Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Nicodem napisał:

Ale na razie jestem rozczarowany.

Czym? Górą? Rozbijaniem się dźwięku? - podłącz do sapa9.

Saułnd kłality za słabe? To sporo kasy Cię będzie kosztować. No są niby przystanki pośrednie przed Soni, ale wątpię czy Ci podejdą - th900 za bardzo funowe z przewalonym basem i bardzo zaznaczoną górą (ale rozdzielczą); Audeze xc mają wkurzający pik gdzieś na 4khz i ssą prąd jak odkurzacz; th600 dość dobre, ale brakuje im ogłady i naturalności na górze ( baardzo szczegółowe) i mają lelawy bas...itd...sprawdź se jeszcze karbony, zanim kupisz Soni...chociaż jak już je słyszałeś to i tak je kupisz, szkoda się miotać.

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, audionanik napisał:

..th900 za bardzo funowe z przewalonym basem i bardzo zaznaczoną górą (ale rozdzielczą)

 

Jak je ostatnio słuchałem, to w życiu bym nie powiedział, że tam jest przewalony bas, a już z pewnością było go mniej (głównie wyższego), niż w NHC. Co do zaznaczonej i rozdzielczej góry, to pełna zgoda, często potrafią zakłuć. :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, neonlight napisał:

Jak je ostatnio słuchałem, to w życiu bym nie powiedział, że tam jest przewalony bas, a już z pewnością było go mniej (głównie wyższego), niż w NHC. 

 

Tak, do podziwiania trzęsień ziemi, wybuchów wulkanu, dupstepu, filmowych eksplozji i innych sejsmicznych atrakcji są jak znalazł. Jak ktoś lubi duuuże V ze średnicą wciśniętą do góry też. Proporcje basu mają zaburzone na rzecz najniższych częstotliwości.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Nicodem napisał:

Sowy bo zamknięte. Szukam nadal zamkniętych dla mnie.
Ale na razie jestem rozczarowany.

 

Sonorous III na padach HM5 skórkowych i temat z głowy.

Niewiele jest obiektywnie lepszych zamkniętych słuchawek od Sów, zatem nie podpadła Ci raczej po prostu charakterystyka, bo jakości to tam nie brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minutes ago, czaps said:

Widzę, że te Sówki z Tophifi krążą po forumowych ludkach, sam ich ciekaw jestem, niestety nie mają ich do odsłuchu w Poznańskich salonach :(

 

Wyprzedają je. Cena zacna. Zawsze możesz odesłać skoro nie ma jak posłuchać w Poznaniu.

 

45 minutes ago, timecage said:

 

Sonorous III na padach HM5 skórkowych i temat z głowy.

Niewiele jest obiektywnie lepszych zamkniętych słuchawek od Sów, zatem nie podpadła Ci raczej po prostu charakterystyka, bo jakości to tam nie brakuje.

 

Tak, chodzi o charakterystykę głównie. Grają nieźle ale dla mnie za dużo góry w nich. Za to scena jest na maksa. Olbrzymia. Nawet nie wiem czy nie za duża jak dla mnie. A zawsze to lubiłem. Chyba się trochę zmienia też moje podejście.

Cały dzień je męczę na przemian z Clear i np teraz uznałem, że w mocniejszych kawałkach odkrywają swojego pazurka.  A może też się i trochę rozgrzeją w kilka dni i zmienię zdanie o nich za tydzień.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Nicodem napisał:

Wyprzedają je. Cena zacna. Zawsze możesz odesłać skoro nie ma jak posłuchać w Poznaniu.

 

Tak wiem, ale ktoś pisał, że je zwrócił dwa-trzy dni temu, a to była ostatnia sztuka i teraz Ty ją wziąłeś, sam o nich myślałem. ale chciałbym ich gdzieś najpierw posłuchać, a może ktoś je tu wrzuci, pożyjemy zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba chodziło o Hawki. Ale faktycznie już ich nie ma. No i nie będzie bo to eol :)
Myślałem czy ich nie wziąć ze sobą w delegację ale trochę za duże do samolotu :)
Posłucham jeszcze w przyszłym tygodniu i zadecyduje co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Nicodem napisał:

Myślałem czy ich nie wziąć ze sobą w delegację ale trochę za duże do samolotu :)

 

Ja w Sowach chodzę na miasto :).

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, audionanik napisał:

Czym? Górą? Rozbijaniem się dźwięku? - podłącz do sapa9.

Saułnd kłality za słabe? To sporo kasy Cię będzie kosztować. No są niby przystanki pośrednie przed Soni, ale wątpię czy Ci podejdą - th900 za bardzo funowe z przewalonym basem i bardzo zaznaczoną górą (ale rozdzielczą); Audeze xc mają wkurzający pik gdzieś na 4khz i ssą prąd jak odkurzacz; th600 dość dobre, ale brakuje im ogłady i naturalności na górze ( baardzo szczegółowe) i mają lelawy bas...itd...sprawdź se jeszcze karbony, zanim kupisz Soni...chociaż jak już je słyszałeś to i tak je kupisz, szkoda się miotać.

No co tu dużo gadać, Sony modelem MDR-Z1R najbardziej się zbliżyło do swojej wiecznie żywej legendy MDR-R10, co słychać zwłaszcza na średnich tonach i pewnie też wysokich. Teoretycznie MDR-CD3000 były takimi R10 dla ubogich, bo ten sam kształt muszli miały, ale jak widać materiał na obudowę, jak i na membranę przetwornika, robi istotną różnicę, bo jak już kiedyś pisałem - CD3000 przy R10 to jak wyrób czekoladopodobny przy czekoladzie najwyższych lotów. W ogóle nie rozumiem podniet MDR-CD3000, ale to pewnie chodzi o pompowanie wartości sprzedażowej.

 

Ładnie posłodziłem Z1R? :)

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, side napisał:

 

Pójdzie to z telefonu?

 

Mówią, że nie. Z V30 idzie ale czuję że to nie to. Nie mam Appla do porównania ale sprawdzę ich potencjał na stacjonarce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, xtpppp napisał:

Dzisiaj  wylądował...brzmi obiecująco, d8000 weszły na nowy poziom.

quest.jpg

 

Daj znać, czy zmiana napięcia też u Ciebie ma wpływ na scenę i rozdzielczość. Jak testowałem Qutesta to przy napięciu 3V wyraźnie zyskiwały wymienione cechy prezentacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności