Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 5.03.2019 o 14:44, chico99 napisał:

 

No jak jakie? IMR R1.

Co prawda, jeszcze nie słuchałem, czekam na balans od Smoka. Ale to musi zagrać, bo taki jest mój misterny plan.

 

A powiesz coś o tych R1 ??? co to za dziwiadła :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, gumiak9 napisał:

Ja też lubię, miałem wszystkie :PAktualnie mam Red, u mnie wygrał z Smsl Idea.

Red dla mnie to jakieś nieporozumienie, z androidem gra za cicho, z "windą" 10-15% to jest max, bo przy większym ustawieniu (np. przez przypadek) można spalić słuchawki i ogłuchnąć. Black z kolei z androidem współpracuje idealnie, natomiast z "windą" ta sama sytuacja, co z Red-em. 

 

Zna ktoś rozwiązanie problemu zbyt dużej głośności na PC? :(

 

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, neonlight napisał:

Red dla mnie to jakieś nieporozumienie, z androidem gra za cicho, z "windą" 10-15% to jest max, bo przy większym ustawieniu (np. przez przypadek) można spalić słuchawki i ogłuchnąć. Black z kolei z androidem współpracuje idealnie, natomiast z "windą" ta sama sytuacja, co z Red-em. 

 

Zna ktoś rozwiązanie problemu zbyt dużej głośności na PC? :(

 

 

U mnie na win10 red śmigał całkiem ok. Może masz stery nie takie.

8 godzin temu, retter napisał:

A powiesz coś o tych R1 ??? co to za dziwiadła :D

 

Co ja tam wiem ... Ale pozwolę sobie zacytować, chyba @bigmaras nie będzie miał nic przeciwko, bo to jego słowa "IMR słuchałem głównie ze zwykłej dziury 3.5, muszę ogarnąć sobie do nich jakiś fajny kabelek na 4.4. Dla mnie najlepsze doki." Wie co mówi.

@Vaiet, największy entuzjasta marki, chyba je miał pierwszy, bezpośrednio od Boba, też to wie, to on w końcu mnie zaszczepił IMR R1. A jego opinia: " Słuchawki potrafią zagrać od basowych monstrów po naprawdę fajnie zbalansowane, ciepłe i funowe słuchawy. Uprzedzam, scena może przytłoczyć wielkością. W tej cenie miażdżą wszystko."

 

I coś ode mnie.

Porażają sceną, głębią i fakturą basu. Super góra rozciągnięta. Świetna średnica. Doskonała holografia.

Poza tym separacja, napowietrzenie, dynamika. Nie spotkałem się jeszcze z tak dociążonym i głębokim brzmieniem.

Uniwersalne. Fajnie się skalują z różnymi źródłami. Nawet z chińskim fonem dobrze zagrały.

Szczęka mi opada, choć zdarza się to nieczęsto, jak słucham ulubionych kawałków, pamiętając jak szły na innych

dokach, czy nausznikach z mojej kolekcji. Odejście od chudych armatur ... 

Zestaw filtrów, które w znacznym stopniu wpływają na sygnaturę. Regulacja komory, otwarte - zamknięte.

Z pozoru mało ergonomiczne ale mi nie sprawiły kłopotu. Kabelek tylko trochę za sztywny. Nowy, już u Smoka, w realizacji.

Jak na razie to jedyną ich wadą jest to, że bezpośrednio po ich odsłuchu nic innego mi nie leży. Muszę zrobić dłuższą,

co najmniej kilkugodzinną przerwę i dopiero wtedy mogę posłuchać coś innego z mojej kolekcji.

 

Słuchałem ich tylko na kabelku stokowym i już się jarałem.

Uczta będzie jak JD zrobi zbalansowaną hybrydę i do gry wejdzie amp8.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższej przerwie od audio zakupów (czego nie żałuję) za poleceniem @jd1210 w atrakcyjnej cenie zakupiłem Final Audio E3000.
Jako doki to co oferują w zupełności mi wystarcza chodź audio nerwoza się ozywała i kusiło wydać kilka stówek więcej :D

IMG_20190310_164159.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Focal trzyma poziom również w car audio 👍 Nie spodziewałem się tak drastycznej różnicy jakościowej względem oryginalnych głośników w ProCeed 2014. W końcu to budżetowy model Focala. Szkoda, że poniżej 55Hz nic się nie dzieje, ale czego oczekiwać od średnicy 165mm. Łatwe w napędzeniu są, że nawet seryjne radia potrafią je rozbujać. 

IMG_9341.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, chico99 napisał:

 

U mnie na win10 red śmigał całkiem ok. Może masz stery nie takie.

 

Co ja tam wiem ... Ale pozwolę sobie zacytować, chyba @bigmaras nie będzie miał nic przeciwko, bo to jego słowa "IMR słuchałem głównie ze zwykłej dziury 3.5, muszę ogarnąć sobie do nich jakiś fajny kabelek na 4.4. Dla mnie najlepsze doki." Wie co mówi.

@Vaiet, największy entuzjasta marki, chyba je miał pierwszy, bezpośrednio od Boba, też to wie, to on w końcu mnie zaszczepił IMR R1. A jego opinia: " Słuchawki potrafią zagrać od basowych monstrów po naprawdę fajnie zbalansowane, ciepłe i funowe słuchawy. Uprzedzam, scena może przytłoczyć wielkością. W tej cenie miażdżą wszystko."

 

I coś ode mnie.

Porażają sceną, głębią i fakturą basu. Super góra rozciągnięta. Świetna średnica. Doskonała holografia.

Poza tym separacja, napowietrzenie, dynamika. Nie spotkałem się jeszcze z tak dociążonym i głębokim brzmieniem.

Uniwersalne. Fajnie się skalują z różnymi źródłami. Nawet z chińskim fonem dobrze zagrały.

Szczęka mi opada, choć zdarza się to nieczęsto, jak słucham ulubionych kawałków, pamiętając jak szły na innych

dokach, czy nausznikach z mojej kolekcji. Odejście od chudych armatur ... 

Zestaw filtrów, które w znacznym stopniu wpływają na sygnaturę. Regulacja komory, otwarte - zamknięte.

Z pozoru mało ergonomiczne ale mi nie sprawiły kłopotu. Kabelek tylko trochę za sztywny. Nowy, już u Smoka, w realizacji.

Jak na razie to jedyną ich wadą jest to, że bezpośrednio po ich odsłuchu nic innego mi nie leży. Muszę zrobić dłuższą,

co najmniej kilkugodzinną przerwę i dopiero wtedy mogę posłuchać coś innego z mojej kolekcji.

 

Słuchałem ich tylko na kabelku stokowym i już się jarałem.

Uczta będzie jak JD zrobi zbalansowaną hybrydę i do gry wejdzie amp8.

Jak wyglada izolacja i kwestia wyciekania dzwieku? nada sie toto w wersji Zenith do uzytku codziennego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Adamesq napisał:

Jak wyglada izolacja i kwestia wyciekania dzwieku? nada sie toto w wersji Zenith do uzytku codziennego?

Poradziłbym dyskusje o IRM przenieść do poświęconego im wątku i nie robienie OT :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Vaiet napisał:

Poradziłbym dyskusje o IRM przenieść do poświęconego im wątku i nie robienie OT :P

 

Co prawda, to prawda.

 

9 minut temu, Adamesq napisał:

Jak wyglada izolacja i kwestia wyciekania dzwieku? nada sie toto w wersji Zenith do uzytku codziennego?

 

Izolacja powyżej średniej. Nada w wersji R1, to R1 Zenith też poradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, neonlight napisał:

Suba aktywnego 10" dorzuć i będzie git.. ;)

 

Może od razu tubę basową... dźgnąłeś w moje audiofilskie serducho 😜 Nie no nie chcę wsi robić, a ma to grać w sposób rozdzielczy i tonalnie zrównoważony. Głośniki Focala są zaskakująco szybkie, dynamiczne. Może mają lekką tendencję to sybilizowania, ale do wyregulowania w eq. Słuchałem zestawu Bose w S-klasie W221 i nie uważam, żeby to był dźwięk "audiofilski", a wręcz separacja była tam gorsza niż w moich budżetowych Focalach... Nie zmienia to faktu, że tamten zestaw dawał dużo frajdy. Moc pewnie pod sufit, głośniki rozsiane po kabinie i wzmacniacze gdzieś skitrane. Głowa się kiwała i nie chciałeś tam szukać najlepszych realizacji, a raczej leciały same funowe kawałki ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intel NUC używany wyrwałem na Allegro w dobrej cenie. 

Roon na nim w końcu śmiga aż miło. Nawet z DSP sobie radzi (choć nie używam). Responsywność 5/5. Poprzednio było dużo gorzej na moim starym minipc Atom/Nvidia.

Dało się działać ale na wszystko troszkę długo się czekało. Zwłaszcza z Tidal.

Jakoś nie kojarzyłem też, że te Intele są takie małe, na dłoni się mieści.

 

 

 

2019-03-11 08.38.39 allegro.pl 7659e78e21dd.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności