Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

57 minut temu, majkel napisał:

D8000 są opisywane jako łatwe w napędzaniu, a ich dźwięk jest, nazwijmy to, uniwersalny. Stąd nie da się chyba źle trafić szukając wśród klasowych wzmacniaczy. Z drugiej strony - może się wydawać, że jak jest super, to lepiej już być nie może. Tymczasem, jak się nie sprawdzi i nie porówna, to nie posiądzie się wiedzy, co się podoba najbardziej. ;) Przy cenie tych FAD pieniądze przeznaczone na ewentualne podróże poznawcze to i tak będzie malutki przyczynek do kosztu całego systemu słuchawkowego.

Tak, trudno się nie zgodzić.  :)

podróże poznawcze to ułamek wartości toru.

Gorzej z czasem na to wszystko. 

Mieszkam na północy Polski, więc musiałbym się tłuc 10h pociągiem w jedną stronę by sprawdzić jednego klocka, bo zwyczajowo wszystkich które chciałbym sprawdzić w jednym miejscu nie ma, tudzież są niedostępne. 

Z drugiej strony nie mam aż takiej gotówki żeby za kaucją wziąć jednocześnie 5 wzmacniaczy i 5 daców i wszystko jednocześnie porównać.  

Nikt nie mówił, że będzie łatwo.  :)

dlatego wolę dopytać kogoś bardziej obeznanego lub posiadacza tych nauszników by zawęzić zakres poszukiwań.  :)

Póki co wizję mam taką: Final D8000 + Euforia/Trilogy 933 + Exogal Comet Plus/ Audio-GD R7 (ver.2018).

Dac przy okazji do elektrostatów.  

Dzięki za odpowiedzi.  

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@dj1978 Po pierwsze gratuluje zakupu bo to wyjątkowe słuchawki. Słuchałem ich już kilka razy i zawsze wywierały obłędne wrażenie. Niestety nigdy w swoim torze. Od pewnego czasu są na moim celowniku audiofilskim 🙂 Może w przyszłym roku🤔 Jedno mi w nich nie pasowało, dość lekkie trzymanie na głowie. Wystarczyło, że lekko przekręciłem/pochyliłem głowę a słuchawki dosłownie zsuwały mi się z głowy. Czy podobny efekt występuje w zupełnie nowym egzemplarzu?

Na koniec, dla mnie ważne pytanie. Czy miałeś okazję posłuchać ich z lampą? Jeśli tak to z jaką i jakimi efektami?

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Name44 napisał:

 

@dj1978 Po pierwsze gratuluje zakupu bo to wyjątkowe słuchawki. Słuchałem ich już kilka razy i zawsze wywierały obłędne wrażenie. Niestety nigdy w swoim torze. Od pewnego czasu są na moim celowniku audiofilskim 🙂 Może w przyszłym roku🤔 Jedno mi w nich nie pasowało, dość lekkie trzymanie na głowie. Wystarczyło, że lekko przekręciłem/pochyliłem głowę a słuchawki dosłownie zsuwały mi się z głowy. Czy podobny efekt występuje w zupełnie nowym egzemplarzu?

Na koniec, dla mnie ważne pytanie. Czy miałeś okazję posłuchać ich z lampą? Jeśli tak to z jaką i jakimi efektami?

 

Pzdr

To już tylko krótko, żeby nie obciążać tego wątku. Słucham 99% na leżąco i nie odczuwam żadnego dyskomfortu. Obracać głową można bez problemu. Przechalając do przodu głowę opierają się nieco na uszach, ale nie mam potrzeby wykonywać takich ruchów. Jeśli chodzi o lampy niestety się nie mam doświadczeń. Chyba najprędzej P.Ryka coś odpowie.

Edytowane przez dj1978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem D8000 na lampach jakiś czas u siebie (Cayin HA 1A MK2). Przyznaje, że słuchawki zrobiły wtedy na mnie wrażenie, ale trochę inne niż to o których najczęściej czytam. Finale zagrały bardzo dobrze od średnicy w dół. To był dla mnie najbardziej rozdzielczy bas jaki chyba słyszałem. Bardzo duża scena i tak jak pisał @dj1978 bryły instrumentów robią wrażenie (porównywałem ze wszystkim co mam). To co mi się najbardziej nie spodobało to przygaszona góra, której nigdy nie nazwałbym otwartą. Oczywiście można by się zasugerować, że to wina lampy albo akurat tego wzmaka, gdyby nie to, że inne słuchawki nie mają na nim takiej przypadłości, natomiast Finale miały za to taką samą przypadłość na Cayin IHA-6 i na NFB 28.38, gdzie oba zmaki potrafią dać na górze mnóstwo szczegółów. W jednym z wątków @saudio zasugerował mi, że fabryczny kabel nie jest najlepszy, co odebrałem jako możliwy powód takiego stanu rzeczy. No cóż, za niedługi czas, jak skompletuje nowy tor, do Finali podejde raz jeszcze, ostatni . Jak one na nim nie zagrają to się poddaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, lsd napisał:

Grałem D8000 na lampach jakiś czas u siebie (Cayin HA 1A MK2). Przyznaje, że słuchawki zrobiły wtedy na mnie wrażenie, ale trochę inne niż to o których najczęściej czytam. Finale zagrały bardzo dobrze od średnicy w dół. To był dla mnie najbardziej rozdzielczy bas jaki chyba słyszałem. Bardzo duża scena i tak jak pisał @dj1978 bryły instrumentów robią wrażenie (porównywałem ze wszystkim co mam). To co mi się najbardziej nie spodobało to przygaszona góra, której nigdy nie nazwałbym otwartą. Oczywiście można by się zasugerować, że to wina lampy albo akurat tego wzmaka, gdyby nie to, że inne słuchawki nie mają na nim takiej przypadłości, natomiast Finale miały za to taką samą przypadłość na Cayin IHA-6 i na NFB 28.38, gdzie oba zmaki potrafią dać na górze mnóstwo szczegółów. W jednym z wątków @saudio zasugerował mi, że fabryczny kabel nie jest najlepszy, co odebrałem jako możliwy powód takiego stanu rzeczy. No cóż, za niedługi czas, jak skompletuje nowy tor, do Finali podejde raz jeszcze, ostatni . Jak one na nim nie zagrają to się poddaje.

Jest jeszcze duże prawdopodobieństwo, że słuchałeś nie wygrzanych. Na początku góra rzeczywiście wydawała się przygaszona, po min. 30 godz grania pięknie się rozciąga i jest perfekcyjnie czysta. Na ale u mnie gra na tranzystorze.

Edytowane przez dj1978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, dj1978 napisał:

Jest jeszcze duże prawdopodobieństwo, że słuchałeś nie wygrzanych. Na początku góra rzeczywiście wydawała się przygaszona, po min. 30 godz grania pięknie się rozciąga i jest perfekcyjnie czysta. Na ale u mnie gra na tranzystorze.

Możliwe faktycznie, że nie były wygrzane, ale niemożliwe, by miały wtedy mniej niż 100 godzin :) A IHA-6 i NFB 28.38 to tranzystory. Z reszta, później słuchałem ich jeszcze na innych konfiguracjach, choć nigdy na lepszej lampie i nigdy na Sonic Pearl.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, lsd napisał:

Możliwe faktycznie, że nie były wygrzane, ale niemożliwe, by miały wtedy mniej niż 100 godzin :) A IHA-6 i NFB 28.38 to tranzystory. Z reszta, później słuchałem ich jeszcze na innych konfiguracjach, choć nigdy na lepszej lampie i nigdy na Sonic Pearl.

No to, zeby już nie brnąć w ślepy zaułek, możliwie że inaczej interpretujemy górę🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_0328.JPG

 

Powyższa sytuacja to wina kolegów, którzy w "Obrazkach z Wystawy" wspomnieli o wzmakach firmy Erzetich, ale nie zająknęli się ma temat brzmienia.

Se sam nie kupisz, to się nie dowiesz, kuna. Pierwsze dźwięki jeszcze zimnego (z dworu) pokazują, że lipna jest tylko obudowa i zwiastują dłuższą przyjaźń. Ciekawe czy się u mnie utrzyma:D.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, audionanik napisał:

IMG_0328.JPG

 

Powyższa sytuacja to wina kolegów, którzy w "Obrazkach z Wystawy" wspomnieli o wzmakach firmy Erzetich, ale nie zająknęli się ma temat brzmienia.

Se sam nie kupisz, to się nie dowiesz, kuna. Pierwsze dźwięki jeszcze zimnego (z dworu) pokazują, że lipna jest tylko obudowa i zwiastują dłuższą przyjaźń. Ciekawe czy się u mnie utrzyma:D.

 

To się proszę zająknij jak to brzmi :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, The Grand Wazoo napisał:

 

To się proszę zająknij jak to brzmi :)

Pierwsze wrażenia pokrywają się z opisem samego producenta; jak nigdy chyba:woot::

"Character: Silky neutral, slightly warm".

Spokój, kultura, rozdzielczość, porządek, dobra holografia; czuć klasę - Słoweniec na pewno nie jest z pierwszej łapanki. Sobie pogra więcej to pogadamy...

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atomic Floys SuperDarts Titanium

9mm dynamik + armatura

Pierwszy od dawna zakup słuchawkowy.. Tak z ciekawości :) 

 

Znalezione obrazy dla zapytania atomic floyd superdarts titanium

 

Dość pozytywne zaskoczenie - duża scena, zwłaszcza szerokość robi wrażenie; detale i rozdzielczość na wysokim poziomie; basu sporo, ale mniej niż się spodziewałem (niestety bardziej w kierunku midbasu niż subbasu). Wyższa średnica i wysokie przypominają mi trochę Hifimany re400/re600, ale Superdarts mają pełniejszy, mniej analityczny dźwięk.

Wyższa średnica zbyt metaliczna i cyfrowa jak na mój gust, ale ja generalnie za V-kami nie przepadam, a to częsta ich przypadłość.

 

Stosunek zapłaconej ceny do jakości bardzo wysoki :)

Co ciekawe iPhone'owy pilot sprawia, że na takim Shanlingu M0 czy Xperii X nie działają bez adaptera (adapter 4pin na 3pin). Note 9 bez problemu je rozpoznaje.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, audionanik napisał:

IMG_0328.JPG

 

Powyższa sytuacja to wina kolegów, którzy w "Obrazkach z Wystawy" wspomnieli o wzmakach firmy Erzetich, ale nie zająknęli się ma temat brzmienia.

Se sam nie kupisz, to się nie dowiesz, kuna. Pierwsze dźwięki jeszcze zimnego (z dworu) pokazują, że lipna jest tylko obudowa i zwiastują dłuższą przyjaźń. Ciekawe czy się u mnie utrzyma:D.

Gdzie kupiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, chico99 napisał:

 

Ale brzydal ...

No co mam napisać!? Może sprzeda niedługo.

Szybciej nerkę sprzedam, ale jak nie zrobiłem tego przez trzydzieści lat... ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vaiet w tym hobby święta trwają cały rok, nie ma co się oszukiwać. :D

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności