Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Ja byłem zbyt dobrym Mikołajem dla siebie i teraz żałuję :angry:. podarowałem sobie UE Triple.Fi 10, Musical Fidelity MF 100 i Takstary Pro80. I zamiast rozkoszować się muzyką jak głupek zmieniałem słuchawki. Od dziś po tygodniu każde będą używane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To najbardziej płodny wątek na forum. Czuję się trochę jak idiota, bo nic nie kupuję. Może wymagam leczenia?

To nie złośliwość, też lubię nowe rzeczy, poprawiają humor, więc proszę mnie nie flekować...

Wyrażam po prostu szczery żal, że byłem niegrzeczny i Mikołaj tak niewiele mi przyniósł...

 

Żle na to patrzysz. Jak ciągle coś kupujesz to znaczy że kupujesz złe sprzęty ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powrót po latach do DT990 Pro.

Ależ to dobre granie. Może i sztuczne, ale ile przyjemności daje.

Razem z AKG K702 to chyba najlepsze wybory do 1k zł.

 

No i Triple.Fi 10, ale nie wiem ile ze mną wytrzymają :)

Edytowane przez krz
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

Mnie najbardziej ciekawi, na jakie rabaty można liczyć przy takich kwotach.

Mam wrażenie, że tu dużo odgrywa sama cena.

Jak kolumny kosztują 227k zł, a sklep jest w stanie zejść,powiedzmy do 150k, to chyba jest większe parcie na ten konkretny model (we wrocławskim Fusic są za 160k, więc chyba da się).

 

Wiadomo, narzut sklepu jest konkretny, ale zastanawia mnie, na jakie rabaty można liczyć przy cenach rynkowych 200k zł.

 

Może nie ma sensu się bawić w jakieś budżetówki, tylko zacznę odkładać na swoje Magico :D

 

Mnie zastanawia coś innego. Bo np. wszyscy, których znam, co kupują jakieś lepsze samochody, to biorą to w leasing, w dodatku na firmę. A firma zazwyczaj jest zarejestrowana poza PL.

Zastanawia mnie, jak to wygląda w przypadku zakupów naprawdę drogich sprzętów, czy da się to jakoś wciągnąć w koszta bez narażania się na aferę w urzędzie skarbowym ;) A dlaczego mnie to zastanawia - to poniżej w drugiej odpowiedzi.

Odnośnie jeszcze cen - to ciekaw też jestem, czy te ceny na sprzęty z tej najwyższej półki to jest taka typowa marża salonu/dystrybutora, czy też to jest bardziej pozycjonowane, żeby wyszła jakaś okrągła suma.

 

 

Chce ktoś szybką recenzję zestawu: Magico S5, DMA-260 i TotalDAC?

 

Napisz jak grają w porównaniu z NS1000 :) Tylko jakoś nie jawnie, bo już jedne NSki debile za 25000 pln wystawiają w internetach ;)

 

Widzę, że na Allegro są za 6850 PLN, swoją drogą, co jakiś czas wypływa para mniej więcej w cenie kilku tyś. Ale 25K? Jakkolwiek lubię te głośniki, to w tej cenie można pójść już albo w pełnokrwiste elektrostaty (Martin Logan, Audiostatic), magnetostaty (Magnepan), coś pokroju Analysis (czyli klon Apogee) albo jakąś open baffle z wysokotonówkami Raala, i naprawdę dobrymi przetwornikami na środku i na basie. Poza tym - w tej cenie to jest chociażby rzeczone Magico, chociaż dużo mniejszy model, bo S-1 w tym momencie na Audiogonie.

 

Co do samego Magico, to dla mnie sens przy tego typu sprzętach jest jeden - nie wyobrażam sobie, żeby to było do osiągnięcia w DIY. Tak samo TAD ©R1 - te współosiowe przetworniki średnio-wysokotonowe są po prostu nieosiągalne nigdzie. Po prostu mam nieodparte wrażenie, że na poziomie DIY można - dość w sumie łatwo - zbliżyć się do bardzo wysokiego poziomu ale jest pewna granica, której się przekroczyć nie da. Może się mylę natomiast podam przykład: można wpakować do kolumn DIY wysokotonówki pokroju RAALa (wstęgi) ale już zrobić kopię plazmowych tweeterów na takim poziomie, jak to robi Lansche Audio to ja to jednak słabo widzę. Tak samo można wpakować średniotonowe głośniki pokroju ATC SM75S albo Audio Technology (te z geometrią underhung) i będzie to bardzo wysoki poziom ale nie dam głowy, że to są lepsze przetworniki, aniżeli te, jakie stosuje tych kilka firm, które akurat naprawdę mocno inżynieryjnie podeszły do tematu.

 

Natomiast wracając do pierwszej części mojego wpisu, zastanawia mnie, kto kupuje sprzęty z gatunku top-end, mam własnie na myśli klocki takie, jak Accuphase A-200, wyższe modele TADa, Magico, Thiel i tym podobne, bo tutaj już chyba nie chodzi strictę o chorobę audiofilską. Bo to jest - chyba - tak: z kaprysu albo żeby się przed sąsiadami pochwalić, to raczej nikt tego nie robi, bo równie dobrze można kupić coś o połowę tańszego. To raz. Dwa mam nieodparte wrażenie, że to są bardzo, ale to bardzo przemyślane decyzje. W sensie, że jak ktoś się już decyduje na wyłożenie takiej kasy, to raczej wie, czemu chce taki a nie inny sprzęt. I zastanawia mnie to też właśnie w kontekście korelacji pomiędzy oficjalnym MSRP a tym, za ile naprawdę i w jaki sposób się to kupuje.

 

Jutro się wybieram na odsłuch tych wynalazków, to coś napiszę więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świadomy downgrade mobilnego toru na komórkę

+

ultimate-ears-triple-fi-10-pro-31948.jpg

Żeby mieć więcej na stacjonarny... IEMów używam i tak tylko w biegu gdzieś na uczelni i 1-2 razy na miesiąc w pociągu... kiedyś jakoś zdecydowanie częściej :\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sony MDR-EX800ST

 

20161227_134905.jpg

 

możesz porównać z ex1000?

 

 

Się wygrzeją. się napisze :) Na razie bardzo, bardzo podobne granie. Ten sam, genialny bas; może odrobinę gładsza wyższa średnica.

Niestety EX1000 słuchałem na XDP100, EX800 testowane będą na QP1R, Sony ZX100 i LG HiFi Plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świąteczna gorączka za nami, więc pochwalę się tym, co znalazłem pod choinką :)

 

13eeff8725799.jpg

 

Idąc od góry:

- Kuferek Transportowy na Dharmy (pasuje idealnie),

- Bilety na koncert Hansa Zimmera w Krakowie,

- Aune B1,

 

ponadto kilka albumów:

- Wardruna - Runaljod Ragnarok,

- Lindsey Stirlng - Brave Enough,

- Black Sabbath - Master of Reality,

- Hillsong Young&Free - We Are Young And Free,

- Hillsong Young&Free - Youth Revival,

- Hillsong United - The White Album,

- Hillsong United - Open Heaven / River Wild,

- Hillsong United - Empires,

- Planetshakers - Overflow,

- Planetshakers - Outback Worship Sessions,

- Life Worship - Wide Open Space

 

Wszystkie prezenty trafione :)

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@progmarky

no nie chwal się nie chwal :D , było lat mu nie wypominać . bo niektórzy pomyślą że.....

 

swoja drogą nie nowe a cieszy a tak to fajny klocek

Edytowane przez amrowek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Taki staruszek Vector Research vrx9100.Ładnie pędzi planary i wysokoomowe :)

 

Z tej dziurki czy z wyjść głośnikowych :D

 

Z dziurki of course. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sprawdzam...
Fakt - złe zdjęcie, moje są ciemniejsze (foto z MEETu):
post-48736-0-56252600-1457281526_thumb.j

Byłoby łatwiej dać odpowiednie, gdyby MichałCzuk strony nie sprzątnął :F

...

A Ty wiesz, że będę mógł dokładnie takie zdjęcie zrobić w piątek? xD

post-48174-0-10852800-1482948022_thumb.j

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności