Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

9 hours ago, adriano2510 said:

ANANDA ❤️

 

IMG_0070.jpg

E397BDF9-3DC2-4278-95DA-3E4F471E6D5F.jpeg

Jakie inne słuchawki testowałeś? Co zostało na pobitym polu?

On 7/29/2018 at 5:45 PM, fallow said:

No cóż, przyszła czas na kolekcje lamp Telefunkena do lampowego konwertera USB -> SPDIF.

 

Telefunken E88CC, Telefunken EC86 oraz Telefunken EAA91 zastępują "standardowe" ruskie.

 

Teraz jeszcze ładna buda dla tego konwertera, audiofilskie kabelki i złącza i jest komplet. A konwerter to ukraiński Abbas Audio V2. Gośc w ogóle robi bardzo dobrej klasy projekty i sprzęt, szczególnie w oparciu o komponenty vintage i lampy. Nad lampowym zegarem pracował wiele lat i widać opłaciło się...

 

 

Untitled collage.jpg

Ile taki Abbas Audio V2 kosztuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Jakubas100 napisał:

Jakie inne słuchawki testowałeś? Co zostało na pobitym polu?

 

ANANDA pokonała tych zawodników:

-Focal Elear - tu w bezpośrednim starciu Focal odebrałem jako słuchawki pozbawione emocji oraz o gorszych technikaliach, dużo mniejszej scenie, nauszniki o klasę niżej

-AKG K812 - porównywalna rozdziałka, AKG to lepsza głębia, ale zdecydowanie mniejsza szerokość i mniej przyjemna w odbiorze barwa, mniej "czaru"

-Audeze LCD-2 - nie moje klimaty, choć mają swoje argumenty 

-Audeze LCD-XC

-Hifiman Sundara - brzmienie technicznie spoko, ale zestrojone fatalnie, żyletki i wykonanie słabe

-Sennheiser HD800/s

-Beyerdynamic T1v2

Dwa ostatnie tytuły może nie odstawały jakościowo z punktu widzenia technikaliów, ale odrażały mnie swoją pokręconą sygnaturą, z którą trzeba walczyć i prostować ją torem...a tor do nich będzie szczególnie drogi. Poza tym jestem fanem planaru, ma swój urok. Tamte(T1/HD800) to raczej przygodne nauszniki, które szybko zmęczą, znudzą...

-HE1000 mogę dopisać w "pewnym sensie". Uważam, że tu Anandom niedaleko do flagowca, a stanowią niewielki ułamek ceny i są łatwopędne. 

 

Z przegranych pojedynków przychodzą mi do głowy Ether Flow, ale to już dwukrotność ceny Anand ;) 

  • Like 1
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, adriano2510 said:

 

ANANDA pokonała tych zawodników:

-Hifiman Sundara - brzmienie technicznie spoko, ale zestrojone fatalalnie, żyletki i wykonanie słabe.

Toś mnie teraz zmartwił tymi "żyletkami", a podobno miały to być takie HE-X dla ubogich. :(

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Karmazynowy napisał:

Masz porównanie do Edition Xv2? Ponoć Amandy są bardziej szkliste na górze i już nie mają tak fajnego basu.

Mam porównanie tylko do He1000v2 i Sundara z Hifimana. Anandom dużo bliżej do tych pierwszych. Barwowo to praktycznie HEK, tylko o odrobinę gorszych technikaliach. Odważę się powiedzieć, że scena jest taka sama na szerokość, tylko głębia bardziej rozbudowana w HEK.

"Bardziej szkliste" to atut moim zdaniem! Czytałem, że zarzucano Edition X brak życia, werwy w szybszych gatunkach muzycznych. Ananda stały się bardziej uniwersalne i potrafią błysnąć detalem nigdy nie będąc ostrymi nausznikami, bez żadnych sybilantów. Mimo bycia jaśniejszymi dalej odbywa się czarowanie średnicą, jest ona nasycona, a bas potrafi uderzyć konkretnie :)  Są recenzje, które mówią, że Ananda są lepsze od HEX, w końcu są ich następcą... 

 

2 godziny temu, Jaworrr napisał:

Anandy czy Audeze bardziej dociążone? Scena dużo większa w Anandach? 

Audeze zdecydowanie bardziej są dociążone. Anandy mają wyrazistszą górę, bardziej detaliczne środkowe i górne pasmo, znacznie mniej basu oraz w Audeze LCD-2 powinien on być równiejszy.

Scena w moim odczuciu duuużo większa w Ananda, o bardzo wyraźnej gradacji planów, natomiast trudno mi powiedzieć gdzie źródła pozorne są większe. LCD grają "dużym dźwiękiem" pomimo, że scena na pozór nie jakaś ogromna.

 

41 minut temu, neonlight napisał:

Toś mnie teraz zmartwił tymi "żyletkami", a podobno miały to być takie HE-X dla ubogich. :(

Nieeeeeeee! Jeśli HEX są ciemniejsze, z mniejszą werwą niż Ananda to tutaj mamy do czynienia z zupełnie innymi słuchawkami. Ananda obok Sundara to były słuchawki dające bezdyskusyjnie więcej przyjemności z odsłuchu z bogatszą, bardziej nasyconą średnicą, lepszym i większym basem oraz bardziej rozdzielczym każdym pasmem. 

Co nie zmienia faktu, ze Sundara mają KOZACKĄ szczegółowość w swojej cenie. W środku siedzą dobrej jakości drivery, ale strojone są na ostro, na sybilizowanie, kłucie najwyższą górą. Ble :( 

Edytowane przez adriano2510
  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Jakubas100 napisał:

Ile taki Abbas Audio V2 kosztuje?

 

https://www.ebay.pl/itm/173578890662?ViewItem=&item=173578890662

 

Tylko nastaw się na czekanie tak z miesiąc. One są robione na zamówienie... ale warto i polecam :) 

 

Edytowane przez The Grand Wazoo
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 hours ago, adriano2510 said:

 

ANANDA pokonała tych zawodników:

-Focal Elear - tu w bezpośrednim starciu Focal odebrałem jako słuchawki pozbawione emocji oraz o gorszych technikaliach, dużo mniejszej scenie, nauszniki o klasę niżej

-AKG K812 - porównywalna rozdziałka, AKG to lepsza głębia, ale zdecydowanie mniejsza szerokość i mniej przyjemna w odbiorze barwa, mniej "czaru"

-Audeze LCD-2 - nie moje klimaty, choć mają swoje argumenty 

-Audeze LCD-XC

-Hifiman Sundara - brzmienie technicznie spoko, ale zestrojone fatalnie, żyletki i wykonanie słabe

-Sennheiser HD800/s

-Beyerdynamic T1v2

Dwa ostatnie tytuły może nie odstawały jakościowo z punktu widzenia technikaliów, ale odrażały mnie swoją pokręconą sygnaturą, z którą trzeba walczyć i prostować ją torem...a tor do nich będzie szczególnie drogi. Poza tym jestem fanem planaru, ma swój urok. Tamte(T1/HD800) to raczej przygodne nauszniki, które szybko zmęczą, znudzą...

-HE1000 mogę dopisać w "pewnym sensie". Uważam, że tu Anandom niedaleko do flagowca, a stanowią niewielki ułamek ceny i są łatwopędne. 

 

Z przegranych pojedynków przychodzą mi do głowy Ether Flow, ale to już dwukrotność ceny Anand ;) 

Dzięki za zestawienie. Chętnie w przyszłości jeszcze usłyszałbym porównanie Anandy do Arya.

3 hours ago, The Grand Wazoo said:

 

https://www.ebay.pl/itm/173578890662?ViewItem=&item=173578890662

 

Tylko nastaw się na czekanie tak z miesiąc. One są robione na zamówienie... ale warto i polecam :) 

 

Jeśli wpływa na SQ choć w połowie tego jak wygląda to już byłoby nieźle :)

3 hours ago, The Grand Wazoo said:

 

https://www.ebay.pl/itm/173578890662?ViewItem=&item=173578890662

 

Tylko nastaw się na czekanie tak z miesiąc. One są robione na zamówienie... ale warto i polecam :) 

 

Widzę, że podłączenie kabelka coaxial to już partyzantka na całego... Do jakiego DAC'a podłączasz to później?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edition X mają Ultra Thin Diaphragm

Ananda mają NEO supernano Diaphragm

HE1000, HE1000se, Arya mają Nanometer Thickness Diaphragm

 

Wydają się szybsze, bo są jaśniejsze i mają szczuplejszy bas.

Ale to nie jest różnica dzień i noc, tylko lekka zmiana tonalności.

 

Anandom do HE1000 trochę brakuje, znacznie bliżej są Araya, które to wydają mi się następcą Edition X. IMO Anandy stoją z boku ED-X.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Compton napisał:

Wydają się szybsze, bo są jaśniejsze i mają szczuplejszy bas.

Ale to nie jest różnica dzień i noc, tylko lekka zmiana tonalności.

Anandom do HE1000 trochę brakuje, znacznie bliżej są Araya, które to wydają mi się następcą Edition X. IMO Anandy stoją z boku ED-X.

Przez następcę nie miałem na myśli, że są lepsze, a są nowym modelem marki o tej samej klasie dźwięku (już nie wdając się w szczegóły konstrukcji przetworników), ale cena wskazywałaby, że jednak są niżej. Dlatego uważam, że są bardzo atrakcyjną i opłacalną propozycją. Recenzenci za granicą najczęściej Anandy nazywają Edition-X v3. Sam Hifiman nie określił konkretnie który model jest czyim następcą, więc tu dużo pozostawiamy do własnej interpretacji. Jednak trzeba powiedzieć, że modernizacja charakterystyki HEX'ów nazwana Anandą ma więcej zwolenników niż przeciwników.

 

4 godziny temu, greg_jg napisał:

To chyba mocno zależy od "cech osobniczych", ponieważ mnie nic "nie tnie".

Oczywiście tu się o preferencje rozchodzi, ale chciałem też nakreślić różnice Sundar względem Ananda. Te drugie są znacznie łagodniejsze w górnych rejestrach.

 

Edytowane przez adriano2510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dj1978 napisał:

 

Prawdziwa łamigłówka, żeby rozpakować słuchawki i stojak, ale widzę udało się😉

 Jeżeli chodzi o rozpakowanie to nie jest tak źle gorzej poskładać z powrotem same pudelku :).

 

Majkel-co masz na myśli pisząc o o jedynej słusznej firmie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności