Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe.. w sumie, nie głupia propozycja, chętnie przypomnę je sobie, dzięki. :)

5 minut temu, Compton napisał:

A ja głupi byłem, że nie zakończyłem 13-sto miesięcznej przygody z Philips X1, BCL i Xonar ST.

A bardzo podobało mi się to granie. I nie wiedzieć czemu, zacząłem szukać dziury w całym. ;)

No, to chyba podobne preferencje mamy, bo X1 też mi się bardzo podobały, z kolei X2-ki już mi nie podchodzą. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Compton napisał:

Kojarzy ktoś Philips HP-890?

 

Kupiłem takie kiedyś w 2003 roku i po 10-ciu latach mi się połamały. Taki sentymentalny powrót. ;) 

Co prawda nie bezpośrednio, ale w pewnym sensie - miałem podobny model, HP-910. 

 

Pamięć zawodna, mówią, ale wrażenia miałem podobne sądząc po Twoim opisie 890'tek. 

 

Niedługo potem miałem chyba HP1000, zresztą te miałem kilka razy. Nie wiem za ile one były sprzedawane ale opakowanie produktu jako takiego pierwsza klasa, zresztą same słuchawki robiły wrażenie. 

 

17 minut temu, Compton napisał:

A ja głupi byłem, że nie zakończyłem 13-sto miesięcznej przygody z Philips X1, BCL i Xonar ST.

A bardzo podobało mi się to granie. I nie wiedzieć czemu, zacząłem szukać dziury w całym. ;)

 

Jakbym się wykazał pomyślunkiem i postarał się o odkupienie na pewnym etapie pewnego toru (składającego się z podobnego DAC'a i też z Klona BCL), to bym skończył dawno temu audio zabawę i nawet z HM5 moimi swego czasu ulubionymi bym się nie rozstawał :)

Edytowane przez Undertaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Undertaker napisał:

Co prawda nie bezpośrednio, ale w pewnym sensie - miałem podobny model, HP-910. 

 

Pamięć zawodna, mówią, ale wrażenia miałem podobne sądząc po Twoim opisie 890'tek. 

 

Niedługo potem miałem chyba HP1000, zresztą te miałem kilka razy. Nie wiem za ile one były sprzedawane ale opakowanie produktu jako takiego pierwsza klasa, zresztą same słuchawki robiły wrażenie.

910-ki grały inaczej, były chude i bliskie, 890 miały obszerny baaasior. :) HP1000 dla mnie z kolei to tandeta straszna, ten jasny srebrny kolor i plastik,

na dodatek trzeszczący, i ostre krawędzie muszli. Dźwięk podobny do 910, ale już z świdrującą wyższą średnicą, blehh.. . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@neonlight no na mnie prawie na początku zabawy Philipsy HP1000 wywarły niemałe wrażenie. Teraz jak tak patrzę po zdjęciach to może faktycznie nie ma szału - ale samo to że tam się dostawało dość solidne pudło z wyściółką, gdzie np. sposób zapakowania takich Superluxów HD330 to zupełnie inna bajka. Z drugiej strony, patrząc po takich Ultrasone ED12, to może nie ma co się czepiać :D

 

Co do dźwięku, to ja zapamiętałem obie pary jako takie przyjemne miśki, bez szału ale też bez jakichś tanich chwytów rodem góra z wspomnianych Superluxów, wydawała mi się strasznie sztuczna i taka specyficzna, no ale co kto lubi. No ale nie będę się rozwodził zanadto, bo dawno je miałem i bez sensu czarować. 

 

Tak czy siak, żadne to killery, i z perspektywy czasu jak to się mówi nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Jak się na spokojnie zastanowić to mimo tych absurdalnych miejscami cen w audio to jednak dzisiejsze rozwiązania są w większości lepsze, ale mimo wszystko miło czasami powspominać jak to było i trochę z dystansem do tego wszystkiego podejść :)

 

P.S. Nie mówię o jakichś Soniaczach R10, YH-1000 czy innych Orfeuszach - chodzi mi o mniejszą egzotykę no i po prostu fajnie się bawić w to hobby :)

Edytowane przez Undertaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha.. szał to był wtedy, naście lat temu, ale zgodzę się z Tobą, że futerał miały konkretny, jak w HD600, tylko zamiast pianki aksamit, i to w jakiej cenie?! :)

Teraz Fidelio X2 za 1200zł nawet nie mają takiego.

 

Czy ja wiem, czy nie killer-y, na tamte czasy stały bardzo wysoko w notowaniach czasopism audiofilskich, 890-ki chyba nawet były wyżej, niż HD600 w niemieckim

Audio, czy Stereoplay, a to już nie przelewki wygrać na punkty, z takim przeciwnikiem. :D

 

Teraz są lepsze rozwiązania?! To znajdź mi proszę słuchawki do 500zł, takie wygodne i efektownie brzmiące, jak 890. Nie znajdziesz. :P

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, amrowek napisał:

A co , nie ma to jak kupić se nowe Nokie (hm czy aby na pewno nokia?):D:D:lol:

Nokia.JPG

 

nowoczesna, bez antenki wystającej, wyświetlacz z podświetleniem i do tego dotykowy, dotknąć można

 

najmodniejsza sygnatura analogowa bez techniczności, nieprzesadzony bas i łagodna góra

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, adriano2510 napisał:

Bardzo dobre słuchawki! Kupione, by mieć je u boku Clear czy takie "tymczasowe"?

Ether są bardziej relaksujące i rozrywkowe, tak że się będą fajnie uzupełnialy (choć nie są to wcale kompletnie przeciwległe bieguny) z Clear ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności