Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

3 minutes ago, The Grand Wazoo said:

Jeżeli to jest podobna szkoła grania co Eleary, a myślę, że tak, pomijając drobiazgi, to szybko się znudzą :( W każdym razie Eelary zrobiły na mnie piorunujące wrażenie, a później (po roku) nie mogłem ich słuchać.

 

Idealny produkt  zatem - masz hype i zadowolenie z produktu, potem wymieniasz na kolejny. Zadowolony użytkownik i producent. Francuzi to potrafią :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, The Grand Wazoo napisał:

Jeżeli to jest podobna szkoła grania co Eleary, a myślę, że tak, pomijając drobiazgi, to szybko się znudzą :( W każdym razie Eelary zrobiły na mnie piorunujące wrażenie, a później (po roku) nie mogłem ich słuchać.

To ten sam driver co w Elearach, z padami i przez to strojeniem bliskim Clear. Eleary miałem przez krótką chwilę na głowie i pamiętam, że były ciemniejsze, bardziej plastyczne i mniej detaliczne.

Edytowane przez Dzudas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Dzudas napisał:

Najbliższe referencji z nausznych jakie słyszałem. Świetna makrodynamika, co z sensownie schodzącym dołem daje świetną stopę pełną energii. Fajna holografia, zwłaszcza z przodu, ogólne wrażenie środka sceny delikatnie dalej przed nami niż zazwyczaj (nie chodzi tu o pierwszy plan), trochę bardziej "głośnikowa" prezentacja, jeśli można to tak nazwać. 

Nie przesadnie detaliczne, ale fajnie transparentne, realistyczne.

Z wad to przeciętna scena, bez klaustrofobii ale nie specjalnie większa niż w typowych otwartych ze średniej półki. Nie mają detalu jak znacznie jaśniejsze konstrukcje. Trochę metaliczny blask na górze, można korygować w EQ, ale zazwyczaj bez tego też jest dobrze.

Ogólnie bardzo mało wad, nie robią nic najlepiej ze znanych mi konstrukcji (może poza makrodynamiką, ta jest super, polecam obejrzeć kilka sekund od momentu zalinkowanego na dole żeby zrozumieć), ale ciężko znaleźć w nich coś serio słabego, najsłabszym ogniwem jest wspomniana wielkość sceny.

Można też się czepiać, że trochę zbyt poprawne tonalnie, więc nie wciągają tak bardzo od pierwszej sekundy jak niektóre modele, ale jednak ten balans się po czasie docenia.

 

Ogólnie trochę jak HD600 z lepiej rozciągniętymi skrajami, dynamiką i delikatnie sceną. Można też powiedzieć, że troszkę ciemniejsze HE4XX ze znacznie lepszą dynamiką, holografią i barwą.

 

 

 

Zmień im kabel, z miedzią OCC grają znacznie lepiej, znika ten metaliczny posmak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Destruktor napisał:

Musze przyznać że te Finale robią wrażenie, scena jak na doki super, troche bym co prawda zdjął basu, ale detal też bardzo fajny, no no...

Wybierz tipsy z większym otworem aby zmniejszyć ilość basu i uzyskać pewną zwiewność.

Wybierz tipsy z mniejszym otworem aby zwiększyć ilość basu i uzyskać większe nasycenie.

Edytowane przez Jaworrr
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż... Fiio BTR 3 :) . A nie XB10.

FIIO-BTR3-Bluetooth-Receiver-4-2-aptXLL-Wireless-Bluetooth-Audio-Receiver-3-5mm-Car-Aux-Bluetooth.jpg_220x220q90.jpg

6 godzin temu, Nicodem napisał:

Za 2700zł + ship i ewentualne opłaty, to wg mnie naprawdę ciekawe słuchawki. Na pewno dużo ciekawsze niż Elegie za 3999zł.

 

Ale to zamknięte ?

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelek z mikrofonem pod Android. Zamówione z myślą o używaniu FA1 z preorder przy biurku (dzwonienie).

Chińczycy byli szybsi niż mp3store i kabelek już mam. Słuchawek niet :)

Wg sprzedawcy - Single Crystal Plated Silver czy jak im tam...

 

Kupione za 27$ tutaj:

https://www.aliexpress.com/item/OKCSC-Earphone-Upgrade-Cable-5N-4-shares-MMCX-Replacement-Single-Crystal-Plated-Silver-for-Shure-SE846/32833997157.html

 

Pudełeczko zacne. Nie wiem czy nie stanowiło tak 1/3 ceny... Co za dobrze soniczności kabla nie wróży.

 

kabel_z_mikro.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magia z Argentum trwa dalej...tym razem słuchawkowy. Ph-0,2/2A. Jest bardzo dobrze, to już raczej dopieszczenie systemu niż rewolucja względem zakupionego wcześniej IC. Piękne wykonanie samego kabla, wspaniałe brzmienie, naturalne. Bardzo różnicuje nagrania pod kątem jakości zarejestrowanego materiału. Wszystkie dźwięki swobodnie wybrzmiewają w przestrzeni, przybyło nieco basu. Głosy nadal naturalne i głębokie. Góra nie przejaskrawiona. Barwa ciepła/naturalna choć momentami czuć lekkie rozjaśnienie - zależy od nagrania.

 

Więcej wkrótce 🙂

 

Pzdr

 

 

_DSC9109kopia.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziało się Qutest, to trzeba powiedzieć Tomanek😉 Wersja tranzystorowa,.Trafiłem chyba na jakąś lukę w zamówieniach, bo rabat się trafił i realizacja od ręki. Nie ma co wierzyć Robowi Wattsowi, bo w połączeniu z Hiface Evo Two, jest wręcz radykalna poprawa!. Nie chce mi się rzucać jakiś okelpanych tekstów. Podkreślę jedno - Imponująca przestrzeń i scena, zupełna miazga. Instrumenty doskonale poukładane z mnóstwem powietrza. Cudnie umiejscowione wokale, nie za dalego, nie za blisko. Jak będzie czas sprawdzę co się dzieje bez konwertera. Być może ujawnia się "nieskończony" potencjał D8000.

Acha, wziąłem obudowę w kolorze czarnym, podobno jak jest w tym samym kolorze co obudowa DACa, to gra lepiej😉

 

 

IMG_20190314_2039506.jpg

Edytowane przez dj1978
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, xtpppp napisał:

Moze ci sie d8k wygrzały, one po wygrzaniu sie otwierają, dochodzi holografia  i  powietrze. 

Wygrzały się już dawno temu i już wcześniej słyszałem tego efekty. Po wpięciu zasilacza Tomanka jest wyraźny progres, tak jak już wcześniej cmakałem. Zachwyt nie ustaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bakus1233 napisał:

Basu mało? A jakie miałeś wcześniej słuchawki? Denony? :D

moim zdaniem kwestia przyzwyczajenia :)

Jako uzupełnienie są TH900 :D 

Ale słuchałem kilka dni wcześniej EditionX i tam bas był bardziej obecny. Mało, ale obecny. 

 

24 minuty temu, audionanik napisał:

Kup Senkom Brysia; a odkryjesz prawdziwe znaczenie słowa "spektakularnie" - bas przestrzeń(!), holografia, mięso, łał, o ku.wa, o matko jedyna, o ja cię itd..

Ja prdle... zakupy chciałem już zakończyć :D ale doceniam podpowiedź, żona forum nie czyta, bryston na swoją cenę nie wygląda, więc kto wie

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Jaworrr said:

Takie do elektroniki :) 

Jest przestrzeń, jest głębia, pik na sopranie nawet nie drażni, ale basu coś mało. Mniej niż zapamiętałem, że mają.

Podobno grały tylko kilka razy więc je powygrzewam, ale rewolucji wiem, że w basie nie będzie.

W kablu zmieniłem wtyk z jacka na 4pin XLR pod balans w nfb.

 

A w sprawie pików na sopranie i niedostatków basu, to próbowałeś kiedyś aplikacji TrueFi (ale tylko dla Windows i Android)? Wybieramy profil HD800 i ci co słuchali mówią, że ładnie niweluje braki liniowości. Osobiście używam na Senkach HD660S.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Jakubas100 napisał:

A w sprawie pików na sopranie i niedostatków basu, to próbowałeś kiedyś aplikacji TrueFi (ale tylko dla Windows i Android)? Wybieramy profil HD800 i ci co słuchali mówią, że ładnie niweluje braki liniowości. Osobiście używam na Senkach HD660S.

Sonarworks Reference 4 również ma profil dla HD800. Po włączeniu zamienia je w inne słuchawki. Basu więcej, sopranowy pik znika, ale ciągnie to za sobą konsekwencje w postaci zmniejszenia sceny i swobody dźwięku. Niemniej efekt ciekawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jaworrr napisał:

Ale słuchałem kilka dni wcześniej EditionX i tam bas był bardziej obecny. Mało, ale obecny. 

A możesz opisać swoje wrażenia z odsłuchów Edition X? Słuchałeś wersji V1 cz V2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności