Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

 
Czyli grają tak samo?
Coś nie tak było z mocowaniem kabla i pałąkiem?
Mam HE400i, 4xx nie miałem w rękach, ale z opisów 400i wydają się dużo lepiej wykonane. Dlatego pytam o sens wymiany.
Maja ten sam przetwornik.
Grają bardzo podobnie, ale 4xx maja trochę więcej dołu przez co są bardziej uniwersalne.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, chico99 said:

 

Czyli grają tak samo?

Coś nie tak było z mocowaniem kabla i pałąkiem?

Mam HE400i, 4xx nie miałem w rękach, ale z opisów 400i wydają się dużo lepiej wykonane. Dlatego pytam o sens wymiany.

 

4xx mam wrażenie że trochę więcej góry mają. Co mi też odpowiada, ale to nówki więc nie wiem czy się nie ułożą.

 

Kabel - 400i mają swoje własne rozwiązanie, ja chciałem podłączyć inne kabelki. Teraz jest prościej o to.

 

Pałąk - mi ten podoba się bardziej, taki większy oldschool :), wolę też matowe wykończenie muszli.

 

Sama jakość całości jest faktycznie gorsza, nie ma też kufra. Widać, że to gdzieś Massdrop wymusił cięcie kosztów, tyle że tamte miały już swój wiek, a 4xx są nówki.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej 4 ostatnie zakupy, ale tylko te 2 górne się ostały. ALO wrócił do mp3store, a ACRO L1000 poleciał do kumpla (tylko pośredniczyłem w zakupie).

 

Mamy tak:

Sabaj PHA3

Little Bear B4

Alo Audio Continental Dual Mono

A&K ACRO L1000

 

Od razu podzielę się wrażeniami z odsłuchów.

 

Alo CDM - piękny, "mobilny" DAC/amp. Grzeje się straszliwie, ale działa bezproblemowo i z PC i z telefonem. A jak gra? Najlepiej. Najlepiej z tego co słyszałem. Kompromis między możliwościami technicznymi, a przyjemnością z słuchania. Analityczne DAC/ampy zagrają trochę bardziej rozdzielczo i wyciągną trochę więcej detali, ale na pewno nie zagrają tak gładko, przyjemnie i muzykalnie. Bardzo dobra scena, zarówno na szerokość, jak i głębie; duże źródła pozorne. 

Zero szumów z Flares Gold / R2A / R2pro, brak szumów z 64audio U12T, wyraźne szumy z Campfire Atlas (ale one szumiały też mocno na Note 9 i bardzo na Nexum Aqua 😕 ).

 

L1000 - bardzo fajny sprzęt, idealnie jako zew. karta do kompa - można podłączyć słuchawki i głośniki. Jakość wykonania bardzo dobra, robi fajne wrażenie. Gra mniej więcej tak jak AK380, czyli dobrze. Bardzo dobrze technicznie, ale bez jakiś wychudzeń czy ostrości u góry. Chciałoby się trochę więcej "audiofilskiej magii" :) , ale ciężko mu coś poza tym zarzucić.

 

Little Bear B4  - miazga :) jak na 70 EUR, gra kapitalnie i to z dokanałówkami. Nie wiem jak z szumami, bo tu sprawdzałem tylko Flare Audio, a one nie wyłapują szumów, chyba że są naprawdę wyraźne. Jestem zaskoczony, jak taki budżetowy wzmacniacz potrafi zagrać. 

 

Sabaj PHA3 - podobnie jak B4, gra świetnie jak na swoją cenę, chociaż trochę mniej słychać te lampy niż w B4. Tak czy inaczej spokojnie mogę polecić.

 

 

5.jpg

Edytowane przez awayeah
  • Like 8
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie doszedł !!! W poniedziałek. Tydzień to trwało.

 

Sam sprzęt fajny, podpięty po optyku do DACa. Działa z Tidalem, Spotify, CloudPlayerem.

images.jpeg.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Lord Rayden said:
Wreszcie doszedł !!! W poniedziałek. Tydzień to trwało.
 
Sam sprzęt fajny, podpięty po optyku do DACa. Działa z Tidalem, Spotify, CloudPlayerem.
images.jpeg.jpg.b58368909a4ba617e44ffe4f70de4293.jpg

Też bardzo sobie chwalę. Zupełnie nie rozumiem czemu google porzuciło temat.

On 3/4/2019 at 1:45 PM, awayeah said:


Little Bear B4  - miazga  jak na 70 EUR, gra kapitalnie i to z dokanałówkami. Nie wiem jak z szumami, bo tu sprawdzałem tylko Flare Audio, a one nie wyłapują szumów, chyba że są naprawdę wyraźne. Jestem zaskoczony, jak taki budżetowy wzmacniacz potrafi zagrać. 
 

Gdzie kupiłeś misia?

Edytowane przez Nicodem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie rozumiem, czemu Google porzuciło AudioCasta. Chromecasty Video (zwykły i 4 K) są nadal w sprzedaży. Zamiast dodawać funkcjonalności, to rezygnują. Zupełnie jak Apple z iPoda Touch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, awayeah napisał:

 

Little Bear B4  - miazga :) jak na 70 EUR, gra kapitalnie i to z dokanałówkami. Nie wiem jak z szumami, bo tu sprawdzałem tylko Flare Audio, a one nie wyłapują szumów, chyba że są naprawdę wyraźne. Jestem zaskoczony, jak taki budżetowy wzmacniacz potrafi zagrać. 

Znasz wersję dual mono? Jest duża różnica? 25 EUR droższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaszalałem. Na wieczystą nie umiem się szarpnąć, są zawsze inne wydatki a i Tidal nie wiadomo czy pociągnie jeszcze 5 lat...

 

Wywołam pewnie dyskusję. Tak, wiem że istnieje Foobar i własna aplikacja Tidal ale:

- działa mi serwer z biblioteką plików własnych z NASa i podoba mi się integracja tych plików z Tidal. Nie przejmuję się źródłem.

- ******ście dobrze obsługuje urządzenia typu cast od Google - łącznie z video (pokazywarka co idzie) i grupami głośników. Alternatywa która teraz działa u mnie to Spotify sterowany przez asystenta głosowo - niestety od dłuższego już czasu stream jest w dupnej jakości. Spotify i Google coś nie może się dogadać. Tidal działa ładnie.

- Roon ma chyba jeszcze fajniejszy algorytm podpowiedzi utworów. Na pewno lepszy niż Tidal, zbliżony do Spotify (moje własne odczucia)

- podoba mi się graficznie i informacyjnie (autorzy, meta dane, teksty piosenek itp)

- lubię, to że mam wszystko w jednym miejscu

- za chwilę będzie wsparcie na urządzeniach AK a wtedy to już będzie dla mnie bajka

 

Co mnie wkurza:

- brak natywnej obsługi Hugo2 przez aplikację Android, liczę na to że to rozwiążą.

- obsługa radia online tylko w mało popularnych u nas formatach (bez ogg i aac)

 

 

 

2019-03-05 13.46.41 roonlabs.com 3f1c250f0def.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Nicodem napisał:

Co mnie wkurza:

- brak natywnej obsługi Hugo2 przez aplikację Android, liczę na to że to rozwiążą.

- obsługa radia online tylko w mało popularnych u nas formatach (bez ogg i aac)

 

Czy w ustawieniach masz włączonego pilota?

pilot.JPG

 

Wg informacji widniejącej w aplikacji AAC jest obsługiwane.

radio.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, chico99 said:

 

Nareszcie mam ...

Zestaw naprawczy do dx150.

 

 

 

Grubo - moc i balans. Piknie :)

5 minutes ago, Compton said:

 

Czy w ustawieniach masz włączonego pilota?

pilot.JPG

 

Nie mam, a co to daje? U mnie nie ma w ogóle tej opcji - ani na komputerze (laptop z core) ani na telefonie Android.

 

 

AAC - na razie mi się nie udało zmusić z kilkoma streamami ale i tak najbardziej zależy mi na OGG. Biedy jednak nie ma, radio w Roon to już za daleko idący dodatek :)

 

Edytowane przez Nicodem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, Compton said:

Wspominaną obsługę Hugo 2 przez urządzenie z Androidem.

 

I Hugo2 podpięty pod telefon lub tablet? U mnie nie ma tej opcji. A Hugo2 działa np z USB Player PRO.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Nicodem napisał:

Grubo - moc i balans. Piknie :)

 

Zgadza się.

Po krótkim odsłuchu, 2-3 godziny, powiem jedno, jak kupować to od razu z amp8.

Wszystko lepiej, w mniejszym lub większym stopniu. Dynamika, scena, rozdzielczość, holografia, separacja ... itd. itp.

Szkoda, że @bigmaras ma od niedawna takie zestawy dx150+amp8. Wyszło by taniej niż zakup na raty.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Nicodem napisał:

 

I Hugo2 podpięty pod telefon lub tablet? U mnie nie ma tej opcji. A Hugo2 działa np z USB Player PRO.

 

A, to się nie zrozumieliśmy. Chodzi Ci o podpięcie urządzenia z Androidem do Hugo poprzez OTG?

Myślałem, że chodziło o dwa urządzenia działające w jednej sieci z Roon Core.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, chico99 napisał:

Po krótkim odsłuchu, 2-3 godziny, powiem jedno, jak kupować to od razu z amp8.

 

Oj kusi DX150 od razu z AMP8 😉

Tylko jakie IEMy pod taki zestaw 😉?

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Compton said:

A, to się nie zrozumieliśmy. Chodzi Ci o podpięcie urządzenia z Androidem do Hugo poprzez OTG?

Myślałem, że chodziło o dwa urządzenia działające w jednej sieci z Roon Core.

 

Tak, apka Android nie wykrywa Hugo i puszcza dźwięk przez głośnik/słuchawki.

Ale to już offtop i chyba należałoby przenieść do części forum z Roon.

Support mi napisał, że nad tym pracują i będzie w nowej wersji apki.

A support AK twierdził, że wsparcie dla Roon apk będzie też z nowym firmware.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności