Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

No to gratki.
Hifimany to chyba HE560?
Tylko nie rozumiem po co wylogowywać się z forum po zakupie wymarzonego sprzętu?
Forum chyba jest po to aby dzielić się też wiedzą a nie tylko ją czerpać.
Tak, 560. Coś mi się pomerdalo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.04.2019 o 20:04, Compton napisał:

Tylko nie rozumiem po co wylogowywać się z forum po zakupie wymarzonego sprzętu?

Forum chyba jest po to aby dzielić się też wiedzą a nie tylko ją czerpać.

 

W dniu 6.04.2019 o 20:54, Melo2573 napisał:

Też mam przekonanie, że niektórzy wstrzemięźliwi w słowie pisanym userzy mogliby szerzej dzielić się wrażeniami z odsłuchów...

Jest czas na sprzet i czas na muzyke. Paradoksalnie to nie ten sam czas ;) Jak sie już kupi ten swój chwilowy end game, to następuje ten moment żeby słuchać zamiast odsłuchiwać. No ale bez obaw, prawdziwego hobby nie da się zakończyć, wszyscy prędzej czy póżniej wracają ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, lsd napisał:

Jest czas na sprzet i czas na muzyke. Paradoksalnie to nie ten sam czas ;) Jak sie już kupi ten swój chwilowy end game, to następuje ten moment żeby słuchać zamiast odsłuchiwać. No ale bez obaw, prawdziwego hobby nie da się zakończyć, wszyscy prędzej czy póżniej wracają ;)

Problem polega na tym, że z pojedynczych, rwanych zdań czy nawet zamieszczanych fotografii wynika, że userzy (często o wieloletnim doświadczeniu) mają niejednokrotnie super sprzęt, którego słuchali w wielu konfiguracjach a wcześniej przerzucili tony innego sprzętu w swoim poszukiwaniu. Ale jak się wertuje forum w nadziei na szersze recenzje w ich wykonaniu to nie ma żadnego opisu wrażeń, które byłyby przydatne dla dopiero poszukujących. To bardzo niefajne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Melo2573 napisał:

Problem polega na tym, że z pojedynczych, rwanych zdań czy nawet zamieszczanych fotografii wynika, że userzy (często o wieloletnim doświadczeniu) mają niejednokrotnie super sprzęt, którego słuchali w wielu konfiguracjach a wcześniej przerzucili tony innego sprzętu w swoim poszukiwaniu. Ale jak się wertuje forum w nadziei na szersze recenzje w ich wykonaniu to nie ma żadnego opisu wrażeń, które byłyby przydatne dla dopiero poszukujących. To bardzo niefajne.

Czasem jest tak że:

-napalisz się na sprzęt 

-sciągniesz z drugiej strony świata

-wydasz kolejne zera kasy

-czekasz dwa miesiące

-dasz mu się wygrzać

...i stwierdzasz że to nie to.

Więc zamiast pisać reckę szukasz jak najszybciej kupca, zachwalając w opisie na allegro jakiż to masz świetny sprzęt do sprzedania w niesamowitej okazji. I koło się nakręca.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok. Te cenne spostrzeżenia dlaczego coś nie zagrało takie osoby mogłyby zamieszczać na forum już po sprzedaży. Forumowicze nie są handlarzami i nie muszą nakręcać koniunktury, więc nie ma powodu, żeby jakieś fakty ukrywać.

 

PS. Off-top można przenieść, np. tutaj:

https://forum.mp3store.pl/topic/159754-słownik-opisujący-znaczenie-słów-używanych-przy-charakterystyce-słuchawek/#comment-1576545

Edytowane przez Melo2573
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze warto dodać, że nie każdy jest wystarczająco osłuchany żeby mieć solidny punkt odniesienia żeby oceniać. np przed przesłuchaniem góry słuchawek, a mając TH900 twierdziłem, że te wcale nie mają dużo basu...dobre sobie.

I jeszcze ważniejsze, nazywam to "łańcuchem synergii", gdzie poza sprzętem, już na końcu są słuchane gatunki i ja jako ostatnie najsłabsze ogniwo :D 

 

A żeby nie było offtopu to przymierzam się do Focal Clear, chyba @vonBaronowi nie oddam 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@saudio ,, ... a pamięć bywa ulotna ta dźwiękowa o ile dobrze pamiętam ulatnia się po 20-30 sekundach. ''' Jak porównywałem 2 Dac'i  pod jednym wzmacniaczem a dac'a trza było zdjąć żeby zrobić miejsce drugiemu [tak z 15 razy jak nie lepiej] to kolega patrzał na mnie tak z pewnym zdziwieniem:ph34r: i wybrał Dac'a  ,,x''  bo ładniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tommy66 napisał:

@saudio ,, ... a pamięć bywa ulotna ta dźwiękowa o ile dobrze pamiętam ulatnia się po 20-30 sekundach. ''' Jak porównywałem 2 Dac'i  pod jednym wzmacniaczem a dac'a trza było zdjąć żeby zrobić miejsce drugiemu [tak z 15 razy jak nie lepiej] to kolega patrzał na mnie tak z pewnym zdziwieniem:ph34r: i wybrał Dac'a  ,,x''  bo ładniejszy.

Nie ma sensu porównywać bez końca, wystarczy posłuchać starego które znamy i przełączyć, jak nie ma zmiany to potem ją próbujemy stworzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, saudio napisał:

Nie ma sensu porównywać bez końca, wystarczy posłuchać starego które znamy i przełączyć, jak nie ma zmiany to potem ją próbujemy stworzyć.

 najwięcej nerwów zjadłem przy porównaniach 5751Sylvania black anode 3mica  vs 5751GE black anode 3mica  różnicę usłyszałem przez przypadek przy normalnym odsłuchu,a wcześniej dałem se spokój bo grały ,,tak samo''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż czas leci do przodu nie do tyłu :)

A wiesz co jest oznaką starości? Gdy młode dziewczyny bardziej na ciebie działają niż kobiety dojrzałe. :)

Edytowane przez Jaro54
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, KaszaWspraju napisał:

Wracamy do tematu, proszę

Ależ Psze Pana, za oknem piękne słońce, rozpoczyna sie sezon zmiany opakowań damskich... Nie samą muzyką sie żyje 😀 

A i żeby nie było że off-top to stary Mobi (sentymentalnie) i FA1 dostały nowy kabelek na balansie

10CE6E69-0EC4-4F14-A599-A26E45233EA6.jpeg

Edytowane przez ten
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze zakupy (odstęp miesiąca)

Campfire Audio Comet 

E1000 

Shanling M0

Na dobry początek (E1000 pierwsze IEMy, Comety pierwsze droższe słuchawki, to samo shanling)

Następne w kolejce Ety ER4XR i ibasso DX120.

 

20190408_175001.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, espe0 napisał:

Shanling m0 to najgorszy mikrus jakiego testowałem w zeszłym roku. Podcina skrzydła dobrym słuchawkom - niestety.

Zależy co podpiąłeś i co chciałeś osiągnąć. Pewnie zamiary większe były od sił ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności