Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, zibra napisał:

Recenzje p. Ryki mnie szybciej mecza niz sprint na 100m

 

20 minut temu, tommir napisał:

Niestety, mam podobne odczucia

 

Nie jesteście sami. Dla mnie twórczość tego pana to poezja pisana prozą z lekką nutą zakrzywienia czasoprzestrzeni i szczyptą informacji na temat sprzętu audio. No, ale tak jak @audionanik napisał, cienkie z nas bolki ;)

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Adam 76 napisał:

No ciekaw jestem Waszych opinii o RME ADI 2 DAC, miałem go u siebie przez tydzień na testach i po pierwszym dniu w systemie stereo się podobał :) ale im dalej w las tym  bliżej było u mnie do rozczarowania.  Słuchany jako DAC w systemie stereo - Cyrus 8.2 DAC i Dynki X14 oraz ze słuchawkami Aune E1 i Oppo pm3. Dla mnie jako DAC jest tylko ok., brakuje trochę gładkości (czasem bardzo) a ze słuchawkami, które wymieniłem nie potrafiłem tego w ogóle słuchać, za szorstko i brakowało nasycenia, chociaż Aune E1 jeszcze jakoś razem z nim grało. Za to Oppo PM3 lepszą synergię łapało z FIIO X5III gdzie wiadomo, że te dwa gadżety też za sobą nie przepadają ( a mimo to było więcej tkanki, soczystości, szorstkość zastąpiła gładkość, pojawiła się dźwięczność, wróciła tzw muzykalność, której moim zdaniem RME ADI 2 DAC brakuje - również w porównaniu do Chorda Qutesta czy wbudowanego w Cyrusa DAC-a, a i dynamika jednak też po stronie Qutesta). Co do obsługi to jest wyjątkowo intuicyjnie zrobiona i już po jednym dniu śmigamy po menu i opcjach z "zamkniętymi oczyma". Odesłałem i po pierwszym "dobrym wrażeniu"  nie tęsknię. Oczywiście zachęcam do osobistego poznania. Jak zawsze wszystko zależy od oczekiwań i reszty zabawek. 

Ps. No i p. Ryka rekomenduje :) 

No dobrze, ale pytanie zasadnicze - czy miałeś kabel USB za 1800zł oraz oczyszczacz prądu stałego za 590zł? Bez tego to tylko grają sprzęty, które już w sobie zawierają te 2390zł bonusu względem 4390zł, a lepiej, żeby więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zibra dla mnie mają najczęściej wspólny mianownik - ukryte koszta jak w tym wypadku kabel USB za 1/3 wartości sprzętu :huh: aaa no dobra widzę że jeszcze coś do prundu na dodatek, i nie jestem osamotniony w ocenie... EOT

Edytowane przez decees
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, majkel napisał:

No dobrze, ale pytanie zasadnicze - czy miałeś kabel USB za 1800zł oraz oczyszczacz prądu stałego za 590zł? Bez tego to tylko grają sprzęty, które już w sobie zawierają te 2390zł bonusu względem 4390zł, a lepiej, żeby więcej.

Fakt, nie miałem... ale ja jestem sceptykiem, gdy chodzi o wszelkiego rodzaju oraz przeznaczenia kabelki, może stąd to niepowodzenie w moim systemie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjechał stary miś bez oczka.

IMG_0429.thumb.JPG.6468a112121aa6362edfa2e759acfad1.JPG

Na średnicy nic nie umknie słuchaczowi. Do najniższych rejestrów trzeba użyć wyobraźni o mocy porównywalnej z dziecięcą...albo może kabla za cztery tysie.

To są słuchawki głównie do wokali, kabel na najniższe rejestry raczej nie pomoże. To jak z NS10 od Yamahy, taki studyjny klasyk, a sytuacja podobna.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, lollipop3 napisał:

Fajne sprzęciory macie 😄 Ja tydzień temu kupiłem do salony kolumny stx f- 500. Jeszcze zastanawiam się nad wzmacniaczem do nich, ale to wszystko w swoim czasie 😉

Ej no; przecież macie w tym esteiksie też wzmacniacze estradowe do sprzedania.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zibra napisał:

Recenzje p. Ryki mnie szybciej mecza niz sprint na 100m

Pamiętam jak za dziecka czytałem w pustyni i w puszczy ...co drugą kartkę - i dostałem 4 :P

 

Mało męczące a efekt ten sam:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, LuQi napisał:

 

 

Nie jesteście sami. Dla mnie twórczość tego pana to poezja pisana prozą z lekką nutą zakrzywienia czasoprzestrzeni i szczyptą informacji na temat sprzętu audio. No, ale tak jak @audionanik napisał, cienkie z nas bolki ;)

 

 

To, co najbardziej wartościowe w recenzjach P. Ryki, to komentarze pod artykułami. Tam można wyczytać już konkretne informacje bez poezji.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, userfrom napisał:

 

To, co najbardziej wartościowe w recenzjach P. Ryki, to komentarze pod artykułami. Tam można wyczytać już konkretne informacje bez poezji.

Widzę, że nie tylko ja tak mam :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Weird_O napisał:

Niestety muszę zakończyć moją przygodę z dokami :(

Ale coś za coś :) nareszcie wygodne nauszne!

WP_20190424_21_44_30_Pro.jpg

Miałem te P7 - bardzo fajne - teraz ma je mój kumpel i jest zachwycony - wygląd i wykonanie super, grają też dobrze. Tylko ja ich nie używałem po BT i chyba traciło to sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Najner napisał:

A czemu to tak? 🙁

 

Miałem problemy zdrowotne i okazało się, ze mam wąskie kanały czy jakoś tak i laryngolog zdecydowanie odradza dokanałówki. Tak więc akg pewnie na dniach pójdą w komis :(

  • Sad 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W P7W boli fakt, że nie mają aptX HD. A nowe PX to już nie to samo. 

Przy okazji - na rynek wkraczają nowości bezprzewodowe od Denona. AH-GC30. Ciekawe czy będą to normalne słuchawki czy jakieś basowe potwory ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Weird_O napisał:

 

Miałem problemy zdrowotne i okazało się, ze mam wąskie kanały czy jakoś tak i laryngolog zdecydowanie odradza dokanałówki. Tak więc akg pewnie na dniach pójdą w komis :(

To się tyczy wszystkich tylko mniej lub bardziej,
Zamknięte nauszne za 1,5 miesiąca też nie będą używalne.

Na dobrą sprawę racje bytu mają iemy i nauszne otwarte co dają oddychać uszom, z jednym warunkiem nie za długo używamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Andrewek napisał:

Czas konkretnie poszukać "tych jednych" słuchawek.

Edition X v2 w drodze

LCD-2f będę miał w czerwcu

Ja mam LCD2c i czekam na Arya -  czyli podobnie.

Edition X v2 nowe czy używki?

Edytowane przez Corvin74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności