Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Tytus1988 napisał:

Oto już w swojej "trumience" pojawił się kolejny członek słuchawkowego klanu... Crosszone Cz-1:) @The Grand Wazoo gratuluję odgadnięcia mojej pudełkowej zagadki!!! :)

20190708_151217.jpg

Zazdroszcze, jedne niewielu które jeszcze chciałbym posłuchać. Poza wpisami @saudiocięzko znaleźć o nich jakieś informacje. Recenzje Hifiphilosophy nie liczę bo raczej nie ma sensu. Ciekawe jakie będziesz miał wnioski po kilku dniach, jak już trochę utwierdzisz się w przekonaniach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, lsd napisał:

Zazdroszcze, jedne niewielu które jeszcze chciałbym posłuchać. Poza wpisami @saudiocięzko znaleźć o nich jakieś informacje. Recenzje Hifiphilosophy nie liczę bo raczej nie ma sensu. Ciekawe jakie będziesz miał wnioski po kilku dniach, jak już trochę utwierdzisz się w przekonaniach.

Była jeszcze recka chyba w audio albo avtest, delikatnie mówiąc mało entuzjastyczna. No i wbrew pozorom nie są to słuchawki zamknięte, mają otwory wentylacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Case do Astell & Kern Kann Cube od MITER z Koreii. Oryginalny za 179$ to jakieś przegięcie. Mam od MITERa futerał do Hugo2 i chwalę sobie. Dobrze wykonane.

 

Kann%20Cube-B.jpg

 

 

Edytowane przez Nicodem
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Nicodem napisał:

Case do Astell & Kern Kann Cube od MITER z Koreii. Oryginalny za 179$ to jakieś przegięcie. Mam od MITERa futerał do Hugo2 i chwalę sobie. Dobrze wykonane.

 

Kann%20Cube-B.jpg

 

 

Fajny, gdzie kupiles? Sciagales bezposrednio od nich? Widze na googlach oferty z ebay i amazon. Chcialbym taki sam do Ultimy.

Edytowane przez lsd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lsd napisał:

Fajny, gdzie kupiles? Sciagales bezposrednio od nich? Widze na googlach oferty z ebay i amazon. Chcialbym taki sam do Ultimy.

Ja tam nie wiem czy pamiętacie, ale mamy dystrybutora MITERa w Polsce, więc może warto byłoby go zapytać o dostępność ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Vaiet said:

Ja tam nie wiem czy pamiętacie, ale mamy dystrybutora MITERa w Polsce, więc może warto byłoby go zapytać o dostępność ;)

O patrz nie wiedziałem. Szkoda bo już kupiłem.

Zakup robiłem na ebay, wysyłka z Koreii.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4 minuty temu, Vaiet napisał:

Ja tam nie wiem czy pamiętacie, ale mamy dystrybutora MITERa w Polsce, więc może warto byłoby go zapytać o dostępność ;)

Wiesz jak jest, jak nie ma na stanie to sobie sam szybciej sprowadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, lsd napisał:

 

Wiesz jak jest, jak nie ma na stanie to sobie sam szybciej sprowadze.

Akurat AudioHeaven nie ma problemu ze ściąganiem sprzętu, który ma w dystrybucji. Dunu Titan 6, ibasso AMP9 czy DC-01 miał w obrocie jako jeden z pierwszych na świecie. Także nie, nie wiem :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po krótkim flircie z Japońcem powracam do korzeni 😁

Chyba czas zacząć wyprzedaż 😁

PhotoPictureResizer_190709_181554170_crop_1621x532.jpg

Edytowane przez progmarky
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, lsd napisał:

Zazdroszcze, jedne niewielu które jeszcze chciałbym posłuchać. Poza wpisami @saudiocięzko znaleźć o nich jakieś informacje. Recenzje Hifiphilosophy nie liczę bo raczej nie ma sensu. Ciekawe jakie będziesz miał wnioski po kilku dniach, jak już trochę utwierdzisz się w przekonaniach.

 

Jeszcze nie chciałbym o nich wyrokować, ale słuchawki mnie z każdą chwilą bardziej zaskakują... w pozytywnym znaczeniu, nawet na moim TEAC-u HA-P90SD-B. Z pewnością mogę w tej chwili stwierdzić, że nie narzucają one ani radosnej energiczności (jak Focale Utopie), ani spokojnego majestatu (jak D8000) nagraniu, ale są bardzo transparentne dla jego przekazu emocjonalnego i potrafią autentycznie wzruszyć, napełnić optymizmem, wyciszyć... zależy to tylko od nagrania. Przeczytałem dzisiaj ponownie recenzję redaktora av, o której wspomniał @saudio, a była ona zamieszczona w Audio Video (11/2017) i napisana jako druga po jednoznacznie pozytywnej Marka Dyby. Zaznaczył w niej, że słuchawki są podbarwione głównie w średnicy, posiadają ograniczoną szczegółowość, dynamikę, a w niektórych nagraniach brzmią jakby był to zapis mono... (s.46). Zgadzam się na pewno z nietypową prezencją dźwięku, jak na słuchawki, a także trudnym do przewidzenia wpływem na brzmienie niektórych nagrań, choć mnie do tej pory bardzo mile zaskakują. The Drop That Contained The Sea, utwór Sirenes na żadnych z moich dotychczasowych nauszników nie zabrzmiał tak przejmująco jak na Cz1 (Utopie pompowały niepotrzebnie zbyt intensywnie pogłosy, odwracając wręcz uwagę od żródeł oraz nadawały całości lekki optymizm, a na D8000 miał patetyczną, dość gładką i piękną postać, choć niestety pozbawioną emocjonalności). 

 

Artykuł Audio Video polecam przeczytać (ocena ogólna brzmienia i tak High End), a szerzej o brzmieniu Cz1 postaram się wypowiedzieć za jakiś czas w wątku: 

Jeśli ktoś się waha nad ich przetestowaniem radzę jak najbardziej zapoznać się z nimi i nie obawiać się, że nadadzą zbytnią obfitość brzmieniową. Według mnie dopiero dzięki nim źródła mają odpowiednią, zgodną z nagraniem, właściwie zróżnicowaną masę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, vonBaron napisał:

U mnie to one dodawały kopa nagraniom a nie je uspokajały ;)

 

Basowo dają kopa, ale przekaz ogólny jest dość wyważony w moim odczuciu. Utopie przy D8k były wręcz szalone. Nawet Cz1 w zależności od masteringu potrafią osiągać prędkości dość zbliżone do Utopii, choć nie mają takiej holografii oraz detaliczności jak one. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Tytus1988 napisał:

 

Jeszcze nie chciałbym o nich wyrokować, ale słuchawki mnie z każdą chwilą bardziej zaskakują... w pozytywnym znaczeniu, nawet na moim TEAC-u HA-P90SD-B. Z pewnością mogę w tej chwili stwierdzić, że nie narzucają one ani radosnej energiczności (jak Focale Utopie), ani spokojnego majestatu (jak D8000) nagraniu, ale są bardzo transparentne dla jego przekazu emocjonalnego i potrafią autentycznie wzruszyć, napełnić optymizmem, wyciszyć... zależy to tylko od nagrania. Przeczytałem dzisiaj ponownie recenzję redaktora av, o której wspomniał @saudio, a była ona zamieszczona w Audio Video (11/2017) i napisana jako druga po jednoznacznie pozytywnej Marka Dyby. Zaznaczył w niej, że słuchawki są podbarwione głównie w średnicy, posiadają ograniczoną szczegółowość, dynamikę, a w niektórych nagraniach brzmią jakby był to zapis mono... (s.46). Zgadzam się na pewno z nietypową prezencją dźwięku, jak na słuchawki, a także trudnym do przewidzenia wpływem na brzmienie niektórych nagrań, choć mnie do tej pory bardzo mile zaskakują. The Drop That Contained The Sea, utwór Sirenes na żadnych z moich dotychczasowych nauszników nie zabrzmiał tak przejmująco jak na Cz1 (Utopie pompowały niepotrzebnie zbyt intensywnie pogłosy, odwracając wręcz uwagę od żródeł oraz nadawały całości lekki optymizm, a na D8000 miał patetyczną, dość gładką i piękną postać, choć niestety pozbawioną emocjonalności). 

 

Artykuł Audio Video polecam przeczytać (ocena ogólna brzmienia i tak High End), a szerzej o brzmieniu Cz1 postaram się wypowiedzieć za jakiś czas w wątku: 

Jeśli ktoś się waha nad ich przetestowaniem radzę jak najbardziej zapoznać się z nimi i nie obawiać się, że nadadzą zbytnią obfitość brzmieniową. Według mnie dopiero dzięki nim źródła mają odpowiednią, zgodną z nagraniem, właściwie zróżnicowaną masę.

Ta dziwaczność to tylko na binauralnych nagraniach. Cieszę się, że Cię wciągnęły, no i gratuluję bo chyba zapomniałem:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, saudio napisał:

Ta dziwaczność to tylko na binauralnych nagraniach. Cieszę się, że Cię wciągnęły, no i gratuluję bo chyba zapomniałem:)

 

Podejrzewam, że tak było z tą dziwnością. Panu Piotrowi też ich brzmienie w tych nagraniach się zbytnio nie podobało. Wciągają z każdą chwilą coraz mocniej i rokują bardzo dobrze. Trochę nie dziwię się Filipowi Kulpie, bo są jak na słuchawki specyficzne i nie każdemu się spodobają, chociaż twierdził dość powściągliwie, że"(...)w niektórych nagraniach projekcja wokali mile zaskakiwała(...)" oraz "Na niektórych nagraniach Crosszone potrafią zaintrygować(...)" (AV, s. 46).

 

Dziękuję za miłe słowa i serdecznie pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarł wczoraj mój Lucky Bag, ale jestem zawiedziony - nie dali mi czerwonego woreczka ;} 

Całkiem fajne te NICEHCK ME80, wykonanie bardzo dobre, metalowe obudowy, kabel niezły, nawet malutki jack zabezpieczony. Ogólnie niezły deal za 9,99$

 

@chico99 dodałem lepsze fotki, pasują teraz? 

 

20190710_082908(1).jpg

20190710_083036(1).jpg

20190710_083047(1).jpg

20190710_103428(1).jpg

20190710_103415(1).jpg

Edytowane przez Jaro54
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FIIO F9 Pro, kupione w Mp3store w Bydgoszczy (pozdrawiam). A pomyśleć, że miałem kupić coś do max 300 (miałem na myśli FA E3000). Zawsze diabeł mnie podkusi posłuchać czegoś droższego 😁

Teraz pewnie parę "gratów" poleci do forumowego komisu...

Edytowane przez Barbartek
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minutes ago, Vaiet said:

Taki tam domek dla Elexów ^^

 

 

 

Fajny futerał, można prosić o namiary?

1 hour ago, chico99 said:

Prosto ze SMOCZEJ JAMY. Jeszcze walą siarką.:P

 

 

 

Normalnie hurtownik jesteś. Po co tyle przejściówek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności