Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

45 minut temu, saudio napisał:

Wygoda X jest całkiem ok, muszle są wprawdzie większe od VI i IV, ale nie tak duże jak D8000. Nie znam niestety 4 ani 4z, zresztą nie jestem fanem Audeze (choć z XC mógłbym żyć gdyby nie wygoda). A wracając do X tak faktycznie mogą pasować do niektórych rodzajów muzyki, choć za tyle pieniędzy powinny być bardziej wszechstronne. Ze Staxami jest tak, że warto posłuchać, choćby w celach poznawczych, są dostępne zestawy w niektórych sklepach. Niestety nie wystarczą same słuchawki, potrzebny specjalny wzmacniacz lub przystawka, aby można było posłuchać.

 

W przypadku Staxów 009s odsłuchów musiałbym dokonać na miejscu ze wspomnianym dedykowanym im wzmacniaczem. Moje obawy względem nich budzi dostępność (w Poznaniu może być z tym problem), dół pasma (podobno bas jest w tym modelu jest bardziej rozbudowany niż w poprzedniku, ale czy dorówna temu w wysoko pozycjonowanych planarach i dynamikach) oraz łączna cena z dedykowanym im odpowiednio dobrym wzmacniaczem/energizerem. Będę ich mógł używać również tylko i wyłącznie stacjonarnie, chociaż jakość ich dźwięku (szczególnie zjawiskowe górne pasmo) mogłaby z pewnością tę niedogodność zrekompensować. Utopię testuję teraz jeszcze z moim playerem od TEAC-a i jest przyjemnie, chociaż nie tak popisowo jak na stacjonarce. 

 

Co się tyczy uniwersalności SX-ów jeśli będą w stanie zabrzmieć jak żadne inne z moich słuchawek przynajmniej w 10 posiadanych przeze mnie albumach, to ich zakup uznam za jak najbardziej pożądany, choć dość kosztowny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Tytus1988 napisał:

 

W przypadku Staxów 009s odsłuchów musiałbym dokonać na miejscu ze wspomnianym dedykowanym im wzmacniaczem. Moje obawy względem nich budzi dostępność (w Poznaniu może być z tym problem), dół pasma (podobno bas jest w tym modelu jest bardziej rozbudowany niż w poprzedniku, ale czy dorówna temu w wysoko pozycjonowanych planarach i dynamikach) oraz łączna cena z dedykowanym im odpowiednio dobrym wzmacniaczem/energizerem. Będę ich mógł używać również tylko i wyłącznie stacjonarnie, chociaż jakość ich dźwięku (szczególnie zjawiskowe górne pasmo) mogłaby z pewnością tę niedogodność zrekompensować. Utopię testuję teraz jeszcze z moim playerem od TEAC-a i jest przyjemnie, chociaż nie tak popisowo jak na stacjonarce. 

 

Co się tyczy uniwersalności SX-ów jeśli będą w stanie zabrzmieć jak żadne inne z moich słuchawek przynajmniej w 10 posiadanych przeze mnie albumach, to ich zakup uznam za jak najbardziej pożądany, choć dość kosztowny. 

Ilościowo basu jest mniej w 009, w nowych 009s pewnie też, nie będzie też tej potęgi co w D8000, tu bardziej skierowałbym się ku 007, ale nie mkII, tylko mkI. A z tą stacjonarnością to nie do końca, bo jest kieszonkowy energizer Staxa z wbudowanym DACiem. Oprócz wzmacniaczy Staxowych i nie tylko energizerów, są też przystawki do wzmacniaczy kolumnowych, a nawet słuchawkowych, także można wykorzystać wzmacniacze, które już się ma.

Mam nadzieję, że X Cię zaskoczą, są specyficzne ,ale mają swoje zalety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Spawn napisał:

 

To zdanie pasuje chyba do wszystkich słuchawek Finala ;)

 

Nie do D8000. Gdzieś kiedyś wyczytałem, że to strojenie jak średniej półki ale w klasie high end i coś w tym jest.


W sumie Sonorousy III też grały całkiem normalnie i przyjemnie.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Tytus1988 napisał:

 

W przypadku Staxów 009s odsłuchów musiałbym dokonać na miejscu ze wspomnianym dedykowanym im wzmacniaczem. Moje obawy względem nich budzi dostępność (w Poznaniu może być z tym problem), . 

Koris ma w ofercie Staxy. Zagadaj z Panem Darkiem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, retter napisał:

Czemu najdłużej 300A?

pisane mobilnie
 

 

W międzyczasie nasluchalem się wielu innych i nic lepszego nie znalazłem, więc na dobre wróciłem do Sony. 

Ale nic nie wyróżnia 300A, po prostu trafiła się dobra, forumowa okazja i skoro udało mi się w dobrej cenie kupić to pewnie zostanie bardzo długo. Już 300 może by został gdyby nie trafił mi się egzemplarz z zepsutym BT (wrócił do Amazon). 

 

Ale dźwiękowo 300/300A i WM1A są bardzo blisko. Wydaje mi się że WM1A jest trochę bardziej suchy w brzmieniu i ma większą scenę, ale różnice są subtelne. W sumie tonalnie 300 mi bardziej odpowiada. Chyba że mnie pamięć już myli co do WM1A i wszystkie 3 grają tak samo ;) Ale myślę że jednak drobne różnice są - w końcu to samo w środku nie siedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, The Grand Wazoo napisał:

Koris ma w ofercie Staxy. Zagadaj z Panem Darkiem.

 

Dziękuję za informację. Nie ma 009s i jest tylko wcześniejsza wersja, za to 007 są w wersji mkII (cieszyłaby mnie bardziej odwrotna sytuacja, ale i tak warto spróbować) :)

 

8 godzin temu, saudio napisał:


Posłuchaj D8000, choć to prawda bas mają specyficzny, taki fizyczny.

 

Za tą fizyczność basu je uwielbiam. Potrafi przejść przez całe ciało w dobrze zmasterowanych nagraniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, saudio napisał:

Posłuchaj Empyreanów to nie ten bas, ale są inne zalety, do tego strojenie padami, nie wspominając o kablach.

 

Też o nich myślałem, ale ten stockowy kabel psuje trochę ich brzmienie (szczególnie wysokie pasmo). W jednej z zagranicznych recenzji spotkałem się z ich wyższym uplasowaniem od Utopii, między innymi ze względu na stosunek cena/jakość. Dziękuję za ich zaproponowanie. Z pewnością też dokonam ich odsłuchu, aby po tych testach na Święta otrzymać najprzyjemniejszy w odbiorze model :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Też o nich myślałem, ale ten stockowy kabel psuje trochę ich brzmienie (szczególnie wysokie pasmo). W jednej z zagranicznych recenzji spotkałem się z ich wyższym uplasowaniem od Utopii, między innymi ze względu na stosunek cena/jakość. Dziękuję za ich zaproponowanie. Z pewnością też dokonam ich odsłuchu, aby po tych testach na Święta otrzymać najprzyjemniejszy w odbiorze model

Je można zamówić z tymi brązowymi kablami, lepiej pasują, o ile pamiętam masz wybór przy zakupie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, saudio napisał:


Je można zamówić z tymi brązowymi kablami, lepiej pasują, o ile pamiętam masz wybór przy zakupie.

 

Dziękuję. Będę o tym pamiętać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyty

The Beach Boys - Pet sounds

NIN - Pretty hate machine (ale zestaw...)

Banco Del Mutuo Soccorso - Transiberiana

Faust - Faust i So far

Frank Zappa - Ship arriving to late to save the drowning witch, Sleep dirt, Chunga's revenge, You are what You is

Uffff... zakupy z ostatnich 3 m-cy

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Karmazynowy napisał:

Zapytałem czy da się zrobić kable na XLR ale o długości 20-25 cm - takie bym potrzebował, dam znać jaki koszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności