Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Oto już w swojej "trumience" pojawił się kolejny członek słuchawkowego klanu... Crosszone Cz-1:) @The Grand Wazoo gratuluję odgadnięcia mojej pudełkowej zagadki!!! :)

20190708_151217.jpg

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Karmazynowy napisał:

 

Moje wyglądają jak nowe (i tak też brzmią, jak niewygrzane, także grzeję). Jakieś minimalne ślady widać jedynie na tacce od filtrów, no i obwoluta opakowania rozerwana. Obstawiam, że dostałem ze zwrotu 14 czy tam 30-dniowego.

@LuQi potwierdzam u mnie jedynie delikatnie rozerwana obwoluta od głównego pudełka. Żadnych innych śladów użytkowania. 

 

Edytowane przez Palpatine
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, John Grado napisał:

Słuchaj sobie człowieczku, słuchaj :) Na zdrowie ;)

 

Dziękuję :) Będę się starał z nimi oswajać. W tej chwilk mogę powiedzieć, że są to chyba pierwsze słuchawki, w których nie czuję nawet przez chwilę dźwięku w głowie. Resztę ich walorów będę odkrywał z czasem, bo prezentacja dźwięku jest bardzo oryginalna jak na słuchawki, ale szalenie mi się podoba :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tytus1988 napisał:

 

Dziękuję :) Będę się starał z nimi oswajać. W tej chwilk mogę powiedzieć, że są to chyba pierwsze słuchawki, w których nie czuję nawet przez chwilę dźwięku w głowie. Resztę ich walorów będę odkrywał z czasem, bo prezentacja dźwięku jest bardzo oryginalna jak na słuchawki, ale szalenie mi się podoba :))

Czekam w napięciu na opis. Uchylisz rąbka za ile kupiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Karmazynowy napisał:

 

Moje wyglądają jak nowe (i tak też brzmią, jak niewygrzane, także grzeję). Jakieś minimalne ślady widać jedynie na tacce od filtrów, no i obwoluta opakowania rozerwana. Obstawiam, że dostałem ze zwrotu 14 czy tam 30-dniowego.

 

A w miarę tego wygrzewania ta średnica się uspokaja? Z czym u Ciebie grają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tytus1988 napisał:

 

Dziękuję :) Będę się starał z nimi oswajać. W tej chwilk mogę powiedzieć, że są to chyba pierwsze słuchawki, w których nie czuję nawet przez chwilę dźwięku w głowie. Resztę ich walorów będę odkrywał z czasem, bo prezentacja dźwięku jest bardzo oryginalna jak na słuchawki, ale szalenie mi się podoba :))

To bardzo specyficzne słuchawki, mają swoje wady np. waga, ale są w miarę wygodne, choć nie radze się pochylać, dźwiękowo dla niektórych prezentacja sceny będzie nie do zaakceptowania, można powiedzieć to już nie słuchawki, ale jeszcze nie kolumny. Nie jest to kiler, bo wacików potrzebuje trochę, wtedy zaczyna grać, ale gora jest lekko przygaszona, może ten nowy kabel Crosszone coś w tym względzie poprawia. Konstrukcja samego kabla jest specyficzna, oba kanały do obu muszli. Ale po dłuższym okresie adaptacji mogą się bardzo podobać i potem przesiadka jest trudna.

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, audionanik napisał:

Czekam w napięciu na opis. Uchylisz rąbka za ile kupiłeś?

 

Zapewniam, że opis się pojawi, chociaż będę raczej potrzebował zapewne więcej czasu. Po pierwszym kontakcie z nimi mogę stwierdzić, że łączą w sobie cechy D8000 (praktycznie tak samo potężny dół pasma, lekkie przyciemnianie, oszczędność pogłosowa) z Utopiami (szczegółowość, holografia, pięknie rozbudowana, rozdzielcza warstwa sopranowa) oraz swoją specyfiką (brzmienie typowe bardziej dla głośników, scena jak na słuchawki ogromna - nie wiem, czy moje GS1000 miały aż taką, specyficzne wokale- muszę zapewne przywyknąć, niezwykła trojwymiarowość źródeł, są ciężkie do napędzenia). To są moje pierwsze, być może błędne spostrzeżenia i będę je musiał jeszcze wypróbować je w tymczasowo nieczynnym, za sprawą mojego kota, torze analogowym. Z TEAC HA-P90SD też spróbuję, ale nie dawał sobie wystarczająco dobrze rady z napędzeniem D8k, więc na dużo nie liczę, nawet przy maksymalnie odkręconym pokrętle. Był to ostatni egzemplarz w cenie poniżej 10k, więc grzechem było nie kupić, tym bardziej, że były na liście ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@saudio muszę przyznać, że opinią o sopranach jestem trochę zaskoczony, Jednak pierwsze wrażenie może takie być, ponieważ posiadają lekkie, nastrojowe przyciemnienie, jak D8k, a nie ogólną przejrzystość Utopii. Jednak po kilku odsłuchach żadnych jego ubytków nie dostrzegłem. Do bezpośredniego porównania potrzebowałbym znów FU.  Nie wiem, może się mylę, muszę ich jeszcze "trochę" posłuchać, aby lepiej zrozumieć, a przede wszystkim adekwatniej ująć w słowa ich przekaz. 

21 minut temu, John Grado napisał:

Kot, niszczyciel sprzętu i marzeń odsłuchowych :) Niedobry ten kocur ;)

 

Kocur jest kochany, ale czasami przychodzą mu szalone pomysły. Tym zrzuceniem pokrywy, wygięciem o 180 stopni ramienia gramofonu przeszedł samego siebie. Teraz zabezpieczenie będzie bardziej pancerne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Tytus1988 napisał:

@saudio muszę przyznać, że opinią o sopranach jestem trochę zaskoczony, Jednak pierwsze wrażenie może takie być, ponieważ posiadają lekkie, nastrojowe przyciemnienie, jak D8k, a nie ogólną przejrzystość Utopii. Jednak po kilku odsłuchach żadnych jego ubytków nie dostrzegłem. Do bezpośredniego porównania potrzebowałbym znów FU.  Nie wiem, może się mylę, muszę ich jeszcze "trochę" posłuchać, aby lepiej zrozumieć, a przede wszystkim adekwatniej ująć w słowa ich przekaz. 

Na jakim kablu masz tym nowym srebrnym? Możliwe że źródło i wzmacniacz coś tu też wnoszą. No i tak masz rację to podobna góra do D8000, tylko wtedy je porównywałem do HE1000, a nie Finali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Melo2573 napisał:

Z jakim torem będziesz używał tych słuchawek? (bo są bardzo wymagające).

Nottingham Horizon z Nagaoką MP300 -Rega Aria- Copland DAC215 oraz cyfrowo PC-Copland. Zdaję sobie sprawę, że zapewne potrzebowałyby bardziej akcentującego detale nagrań toru, ale i tak mnie bardzo satysfakcjonuje to, co mam i słyszę :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Karmazynowy napisał:

 

Jak gra ten RME ADI 2 ?

Mocno! detalicznie i ze wzorowo poukładaną sceną. Osobiście na RME odkryłem magię remasterów - właśnie na RME usłyszałem że to nie tylko podbite rejestry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, espe0 napisał:

Mocno! detalicznie i ze wzorowo poukładaną sceną. Osobiście na RME odkryłem magię remasterów - właśnie na RME usłyszałem że to nie tylko podbite rejestry.

 

Do D8k pasuje? (Z zastrzeżeniem, że dla mnie Finale nie są ciemne!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, saudio napisał:

Na jakim kablu masz tym nowym srebrnym? Możliwe że źródło i wzmacniacz coś tu też wnoszą. No i tak masz rację to podobna góra do D8000, tylko wtedy je porównywałem do HE1000, a nie Finali.

 

W moim torze nie byłem w stanie spokojnie przesłuchać TH-900 (są to na pewno bardzo dobre słuchawki, ale ich soprany były dla mnie po prostu kłujące, na co być może ma wpływ basolubność).  Z tymi sopranami jest rzecz o tyle dziwna, że bardziej przypominają mi te z FU, mimo charakterystycznego przyciemnienia dla D8k. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Karmazynowy napisał:

 

Do D8k pasuje? (Z zastrzeżeniem, że dla mnie Finale nie są ciemne!)

adi-2 jest u niektórych okrzyknięty "end gamem". Dodam że to pierwszy ich klocek komercyjny - wcześniej tylko i wyłącznie studio. Co do D8000 to na ADI nie słuchałem, ale ogólnie słuchałem ich kiedyś w ślepym teście i myślę że zalety RME typu: kosmiczna kontrola basu i taka ciekawa surowość ...hmmm to jak stek - niby krwisty, surowy a pyszny :D

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, vonBaron napisał:

Ponoć raczej jasno.

Dokładnie lekko jasno ,ale sporo można zmienić w eq .

 

6 minut temu, espe0 napisał:

di-2 jest u niektórych okrzyknięty "end gamem"

U mnie chyba tak zostanie , raczej będę szukać pod niego  słuchawki. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, espe0 napisał:

to by chciało się zgrać z RME adi2 :D

 

 

Nie wątpię, bo czytałem dużo pochlebnych opinii użytkowników na jego temat. Biorę jego zakup pod uwagę, bo planuję kupić w bliższej lub odleglejszej przyszłości drugą integrę, którą będzie można łatwo przenosić między pomieszczeniami i nie tylko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotowuję recenzję modelu PRO AE dzięki uprzejmości @radzik55. Nie wiem czy mogę wstępnie coś opisać, więc na razie powiem tylko, że jest bardzo dobrze. Będą co prawda uwagi do obsługi, temperatur i dźwięku, ale nie są to rzeczy stojące jakoś mocno w sprzeczności z charakterem tego urządzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności