Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

 

The Velvet Underground & Nico (45th Anniversary)

to ta z bananem na okładce - okładka autorstwa Andy'ego Warhola

Winyl w tej wersji, w ostatnich dniach na Allegro licytowali do grubo ponad 500zł. Znam się jedynie na płytach jazz'owych z lat 50/60/70, więc może ktoś wytłumaczy mi wyjątkowość tego LP?

 

Może winyl był w wersji "peel slowly and see" :-) banana można wtedy obrać - w środku jest różowy.

Chyba że pytasz o wyjątkowość zawartości tej płyty?

Wyjątkowy jest chyba cały kontekst kulturowo-społeczno-artystyczny. Andy Warhol pokazywał wtedy zupełnie nowe spojrzenie na proces twórczy i sztukę w ogóle. Jego sitodrukowe obrazy były odczłowieczeniem procesu twórczego - sztuka stała się powtarzalna, sprowadzona do niemal ulotki reklamowej.

No i to zupełnie nowe podejście pozwoliło zaistnieć takiej grupie jak Velvet Underground :-) Nigdy w zasadzie wielkiej kariery nie zrobili, ale to chyba Lou Reed powiedział, że co prawda sprzedali mało egzemplarzy debiutanckiej płyty, ale za to każdy kto tę płytę kupił założył jakiś zespół muzyczny :-)

 

A muzycznie - no cóż... Jak mówi moja teściowa "jeden woli ogórki, a drugi ogrodnika córki" :-) Jest w tym jednak taki ładunek emocji, obok którego ciężko przejść obojętnie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uploadfromtaptalk1461160974886.jpguploadfromtaptalk1461160981032.jpg

 

Zgrabne słuchawki Meizu HD50. Wygodne. Opakowanie luksusowe, wygląd też.

Zmiana kabla będzie wymagać wąskiej wtyczki do muszli słuchawkowej. Typowe wtyki "sennheiser" nie wchodzą.

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem sobie pierwszy poważniejszy wzmacniacz i jestem z tego powodu w niebo wzięty.

Jest to konstrukcja DIY Burning Audio III wg. Passa

 

Cytat ze stronki:

I bet you thought that getting good Class A performance without a feedback loop was exotic, difficult, and expensive.
Not if you do it yourself.
© 2011 Nelson Pass

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zakupiłem sobie pierwszy poważniejszy wzmacniacz i jestem z tego powodu w niebo wzięty.

Jest to konstrukcja DIY Burning Audio III wg. Passa

 

 

 

Czyli kupiłeś Rapture ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyszły kasety, odżyły wspomnienia... przesłuchałem dwie i *******nęła głowica

Szczerze zazdroszczę ;)

Gdzie dorwałeś? Wszystko od jednego sprzedawcy?

Odsprzedasz kasety Miles'a, Coltrane'a, Monk'a, Hubbard'a, Niny Simone i Satchmo? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

przyszły kasety, odżyły wspomnienia... przesłuchałem dwie i *******nęła głowica

A jak jakość dźwięku :D ? Cóż to za deck w którym j**nęła głowica?

 

 

Denon DRR30, ma już parę lat, nie jest jakimś mistrzem, ale wydobywał z siebie spoko analogowe granie, aż nagle... słychać bas jak ze studni i gdzieś daleko daleko w tle resztki wokali i wyższego pasma

 

 

przyszły kasety, odżyły wspomnienia... przesłuchałem dwie i *******nęła głowica

Szczerze zazdroszczę ;)

Gdzie dorwałeś? Wszystko od jednego sprzedawcy?

Odsprzedasz kasety Miles'a, Coltrane'a, Monk'a, Hubbard'a, Niny Simone i Satchmo? :D

 

 

to część mojej dawnej kolekcji, przyszła z domu rodzinnego, paczka ważyła... kilkanaście kilo :) historii nie sprzedam :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zupełnie zmienia postać rzeczy. Gratuluję, że zachowałeś w pewnym sensie, dziedzictwo. Dbaj o nie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Denon DRR30, ma już parę lat, nie jest jakimś mistrzem, ale wydobywał z siebie spoko analogowe granie, aż nagle... słychać bas jak ze studni i gdzieś daleko daleko w tle resztki wokali i wyższego pasma

...

Może tylko urwał się lub przetarł gdzieś po drodze, przewód od podłączenia do niej masy - objawy by na to wskazywały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

...

Denon DRR30, ma już parę lat, nie jest jakimś mistrzem, ale wydobywał z siebie spoko analogowe granie, aż nagle... słychać bas jak ze studni i gdzieś daleko daleko w tle resztki wokali i wyższego pasma

...

Może tylko urwał się lub przetarł gdzieś po drodze, przewód od podłączenia do niej masy - objawy by na to wskazywały.

 

 

o! to ja bym się zgłosił z pacjentem, ale PW nie mogę wysłać, bo skrzynia chyba pełna, a tutaj prywaty robić nie ma co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyszły kasety, odżyły wspomnienia... przesłuchałem dwie i *******nęła głowica

 

Heh...przypomniałeś mi o odziedziczonej po dziadku kolekcji kaset...jakieś 200 sztuk...jestem ciekaw co na nich znajdę, bo zupełnie o nich zapomniałem...tyle że do odtwarzania mam jamnika z lampkami z Pierwszej Komunii ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listonosz wczoraj mi przyniósł coś takiego:

 

85e43b2e6ad45a10f31dd7aa544dd46e.jpg

 

Świetna płyta.

(dla niezaznajomionych "Nawiasem mówiąc" Łony i Webbera)

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Pewnie jutro dostaniesz kolejną

 

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Listonosz wczoraj mi przyniósł coś takiego:

 

85e43b2e6ad45a10f31dd7aa544dd46e.jpg

 

Świetna płyta.

(dla niezaznajomionych "Nawiasem mówiąc" Łony i Webbera)

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Pewnie jutro dostaniesz kolejną

 

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

 

 

Mogą przysłać, przyjmę każdą ilość :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności