przewidzieć rozkładu zniekształceń TIM), a słychać go wyraźnie:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, audionanik napisał:

Ja to widzę trochę inaczej. Każdy element toru łącznie z gniazdami i oplotem icków ma swoje brzmienie (gra), każdy materiał, każdy kształt to ośrodek wpływający na charakter fali (bo tak też można potraktować przepływ elektronów [których nikt nigdy nie widział;)]). Najśmieszniejsze jest to, że nie ma za bardzo jak tego wpływu zmierzyć (podobnie jak przewidzieć rozkładu zniekształceń TIM), a słychać go wyraźnie:).

 

Nie ukrywam, że zapewne Twoje spostrzeżenie jest właściwsze od moich. Mój znajomy (od niego mam interkonekty Tara Labs Prime 2 między REGA Aria-DAC215) też uważa, że wspomniane przez Ciebie elementy "grają". Zgadzamy się natomiast w jednym - ucho ten wpływ (dla naszych portfelów niestety) jest w stanie wyłapać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Tytus1988 napisał:

Zgadzamy się natomiast w jednym - ucho ten wpływ (dla naszych portfelów niestety) jest w stanie wyłapać

Nie trzeba pastwić się nad portfelem podczas szukania kabli.

Zapewniam, że wbrew temu co niektóre chłopki-roztropki ogłaszają, icki poniżej 200pln potrafią różnić się między sobą srogo i "grać" super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



 
Zgadzamy się natomiast w jednym - ucho ten wpływ (dla naszych portfelów niestety) jest w stanie wyłapać


Wtrące słowo w sprawie idefender itp. korzystałem z niego przez jakiś czas i byłem zawiedziony, używałem go z "biurowym" laptopem żonglując wejściami i sama zmiana kabla przynosiła mi większe zmiany (i korzystniejsze!) Niż tego typu ustrojstwa (od Ifi i AudioQuest) ALE, że korzystam z czterech laptopów postanowiłem z ciekawości zrobić testy z innymi modelami i wejściami - co dziwne najlepiej sprawdził się z "gamingowym" MSI gdzie chyba postarano się tą sekcję zrobić ok - reszta sprzętu bez większego szału - także, zależnie od tego, do czego podłączysz albo będzie zauważalna różnica albo nieszczególnie i to może wcale nie wynikać ze specyfiki pracy samej "przystawki"!
e9348d17de10737fdb4e1655763c9363.jpg

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RIH napisał:


 

 


Wtrące słowo w sprawie idefender itp. korzystałem z niego przez jakiś czas i byłem zawiedziony, używałem go z "biurowym" laptopem żonglując wejściami i sama zmiana kabla przynosiła mi większe zmiany (i korzystniejsze!) Niż tego typu ustrojstwa (od Ifi i AudioQuest) ALE, że korzystam z czterech laptopów postanowiłem z ciekawości zrobić testy z innymi modelami i wejściami - co dziwne najlepiej sprawdził się z "gamingowym" MSI gdzie chyba postarano się tą sekcję zrobić ok - reszta sprzętu bez większego szału - także, zależnie od tego, do czego podłączysz albo będzie zauważalna różnica albo nieszczególnie i to może wcale nie wynikać ze specyfiki pracy samej "przystawki"!
e9348d17de10737fdb4e1655763c9363.jpg

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

 

 

W stacjonarnym PC mam płytę główną MSI Gaming Pro Carbon, więc może to ma wpływ. Na laptopie Yodze różnica jest trochę mniejsza, ale i tak lubię podpiąć te IFIki między nią a TEAC-a. 

 

@audionanik na pewno tak jest. Jednak zdałem się w wypadków tych RCA na znajomego, który stwierdził, że nie warto brać nic gorszego pod mój tor, więc zdałem się na niego oraz jego większe doświadczenie. Kabelki spełniły swoją funkcje, co było najlepiej słychać na wypożyczonych FU. Reszta moich kabli jest tańsza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dj1978 napisał:

Ostatnio Ryka ma nawet "rękę"

Te recenzje znormalniały ostatnio. Szczególnie PS2000e mnie zaskoczyła, taka prosta i dosadna bez ceregieli. Coraz lepiej mi się czyta, nadaje bardziej na moich falach, mniej filozofowania, więcej słuchania muzyki. Pamiętam recke AKG K812, no nie przyjąłem tego zbyt przychylnie. Nawet przestałem czytać na jakiś czas. Ale te nowe zatwierdzam. W komentarzach na proste pytania też proste odpowiedzi. Oboje zatwierdziliśmy Ultrasone 7 Tribute jako zamkniętą referencję itp. Przyznam że po cichu liczę na te flagowe Grado jako moje główne puszki i chyba chciałbym żeby pewne rzeczy były prawdą heh ;)  W każdym razie pozdrawiam Piotra, kawałek fajnych tekstów, ale nie mogę się oprzeć żeby najczęściej przewinąć na konkluzje ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, John Grado napisał:

;)  W każdym razie pozdrawiam Piotra, kawałek fajnych tekstów, ale nie mogę się oprzeć żeby najczęściej przewinąć na konkluzje ;)

 

Może trochę wstyd się przyznać, ale przeważnie zaczynam czytanie recenzji na hifiphilosophy od konkluzji, a potem przechodzę na spokojnie do czytania od pierwszej strony ;) Trzymam kciuki, aby udało Ci się zdobyć PS2kE!!! 👍

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, John Grado napisał:

 W każdym razie pozdrawiam Piotra, kawałek fajnych tekstów, ale nie mogę się oprzeć żeby najczęściej przewinąć na konkluzje ;)

Kiedyś przysiąde i znajde program który je generuje. To musi być coś podobnego do:

https://greybrow.iq.pl/teksty_old/generator_discopolo.php

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności