Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, kuman napisał:

 

Prawdziwy klasyk to jest. Sam nabralem ochoty, nawet wilgotnosc i temperatury vietnamskie mamy

Mam wersję reżyserską :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.06.2019 o 16:54, Andrewek napisał:

Dziękuję :) Na razie zadowolenie jest bardzo wysokie. Grają jak "stare planary", czyli bezpośrednio, blisko i gęsto. To ten typ dźwięku który pokochałem w starych planarach (wtedy TDS-5), gdy "nowe" planary praktycznie jeszcze nie istniały.

 

Osobiście też lubię dosyć gęste, nasycone brzmienie, szczególnie w jazzie, za to też cenię moje planarne słuchawki. Dlatego krótko odsłuchiwane fostexy TH900 w moim torze były jak dla mnie zbyt przejaskrawione. Czy mógłbym się spytać o osobiste wrażenie przy porównaniu brzmienia LCD2 do iSine, bo spostrzegłem, że są na liście testowanych. Osobiście posiadam ISine 10, LCD2 nie miałem okazji testować, a podobno sygnatura ich dźwięku jest zbliżona. Czy zgadzasz się z takimi opiniami? Za odpowiedź w wolnej chwili będę bardzo wdzięczny.

 

Serdecznie pozdrawiam!!!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy nabytek. Jak na razie bardzo mi sie podobają, najlepsze doki jakich słuchałem (chociaż dużo tego nie było). Teraz tylko odkładać na jakiegoś DAPa (50% procent szans na Aliena, 50% na ibasso DX120), w przyszłym tygodniu podepnę dla testów pod Colorfly C10, więc znów się szykuje piekło wyboru. 

20190613_163908.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, superbart napisał:

W tym hobby nie ma endgame.

 

Obawiam się, że end game następuje wtedy, gdy wydatki na sprzęt audio doprowadzają kogoś do bankructwa...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tytus1988 napisał:

 

Osobiście też lubię dosyć gęste, nasycone brzmienie, szczególnie w jazzie, za to też cenię moje planarne słuchawki. Dlatego krótko odsłuchiwane fostexy TH900 w moim torze były jak dla mnie zbyt przejaskrawione. Czy mógłbym się spytać o osobiste wrażenie przy porównaniu brzmienia LCD2 do iSine, bo spostrzegłem, że są na liście testowanych. Osobiście posiadam ISine 10, LCD2 nie miałem okazji testować, a podobno sygnatura ich dźwięku jest zbliżona. Czy zgadzasz się z takimi opiniami? Za odpowiedź w wolnej chwili będę bardzo wdzięczny.

 

Serdecznie pozdrawiam!!!

Nie, dla mnie grają zupełnie inaczej, choć iSine to nadal świetne słuchawki, choć specyficzne, wg mnie nie tak "bezpieczne" w brzmieniu jak LCD-2.

LCD-2 są gęste, nasycone, bliskie, mają świetne czarne tło, choć są jednocześnie szczegółowe. Z kolei iSine są krystaliczne, szybkie i niesamowicie rozdzielcze, scena jest dużo większa, średnica jest bardzo bogata choć brzmienie nie jest "gęste". Niestety dla mnie na stockowych tipsach "jazgoczą" i męczą przy odsłuchach, dlatego używam ich na tipsach od Audeo 012, gdzie tips wchodzi do wewnątrz tulejki od słuchawki. Bardzo lubię słuchać jazzu na iSine 10, tak jak i na LCD-2 :)

 

 

Edytowane przez Andrewek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, chico99 napisał:

 

Tylko pozazdrościć.:)

 @docentore spróbuj je trochę wygrzać, pogoda sprzyja:D i napisz coś więcej.

Finischi @Vaiet wygrzewał 200h zdaje się. 2h to stanowczo za mało.

Zorganizuje jutro stację do wygrzewania, posiedzą przez weekend i zobaczymy czy coś się zmieni ;)

EDIT: Chyba to jednak nie moja sygnatura. Poważnie myślę, żeby je sprzedać i kupić tak jak planowałem DM7. Powiem wprost - jeśli dostanę ofertę w wysokości poniesionych kosztów (250$) odsprzedam je ;)

Edytowane przez docentore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, StAc napisał:

Nowy nabytek. Jak na razie bardzo mi sie podobają, najlepsze doki jakich słuchałem (chociaż dużo tego nie było). Teraz tylko odkładać na jakiegoś DAPa (50% procent szans na Aliena, 50% na ibasso DX120), w przyszłym tygodniu podepnę dla testów pod Colorfly C10, więc znów się szykuje piekło wyboru. 

20190613_163908.jpg

 

Zmień ten kabelek, bo jak patrzę na fotę i widzę z nimi stocka, to mnie oczy pieką.

 

6 godzin temu, docentore napisał:

Zorganizuje jutro stację do wygrzewania, posiedzą przez weekend i zobaczymy czy coś się zmieni ;)

EDIT: Chyba to jednak nie moja sygnatura. Poważnie myślę, żeby je sprzedać i kupić tak jak planowałem DM7. Powiem wprost - jeśli dostanę ofertę w wysokości poniesionych kosztów (250$) odsprzedam je ;)

 

A co z nimi nie tak?

Edytowane przez chico99
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, chico99 napisał:

 

Zmień ten kabelek, bo jak patrzę na fotę i widzę z nimi stocka, to mnie oczy pieką.

 

 

Hmm ;) Stockowy kabelek jak na stockowy nie jest aż taki zły ;), plasuje się gdzieś w połowie stawki. Jednak o tym, że może być dużo lepiej przekonać się można faktycznie po jego zmianie. Ze swej strony poleciłbym smoczą hybrydę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chico99 absolutnie nic. Grają ładnie i przestrzennie, z dużą ilością detali. Jednak nastawiłem się, a raczej spodziewałem się bardziej rozrywkowej (fun) sygnatury.
To primo. Secundo: miałem kupić DM7, a Forsteni były impulse buy. Jednak tęsknie za DM6 i przypomniałem sobie na co miałem wydać uzbieraną kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, tommir napisał:

Hmm ;) Stockowy kabelek jak na stockowy nie jest aż taki zły ;), plasuje się gdzieś w połowie stawki. Jednak o tym, że może być dużo lepiej przekonać się można faktycznie po jego zmianie. Ze swej strony poleciłbym smoczą hybrydę.

 

Zgodziłbym się co do jednego, tylko hybryda od JD. Dwie takie zamawiałem u Jakuba. Do R1 i później do Zenithów. Kto słuchał z hybrydą nigdy, przenigdy nie wróci do stoka.

13 minut temu, docentore napisał:

@chico99 absolutnie nic. Grają ładnie i przestrzennie, z dużą ilością detali. Jednak nastawiłem się, a raczej spodziewałem się bardziej rozrywkowej (fun) sygnatury.
To primo. Secundo: miałem kupić DM7, a Forsteni były impulse buy. Jednak tęsknie za DM6 i przypomniałem sobie na co miałem wydać uzbieraną kasę.

 

Tzn dół Ci nie pasuje? Nie ma zejścia z dynamikiem 10mm? Aż nie chce mi się wierzyć imo na bank niewygrzane.

Kupiłbym bym ale idą do mnie od @bigmarasa finischi ... ;)

Edytowane przez chico99
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



 
Tzn dół Ci nie pasuje? Nie ma zejścia z dynamikiem 10mm? Aż nie chce mi się wierzyć imo na bank niewygrzane.
Kupiłbym bym ale idą do mnie od [mention=50800]bigmaras[/mention]a finischi ...


Miał ktoś okazję porównać oba modele?
Z testów na forum wynika, że Finschi były stosunkowo ciepłe, basowe (cieplejsze niz Anew U1), a wyższe modele są rozwinięciem tej charakterystyki - skoro te mają braki w basie itp. tzn, że ogólnie Oriolus ma inną charakterystykę niż opisana?


Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, RIH napisał:

Miał ktoś okazję porównać oba modele?
Z testów na forum wynika, że Finschi były stosunkowo ciepłe, basowe (cieplejsze niz Anew U1), a wyższe modele są rozwinięciem tej charakterystyki - skoro te mają braki w basie itp. tzn, że ogólnie Oriolus ma inną charakterystykę niż opisana?

 

 

Z tym może być ciężko, chyba jeszcze nie było recki Forsteni.

Imo nie może być braków na basie z przetwornikiem dynamicznym 10mm. Nie wygrzane. @Vaiet recenzował finischi po ponad 200h przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, chico99 napisał:

 

Z tym może być ciężko, chyba jeszcze nie było recki Forsteni.

Imo nie może być braków na basie z przetwornikiem dynamicznym 10mm. Nie wygrzane. @Vaiet recenzował finischi po ponad 200h przebiegu.

Mogą być braki. Stara seria AAW strojona była tak, że dynamik stanowił jedynie uzupełnienie dla armatur i bas był tam dość lekki. :P

 

Pytania i inne takiego odnośnie Oriolus - zapraszam do Fanklubu. Świetne miejsce na wszelkie dyskusje ;)

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, RIH napisał:

Miał ktoś okazję porównać oba modele?
Z testów na forum wynika, że Finschi były stosunkowo ciepłe, basowe (cieplejsze niz Anew U1), a wyższe modele są rozwinięciem tej charakterystyki - skoro te mają braki w basie itp. tzn, że ogólnie Oriolus ma inną charakterystykę niż opisana?

 

 

Anew U1 są cieplejsze niż Finschi. Oriolusy ogólnie lekko rozjaśniony charakter mają. Forsteni powinny mieć lepszy subbas, ale być jeszcze zimniejsze i jaśniejsze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Anew U1 są cieplejsze niż Finschi. Oriolusy ogólnie lekko rozjaśniony charakter mają. Forsteni powinny mieć lepszy subbas, ale być jeszcze zimniejsze i jaśniejsze.
Czyli jak zazwyczaj - czyje ucho, taka opinia ;)
Ech - żeby to chociaż leżało gdzieś do odsłuchu...

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności