Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

No to przyszedł czas na zrobienie fakultetu ze szkoły Grado?, kupione od okolicznego forumowicza.

Nie widać tego na zdjęciu ale kabel jest imponujących rozmiarów, jak i oczywiście przestrzeń wraz z całym brzmieniem.

Będzie alternatywa dla zamkniętych XC jak zostanę chwilę sam w domu?

 

20180624_133917.jpg.74e0c6de156e24c3b998e68ac60fd1bb.jpg

 

 

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, majkel napisał:

Gratuluję wyboru. Niemniej jacka to bym raczej wymienił na złoconego. Rod ogólnie brzmi trochę dziwnie, no ale może akurat się to wszystko spasuje.

Zostawie jacka na razie bo wszystko pasuje, zresztą z Soniciem musi pasowac?

Edytowane przez dj1978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, greg_jg napisał:

Ostatnie zakupy do muzycznej kolekcji - z pierwszych edycji (przed remasterami).

 

Sade.jpg

Miłego słuchania :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, majkel napisał:

Aha, czyli temat masz sprawdzony na własnym podwórku? :)

Tak jest? Znałem trochę historię Twojego swatania Sonica z Grado i teraz mogę się przekonać, że to dobrane małżeństwo?

Edytowane przez dj1978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, decees napisał:

@greg_jg była jakaś promka, czy tak Cię naszło :D

 

Ostatnio naszła mnie większa "ochota" na Sade, więc zacząłem rozglądać się po naszych sklepach za jakimiś promocjami, a że swego czasu, przy "głębszym" wejściu w świat audio trafiłem na materiał dotyczący loudness war, w tym na stronę http://dr.loudness-war.info , gdzie ludzie wrzucają przetestowane przez siebie pod kątem dynamiki różne albumy...zabrałem się za szukanie i porównywanie...i tak dla przykładu:

Sade - Diamond Life oryginalny materiał z 1984 roku dynamika albumu: 15, ten sam album, ale remaster (dostępny obecnie w sklepach), dynamika: 9...więc odpaliłem serwisy aukcyjne w poszukiwaniu starszych płyt w dobrym stanie, no i się udało. Bo nie dość, że płyty i okładki są świetnie zachowane (dokupiłem tylko nowe pudełka, za które i tak dostałem zwrot w całości, bo część została uszkodzona podczas transportu, a całych nie musiałem oddawać) to zaoszczędziłem trochę pieniędzy kupując używane zamiast nowych. Teraz płyty
cieszą ucho w słuchawkach i oko na półce :)

 

Obecnie szukam płyt, które: mają dobrą dynamikę, dobrą cenę i są w bardzo dobrym stanie. Oczywiście w grę wchodzą tylko starsze używki...no chyba, że na jakiejś płycie zależy mi specjalnie, to wtedy nie patrzę na nic :rolleyes:

 

 

47 minut temu, neonlight napisał:

Babeczkę poznał i grę wstępną będzie robił :D.

 

Znał już wcześniej, ale i tak warto było :P

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, dj1978 napisał:

No to przyszedł czas na zrobienie fakultetu ze szkoły Grado?, kupione od okolicznego forumowicza.

Nie widać tego na zdjęciu ale kabel jest imponujących rozmiarów, jak i oczywiście przestrzeń wraz z całym brzmieniem.

Będzie alternatywa dla zamkniętych XC jak zostanę chwilę sam w domu?

 

 

Ha, mam nadzieje ze beda Ci sluzyc jeszcze dlugie lata, bo GS1000 coz, sa zjawiskowo jedyne :) A pisze to bo sam kawal zycia i toru z nimi przeszedlem, od milosci przez nienawisc po znow milosc, happy end.

 

Ja bynajmniej swojej przygody z Grado nie koncze a wlasciwie nabywam jeszcze dwa inne modele tej manufaktury.

 

Ten wtyk to kwestia gustu, jedni ten rod lubią inni nie, ja uważam że jest całkiem dobry ale najbardziej jednak lubię dobre srebro i złoto. szkoda ze nie ma takiego wyboru wtykow sluchawkowych jak chociazby RCA.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, fallow napisał:

 

Ha, mam nadzieje ze beda Ci sluzyc jeszcze dlugie lata, bo GS1000 coz, sa zjawiskowo jedyne :) A pisze to bo sam kawal zycia i toru z nimi przeszedlem, od milosci przez nienawisc po znow milosc, happy end.

 

Ja bynajmniej swojej przygody z Grado nie koncze a wlasciwie nabywam jeszcze dwa inne modele tej manufaktury.

 

Ten wtyk to kwestia gustu, jedni ten rod lubią inni nie, ja uważam że jest całkiem dobry ale najbardziej jednak lubię dobre srebro i złoto. szkoda ze nie ma takiego wyboru wtykow sluchawkowych jak chociazby RCA.

Coraz bardziej mnie pochłaniają te Grado, ciężko się od nich oderwać. Bardzo fajna odmiana względem LCD-XC, które sobie pewnie trochę odpoczną (chociaż zostają bo i tak muszą jako zamknięte, poza tym są nadal świetne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fallow @dj1978   U mnie mieszkały czikenowe GS-y przez jakiś czas też przekablowane alo, tylko z jackiem złoconym...ale kurczę miały nr346 he he, a może to te, tylko mi pierwsza cyfra się zapomniała:D? To były szalone słuchawki potrafiły coś zagrać genialnie, zjawiskowo, by za chwilę co innego skaszanić; no i szybko mnie męczyły; nie tylko sam słuch le i emocjonalnie.

GS1000 od Rezystora były już "i" ; mniej męczyły, ale też dawały czadu, mieszanka funu, zniekształceń, wulkanu emocji, loudnesu ale i magii oraz klasy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie te Grado to kwintesencja emocji. Oprócz Sonica mam mocno pokombinowany tor w stronę muzykalności i nasycenia. Bez tego mogłoby być trochę za jasno (ale to się tyczy nie tylko Grado). Jest mniej zagęszczenia w brzmieniu niż w XC, ale go nie brakuje. Co mnie zaskakuje a nawet zdumiewa to bas, niżej schodzi niż w XC, z niesamowitym kopnięciem. 

Edytowane przez dj1978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, decees napisał:

@greg_jg szacun za rozkminkę i podkręcenie tej stronki chociaż w sumie nie korzystam z CD (brak transportu) to zawsze podejrzewałem że niektóre albumy są nagrane "za cicho" i teraz wszystko jasne :)

 

Pod względem zakupowym strona jest fenomenalna - bardzo dużo wpisów, często również szczegółowych - nazwa, rok wydania, wydawnictwo, numer katalogowy, czasem również kod kreskowy. Mając taką informację można bez problemu zlokalizować na serwisach aukcyjnych konkretne wydanie, które nas interesuje. Tym bardziej, iż często sprzedający umieszczają w aukcjach zdjęcia płyt, okładek, pozwalając odnaleźć konkretne cd w bazie.

 

Ktoś ostatnio dodał do tematu "Czego słuchasz w tym momencie?" artystkę, o której zapomniałem - wyszukałem płytę w bazie, sprawdziłem czy warto - warto, licytacja, pyk i płyta w drodze. Pewnie wrzucę w nadchodzącym tygodniu ;)

 

Inna sprawa, że przy pomocy tej strony można dowiedzieć się, dlaczego niektóre albumy tak fatalnie brzmią. W grudniu poprzedniego roku kupiłem moje pierwsze lepsze słuchawki, pożyczyłem kilka płyt jednej z moich ulubionych artystek i...rozczarowanie. Płyty nie da się słuchać...Jakiś czas późnej znalazłem rzeczoną stronę, wpisałem zapytanie i na cd... dramat...tym bardziej, że jest to muzyka, w której można byłoby zaszaleć z dynamiką...aż serce boli...:(

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności