Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Uuu, właśnie Aliexpress wjechało.

Kabelki FiiO do łączenia różnych ustrojstw mobilnych. OTG ale bez ładowania - przydaje się czasem.

A w PL dystrybucji jakoś ostatnio wyszły i nie wiadomo kiedy wjadą. 

 

Oraz szatański wymysł od DUNU - 75ohm resistance adapter na mini-jack. Pomysł był taki, że chciałem się pozbyć szumów na Andromeda + Hugo2.

Udało się. 

 

Szkoda tylko, że zniknęła też część basu i dynamiki :)

Ogólnie mam mieszane uczucia - chyba nie polecam.

dunu i fiio.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Uuu, właśnie Aliexpress wjechało.

Kabelki FiiO do łączenia różnych ustrojstw mobilnych. OTG ale bez ładowania - przydaje się czasem.

A w PL dystrybucji jakoś ostatnio wyszły i nie wiadomo kiedy wjadą. 

 

Oraz szatański wymysł od DUNU - 75ohm resistance adapter na mini-jack. Pomysł był taki, że chciałem się pozbyć szumów na Andromeda + Hugo2.

Udało się. 

 

Szkoda tylko, że zniknęła też część basu i dynamiki

Ogólnie mam mieszane uczucia - chyba nie polecam.

 

 

Mam ten kabelek Fiio. Kupiłem w mp3store w tamtym miesiącu. Ogólnie super, ale niestety starsze modele urządzeń fiio nadal się ładują przez OTG. default_sad.png Myślałem, że moje Fiio X5 II będzie brało tylko dane w trybie DAC, ale niestety przy lekko rozładowanej baterii ściąga 700mA, przy naładowanej jakieś 300mA.

 

Co do adaptera zawsze chciałem taki kupić do LG Hi-fi Plus, Żeby móc wprowadzić go w high gain. Tylko jakoś tak mi nie po drodze z zamówieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



 
 
 

 
Mam ten kabelek Fiio. Kupiłem w mp3store w tamtym miesiącu. Ogólnie super, ale niestety starsze modele urządzeń fiio nadal się ładują przez OTG. [


To nieźle bo wg supportu fiio to właśnie te kable powinny działać bez ładowania. Sami nawet nie potrafią tego ogarnąć. A wystarczyłoby dać możliwość ręcznego ustawiania czy ma ładować czy nie.
U mnie to był jeden z głównych powodów sprzedaży Q5 - drenaż baterii z telefonu w zastraszającym tempie.
 
Nie mam żadnych słuchawek z balansem i wtykiem 2.5mm więc nie zainteresował mnie. Pewnie granie podobne.
I tak nie ma wejścia zbalansowanego więc to taki balans-nie-balans :).
W przyszłym tygodniu będę mógł sprawdzić na andromedach po balansie tego Miśka ale i tak spodziewam się dużych szumów i pewnie różnicy nie będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po małych perypetiach serwisowych dotarło towarzystwo do Qutesta:

M2Tech Hiface Ewo Two + Tomanek z gniazdem IEC

Jak dla mniej jest jeszcze piękniej, czyli czysto i płynnie z jeszcze większą i głębszą sceną🙂

Jeśli, ktoś staje przed wyborem konwerter USB lub droższy kabel, to zdecydowanie polecam konweter, bezprzeczna poprawa brzmienia.

 

IMG_20190306_1115139.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B5 jest gorszy. Poczytaj stronę po angielsku lub niemiecku jeśli możesz bo polskie tłumaczenie automatyczne jest do bani.
To generalnie wytrzymalsza i mniejsza wersja. Bardziej przenośna ale ma przez to kilka wad. Główna - nie można ładować i słuchać na raz., większy szum itp
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Nicodem napisał:


 

 


To nieźle bo wg supportu fiio to właśnie te kable powinny działać bez ładowania. Sami nawet nie potrafią tego ogarnąć. A wystarczyłoby dać możliwość ręcznego ustawiania czy ma ładować czy nie.
U mnie to był jeden z głównych powodów sprzedaży Q5 - drenaż baterii z telefonu w zastraszającym tempie.
I tak nie ma wejścia zbalansowanego więc to taki balans-nie-balans :).
W przyszłym tygodniu będę mógł sprawdzić na andromedach po balansie tego Miśka ale i tak spodziewam się dużych szumów i pewnie różnicy nie będzie.

Serio ? To jest tak w Q5 ze jak jest podlaczony do fona to zre baterie z niego ? Inne portable wzmaki z bateria tez tak maja ? Hmmm a juz mialem brac Q5...

Edytowane przez wiatrak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wiatrak napisał:

Serio ? To jest tak w Q5 ze jak jest podlaczony do fona to zre baterie z niego ? Inne portable wzmaki z bateria tez tak maja ? Hmmm a juz mialem brac Q5...

Da się kupić kabel OTG (np. ten od fiio), że telefon go nie ładuje, tak samo jest z q1mk2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, Dzudas said:

Da się kupić kabel OTG (np. ten od fiio), że telefon go nie ładuje, tak samo jest z q1mk2.

 

Właśnie dlatego kupiłem te kabelki ale długo jechały i zdążyłem sprzedać Q5 :)

Tylko, że @scooby twierdzi, że stare urządzenia nadal ładuje. Niech ktoś potwierdzi, że nie ładuje Q5 Tobie zanim kupisz.

Drenaż jest niesamowity.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Nicodem napisał:

 

Właśnie dlatego kupiłem te kabelki ale długo jechały i zdążyłem sprzedać Q5 :)

Tylko, że @scooby twierdzi, że stare urządzenia nadal ładuje. Niech ktoś potwierdzi, że nie ładuje Q5 Tobie zanim kupisz.

Drenaż jest niesamowity.

 

Ja mam kabel od fiio oraz taki:

https://www.ebay.com/itm/4-10cm-Left-Angle-Micro-USB-to-Type-C-Cable-OTG-at-both-ends-for-FiiO-Q5-DAC/302647699981?hash=item4677356a0d:g:rCoAAOSwGIRXbodp

i oba nie ładują mojego Q5, nie ładowały też Q1mk2. 

Ten z ebaya ma kabel w inną stronę, więc nie blokuje zbalansowanego złącza, jakby ktoś szukał takiego kabla.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Dzudas napisał:

Ja mam kabel od fiio oraz taki:

https://www.ebay.com/itm/4-10cm-Left-Angle-Micro-USB-to-Type-C-Cable-OTG-at-both-ends-for-FiiO-Q5-DAC/302647699981?hash=item4677356a0d:g:rCoAAOSwGIRXbodp

i oba nie ładują mojego Q5, nie ładowały też Q1mk2. 

Ten z ebaya ma kabel w inną stronę, więc nie blokuje zbalansowanego złącza, jakby ktoś szukał takiego kabla.

Czymś się różni od Fiio CL06? Zastanawiam się nad zakupem. Szkoda mi dopłacać do Shanling L2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, krz napisał:

Czymś się różni od Fiio CL06? Zastanawiam się nad zakupem. Szkoda mi dopłacać do Shanling L2.

Ten ebayowy ma grubszy kabel, mniej giętki, nie ma metalowych obudów na wtyki jak ten od fiio. Ogólnie jest gorszy jakościowo, ale micro usb nie jest symetryczne, więc posiadanie kabla z innej strony niż ten od fiio jest zaletą. Czy warto dopłacić do lepszego kabla to zależy ile się będzie tego kabla używać, ten jest OK i działa, ale jakbym miał codziennie go używać, to bym wolał dopłacić do czegoś lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.02.2019 o 17:28, timecage napisał:

 

O, wreszcie ktoś je kupił :o.

Opowiadaj koniecznie jak grają, a najlepiej wypożycz, bo zawsze byłem ich ciekaw :P.

Pioneer SE-Monitor5 - wrażenia po jakimś czasie: 

 

Edytowane przez Corvin74
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Nicodem napisał:

 

Właśnie dlatego kupiłem te kabelki ale długo jechały i zdążyłem sprzedać Q5 :)

Tylko, że @scooby twierdzi, że stare urządzenia nadal ładuje. Niech ktoś potwierdzi, że nie ładuje Q5 Tobie zanim kupisz.

Drenaż jest niesamowity.

 

Proszę bardzo. Fiio X5 II używałem, miało jakieś pół baterii, podpiąłem kabelkiem Fiio CL06 i zaczął go ładować i to sporym prądem. Prawie 900mA, momentami nawet 1,1A. Także ten kabelek faktycznie może i działa z nowszymi urządzeniami, ale do starych DAPów się nie nadaje. :(

54278594_2295578027385817_5569660147174735872_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem słuchawek do samolotu i częstych podróży. Duże nauszniki z ANC odpadły, bo raz że zabierają za dużo miejsca, dwa że grzeją czerep. Andromedy sprawdzały się nieźle w kwestii izolacji, ale z wygodą było różnie (spać w nich nie mogłem, a lubię spać w słuchawkach) i, zwłaszcza w samolocie, ilość wilgoci jaka zbierała się na tulejkach była przerażająca. Sprawę załatwiały pianki, ale pianek nie lubię.

No i tak szukałem szukałem i będąc przy okazji na mieście podjechałem do Audiomagic, żeby przymierzyć Ety, ale jednak moje uszy, które kiedyś model ER4 tolerowały, teraz powiedziały „FFFFFUUUUU”. Spróbowałem FiiO FA7, ale te słuchawki, o ile wygodne, brzmieniowo mi kompletnie nie leżą - buła na basie, wysokie gdzieś są, ale nie wiadomo gdzie, bleh. A szkoda, bo FH5 to fajne słuchawki, tylko łatwo seal w nich gubiłem.

No i spróbowałem marki, o której u nas się już w ogóle nie pisze - Westone. Model UM Pro 30. Najwygodniejsze IEMy, jakie miałem w uszach, bardzo dobra izolacja, fajne ciepłe muzykalne brzmienie. Czy SQ jest warte ich ceny? Absolutnie nie - nie ta rozdzielczość, nie ta scena, nie ta jakość basu, za ciepła średnica i za mało wysokich. Klasyki słucha się na tym umiarkowanie miło. Ale (prog)rock, pop, jakaś akustyka, spokojniejszy jazz brzmią po prostu bardzo przyjemnie. Nieaudiofilsko zupełnie, ale to duży gęsty dźwięk. Trochę w stylu Cascade, które mam i lubię. Słucham z hybrydą Forzy po balansie i jest lepiej niż na stocku - przestrzenniej i delikatnie jaśniej. Ale znowu - czy to bardziej dziurka 4,4mm, czy kabel - nie wiem.

No nie wiem, ja tam polecam. Trochę zapomniane słuchawki, a szkoda - dobrze wykonane, mega wygodne, dla lubiących cieplejsze brzmienie jak znalazł. Tylko mogłyby być te kilka stów tańsze.

753755b0492dbf94e830d3e5c04e9940.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Seler666
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Seler666 napisał:

Szukałem słuchawek do samolotu i częstych podróży. Duże nauszniki z ANC odpadły, bo raz że zabierają za dużo miejsca, dwa że grzeją czerep. Andromedy sprawdzały się nieźle w kwestii izolacji, ale z wygodą było różnie (spać w nich nie mogłem, a lubię spać w słuchawkach) i, zwłaszcza w samolocie, ilość wilgoci jaka zbierała się na tulejkach była przerażająca. Sprawę załatwiały pianki, ale pianek nie lubię.

No i tak szukałem szukałem i będąc przy okazji na mieście podjechałem do Audiomagic, żeby przymierzyć Ety, ale jednak moje uszy, które kiedyś model ER4 tolerowały, teraz powiedziały „FFFFFUUUUU”. Spróbowałem FiiO FA7, ale te słuchawki, o ile wygodne, brzmieniowo mi kompletnie nie leżą - buła na basie, wysokie gdzieś są, ale nie wiadomo gdzie, bleh. A szkoda, bo FH5 to fajne słuchawki, tylko łatwo seal w nich gubiłem.

No i spróbowałem marki, o której u nas się już w ogóle nie pisze - Westone. Model UM Pro 30. Najwygodniejsze IEMy, jakie miałem w uszach, bardzo dobra izolacja, fajne ciepłe muzykalne brzmienie. Czy SQ jest warte ich ceny? Absolutnie nie - nie ta rozdzielczość, nie ta scena, nie ta jakość basu, za ciepła średnica i za mało wysokich. Klasyki słucha się na tym umiarkowanie miło. Ale (prog)rock, pop, jakaś akustyka, spokojniejszy jazz brzmią po prostu bardzo przyjemnie. Nieaudiofilsko zupełnie, ale to duży gęsty dźwięk. Trochę w stylu Cascade, które mam i lubię. Słucham z hybrydą Forzy po balansie i jest lepiej niż na stocku - przestrzennej i delikatnie jaśniej. Ale znowu - czy to bardziej dziurka 4,4mm, czy kabel - nie wiem.

No nie wiem, ja tam polecam. Trochę zapomniane słuchawki, a szkoda - dobrze wykonane, mega wygodne, dla lubiących cieplejsze brzmienie jak znalazł. Tylko mogłyby być te kilka stów tańsze.

753755b0492dbf94e830d3e5c04e9940.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja też uważam Westone'y za bardzo wygodne słuchawki, aczkolwiek z izolacją moim zdaniem u nich średnio. Swojego czasu posiadałem UM 10 Pro i zdecydowanie nie były to wybitne słuchawki jednoprzetwornikowe, a szczególnie nie w cenie ok 600zł, ale miały w sobie to coś. Dużo naturalnej, lekko zmatowionej średnicy, zaokrąglony bas z lekkim akcentem na midbasie i łagodne wysokie. Mi tam się podobały. Fajne słuchawki do jazzu i muzyki wokalno-akustycznej. Jakby kosztowały połowę tego co kosztują to byłyby świetnym wyborem, a tak to raczej ciekawostka albo produkt dla fanów marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Gourney napisał:

Rzadko tu coś zamieszczam, bo przy tej żonglerce nie ma to większego sensu, ale TEN zestaw wart jest uwiecznienia... IMG_20190308_145454.jpeg

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

 

Co to jest :) ?

Edytowane przez fusserg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności