Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Name44 napisał:

Od kilku godzin już na stałe w moim torze słuchawkowym. Po kilku dniach testów wiedziałem że wróci. Dla mnie, brzmieniowe mistrzostwo świata. Oto IC, który zakończył dość długi okres dopieszczania systemu. Więcej o tym jak brzmi za jakiś czas w odpowiednim wątku. Pokrótce, to bardzo naturalne, dość dynamiczne i perfekcyjne granie. Ciepłe, bardzo muzykalne i wciągające. Niezwykle przyjemne, z mnóstwem niemęczącej mikrodynamiki i smaczków o lampowym rodowodzie. Czapki z głów!

 

Oto on, Argentum SCG-7,5/3/4E Gold Spektrum z serii Extreme...

 

 

   

_DSC9080ok.jpg

 

 

Trzeba przyznać, że prezentuje się  ładnie... Porwałeś się na nówkę sztuke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Name44 napisał:

Od kilku godzin już na stałe w moim torze słuchawkowym. Po kilku dniach testów wiedziałem że wróci. Dla mnie, brzmieniowe mistrzostwo świata. Oto IC, który zakończył dość długi okres dopieszczania systemu. Więcej o tym jak brzmi za jakiś czas w odpowiednim wątku. Pokrótce, to bardzo naturalne, dość dynamiczne i perfekcyjne granie. Ciepłe, bardzo muzykalne i wciągające. Niezwykle przyjemne, z mnóstwem niemęczącej mikrodynamiki, smaczków i obłędnej separacji o lampowym rodowodzie. Czapki z głów!

 

Oto on, Argentum SCG-7,5/3/4E Gold Spektrum z serii Extreme...

 

 

   

 


Macieju gratuluję zakupu tak dobrego kabla. W twoim systemie się sprawdził doskonale, dodał rozdzielczości, szczegółowości, ale także nasycenia i separacji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, audionanik napisał:

Piękny.

Przypomina kunsztowny amulet wykonany przez potężnego szamana w celu zjednania sobie przychylności Audiofilskich Bogów.

Gratulacje. (Kuna, ile kosztował?)

 

Bodaj 2,5k za 0,6m.

  • Haha 4
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Name44 napisał:

Od kilku godzin już na stałe w moim torze słuchawkowym. Po kilku dniach testów wiedziałem że wróci. Dla mnie, brzmieniowe mistrzostwo świata. Oto IC, który zakończył dość długi okres dopieszczania systemu. Więcej o tym jak brzmi za jakiś czas w odpowiednim wątku. Pokrótce, to bardzo naturalne, dość dynamiczne i perfekcyjne granie. Ciepłe, bardzo muzykalne i wciągające. Niezwykle przyjemne, z mnóstwem niemęczącej mikrodynamiki, smaczków i obłędnej separacji o lampowym rodowodzie. Czapki z głów!

 

Oto on, Argentum SCG-7,5/3/4E Gold Spektrum z serii Extreme...

  

 

Jest w czym przebierać w tych rewirach cenowych, przeceny używek wyższego pułapu cenowego, itp. Argentum to jest pewniak, czy były jakieś dylematy przed wyborem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za dobre słowo i uznanie, w szczególności Michałowi i @D@rkSid3 za utwierdzenie we wstępnej decyzji i wspólnym słuchaniu 🙂 Faktycznie, kabel prezentuje się świetnie, bardzo stylowo i ekskluzywnie. Minusem jest sztywność samego kabla. Nie łatwo go ułożyć

Czy były jakieś dylematy...hmmm, wypożyczyłem kilka IC w zbliżonej i nieco większej cenie. Większość miedz lub mieszanki oraz dwa srebrne. Zarówno uznanych firm jak i DIY. Nie będę wymieniał firm ale co mogę powiedzieć...wszystkie zagrały w nieco zbliżony sposób, średnio lub kiepsko. Żaden w sposób wybitny w moim torze. Argentum zabłyszczał i zagrał tak jak tego chciałem pomimo, że nic a nic o tym kablu nie wiedzialem. Każdy IC odsłuchiwany po Argentum tylko utwierdzał mnie w podjętej już w myślach decyzji. Dodam, że tak krytykowane AKG 812 grają w sposób do nich nie podobny. Grają ciepło, nastrojowo i duużym dźwiękiem.

Łącznie to już mój czwarty kabel od Argentum, doskonale sprawdzały się w systemie stereo jak i ze słuchawkami. Te najtańsze w ofercie jak i znacznie droższe. Tak jak napisał @dj1978 Argentum to pewniak. Chyba mało kto się zawiedzie na kablach od Pana Ryszarda. Więcej postaram się napisać za kilka dni w odpowiednim wątku a zainteresowanym mogę przynieść go na jakieś spotkanie w AM o ile chłopaki nie będą mieli nic przeciwko 🙂

Edytowane przez Name44
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, The Grand Wazoo napisał:

 

Nie no, tych GEC to Tobie zazdroszczę... :) 

Polawalem od kilku lat na parke w takim stanie. O te GECe jest naprawde ciezko :) tanie tez nie byly.

 

No ale jak ta rodzina Cie interesuje to mam 2 pary Tung Soli 5998, jedna moge odpuscic. Mam jeszcze Tung Sole 7236 ktorych rowniez nie potrzebuje bo nie mam i nie planuje obecnie niskoohmowuch sluchawek, natomiast OTL z 7236 ma taka impedancje wyjsciowa i DF ze napedza calkiem niezle nawet 32 Ohmowce. Uzywalem takiej kondiguracji z Grado oraz nawet 25 Ohmowe TH900 nie mialy przewalonego basu co oczywiscie mialo miejsce na dowolnych innych lampach mocy z tej rodziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, blackromek napisał:


Gdzie trafiłeś te bendixy

Ebay. Mam taki nawyk ze ustawicznie szukam ciekawych lamp czy kabli. Raz na jakis czas udaje mi sie trafic perelki. Ostatnio akurat tak sie dziwnie zlozylo ze byl wysyp wiec nie zmarnowalem tych okazji.

 

Od jakiegos czasu gdy wiecej firm zaczelo robic sprzet na 6AS7 i 6080 ceny bardzo poszly w gore.

 

Pamietam gdy para TS 5998 chodzila po 80 USD. Dzisiaj 300..350 to normalna cena.

 

GEC 6AS7G chodzily po 160 USD a dzisiaj 600..800 USD w zaleznosci od stanu.

 

Bendixy 6080WB ostatnio sprzedawaly sie rowniez za ponad 500 USD za pare.

 

Ogolnie lampy to bardzo dobra inwestycja. Jest ich coraz mniej i ceny ida tylko i wylacznie w gore :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ultrasone Signature Pro z wyprzedaży w VoiceShopie - bo wbrew pozorom Hawki i T1.2 wcale nie są od siebie tak różne. A przynajmniej w kwestii (braku) podkolorowania brzmienia. 

 

A tutaj barwy jak z bajki, poszczególne zakresy spektrum ze sobą nie walczą, słuchawki wybitnie spójne i muzykalne, do tego bas Ultrasone - choć podobno to i tak tylko przedsmak tego co ewentualnie jest w Tribute 7 - i na pewno nie ma go tak dużo jak w PRO900. Te ostatnie bardziej przypominają T1v2 (ale pojechane do kwadratu czy tam sześcianu), USP to zupełnie co innego. Wyjątkowo wygładzone brzmienie bez jakiejkolwiek ostrości, żadnych sybilantów. 

 

Polecam. 

58-74_ks2012_UltrasoneSignaturePro.jpg

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.07.2018 o 21:55, fallow napisał:

No ale hitem jest totalnie lampowy konwerter cyfrowy USB -> SPDIF Abbas Audio. Mam obecnie M2Techa Hiface Evo Two, rownież testowałem naprawdę dużo tych przetworników i jest to pierwszy który jest w stanie M2Techowi zagrozić. Ciekawe kto wyjdzie z tego pojedynku lepiej. Przestrzen, holografia, muzykalnosc juz na poczatku bez wygrzewania na pewno na plus dla Abbasa, czas pokaze. Trzeba mu jakas ladna bude zlozyc. Poki co zaden inny konwerter tak organicznie nie gral. Ciekawa filozofia.

20180722_214612.jpg

 

 

Zainspirowany... nabyłem drogą kupna.

 

 

Abassaudio.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2018 o 19:11, fallow napisał:

 

Ogolnie lampy to bardzo dobra inwestycja. Jest ich coraz mniej i ceny ida tylko i wylacznie w gore :)

Bylbym jednak ostrozny w takich twierdzeniach. O ile jestes jakims uznanym, pewnym zrodlem to kupione lampy nie straca od razu po zakupie na wartosci. Jesli jestes kolesiem co sobie kupil 5 par fajnych lamp dla testow to juz mozesz miec problem z odzyskaniem zainwestowanych funduszy, zwlaszcza jak nie jestes w stanie udokumentowac/potwierdzic ich parametrow.

Poza tym tutaj dzialaja prawa rynku. Ceny lamp nie moga rosnac bez konca, bo im wyzsze ceny tym bardziej oplacalny biznes na produkcje nowych, a nowe lampy sa coraz lepsze. Na stare lampy bedzie istnial tylko rynek kolekcjonerski, gdzie kupione lampy pewnie nawet nie beda zakladane do sprzetu, a beda wisialy w gablocie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności