Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, adriano2510 napisał:

Może od razu tubę basową... dźgnąłeś w moje audiofilskie serducho 😜 Nie no nie chcę wsi robić, a ma to grać w sposób rozdzielczy i tonalnie zrównoważony.

Zauważyłem pewne zjawisko wśród braci audiofilskiej, traktujące subwoofer, jako absolutne zło, mające rzekomo niszczyć cały system. :) Otóż, nikt Ci nie karze kupować pierwszego lepszego suba, lub jak sam wspomniałeś "tuby", o mocy kilku kilowatów i robić zawody SPL. ;)

 

Bardziej miałem na myśli suba, charakteryzującego się szybką odpowiedzią i niskim zejściem, którego przecież Ci brakuje w aktualnym systemie, a którego z kolei nie uzyskasz z głośników panelowych o średnicy 6".

 

Ale.. rób, jak uważasz. ;)

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak stereo plus sub albo jakieś aktywne 2.1 są tutaj uważane za złooooo. A przecież nie ma nic złego w tym, że się chce, by bas schodził do piekieł bez zasłaniania reszty pasma

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, neonlight napisał:

Zauważyłem pewne zjawisko wśród braci audiofilskiej, traktujące subwoofer, jako absolutne zło, mające rzekomo niszczyć cały system. :) Otóż, nikt Ci nie karze kupować pierwszego lepszego suba, lub jak sam wspomniałeś "tuby", o mocy kilku kilowatów i robić zawody SPL. ;)

 

Bardziej miałem na myśli suba, charakteryzującego się szybką odpowiedzią i niskim zejściem, którego przecież Ci brakuje w aktualnym systemie, a którego z kolei nie uzyskasz z głośników panelowych o średnicy 6".

Źle odebrałem poprzedni wpis, bardziej w sposób prześmiewczy. Testowałem niegdyś w aucie jakiegoś suba aktywnego, budżeciaka za ok 250-300zł i to co zostało mi w pamięci to cholernie mulił. Nie nadążał za dźwiękiem i jego charakterystyka nie szła w subbas, a kumulowała się na midbasie, stąd był efekt "buczenia" 🤬

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Perul napisał:

Co to jest?

 

plastry miodu od czarno-białych pszczół

 

3 minuty temu, Superata napisał:

Powrót do przeszłości :)

Kupiłem znów Cowona E2  :)

Dobieram słuchawki :) IMG_20190311_130132.jpgIMG_20190311_130143.jpg

 

 

powinni ergonomię poprawić, bo słabo piwko otwiera

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

13 minutes ago, Superata said:

Za to gra świetnie :) 

To ze starych stocków -pewnie bateria do wymiany. Dziś wytrzymał mi 4,5 płyty :) 

Czy wasz serwis ma aku do nich? 

Pisałem kiedyś ale nie odpisali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, adriano2510 napisał:

Źle odebrałem poprzedni wpis, bardziej w sposób prześmiewczy. Testowałem niegdyś w aucie jakiegoś suba aktywnego, budżeciaka za ok 250-300zł i to co zostało mi w pamięci to cholernie mulił. Nie nadążał za dźwiękiem i jego charakterystyka nie szła w subbas, a kumulowała się na midbasie, stąd był efekt "buczenia" 🤬

Sub subowi nierówny, tak samo z innymi rzeczami. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Jakubas100 napisał:

Jak wrazenia?

Najbliższe referencji z nausznych jakie słyszałem. Świetna makrodynamika, co z sensownie schodzącym dołem daje świetną stopę pełną energii. Fajna holografia, zwłaszcza z przodu, ogólne wrażenie środka sceny delikatnie dalej przed nami niż zazwyczaj (nie chodzi tu o pierwszy plan), trochę bardziej "głośnikowa" prezentacja, jeśli można to tak nazwać. 

Nie przesadnie detaliczne, ale fajnie transparentne, realistyczne.

Z wad to przeciętna scena, bez klaustrofobii ale nie specjalnie większa niż w typowych otwartych ze średniej półki. Nie mają detalu jak znacznie jaśniejsze konstrukcje. Trochę metaliczny blask na górze, można korygować w EQ, ale zazwyczaj bez tego też jest dobrze.

Ogólnie bardzo mało wad, nie robią nic najlepiej ze znanych mi konstrukcji (może poza makrodynamiką, ta jest super, polecam obejrzeć kilka sekund od momentu zalinkowanego na dole żeby zrozumieć), ale ciężko znaleźć w nich coś serio słabego, najsłabszym ogniwem jest wspomniana wielkość sceny.

Można też się czepiać, że trochę zbyt poprawne tonalnie, więc nie wciągają tak bardzo od pierwszej sekundy jak niektóre modele, ale jednak ten balans się po czasie docenia.

 

Ogólnie trochę jak HD600 z lepiej rozciągniętymi skrajami, dynamiką i delikatnie sceną. Można też powiedzieć, że troszkę ciemniejsze HE4XX ze znacznie lepszą dynamiką, holografią i barwą.

 

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, hibi napisał:

Czego słuxhałeś jak już tak napisałeś i masz porównanie ? 

Nie chcę robić zbyt dużego offtopu więc krótko:

Jestem raczej nowy i posiadałem do tej pory głównie średniaki, między innymi  te o których wspomniałem w poście.

Zdarzyło mi się dłuższą chwilę słuchać kilku klasycznych wyższych modeli w warszawskim Mp3storze, kiedy decydowałem czy chcę kupić CMA12, przelotnie kilka par na ostatnim AVS, ale nie jest to duża próbka, ani kilkudniowe odsłuchy na spokojnie.

Są wg. mnie bardziej równe niż sporo mniej lub bardziej równych tonalnie konstrukcji np. Hifimany HE4XX, Sundara, Senki HD600/650/58x/800S, AKG K550, 701/2, Fostexy TH610, 909, MrSpeakers Ether, Aeon Flow Closed, nie wspominając o bardziej koloryzowanych konstrukcjach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbliższe referencji z nausznych jakie słyszałem. Świetna makrodynamika, co z sensownie schodzącym dołem daje świetną stopę pełną energii. Fajna holografia, zwłaszcza z przodu, ogólne wrażenie środka sceny delikatnie dalej przed nami niż zazwyczaj (nie chodzi tu o pierwszy plan), trochę bardziej "głośnikowa" prezentacja, jeśli można to tak nazwać. 
Nie przesadnie detaliczne, ale fajnie transparentne, realistyczne.
Z wad to przeciętna scena, bez klaustrofobii ale nie specjalnie większa niż w typowych otwartych ze średniej półki. Nie mają detalu jak znacznie jaśniejsze konstrukcje. Trochę metaliczny blask na górze, można korygować w EQ, ale zazwyczaj bez tego też jest dobrze.
Ogólnie bardzo mało wad, nie robią nic najlepiej ze znanych mi konstrukcji (może poza makrodynamiką, ta jest super, polecam obejrzeć kilka sekund od momentu zalinkowanego na dole żeby zrozumieć), ale ciężko znaleźć w nich coś serio słabego, najsłabszym ogniwem jest wspomniana wielkość sceny.
Można też się czepiać, że trochę zbyt poprawne tonalnie, więc nie wciągają tak bardzo od pierwszej sekundy jak niektóre modele, ale jednak ten balans się po czasie docenia.
 
Ogólnie trochę jak HD600 z lepiej rozciągniętymi skrajami, dynamiką i delikatnie sceną. Można też powiedzieć, że troszkę ciemniejsze HE4XX ze znacznie lepszą dynamiką, holografią i barwą.
 
 
 
Ja za chwilę odbieram swoje to zrobimy mała weryfikację :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Dzudas napisał:

Trochę metaliczny blask na górze, można korygować w EQ, ale zazwyczaj bez tego też jest dobrze.

Ja bym skorygowała płatkiem kosmetycznym przed przetwornikiem (ewentualnie rozpołowionym płatkiem, jakby za dużo góry uciął).

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Perul napisał:

Ja bym skorygowała płatkiem kosmetycznym przed przetwornikiem (ewentualnie rozpołowionym płatkiem, jakby za dużo góry uciął).

Nawet połowa to za dużo. Coś takiego działa najlepiej, choć pewnie można by jeszcze trochę poprawić:

 

 

image.png

Edytowane przez Dzudas
Oczywiście jestem durniem i podziałki nie wstawiłem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, Dzudas said:

Nawet połowa to za dużo. Coś takiego działa najlepiej, choć pewnie można by jeszcze trochę poprawić:

image.thumb.png.cfe7b171377db2b664fe936735638c3d.png

 

W czym te poprawki zrobiłeś? 

Może w weekend z Roon się pobawię ale generalnie jakoś nie przepadam za zmianami w EQ.

 

Po 15 min słuchania - scena nie za wielka ale grają z pamięci bliżej Clear, na pewno bliżej porównując do Elegii.

Wykonanie - jak u Focala - 10/10. Praktycznie Clear w innym kolorze. Mają więcej basu względem Clear i góra nie daje czasem rady.

Ale jak za tę kasę to jest wg mnie must-have na razie.

 

Tylko, że:

- 15 minut, prosto z pudełka słuchane

- na początku to mi się prawie zawsze wszystkie słuchawki podobają. Potem wychodzą kwiatki i szczegóły. Więc wstrzymam się z dalszymi opisami.

 

Kable - ładniejsze niż w Elegia i Clear. Dobrze dobrane kolorystycznie. Chwali się, że jest XLR. Też duży jack. Trochę szkoda, że brak mini.

Pudełko - jak szkatułka, fajnie wykonane. Szkoda jednak że nie ma etui. One są genialne. Ale cóż - cena czyni cuda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Nicodem napisał:

W czym te poprawki zrobiłeś? 

Może w weekend z Roon się pobawię ale generalnie jakoś nie przepadam za zmianami w EQ.

Equalizer Apo, ta korekcja troszkę pomaga, ale nie jest jakoś wymagana, pamiętaj że różne pary mogą się też delikatnie różnić miejscem tych peaków.

Edytowane przez Dzudas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Nicodem napisał:

 

- 15 minut, prosto z pudełka słuchane

- na początku to mi się prawie zawsze wszystkie słuchawki podobają. Potem wychodzą kwiatki i szczegóły. Więc wstrzymam się z dalszymi opisami.

 

(…) One są genialne. Ale cóż - cena czyni cuda.

 

Jeżeli to jest podobna szkoła grania co Eleary, a myślę, że tak, pomijając drobiazgi, to szybko się znudzą :( W każdym razie Eelary zrobiły na mnie piorunujące wrażenie, a później (po roku) nie mogłem ich słuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności