Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, zibra napisał:

Lecą w sumie na testy, ale niewykluczone, że coś się ostanie.

 

Od kogo egzemplarz testowy 😉?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zibra napisał:

Lecą w sumie na testy, ale niewykluczone, że coś się ostanie.

5-700x700.JPG

preview.jpg

Sam z ciekawości zerkam na tego ADI-2. Z tego co widzę, to on robi wbrew nazwie za combo DAC+AMP, prawda? Ciekawe jest tylko to, że nigdzie nie podano jego mocy w takim wydaniu, w jakim zazwyczaj podają to producenci. Bo o ile w specyfikacji producenta dla wyjścia IEM jest jakieś śmieszne 40mw na kanał dla 8ohm... to dla wyjścia słuchawkowego takich danych brak :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to Oriolus kupiony prywatnie, a testowy w tym sensie, że nie wiem czy mi dźwięk i ergonomia podejdzie.

A RME z Thomanna - sporo czasu na testy, a jest tam co czytać i sprawdzać. Instrukcja obsługi ma chyba kilkadziesiąt stron.

Jest podana pełna specyfikacja na stronie RME przecież:

 

http://www.rme-audio.de/en/products/adi_2-dac.php#9

Edytowane przez zibra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, zibra napisał:

W zasadzie to Oriolus kupiony prywatnie, a testowy w tym sensie, że nie wiem czy mi dźwięk i ergonomia podejdzie.

A RME z Thomanna - sporo czasu na testy, a jest tam co czytać i sprawdzać. Instrukcja obsługi ma chyba kilkadziesiąt stron.

Jest podana pełna specyfikacja na stronie RME przecież:

 

http://www.rme-audio.de/en/products/adi_2-dac.php#9

Fucktycznie. My bad. To skurczybyk ma niezłego kopa i już rozumiem czemu w recenzji było, że bez problemu jest w stanie rozbujać Audeze.

 

Ja jednak chyba pozostanę przy czymś, na co ostrzę zęby od kwartału 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.04.2019 o 14:58, mykupyku napisał:

 

nic. to rewelacyjna półka jest.

 

sam mam akg 500 ep i uważam, że to jedne z najprzyjemniejszych nauszników do długich odsłuchów, lekkie jak piórko i zwiewne na średnicy

 

i dt990 z dobrą lampą to też przyjemność i energia jak wulkan gorąca, wcale nie trzeba płacić 10k za taki pokaz

 

natomiast hobby to marzenia... o dźwięku idealnym, unikalnym i przede wszystkim zabawa i stąd cały ten magiczny cyrk słuchawek, kabli, źródeł itd. a zabawa nie ma granic 

 

btw

tipsy, które jak zgrają się to robią magiczną robotę - otwierają dźwięk, jakby ktoś nagle okno otworzył w Żelazowej Woli i fortepian wypłynął z pełną mocą na ogrody - rewelacja, ale nie ze wszystkim się zgra - z ZEN2 grały tak, że pies je zjadł razem ze słuchawkami i już nie ma M...

 

 

 

 

IMG_20190422_142809.jpg

Gdzie można takie tipsy nabyć? Mogą być z kwiatami. 

 

Wrzućcie gdzieś jakieś naprowadzenie na inne jeszcze ciekawe tipsy. Jakby nie patrzeć to dzięki nim też grają te wszystkie czopki. 

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.04.2019 o 12:23, Jaro54 napisał:

Dzisiejsze i zeszło tygodniowe zakupy. Po taniości hajendy ;)

 

20190417_121852(1)(1).jpg

 

@Jaro54 miałem rację, ponownie odkryłeś perełkę. :D Mowa o tych z lewej.

Przyszły do mnie. W tej cenie rewelacja.

Muzykalna V-ka z łagodną górą i miękkim, sprężystym basem. Wciągające, rozrywkowe granie.

Małe, zgrabne, dobrze wykonane. Etui, niezłe tipsy. Założyłem je po IMR-ach i wstydu nie było.

Zapłaciłem 29,99 więc kupujcie póki jeszcze są. Moja rekomendacja.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.innerfidelity.com/content/rme-adi-2-dacheadphone-amplifier-review

 

Kość jak kość, ale wsparta Spartanem i układem DSP, do tego duża uniwersalność, pilot, inżyniera stojąca za firmą, bardzo obszerna instrukcja, możliwość wpięcia również dokanałówek. No kurczę, aż szkoda nie rzucić uchem.

 

Tu jest wszystko doskonale opisane z technicznego punktu widzenia, wystarczy przetłumaczyć i dużo można zrozumieć:

 

http://prosound.ixbt.com/interfaces/rme-adi2dac.shtml

 

 

Edytowane przez zibra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekaw jestem Waszych opinii o RME ADI 2 DAC, miałem go u siebie przez tydzień na testach i po pierwszym dniu w systemie stereo się podobał :) ale im dalej w las tym  bliżej było u mnie do rozczarowania.  Słuchany jako DAC w systemie stereo - Cyrus 8.2 DAC i Dynki X14 oraz ze słuchawkami Aune E1 i Oppo pm3. Dla mnie jako DAC jest tylko ok., brakuje trochę gładkości (czasem bardzo) a ze słuchawkami, które wymieniłem nie potrafiłem tego w ogóle słuchać, za szorstko i brakowało nasycenia, chociaż Aune E1 jeszcze jakoś razem z nim grało. Za to Oppo PM3 lepszą synergię łapało z FIIO X5III gdzie wiadomo, że te dwa gadżety też za sobą nie przepadają ( a mimo to było więcej tkanki, soczystości, szorstkość zastąpiła gładkość, pojawiła się dźwięczność, wróciła tzw muzykalność, której moim zdaniem RME ADI 2 DAC brakuje - również w porównaniu do Chorda Qutesta czy wbudowanego w Cyrusa DAC-a, a i dynamika jednak też po stronie Qutesta). Co do obsługi to jest wyjątkowo intuicyjnie zrobiona i już po jednym dniu śmigamy po menu i opcjach z "zamkniętymi oczyma". Odesłałem i po pierwszym "dobrym wrażeniu"  nie tęsknię. Oczywiście zachęcam do osobistego poznania. Jak zawsze wszystko zależy od oczekiwań i reszty zabawek. 

Ps. No i p. Ryka rekomenduje :) 

Edytowane przez Adam 76
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cenie 300zł za nówki to może być jeden z opłacalniejszych zakupów w życiu.

 

image.png

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Adam 76 napisał:

No ciekaw jestem Waszych opinii o RME ADI 2 DAC, miałem go u siebie przez tydzień na testach i po pierwszym dniu w systemie stereo się podobał :) ale im dalej w las tym  bliżej było u mnie do rozczarowania.  Słuchany jako DAC w systemie stereo - Cyrus 8.2 DAC i Dynki X14 oraz ze słuchawkami Aune E1 i Oppo pm3. Dla mnie jako DAC jest tylko ok., brakuje trochę gładkości (czasem bardzo) a ze słuchawkami, które wymieniłem nie potrafiłem tego w ogóle słuchać, za szorstko i brakowało nasycenia, chociaż Aune E1 jeszcze jakoś razem z nim grało. Za to Oppo PM3 lepszą synergię łapało z FIIO X5III gdzie wiadomo, że te dwa gadżety też za sobą nie przepadają ( a mimo to było więcej tkanki, soczystości, szorstkość zastąpiła gładkość, pojawiła się dźwięczność, wróciła tzw muzykalność, której moim zdaniem RME ADI 2 DAC brakuje - również w porównaniu do Chorda Qutesta czy wbudowanego w Cyrusa DAC-a, a i dynamika jednak też po stronie Qutesta). Co do obsługi to jest wyjątkowo intuicyjnie zrobiona i już po jednym dniu śmigamy po menu i opcjach z "zamkniętymi oczyma". Odesłałem i po pierwszym "dobrym wrażeniu"  nie tęsknię. Oczywiście zachęcam do osobistego poznania. Jak zawsze wszystko zależy od oczekiwań i reszty zabawek. 

Ps. No i p. Ryka rekomenduje :) 

Recenzje p. Ryki mnie szybciej mecza niz sprint na 100m

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności