Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, audionanik napisał:

Co to?

Shanling M0

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu zrobiłem porządek z przewodami. Następne od @Jimmi Dragon , gość robi dobrą robotę i należy się duży szacunek.

Rca w końcu mi podpasowały:) i do szczęścia potrzebne będą xlr-y.

 

 

IMG_20181019_163121.thumb.jpg.faaf9e1a597039e69decd5bf0533ca77.jpg

 

 

IMG_20181019_163223.jpg

Edytowane przez szugary68
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem by kupić mini komputer,  daca itd by zrobić sobie mini wieże, ale zdobyłem ibasso dx 150 :D . Te kolumienki bardzo fajnie reagują na EQ.
 

IMG_20181023_180217.jpg

Edytowane przez music hunter
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesień, wyszedłem z planem by kupić tylko coś (AMJ) do posłuchania wieczorem przy gorącej herbacie... A skończyło się jak widać ?

No i wiatr wieje, zimno w uszy, to znalazłem nauszniki. Grzeją się na kabelku, zobaczymy co potrafią...

focal.jpg

plytki.jpg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie zakup, ale konkretne pytanie o cenę, bo żal mi dupsko ściska, a chciałem kupić. Miałem kiedyś JVC HA-SZ2000 w świetnym stanie, które kupiłem w fajnej cenie i fajnej cenie sprzedałem. Sprzedałem je z finansowego musu z wielkim żalem pod koniec 2015 za coś około 700zł i kilku forumowych "januszów" mówiło mi, że za tyle nie pójdą, bo zdarzały się wtedy tańsze używki (te bardziej zużyte nawet za 500-600zł). Na ebay importy też szły w granicach 700-800zł + wysyłka z Japonii i opłaty celne. Czy te słuchawki zostały gdzieś publicznie spalone, że stały się białym krukiem w kosmicznej cenie? Czaiłem się na nie ponownie nawet biorąc je na raty, ale obecna cena to jakiś kosmos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, sn4ke napisał:

W sumie nie zakup, ale konkretne pytanie o cenę, bo żal mi dupsko ściska, a chciałem kupić. Miałem kiedyś JVC HA-SZ2000 w świetnym stanie, które kupiłem w fajnej cenie i fajnej cenie sprzedałem. Sprzedałem je z finansowego musu z wielkim żalem pod koniec 2015 za coś około 700zł i kilku forumowych "januszów" mówiło mi, że za tyle nie pójdą, bo zdarzały się wtedy tańsze używki (te bardziej zużyte nawet za 500-600zł). Na ebay importy też szły w granicach 700-800zł + wysyłka z Japonii i opłaty celne. Czy te słuchawki zostały gdzieś publicznie spalone, że stały się białym krukiem w kosmicznej cenie? Czaiłem się na nie ponownie nawet biorąc je na raty, ale obecna cena to jakiś kosmos.

Na alledrogo sa od ok 10 mc dostepne uzywki za cene ktora i dla mnie jest kosmiczna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, sn4ke napisał:

W sumie nie zakup, ale konkretne pytanie o cenę, bo żal mi dupsko ściska, a chciałem kupić. Miałem kiedyś JVC HA-SZ2000 w świetnym stanie, które kupiłem w fajnej cenie i fajnej cenie sprzedałem. Sprzedałem je z finansowego musu z wielkim żalem pod koniec 2015 za coś około 700zł i kilku forumowych "januszów" mówiło mi, że za tyle nie pójdą, bo zdarzały się wtedy tańsze używki (te bardziej zużyte nawet za 500-600zł). Na ebay importy też szły w granicach 700-800zł + wysyłka z Japonii i opłaty celne. Czy te słuchawki zostały gdzieś publicznie spalone, że stały się białym krukiem w kosmicznej cenie? Czaiłem się na nie ponownie nawet biorąc je na raty, ale obecna cena to jakiś kosmos.

Też je miałem pewien czas.

Trochę JVC nie wyszły, bo plan był sprzedać je tłumkowi hi-res, a najbardziej użytek z nich zrobili fani mega basu i equalizerów. To w połączeniu z mało premium plastikową, skrzypiącą i łamiącą się konstrukcją przesądziło sprawę.

W ówczesnych cenach już ich raczej nie znajdziesz, bo są mniej dostępne (czy wycofane nie wiem). Z Japonii można zrobić import w granicach 1000-1200zł i to chyba najlepsza/najtańsza opcja. Ewentualnie na head-fi czasami uda się trafić ofertę, no ale koszta wysyłki z USA są kosmiczne. Tego pana z allegro proponowałbym zignorować, jego oferta za używki to już przegięcie. Te słuchawki mogą się podobać, ale realistycznie powinny chodzić w granicach 700zł za nówki i wtedy byłby może na nie zbyt.

 

Wciąż są osiągalne JVC HA-S680 i tych bym proponował spróbować, przetwornik w tej samej technologii, ale znacznie bardziej udany model.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, wegiel21 napisał:

Na alledrogo sa od ok 10 mc dostepne uzywki za cene ktora i dla mnie jest kosmiczna :)

Chyba raczej komiczna xD

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komiczna na pewno tak. Gość bazuje na tym, że jego oferta jest jedyna. Jak sprzedawałem swoje Grado SR325is, to wtedy też był wysyp Gradosów w dobrych cenach, a teraz totalna lipa, a trochę za nimi tęsknię.

 

Wykonanie JVC dupska nie urywało, ale były dosyć wygodne mimo, że przez ten zintegrowany subwoofer były sporawe i ciężkie. Co do samego dźwięku to stockowo nie urywał dupska, ale po lekkiej zabawie EQ wyrywał z kapci - najbardziej podatne na EQ słuchawki jakie miałem i zaskakująco jasna sygnaturka jak na "basowe potwory", które zazwyczaj mulą ciepłą kluchą.

 

Zdaje się, że JVC już jakiś czas temu wyszło z Polski, więc ich segment premium również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co to poczułem zapach stęchlizny w mieszkaniu po powrocie z pracy, ale zakładam, że to ten zapach vintage o który się rozchodzi. ?

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności