Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, espe0 napisał:

Kto ma żonę, ten się w cyrku nie śmieje... cóż więcej można napisać.

Ja kiedyś dowiedziałem się z czym mojej żonie kojarzą się lampy el34 : „odkurzyłam ci te świecące kusie” ;  a prosiłem jak kogo dobrego żeby nie dotykała wzmaka:ph34r:. Baby są dziwne, przecież kształt żołędzia lepiej oddają diody 5c3s.

 

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, audionanik napisał:

Ja kiedyś dowiedziałem się z czym mojej żonie kojarzą się lampy el34 : „odkurzyłam ci te świecące kusie” ;  a prosiłem jak kogo dobrego żeby nie dotykała wzmaka:ph34r:. Baby są dziwne, przecież kształt żołędzia lepiej oddają diody 5c3s.

 

Mojemu wujkowi ciocia myła altusy mokrą szmatką po membranach i stożkach 😐 ...bo się zakurzyły co tydzień 😛

32 minuty temu, Play napisał:

Strzelam, że po odkurzeniu brzmienie stało się bardziej przejrzyste

Pewnie mgiełka na wysokich się zmniejszyła:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki z odzysku, ale grają 😎

Philips Metalix Pro pozytywnie mnie zaskoczyły - czytałem o nich kiedyś jako alternatywie do Sony MH755. Ep-630i - podróż do przeszłości. 

Fidelio S1 zbyt otwarte dla mnie. Ogólnie nie warte swej ceny jeśli chodzi o sq - jest niewiele lepiej, o ile w ogole lepiej względem reszty. 

Idą jeszcze w ramach eksperymentu Sony Mdr EX650.. ale coś im trochę czasu to już zajmuje. 

20190706_181448.jpg

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.06.2019 o 18:49, Rafacio napisał:

No. Płyty o których myslałem, że wysokich tonów na nich już nie ma, jednak je mają.  Stary gramiak odżył całkowicie. Dynamika, wykop, dobrze kontrolowany bas.

Taki skromny zakup.

IMG_20190625_171230_resized_20190625_064533164[12255].jpg

@Rafacio eksperymenty, czy doświadczenia z tą marką? 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lord Rayden napisał:

@EvilKillaruna do czego służy ifi audio optimizer ?

 

Wyrzucono mój post, więc jeszcze raz: 

 

Tak jak @espe0 zauważył, to EarBuddy. To adapter rezystorowy, coś w stylu adaptera od Etymoticów. Służy do tego, żeby zwiększyć impedancję słuchawek, a dokładniej HF2 i Achieverów, aby nie wyłapywały przebić z integry laptopowej. W nocy bowiem do jakichś filmów czy YT wiele nie potrzeba - ma być małe, troszkę izolować, nie sprawiać problemów przy niefortunnym ruchu ręką.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, EvilKillaruna napisał:

Kumulacja z ostatniego półrocza. Zmiana głównego sprzętu odsłuchowego + jedna nowa para słuchawek (okazja z Niemiec) + jedna wymiana (podziękowania dla @rfzb) + drobne zakupy akcesoryjne.

 

n6Na3BK.jpg

olb44G9.jpg

AYmafNP.jpg

aK22SS0.jpg

sLvikj3.jpg

DTDWVRg.jpg

uwP00Oo.jpg

 

 

Mam iDefender oraz iSilencer i sprawują się bez zarzutu. Dziękuję za recenzję, która przekonała mnie do ich nabycia!!!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję. Mnie też przekonała, tzn. sam się przekonałem, choć na iDefendera nie miałem specjalnie miejsca z tyłu - za dużo rzeczy podłączonych do stacjonarki. W sumie to testy te chciałem przeprowadzić z ciekawości i wyszło że sporo tych akcesoriów ma faktycznie swoje zastosowania. Zapewne więcej namacalnych zmian wykazałbym na oscyloskopie czy czymś w tym stylu, ale niestety ostatnio jedyne w co zainwestowałem, to porządny miernik, aby nie pomylić się przy lutowaniu kabli który kanał gdzie ma iść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, szugary68 napisał:

@Rafacio eksperymenty, czy doświadczenia z tą marką? 

 

 

Po prostu kupiłem wkładkę żeby zastąpić AT 95. A, że Grado? Nie znałem wcześniej ichnich wkładek, ale skoro robią najlepiej grające słuchawki na świecie to uznałem, że wkładka też będzie świetnie grać. I się to sprawdziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Rafacio napisał:

kupiłem wkładkę żeby zastąpić AT 95.

Pytałem, ponieważ mam chrapkę na coś lepszego od ortofona, ale przeraża mnie kalibracja całego ramienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.07.2019 o 13:37, lsd napisał:

Pan Ryka rozplywal sie tez nad Ultrasone Edition 5, po kupnie których stwierdziłem, że ta recenzja zawiera moim zdaniem najwiecej idiotyzmów jakie czytałem w jednym tekście. Wytrzymałem z nimi jeden dzień na uszach po czym z ogromną stratą sprzedałem by odzyskać jakiekolwiek siano. Ryka stwierdził także ze Ethery Flow C lepsze są od otwartych. Idąc dalej o Etherach 2 napisał ze mają "Wyjątkowa, uwodzicielska wręcz muzykalność". Gdybym pogrzebał w pamięci to bym jeszcze znalazł więcej farmazonów na którycha albo się przejechałęm albo byłem bliski. Czasem mi się wydaje, że jara zielsko i jak mu wejdzie taka jest recenzja. Z drugiej strony czy on kiedykolwiek, cokolwiek skrytykował? A może faktycznie klucz tkwi w tajemniczych kablach Tonalium na których wszystko gra, a ja,  frajer przerzucam tory jak głupi zamiast kupić kawałek magicznego druta?

 

Cenię opinię Pana Piotra, chociaż staram się podchodzić do nich z lekkim dystansem oraz porównać je z recenzjami z innych stron. Podejrzewam, że upojenie ulubioną muzyką na danym sprzęcie zapewne jest wystarczające i jest w stanie doprowadzić do bogato opatrzonych epitetami wrażeń zmysłowych w recenzji (na mnie niestety muzyka potrafi zadziałać podobnie). Co się tyczy skrytykowania danego sprzętu, to przychodzi mi na myśl wyszczególnienie wad HD800: https://hifiphilosophy.com/sluchawki-sennheiser-hd-800/5/ , choć nie były połączone kablem tonalium, z którym potrafią zabrzmieć na poziomie D8000. 

 

Zdaję sobie sprawę, że przewód potrafi wpłynąć na polepszenie pewnych aspektów brzmienia nauszników. Jednak po niektórych opiniach niniejszego recenzenta miewałem dziwne i dość głupie wrażenie, że przy pomyślnym zaaplikowaniu tego przewodu nawet do słuchawki prysznicowej, moglibyśmy cieszyć się płynącym z niej hi-endowym dźwiękiem ;)  Jednak jego wpływu na brzmienie nie jestem w stanie ocenić, bo nigdy go nie miałem i być może rzeczywiście potrafi przynieść taką poprawę. Tego też nie wykluczam.

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.07.2019 o 11:01, Karmazynowy napisał:

Przyszyły terminatory. Bas faktycznie robi wrażenie jak i przestrzeń, w zasadzie to już nie jest granie typowe dla doków, trzeba się trochę przestawić.

Tylko ta średnica... co ona się tak drze? 😐

 

1.jpg

 

@Karmazynowy jak oceniasz te B-stocki pod względem wizualnym? Widać jakieś ślady użytkowania czy nie różnią się za bardzo od nowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Nicodem napisał:

Minutę temu odebrany od Patryka. SR15 i hugo2 boją się już komisu :)c312cdd5603d5543006762113ef2f103.jpg

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka
 

 

W sumie nie dziwię się, że Hugo i SR15 mogą obawiać się, o swój los w związku z możliwościami Kann Cube. Też myślę o jakimś playerze Hi Res z prawdziwego zdarzenia (mam TEAC-a, ale tylko mogę ripować i zgrywać piosenki na kartę sd), w cenie nie przekraczającej 10k. Po recenzji Pana Piotra też mam na niego chrapkę i chciałbym go przetestować. Jednak w tym roku budżet na audio domykam. Dzisiaj odebrałem paczuszkę w moimi japońskimi słuchawkami. Po ich odsłuchu pojawi się więcej informacji. @John Grado 👍

 

Życzę dużo przyjemności z nowego nabytku!!! :)

japońce.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, vonBaron napisał:

@Tytus1988 to ja od siebie mogę polecić IBasso DX220, cena nie bardzo hiend ale dźwięk już tak. 

 

Dziękuję za polecenie!!! Słyszałem też dużo o tym playerze i mógłbym go w sumie wypróbować w konfrontacji z tym oraz może jeszcze z jakimś innym playerem w salonie audio, zabierając ze sobą moje słuchawki ;) Jeszcze raz dziękuję za informację i pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, RIH said:

SR15 już bym spakował ;)


 

Nie jest to aż tak oczywiste ze względu na rozmiar. Lubię bardzo mojego SR15 jako grajka w delegacje. Za wielkość, jakość SQ i zgranie z Andromedami.

 

Uwielbiam Hugo2 za to jak gra i że mogę z nim usiąść w dużym pokoju, na tarasie itp. Za to niestety wkurzał mnie niesamowicie przez to, że muszę robić kanapkę by zagrał - czy to z SR15 czy też z telefonem. Więc bardziej będę patrzył, czy nie zastąpi mi mojego Hugo2 i czy na delegację jednak nie da rady wrzucić w torbę Cube.

 

Na razie to jak gra Cube - podoba mi się. Daje radę dużo lepiej z Z1R niż SR15. SR15 nie grało tak swobodnie z nimi.

 

Mam jednak już dużą uwagę - bateria stoi w miejscu lub nawet idzie minimalnie w dół mimo podłączenia do ładowarki. Od OnePlus więc nie jest ona zgodna dokładnie ze standardami quickcharge ale myślałem, że się jakoś dogadają. To spora wada bo ładowarkę od telefonu biorę zawsze na wyjazdy ze sobą ze względu na super szybkie ładowanie Oneplus. Jeszcze sprawdzę z ładowarką od laptopa.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, LuQi napisał:

 

@Karmazynowy jak oceniasz te B-stocki pod względem wizualnym? Widać jakieś ślady użytkowania czy nie różnią się za bardzo od nowych?

 

Moje wyglądają jak nowe (i tak też brzmią, jak niewygrzane, także grzeję). Jakieś minimalne ślady widać jedynie na tacce od filtrów, no i obwoluta opakowania rozerwana. Obstawiam, że dostałem ze zwrotu 14 czy tam 30-dniowego.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności