Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

19 minutes ago, vonBaron said:

@Jakubas100 Też mnie to boli trochę, szczególnie przesiadając się z Dharm gdzie scena jest świetna ale słuchawki Focala tak już mają.

Nawet Utopie nie czarują sceną jakoś mocno.

W internetach piszą, że Focal Elex mają świetną scenę i holografię, lepszą od Clearów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

8 minutes ago, pabloj said:

W internetach piszą, że Focal Elex mają świetną scenę i holografię, lepszą od Clearów.

 

3 minutes ago, vonBaron said:

Sporo też piszą że twój penis może urosnąć do 25cm w tydzień ;)

 

 

No taa, ale mnie chodziło o recenzentów i fora słuchawkowe, a nie banery reklamowe :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, vonBaron said:

Scena w Clear jest dla mnie satysfakcjonująca, cała reszta SQ jest za to świetna.

Z tą sceną to rzeczywiście sprawa nie jest jednoznaczna - ja np. wolę już mniejszą, niż taką większą gdzie słyszę pewne źródła pozorne daleko, a inne blisko jakby mi ktoś do ucha szeptał. Czyli nie lubię jak jest scena w kształcie takiej podkowy, gdzie końce podkowy są bardzo blisko uszu, a reszta w oddaleniu. Takie coś miałem na niektórych utworach z HD 800, albo Fostex 900 - wolę już Clear z ich mniejszą, ale spójną sceną.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, vonBaron said:

No to ja się z tym zgodzić nie mogę.

Oki doki, po prostu przypomniało mi się jak czytałem recenzje Elexów, sam ich nie słuchałem, poszedłem w innym kierunku.

 

Nowe zakupy:
cNsVKKR.png

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jakubas100 napisał:

Z tą sceną to rzeczywiście sprawa nie jest jednoznaczna - ja np. wolę już mniejszą, niż taką większą gdzie słyszę pewne źródła pozorne daleko, a inne blisko jakby mi ktoś do ucha szeptał. Czyli nie lubię jak jest scena w kształcie takiej podkowy, gdzie końce podkowy są bardzo blisko uszu, a reszta w oddaleniu. Takie coś miałem na niektórych utworach z HD 800, albo Fostex 900 - wolę już Clear z ich mniejszą, ale spójną sceną.

Dokładnie, też tego nie lubię, to był jeden z głównych problemów czemu nie polubiłem HD800 a scenę Cleary mają bardzo spójną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, pabloj napisał:

W internetach piszą, że Focal Elex mają świetną scenę i holografię, lepszą od Clearów.

Porównywałem dzisiaj Elexy z Clear w testach A-B. Mam jeden przekaz dla miłośników teorii, że Elex to, to samo co Clear lub lepiej. Tym przekazem jest "XD". Elexy to tak samo Clear, jak Aeony to Ethery. Byli i tacy co prawda co twierdzili, że Aeony są lepsze od Etherów (Tyll zanim przyszedł na "emeryturę"), ale ta opinia się kłóci z tym co postrzega 99% osób które porównywali Aeony i Ethery łeb w łeb.

Edytowane przez Dzingi
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Dzingi said:

Porównywałem dzisiaj Elexy z Clear w testach A-B. Mam jeden przekaz dla miłośników teorii, że Elex to, to samo co Clear lub lepiej. Tym przekazem jest "XD". Elexy to tak samo Clear, jak Aeony to Ethery. Byli i tacy co prawda co twierdzili, że Aeony są lepsze od Etherów (Tyll zanim przyszedł na "emeryturę"), ale ta opinia się kłóci z tym co postrzega 99% osób które porównywali Aeony i Ethery łeb w łeb.

W takim razie amerykańscy recenzenci youtuberzy oszukują :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, pabloj napisał:

W takim razie amerykańscy recenzenci youtuberzy oszukują :p

No nie jest za przeproszeniem odkryciem, że m.in. Zeos którego z pewnością masz na myśli, nie jest delikatnie mówiąc dobrym źródłem informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Dzingi said:

No nie jest za przeproszeniem odkryciem, że m.in. Zeos którego z pewnością masz na myśli, nie jest delikatnie mówiąc dobrym źródłem informacji.

Szczerze to nie pamiętam nazwy kanału youtube. I do nikogo tutaj nie pije, bo sam ich nie słuchałem, ot po prostu przypomniało mi się co czytałem/oglądałem na temat Elexów, i tyle :DWierzę wam na słowo skoro słuchaliście jednych i drugich ;) (wiem, że polacy są jednak bardziej wymagający :P)

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale takich ludzi, którzy wolą Eleary aniżeli Cleary jest całkiem sporo.

Tyle tylko, że wynika to z różnych charakterów prezentacji i preferencji słuchacza.

Bo sporo osób mimo wskazania całościowej „lepszości” szarych słuchawków, jednak bardziej ceni sobie pazura Elearów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, pabloj napisał:

Szczerze to nie pamiętam nazwy kanału youtube. I do nikogo tutaj nie pije, bo sam ich nie słuchałem, ot po prostu przypomniało mi się co czytałem/oglądałem na temat Elexów, i tyle :DWierzę wam na słowo skoro słuchaliście jednych i drugich ;) 

Pozwolę sobie zacytować krótki wycinek ze strony audiofanatyka (link do oryginału😞

 

"Jakość dźwięku i cena od zawsze szły ze sobą w parze. Im lepiej dany sprzęt gra, tym wyżej jest na ogół wyceniony. Na ogół, ponieważ chęć zysku i zaczarowania konsumenta potrafi czasami ponosić niektórych producentów. Niemniej sytuacja może być również odwrotna i sprzęt faktycznie grający świetnie potrafi kosztować przysłowiowe „grosze”.

Przytaczane wcześniej słuchawki są dobrymi przykładami dlatego, że od początku, lub po prostu w pewnym momencie, ich cena wynosiła mniej, niż produkt był wyceniony na początku. Zadziałała tu psychologia niskiej ceny, ponieważ K701 za czasów, gdy były produkowane w Austrii, kosztowały wg cennika 1500 zł. Przy cenie o ponad połowę taniej zaczyna się szał. Patrząc też dodatkowo z punktu widzenia bardziej obiektywnego, choć K701 miały i nadal mają swoje atuty, przez pryzmat niskiej ceny i upustów są wielokrotnie gloryfikowane. Jeśli cena i jej relacja do jakości dźwięku składają się na ogólną ocenę opłacalności, można to porównać do mnożnika, który każdą zaletę zwiększy kilkukrotnie w potencjalnych dyskusjach. I choć wcześniej można było pisać, mówić i tłumaczyć do upadłego o tychże zaletach, ostatecznie to cena powoduje wybuch zainteresowania i ewolucję zalet w hiperzalety."

 

Jak to się odnosi do Elex i Clear? Massdrop to nie jest portal charytatywny i komuś zależy na tym, żeby zareklamować produkt w taki sposób, żeby sprzedał się jak świeże bułeczki. Dlatego idzie w świat śmiała teza, że Elex to o blisko połowę tańsze Clear i się zaczyna hype. Że ta teza później nie ma pełnego pokrycia z rzeczywistością, to druga sprawa…  Zresztą nie neguję tego, że Elex to dobre słuchawki, a w tej cenie nawet rewelacyjne. Na koniec tej dyskusji napiszę tylko, że choć z wyglądu pady Elex są identyczne (rzecz jasna poza kolorem) względem Clear, to są pokryte tak inną tkaniną, jak i mają inne wypełnienie (w Clear jest to memory foam). Generalnie mają więcej wspólnego z padami Elearów i jakościowo wyraźnie odstają od padów zastosowanych w Clear. Jeszcze poruszę kwestię sceny, bo napisałeś, że jest większa w Elex. Otóż gdy zakłada się Clear po Elex, to wydają się one grać dużo szerszym dźwiękiem, wręcz pogłosowo. A że pogłosowe nie są... Po prostu Elex grają dużo węższą sceną na wzór Elear. Czy jest to zasługą tylko i wyłącznie samych padów czy może Focal na dodatek robi QC i lepsze przetworniki trafiają do Clear? Kto wie. W każdym razie jak chcecie sobie dokupić pady Clear do Elex, to Elex przestają być dobrym dealem ;)

 

6 minut temu, Kamilolo napisał:

Ale takich ludzi, którzy wolą Eleary aniżeli Cleary jest całkiem sporo.

Tyle tylko, że wynika to z różnych charakterów prezentacji i preferencji słuchacza.

Bo sporo osób mimo wskazania całościowej „lepszości” szarych słuchawków, jednak bardziej ceni sobie pazura Elearów

Otóż to. Gusta, guściki. Obiektywnie lepsze, subiektywnie gorsze.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, vonBaron napisał:

Teraz zobaczyłem że pady do Clear kosztują 200$ 😮

Nie wiedziałeś? Ignorance is bliss ;)

 

13 minut temu, Weird_O napisał:

Serio uważacie, że Cleary są warte 6-7k? Ja nie.

A z czystej ciekawości, jakie słuchawki Twoim zdaniem są tyle pieniędzy warte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Dzingi napisał:

Nie wiedziałeś? Ignorance is bliss ;)

 

A z czystej ciekawości, jakie słuchawki Twoim zdaniem są tyle pieniędzy warte?

 

Finale D8000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Weird_O napisał:

Finale D8000

No to życzę przyjemności w poszukiwaniach D8000 za 7.000 zł i dodam, że być może jestem ewenementem w skali światowej ale z CMA12 bardziej mi się spodobały Clear od D8000. Niedługo będzie okazja posłuchania D8000 z CV2+, więc może zrewiduję swój pogląd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z bursonem D8000 brzmią genialnie :) Nie tak dawno kolega od nas sprzedawał swoje d8000 za 8k z tego, co pamiętam, także da się ;)

Za cleary dałbym max 4k ale co ja tam wiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Weird_O napisał:

Z bursonem D8000 brzmią genialnie :) Nie tak dawno kolega od nas sprzedawał swoje d8000 za 8k z tego, co pamiętam, także da się ;)

Za cleary dałbym max 4k ale co ja tam wiem ;)

To najwyraźniej mamy bardzo różny gust i zwracamy uwagę na zupełnie różne rzeczy w muzyce. Nie bierz tego do siebie, znam też parę innych osób którym te słuchawki nie podeszły. Nie mam z tym żadnego problemu, ot świadoma decyzja podyktowana preferencjami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z bursonem D8000 brzmią genialnie  Nie tak dawno kolega od nas sprzedawał swoje d8000 za 8k z tego, co pamiętam, także da się
Za cleary dałbym max 4k ale co ja tam wiem
Jednak to różnica x2.
Clear za 4000zl to wg mnie możliwa cena do znalezienia za używane pod warunkiem że ktoś będzie chciał je sprzedać.
D8000 za 8tys to była okazja a nadal jest x2.
Oczywiście dla jednych warte dopłaty, dla innych nie.

Ale np jak się mają Clear do Hd800 z mniej więcej podobnej półki cenowej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności