Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Takie coś dziś do mnie przyjechało. Na razie po dwóch godzinach najlepszy wzmak jaki miałem, a miałem tego trochę w tym sporo droższe badziewia. No i ten nie boi się wysokich tonów. Do tego swiatłowód z 21 zł z leclerka i gra muzyka. Mam nadzieję, że nikt nie będzie się domagał wzmaków jakie miałem. Naprawdę dla mnie świetna rzecz. Jak się sprawdzi w ciągu roku to pomyślę o najwyższej integrze. A ceny ludzkie nie jak w firmach z krainy mchu i paproci.

 

Zaraz będę próbował dziurę.

IMG_20190220_175425_resized_20190220_080631526.jpg

7 godzin temu, neonlight napisał:

często potrafią zakłuć. :(

Przecież to łagodne miśki są. Takie miałem wrażenie słuchając ich.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.02.2019 o 15:06, Weird_O napisał:

Pisałem raczej w kategorii żartu aczkolwiek hugo2 bym posłuchał. Jestem ciekawy Twojej opinii czy ten duet się zgrywa, Ale to na privie, żeby tu nie spamować 😅

dziś słuchałem Clearów w salonie Denona we Wrocławiu i było trochę za jasno, ja bym je połączył z czymś lampowym, w teorii powinno być super. 

Łapki od Clearów proszę trzymać z daleka bo one już praktycznie moje są :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ech te eksperymenty;)
Nie od razu mi gagatek przypasił,ale tylko dlatego , że za szybko go oceniłem (niestety brak czasu) i trochę byłem zawiedziony, bo nie sprawdził mi się w torze z gramofonem.
Prawdziwy twardziel,najmocniejszy jaki dotychczas miałem, grający bardziej technicznie,a nawet rzekłbym monitorowym..... i bliżej mu do analizy, aniżeli relaksu.
Kompletnie nie zgrał się z pre  gramofonowym od Regi (bardzo chłodno wąsko i sucho ,wręcz analitycznie), ale już po zmianie źródła jest już jak należy.
Jest bardzo czysto, mocno i szybko.
Wychodzi na to, że cayin grymasi co do źródła.
Moje pozostałe ampy, to  przy nim takie słodkie miśki.
Ale to dobrze, przynajmniej jest jakiś kontrast między nimi.
Akg 701 długo czekały, by dostać w końcu należytego sztrumu, choć ten jegomość raczej nie dla nich.

IMG_20190220_101056.jpg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.02.2019 o 10:18, Nicodem napisał:

Ostatnia paczka. Już nawet żona zrobiła się podejrzliwa ale ponieważ mniej więcej taką samą ilość odsyłam to widzi ruch w interesie.

Ale na razie stop.  Poznawania ciąg dalszy. 

 

Pierwsze wrażenie - WOW jak to leży na głowie. Prosty jak drut patent a działa idealnie (gumka). 2x pady - miło. Case OK. Kabelek - tu mam najwięcej zastrzeżeń, efekt mikrofonowy i chyba nie przepadam za gumowanymi. Ale to już jak mam się czepiać.

W cenie 1499zł to jak na zamknięte jest super. Trochę mi za dużo skwierczy góra na razie. Porównuję przy komputerze 1:1 z Clear.

Clear - ponownie mam wrażenie że słuchawki jakby ich nie było, przeźroczyste. Po prostu Clear. Fajne do porównywania z innymi.

 

Mega, mega patent w Hugo2, że można podłączyć dwie pary na raz. Do testów A/B ideał.

 

NightOwl po pół godzinie - wygoda, trochę mi te góry przeszkadzają, wyciekają bardziej niż myślałem że będą.

 

 

nightowl.jpg

Beda mniej, nawet zatesknisz za nimi (gorkami), tez tak mialem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Jaworrr napisał:

Denony D5200 i FAD Sonorous VI. Totalnie odmienne charaktery, denony przy SVI to potulne są jak baranek. 

(th900 na zajęciu już staaaare)

 

Wypróbuj SVI na padach HM5 koniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, timecage napisał:

 

Wypróbuj SVI na padach HM5 koniecznie.

Spodziewałem się Ciebie ambasadorze tego połączenia :)

Niestety obecnie nie mam tych padów.

Ale uwaga, w przypadku SIII miałem, i wolałem oryginalne. Podobało mi się to gęste brzmienie. W sumie to zastanawiam się czy ich ponownie nie kupić, do metalu.

 

Z SVI na pewno poprawiłyby wygodę, osłona przetwornika ma wystające ożebrowanie i wbija się w uszy. 

Ale nie potęgują im za bardzo skrajów??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2/20/2019 at 10:18 AM, Nicodem said:

 

EDIT: po wyjęciu z pudła było tak:

 

 

W cenie 1499zł to jak na zamknięte jest super. Trochę mi za dużo skwierczy góra na razie. Porównuję przy komputerze 1:1 z Clear.

Clear - ponownie mam wrażenie że słuchawki jakby ich nie było, przeźroczyste. Po prostu Clear. Fajne do porównywania z innymi.

 

Mega, mega patent w Hugo2, że można podłączyć dwie pary na raz. Do testów A/B ideał.

 

NightOwl po pół godzinie - wygoda, trochę mi te góry przeszkadzają, wyciekają bardziej niż myślałem że będą.

 

 

nightowl.jpg

 

EDIT:

wróciłem z delegacji. W międzyczasie zostawiłem na ponad 50h NightOwl na wygrzewanie się. Zadziałało. 

Góra przestała tak przeszkadzać, dużo fajniej grają. Świeżo wyjęte z pudełka to były momentami jak jakieś zabawki, teraz nabrały charakteru.

Problem jaki mi wyraźnie z nimi pozostał, to scena która jest nadmuchana do granic możliwości. Wraz z dużą średnicą mam wrażenie że momentami  aż jakiś reverb się pojawia.

Nie przeczę, że to się może podobać. Np moja córka na ślepym teście HE-400i / Focal Clear / NightOwl wybrała właśnie te ostatnie. Twierdząc, że wszystkiego jest  "dużo".

 

Jak dłużej się ich słucha to mogą być fajne. To takie granie z funem o którym momentami zapominam. Na pewno nie są to słuchawki bez własnej maniery, grają w zdecydowany, specyficzny sposób. Dlatego też już w pełni rozumiem, czemu mają zarówno dużo fanów jak i przeciwników.

 

Podsumowując:

- grają jak niezamknięte - zdecydowany plus, zaskakują tutaj niesamowicie

- wpadając jednak czasem w przesadę i przerysowanie sceny

- tyle, że to nadal może się podobać! FUN - tak grają. 

- bardzo wygodne

- łatwo je napędzić

- bas czasem potrafi zaskoczyć, niby go nie ma ale jak potrzeba to sowy pokazują pazur

- w cenie 1499zł to jest to "keeper" w kategorii zamkniętych. Pod warunkiem, że komuś ich styl się spodoba. Do biurowego słuchania, do zabawy i muzyki a nie do analizy - bardzo OK.

 

A wydawało mi się na początku, że będzie słabo, słabiutko. Mam do nich mnóstwo uwag, ale swoim urokiem grania nadrabiają.

To taki grajek z ulicy - sporo umie i wie o tym. Nie przejmuje się błędami, bo robi to co kocha i zbiera na piwo.

Wieczorem z uzbieranych pieniędzy uwali się w taniej knajpie i nie będzie się zastanawiać jaki jest plan następnego dnia.

 

Focale natomiast totalnie na drugim biegunie. Jak chce się ich słuchać to trzeba wręcz na baczność. Słucha się słuchawek, nie muzy. Potem zaczynamy analizę utworów odkrywając niuanse. Jest nieźle, żal mi się z nimi rozstawać.

 

Edytowane przez Nicodem
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie każdy musi je mieć lecz każdy powinien posłuchać.

Tylko dla prawdziwych facetów.

Kocham je jak … Finlandię.

 

 

finlansia_3.thumb.jpg.1e462635f909ceccabe61e01852f2ff5.jpg

To jakieś sony?

Zestaw taki w sam raz na jakiś meet :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Jaworrr napisał:

Spodziewałem się Ciebie ambasadorze tego połączenia :)

Niestety obecnie nie mam tych padów.

Ale uwaga, w przypadku SIII miałem, i wolałem oryginalne. Podobało mi się to gęste brzmienie. W sumie to zastanawiam się czy ich ponownie nie kupić, do metalu.

 

Z SVI na pewno poprawiłyby wygodę, osłona przetwornika ma wystające ożebrowanie i wbija się w uszy. 

Ale nie potęgują im za bardzo skrajów??

 

Zawsze na posterunku :D.

Te pady na SVI są właśnie dlatego polecane, że ujarzmiają nieco tę ich górę jednocześnie nie wytracając przestrzeni i detalu. Wyciągają trochę środek i bas. SVI zaczynają po prostu grać równiej, bo domyślnie są V z bardzo wydłużonym prawym ramieniem tego V. Spróbuj :) do elektroniki chociażby to było cudowne granie.

Z tym, że ja mówię o HM5 supersoft skórkowych - innych wypróbować nie miałem okazji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności