Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Początkowe wrażenia(sklepowe) to iż są to ciemnawe-ciepłe słuchawki. Wystarczy tydzień z nimi i muszę przyznać: nie wiem czy nie lepiej grają od HP150......

 

vzxNR5Dl.jpg

 

 

Oraz

 

fXPBWrnl.jpg

 

Jakiś czas temu już też M2 i HD2000+pady od Mee

0Q0akZOl.jpg

Edytowane przez kuman
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkowe wrażenia(sklepowe) to iż są to ciemnawe-ciepłe słuchawki. Wystarczy tydzień z nimi i muszę przyznać: nie wiem czy nie lepiej grają od HP150......

 

vzxNR5Dl.jpg

 

 

Oraz

 

fXPBWrnl.jpg

 

Jakiś czas temu już też M2 i HD2000+pady od Mee

0Q0akZOl.jpg

W HD6000 trzeba pogrzebać 5 minut w środku i trochę dłużej żeby je zrekablować, wtedy dopiero można wyciągnąć ich potencjał, który jest spory.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remont mieszkania zbliża się do końca, stąd taki, a nie inny wygląd salonu - bo jeszcze czekam na biurko, narożnik, stolik pod rtv itd. Nie o tym chciałem.

 

Yamaha A-S501 spięta z Perłami 25 Pylona. Mój nowy, muzyczny nabytek :) Miał Być NAD, ale jednak Yamaha lepiej zgrywa się z Pylonami.

 

BTW. Padła mi stacjonarka, więc lecę z lapka, I nawet z niego gra to tak, że... Słuchawki (nawet te najlepsze) będą tylko protezą prawdziwego, stacjonarnego stereo, niczym więcej.

 

 

 

oo, widzę nawet audiofilskie śrubki dociążające :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Thomm

... Słuchawki (nawet te najlepsze) będą tylko protezą prawdziwego, stacjonarnego stereo, niczym więcej.

 

 

 

Powiem szczerze, że ostatnio dochodzę do tego samego wniosku. Nadal lubię słuchawki, ale już raczej nie będę nic kombinował w tej kwestii, a przydałoby się coś trochę lepszego niż moja już kilkunastoletnia segmentówka Technicsa. Może kiedyś.

Edytowane przez BarteqW
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Thomm

... Słuchawki (nawet te najlepsze) będą tylko protezą prawdziwego, stacjonarnego stereo, niczym więcej.

 

 

 

 

Powiem szczerze, że ostatnio dochodzę do tego samego wniosku. Nadal lubię słuchawki, ale już raczej nie będę nic kombinował w tej kwestii, a przydałoby się coś trochę lepszego niż moja już kilkunastoletnia segmentówka Technicsa. Może kiedyś.

Mnie ten wniosek dopadł w listopadzie ubiegłego roku i nie chce odpuścić.

Znaczy, pewien progres jest, bo kilka dni temu odpalilem stacjonarkę od słuchawek i da się z tego słuchać, całkiem przyjemnie nawet.

Z tym że jak są warunki lokalowe (pokój tylko dla siebie z którego dźwięk nie wycieka na dom) to nie ma się co za bardzo zastanawiać nad wyższością jednych świąt nad drugimi.

Pewnie, dochodzą preferencje w kwestii, że ktoś ogórki, a ktoś śledzie...

No, ale tak poza tym to tego...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remont mieszkania zbliża się do końca, stąd taki, a nie inny wygląd salonu - bo jeszcze czekam na biurko, narożnik, stolik pod rtv itd. Nie o tym chciałem.

 

Yamaha A-S501 spięta z Perłami 25 Pylona. Mój nowy, muzyczny nabytek :) Miał Być NAD, ale jednak Yamaha lepiej zgrywa się z Pylonami.

 

BTW. Padła mi stacjonarka, więc lecę z lapka, I nawet z niego gra to tak, że... Słuchawki (nawet te najlepsze) będą tylko protezą prawdziwego, stacjonarnego stereo, niczym więcej.

 

 

 

 

Mam nadzieję, że nie piszesz o słuchawkach (nawet tych najlepszych) w kontekście Twojego nowego nabytku ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Słuchawki (nawet te najlepsze) będą tylko protezą prawdziwego, stacjonarnego stereo, niczym więcej."

 

A u mnie dokładnie odwrotnie. Wiele lat pakowałem kasę w kolumny, wzmacniacze itp. Ale dopiero w słuchawkach znalazłem to coś i "duże" stereo tylko jako tło zostało.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Remont mieszkania zbliża się do końca, stąd taki, a nie inny wygląd salonu - bo jeszcze czekam na biurko, narożnik, stolik pod rtv itd. Nie o tym chciałem.

 

Yamaha A-S501 spięta z Perłami 25 Pylona. Mój nowy, muzyczny nabytek :) Miał Być NAD, ale jednak Yamaha lepiej zgrywa się z Pylonami.

 

BTW. Padła mi stacjonarka, więc lecę z lapka, I nawet z niego gra to tak, że... Słuchawki (nawet te najlepsze) będą tylko protezą prawdziwego, stacjonarnego stereo, niczym więcej.

 

 

 

Mam nadzieję, że nie piszesz o słuchawkach (nawet tych najlepszych) w kontekście Twojego nowego nabytku ;)

Jakoś sobie nie mogę wyobrazić, że zwykłe Perełki, w pustym pokoju, bez dywanu, z lapka, pogoniły Ci to, co wcześniej słuchałeś.

Jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot wzruszenia emocje, a nie odarta z emocji ocena.

Z drugiej strony to porównanie słuchawek z głośnikami to ma sens ale

gdy porównać dwa rodzaje nagrań binauralne ze zwykłymi.

Nagrania są preparowane pod głośniki nie słuchawki dlatego

cały czas w świecie słuchawkowym próbuje się na siłę uzyskać to co w głośnikach,

a to można zrobić w najprostszy sposób przez odpowiednie przetworzenie DSP,

a nie cudowanie z konstrukcją samych słuchawek, trudno przeskoczyć przekaz

z odległości nawet metra z przekazem bezpośrednio do ucha gdzie przesłuch

między kanałami gra kluczową rolę, dlatego są takie rozbieżności, owszem jest crossfeed

ale to jest proteza. Jeszcze nie spotkałem zestawu głośnikowego, który ma taką holografię jak słuchawki,

tylko nie takie które nawet głębi nie mają.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności