Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

@Compton

Jeśli potrzeba zaawansowanych online funkcjonalności to pewnie jest świetny.

Natomiast w kwestii zaawansowanego i przyjemnego wizualnie zarządzania biblioteką offline muzyki moim zdaniem MusicBee jest znakomity. No i darmowy. Pozwala też używać wtyczek takich jak Reveal.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Spawn napisał:

Nawet niewiem co oznacza to co napisales ale mnie tidal dziala na.... tidalu

Reveal jest to wtyczka DSP stworzona przez Audeze (chyba) i działająca z odtwarzaczami tylko na plikach z dysku.

ROON umożliwia zastosowanie tej wtyczki również poprzez aplikacje zewnętrzne, dzięki temu możemy korzystać z Tidala poprzez ROON (jak np. Audrivana) i używać ustawień DSP pod konkretny model słuchawek.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Compton napisał:

Reveal jest to wtyczka DSP stworzona przez Audeze (chyba) i działająca z odtwarzaczami tylko na plikach z dysku.

ROON umożliwia zastosowanie tej wtyczki również poprzez aplikacje zewnętrzne, dzięki temu możemy korzystać z Tidala poprzez ROON (jak np. Audrivana) i używać ustawień DSP pod konkretny model 

 

To do sluchawek bluetooth? ;) Przepraszam ale nie przyjmuje do wiadomosci ze mozna sluchac tidala do tego z jakims dsp na swoim torze stacjonarnym za 10k+, no po prostu nie :)

 

Juz sam Twoj opis dzialania (za ktory dziekuje) wywolal u mnie dreszcze audiofilii-wstretozy ;)

 

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Spawn napisał:

To do sluchawek bluetooth? ;) Przepraszam ale nie przyjmuje do wiadomosci ze mozna sluchac tidala do tego z jakims dsp na swoim torze stacjonarnym za 10k+, no po prostu nie :)

Juz sam Twoj opis dzialania (za ktory dziekuje) wywolal u mnie dreszcze audiofilii-wstretozy ;)

 

Każda aplikacja odtwarzająca muzykę z komputera, to poniekąd jakieś procesy cyfrowe ją przekształcające. Takie czy owakie, zależą od odtwarzacza na jaki się zdecydowałeś.

Predefiniowane DSP pod Audeze działa bardzo płynnie (za pomocą suwaka) i dzięki temu można w bardzo precyzyjny sposób dostosować, to co trafia do DACa.

Dzięki temu presetowi, na swoich słuchawkach mogę uzyskać większą przestrzeń i trójwymiarowość dźwięku.

Pomijam już dziesiątki innych korzyści ROONa (jest trial na 15 dni), to dla mnie to, to jest to.

Gdzie już nie wiesz w co w wpakować pieniądze i co kupić kolejnego, bo kończy się już twoje doświadczenie i możliwości finansowe, taka aplikacja może dużo dobrego zdziałać. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Compton napisał:

Każda aplikacja odtwarzająca muzykę z komputera, to poniekąd jakieś procesy cyfrowe ją przekształcające. Takie czy owakie, zależą od odtwarzacza na jaki się zdecydowałeś.

Predefiniowane DSP pod Audeze działa bardzo płynnie (za pomocą suwaka) i dzięki temu można w bardzo precyzyjny sposób dostosować, to co trafia do DACa.

Dzięki temu presetowi, na swoich słuchawkach mogę uzyskać większą przestrzeń i trójwymiarowość dźwięku.

Tylko pytanie, czy nie wprowadza degradacji dźwięku przy okazji, bo jeszcze nie spotkałem się z układem DSP, który by tego nie robił. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, neonlight napisał:

Tylko pytanie, czy nie wprowadza degradacji dźwięku przy okazji, bo jeszcze nie spotkałem się z układem DSP, który by tego nie robił. ;)

Reveal działa skutecznie pod konkretny model Audeze.

Np. ustawiając preset DSP dedykowany modelowi EL-8 na słuchawkach XC, można usłyszeć zbyt dużo idące zmiany, które odbiegają od oryginalnego brzmienia, co można uznać za degradację.

O to w tym wszystkim chodzi aby daną modulację sygnału stosować pod konkretny model.

Nie wiem jak to się sprawdza w przypadku innych nauszników niż Audeze. Może być to nawet bezużyteczne. Chyba że ktoś akurat trafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, The Grand Wazoo napisał:

Ten Cing ciong tubong:

 

 

2

 

Spokojnie, to nie miał być pojazd chińczyków, gdyż:

20190124_200037.jpg

 

... sam jednego żywam. A nawet dwóch, bo jeszcze CD lampowe Caina mu towarzyszy ;)

Edytowane przez Mayster
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Spawn napisał:

 

To do sluchawek bluetooth? ;) Przepraszam ale nie przyjmuje do wiadomosci ze mozna sluchac tidala do tego z jakims dsp na swoim torze stacjonarnym za 10k+, no po prostu nie :)

 

Juz sam Twoj opis dzialania (za ktory dziekuje) wywolal u mnie dreszcze audiofilii-wstretozy ;)

 

 

Z tego co czytałem LCDi4 bez tego DSP nie grają :D

Ale kto by tak oczekiwał, że doki za 12k zagrają dobrze bez DSP...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, all999 napisał:

Tym razem nówka sztuka, prosto od byłego inżyniera AKG, z Wiednia.

 

Wynosił z fabryki i teraz opyla za granicą? :D

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Karmazynowy napisał:

 

Wynosił z fabryki i teraz opyla za granicą? :D

Nie wynosił tylko AKG zapłaciło mu dostawczakiem słuchawek :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wynosił tylko AKG zapłaciło mu dostawczakiem słuchawek
Niewykluczone, ze obaj macie rację. Nie płacili, więc wynieśli.
 
Wynosił z fabryki i teraz opyla za granicą?
Sprzedawał w Wiedniu, ale my wiemy jak szukać :)
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedeń - centrum wywiadów i przemytu ;)

 

A ja "szlachcic lecz ubogi" - nabyłem w dobrej cenie od Kolegi z forum AKG N30. Nie mogłem się powstrzymać. Jak dojdą, zobaczymy jak się mają do P1.

pol_pl_Sluchawki-dokanalowe-AKG-N30-808_6.jpg

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności