Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.04.2019 o 07:39, Adam 76 napisał:

No ciekaw jestem Waszych opinii o RME ADI 2 DAC, miałem go u siebie przez tydzień na testach i po pierwszym dniu w systemie stereo się podobał :) ale im dalej w las tym  bliżej było u mnie do rozczarowania.  Słuchany jako DAC w systemie stereo - Cyrus 8.2 DAC i Dynki X14 oraz ze słuchawkami Aune E1 i Oppo pm3. Dla mnie jako DAC jest tylko ok., brakuje trochę gładkości (czasem bardzo) a ze słuchawkami, które wymieniłem nie potrafiłem tego w ogóle słuchać, za szorstko i brakowało nasycenia, chociaż Aune E1 jeszcze jakoś razem z nim grało. Za to Oppo PM3 lepszą synergię łapało z FIIO X5III gdzie wiadomo, że te dwa gadżety też za sobą nie przepadają ( a mimo to było więcej tkanki, soczystości, szorstkość zastąpiła gładkość, pojawiła się dźwięczność, wróciła tzw muzykalność, której moim zdaniem RME ADI 2 DAC brakuje - również w porównaniu do Chorda Qutesta czy wbudowanego w Cyrusa DAC-a, a i dynamika jednak też po stronie Qutesta). Co do obsługi to jest wyjątkowo intuicyjnie zrobiona i już po jednym dniu śmigamy po menu i opcjach z "zamkniętymi oczyma". Odesłałem i po pierwszym "dobrym wrażeniu"  nie tęsknię. Oczywiście zachęcam do osobistego poznania. Jak zawsze wszystko zależy od oczekiwań i reszty zabawek. 

Ps. No i p. Ryka rekomenduje :) 

 

Tak tylko w ramach komentarza - jestem bardzo zdziwiony takim odbiorem. Nie mam co prawda odniesienia do Qutesta, ale jest duzo lepiej niz Mojo, iFi micro DSD czy Aune S6. Do tej pory testowany tylko na Moondrop KAnas Pro. Wiecej napisze jak dojda Oriolusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.04.2019 o 18:51, audionanik napisał:

Jak lubię se drzeć łacha z wintydży; tak uczciwie trzeba przyznać, że te to jednak klasa:

IMG_0433.JPG

 

@audionanik Zrób proszę dobry uczynek i skrobnij kilka zdań porównania tych "wintydży" do "nighthołków" :) Czy będzie to dobre uzupełnienie hołków do muzyki wokalnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.04.2019 o 10:05, docentore napisał:

 

Brakuje "Back to mine". Możnqa by argumentować, że to nie Royksopp, ale dla mnie wypełnia i pokazuje czym się inspirowali ;)
Można zapytać się wiela i gdzie?

Nie ma w dyskografii studyjnej tego albumu, to kompilacja, a ja kompilacji nie uznaję ale fakt faktem teraz zobaczyłem że jednego mi brakuje dokładniej Do It Again ale jako twórca albumu wymieniana jest też Robyn więc ten album nie zalicza się do dyskografii studyjnej grupy Royksopp ale do kolaboracji tejże grupy tak jak np. album Haiku Anny Marii Jopek, a mam jej wszystkie kolaboracje: Upojenie, Haiku, Minione, Ulotne. Czyli albumy nagrane w kolaboracji z zagranicznymi jazzmanami, po kolei: Pat Metheny, Makoto Ozone, Gonzalo Rubalcaba, Branford Marsalis. Oczywiście nie mam jednej kolaboracji, tej z Robertem Kubiszynem, ale to Polak więc nie zgadza się to z zamysłem zebrania kolaboracji Pani Ani z artystami spoza granic Najjaśniejszej Rzeczypospolitej. https://bit.ly/2W934vr

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, tommir napisał:

Obawiam się, że poza giełdą czy aukcjami ciężko będzie

 

Sluchales sporo iemow, ktore wedlug ciebie graja zblizona scena do andromed , mam kz zst i one graja fajnie szeroko i bez pogrubienia na dolnej srednicy 

 

Flc8s/d/n? 

Kanas pro? 

Dm6?

Shozy cp? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kuman napisał:

 

Sluchales sporo iemow, ktore wedlug ciebie graja zblizona scena do andromed , mam kz zst i one graja fajnie szeroko i bez pogrubienia na dolnej srednicy 

 

Flc8s/d/n? 

Kanas pro? 

Dm6?

Shozy cp? 

Z wymienionych miałem okazję słuchać Flc8s i DM6. W DM6 o ile pamiętam scena nieco węższa, choć nie było pod tym względem źle. Flc słuchałem na srebrnym kablu po balansie i tam wydawała się szersza niż w Andromedach. Nie wiem jak na zwykłym bo na nim nigdy nie słuchałem  ;) Tonalnie bliżej Andromed na pewno znajdują się Flc, DM6 to jednak inne granie, przynajmniej na stockowym kablu, który do szałowych nie należy. Co do Kanasów i Shozy musi się ktoś inny wypowiedzieć.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.04.2019 o 12:07, Jaworrr napisał:

@timecage szybko się uwinąłeś :D daj znać jak wrażenia.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności