Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Na Aventho zawsze włączam HD - nie testowałem zwykłego aptX.

Natomiast w tym przypadku (słuchawek Wireless) to chyba jest jak we flac i mp3. Niektórzy mówią, że dobre mp3 dorównuje flac a inni idą w HiRes bo im flac 16/44 to za mało.

 

W przypadku słuchawek wireless , rozwój technologiczny jest równie ważny jak akustyczny. W końcu mają DACa w środku, kodeki BT, czasami DSP i dostosowanie akustyki do ucha. 

Dlatego szkoda, że nie ma wersji P7W mark II zamiast PX.

 

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Andrewek napisał:

Tak, szczurzywki :) Czyli z komisu z forum.

kurcze... przegapiłem... byłyby moje...🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Melo2573 napisał:

No. Teoretycznie. Teraz weź się dogadaj na ebaya/paypala itp. Możliwe, że nie zdołasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lord Rayden napisał:

Na Aventho zawsze włączam HD - nie testowałem zwykłego aptX.

Natomiast w tym przypadku (słuchawek Wireless) to chyba jest jak we flac i mp3. Niektórzy mówią, że dobre mp3 dorównuje flac a inni idą w HiRes bo im flac 16/44 to za mało.

 

W przypadku słuchawek wireless , rozwój technologiczny jest równie ważny jak akustyczny. W końcu mają DACa w środku, kodeki BT, czasami DSP i dostosowanie akustyki do ucha. 

Dlatego szkoda, że nie ma wersji P7W mark II zamiast PX.

 

Nie neguję potrzeby rozwoju, ale przy aptX HD poziom kompresji w stosunku do płyty CD jest taki sam jak przy zwykłym aptX - 4:1.

Raczej jak FLAC i Hi-Res. Mp3 to bardziej kodek SBC i tam już może być słyszalna bardziej kompresja. Jakość aptX jest już bardzo zbliżona do CD. AptX HD powstał w odpowiedzi na zapotrzebowanie na obsługę plików wysokiej rozdzielczości i oczywiście technicznie HD jest lepszy, bo obsługuje 24 bit/576 kbit/s względem 16 bit/345 kbit/s (aptX).

Tylko jest kwestia, czy my tę różnicę dobrze słyszymy, jakie mamy słuchawki, czy też usłyszymy pliki Hi Res i czy z takich plików słuchamy. Ja 99 % plików mam w jakości FLAC/CD, więc aptX mi starcza "za świat".

To nieliczne słuchawki jak Aventho akurat mają dostosowanie akustyki do ucha, tylko na ile się to sprawdza? Aventho nie słuchałem.

Same PX ostatnio słuchałem jeszcze raz i one niestety mają jednak problem z naturalnym odtwarzaniem dźwięku, a zwłaszcza wokalu. Bowers & Wilkins chyba na razie nie potrafi dobrze zaimplementować tych wszystkich systemów ANC tak, żeby nie psuły dźwięku, więc z P7W rev.2 byłoby pewnie podobnie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Lord Rayden napisał:

A nowe PX to już nie to samo. 

Przy okazji - na rynek wkraczają nowości bezprzewodowe od Denona. AH-GC30. Ciekawe czy będą to normalne słuchawki czy jakieś basowe potwory ;)

Ad.1 Zgadzam się w 100%.

Ad.2  Biorąc pod uwagę model obecny tj. AH-GC20, to mam spore wątpliwości, czy w ogóle jest sens 30-kami się interesować, bo w kwestii jakości dźwięku

poprzednik nie ma się czym pochwalić.  ;)

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, The Grand Wazoo napisał:

Perełka jeżeli chodzi o samą muzykę, jakość nagrania i wydanie. Biorąc pod uwagę, że to nagranie z 1964 roku (remaster 2008) to jest to wzorzec... pomimo lekkiego szumu tła :) Na dodatek podkład płyty z czystego srebra. 

 

 

IMG_20190425_163604.jpg

 

niewiele rzeczy mam w DSD, ale to mam :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem te P7 - bardzo fajne - teraz ma je mój kumpel i jest zachwycony - wygląd i wykonanie super, grają też dobrze. Tylko ja ich nie używałem po BT i chyba traciło to sens.

Po kablu są ok ale klasa to jest po BT... (choć jak wiadomo - kwestia gustu - ja np wolę LCD2 od HEK'ów, więc mi takie granie odpowiada, zwłaszcza w porównaniu do "kartonowego, sztucznego, bez wyrazu i emocji grania Bose lub starszych wersji Sony")

 

 

 

af742f3734e07c9efb341563965f2b3e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, yoshiru napisał:

Dykografia #Royksopp: https://bit.ly/2IKvaKr

 

Brakuje "Back to mine". Możnqa by argumentować, że to nie Royksopp, ale dla mnie wypełnia i pokazuje czym się inspirowali ;)
Można zapytać się wiela i gdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, The Grand Wazoo napisał:

Super, też o czymś takim myślę. Sam wycinałeś piankę? A z tyłu WBA? Który model? 

 

Pudełko to produkt polskiej firmy Safe and Sound, która robi tego typu akcesoria dla "miłośników figurowych systemów bitewnych". Po szybkich pomiarach okazało się że model MINI Box na 8 idealnie pasuje na lampy ECC88. W ofercie mają wiele różnych rozmiarów pudełek, również z wkładami z pianki rastrowej złożonej z kwadratów o boku np. 14mm które można delikatnie wyrywać dowolnie kształtując przestrzeń do przechowywania.

 

P.S. Dzięki za wszystkie lajki

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, espe0 napisał:
fajne słuchawki ...długo się biłem czy te czy Kefy m500 na miasto. I wybrałem jednak kefy:)

KEF'y są super, taka "stara, brytyjska" szkoła grania :)
df1ccc85f6e6094b602635e48dfa1af8.jpg

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez KaszaWspraju
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, RIH napisał:

KEF'y są super, taka "stara, brytyjska" szkoła grania :)
df1ccc85f6e6094b602635e48dfa1af8.jpg

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

Kurcze, musisz robić apetyt przed spaniem... :D 

Edytowane przez KaszaWspraju
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności