Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

53 minuty temu, Jakubas100 napisał:

TrueFi (ale tylko dla Windows i Android)? Wybieramy profil HD800 i ci co słuchali mówią, że ładnie niweluje braki liniowości. Osobiście używam na Senkach HD660S.

 

TrueFi to niestety częściowo scam. Sztucznie pogarsza jakość dźwięku w trybie nieaktywnym, aby zwiększyć wrażenie działania po włączeniu. Sprawdzałem m.in. właśnie na HD800. Efekty są ciekawe, ale sztuczne pogarszanie dźwięku to rzecz, na którą sporo osób zwracało uwagę. Mam gdzieś klucz do odświeżenia traila, więc może uda mi się to stwierdzić także pomiarowo. Jak będę miał czas.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Corvin74 napisał:

A możesz opisać swoje wrażenia z odsłuchów Edition X? Słuchałeś wersji V1 cz V2?

Jasne, X V2 miałem pożyczone.

X to bardzo spokojny przekaz, na dużej scenie, o dużej wyrazistości i nasyceniu. Porządny kawał dźwięku.

Do elektroniki spokojniejszej i wokali bajka. Powiedziałbym, że grają na wysoki poziom realizmu.

Do długich odsłuchów na pewno się nadają, nie męczą. Do tego są bardzo wygodne. 

 

Ale, jak dla mnie brakuje im impaktu na basie, jest świetna faktura basu, ale uderzenie jest słabe. Scenie brakuje nieco głębi, i ogólnie więcej mogłoby się dziać na środku.

Jak mi HD800 ostatecznie nie podpasują to będę zmierzał w stronę X-ów.

16 godzin temu, EvilKillaruna napisał:

 

TrueFi to niestety częściowo scam. Sztucznie pogarsza jakość dźwięku w trybie nieaktywnym, aby zwiększyć wrażenie działania po włączeniu. Sprawdzałem m.in. właśnie na HD800. Efekty są ciekawe, ale sztuczne pogarszanie dźwięku to rzecz, na którą sporo osób zwracało uwagę. Mam gdzieś klucz do odświeżenia traila, więc może uda mi się to stwierdzić także pomiarowo. Jak będę miał czas.

Takie samo wrażenie odniosłem testując Sonarworks Reference 4 z TH610.

W trybie Bypass słuchawki brzmiały gorzej niż z pominięciem wtyczki. 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem, na moją przypadłość jadą leki z Rosji:

 

https://kennerton.com/headphones/magister-pro
magister-pro-500x500.jpg

Dali jeszcze promocje ponad $100.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, F9 odeszły, przywitajmy MEE P2 ! :)

Przy okazji dowiedziałem się,że jest też dedykowany do P1,P2 kabel BT -  BTX1

https://www.meeaudio.com/BTA-BTX1-BK/

Wygląda podobnie do kabelka Fiio RC - BT.

71FvYM-mjIL._SY355_.jpg

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.03.2019 o 09:04, Jaworrr napisał:

Takie do elektroniki :) 

Jest przestrzeń, jest głębia, pik na sopranie nawet nie drażni, ale basu coś mało. Mniej niż zapamiętałem, że mają.

Podobno grały tylko kilka razy więc je powygrzewam, ale rewolucji wiem, że w basie nie będzie.

W kablu zmieniłem wtyk z jacka na 4pin XLR pod balans w nfb.

IMG_20190320_063014.jpg

Zrób im "Anaxilus Mod", troszkę ciężaru złapią na dole i nieco pik się uspokoi. Phast Headphones SE powinien się z nimi fajnie zgrać - teoretyzuję, ale chętnie posłuchałbym tego połączenia.;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, neonlight napisał:

Phast Headphones SE powinien się z nimi fajnie zgrać - teoretyzuję, ale chętnie posłuchałbym tego połączenia.;)

Niby PhaSt jest strojony pod HD800, więc rzeczywiście powinno być ciekawie :P

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vonBaron Miałeś inne, te pierwsze Magistry, te są nieco zmienione ;) Na pewno sygnatura aż tak mocno nie uległa zmianie, ale trochę pewnie tak. W każdym razie nie szukam słuchawek uniwersalnych tylko uzupełnienia dla mojego zestawu otwartych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2SGi4.jpg2SGi3.jpg

2SGi5.jpg

 

póki co poszukiwanie seala, bo mi z uszu ciągle wypadają 😕

 

no i tak na pierwsze 10 minut, to potężny sub-bass który o dziwo nie przytłacza reszty.

Edytowane przez czaps
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, czaps napisał:

póki co poszukiwanie seala, bo mi z uszu ciągle wypadają 😕

 

znajdź seala, trochę powygrzewaj i opisz jak grają z M5s 😎

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, czaps napisał:

 

póki co poszukiwanie seala, bo mi z uszu ciągle wypadają 😕

 

no i tak na pierwsze 10 minut, to potężny sub-bass który o dziwo nie przytłacza reszty.

 

Zastosuj o szczebel większe tipsy, ze wskazaniem na spiraldoty.

Edytowane przez chico99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, chico99 napisał:

 

Zastosuj o szczebel większe tipsy, ze wskazaniem na spiraldoty.

 

3 godziny temu, czaps napisał:

2SGi4.jpg2SGi3.jpg

2SGi5.jpg

 

póki co poszukiwanie seala, bo mi z uszu ciągle wypadają 😕

 

no i tak na pierwsze 10 minut, to potężny sub-bass który o dziwo nie przytłacza reszty.

Ogólnie mnie to nie cieszy, doki z niezbyt długą tulejką mają w moich uszach tendencję do wypadania... Do końca tygodnia moje powinny dotrzeć to się przekonam. Zapas Spinów, Spiralek i innych tipsów jest, więc na razie jestem dobrej myśli. Myśl o sub-basie mnie raduje za to ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności